Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • whydidyousaythatname W kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Peki parca numarası gibi bir şey var mıydı. Nasıl bir arayüz çıktı bilmiyorum ama Lenovo servis burdan bakın demişti bana. Eğer parça numarası varsa klavye için en azından onu atabilir misiniz. WhatsApp destek hattından o parçanın fiyatını sorayım. Azerty çok sıkıntı. Başka klavye olsa sorun yok. Stikerlar backlit klavyelerde düzgün olmaz diye düşünüyorum. Gerçi l5pronun tuşlar biraz ozel tasarım ona uygun ancak özel üretilmiş klavye üstü slikonlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Şu an amazon.fr' de stokta var, ancak 2040 Euro'ya geliyor, sizce alınır mı, klavye'de ne gibi sorun yaşarım, TR'ye gelmesini mi beklemeliyim?

• digi_boy2006 D kullanıcısına yanıt

2040 Euro kesinlikle ederi değil, AZERTY klavye düzeninin kullanımı düzenli PC kullancısı olmayan kimseler için oldukça zor olabilir. Bunların dışında o ürün gümrüğe takılacaktır, vergisiz saf ürün fiyatı 1500 Euro' yu geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whydidyousaythatname -- 23 Haziran 2021; 2:8:38 >

O zaman hiç mantıklı değil hem klavye hemde fiyat açısından, tamam hocam cevap için teşekkürler, mecbur TR'de stoklara girmesini bekleyecez

Amazon.de ve Amazon.es sitelerini de ara sıra yoklayabilirsiniz hocam. Hoş, gerçi Amazon.de tüm Lenovo Legion laptopların TR gönderimini kapattı ama belki L5 Pro stoklara girene kadar durumda bir değişiklik olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whydidyousaythatname -- 23 Haziran 2021; 2:12:28 >
  • eagen kullanıcısına yanıt

Bunun sensörü nedir acaba ? M500 almak istedim sensörü çok iyi ama yazılımı ve macro yeteneği berbat diyorlar. Tipi ve plastiği de sonradan iyi gelmedi.

3389 mu ne öyle bir sensör var m500 'de. En son çıkan sensörlerdenmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: whydidyousaythatname

Mining yapmaya ara vermiş arkadaşlar var ise ETH' nni değeri yükselene kadar mining yapmak kısa vadede oldukça kazançlı olabilir. Normalde günlük 0.00115 ETH tahmini kazanımı zar zor görüyordum ama ETH' nin değer kaybedişi ve piyasadaki işlem yoğunluğu ile SS' de de görülebileceği üzere 0.00191' lere çıktı  

Hibrit mod kapalıyken performans modunda çalıştırsam kim bilir kaçlara çıkardı tahmini kazanç  

Dm'den ayrıntı bekliyorum hocam, neler gerekli Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

• Lenovo Türkiye'ye mesaj attım, Eylül Ekim gibi stoklara gelecek dediler çok geç değil mi ya?

Dünya genelinde talebe yetersiz kalan çip üretimi sorunu var. Legion 2021 serisi modellerinin tanıtımından neredeyse yarım yıl sonra (daha geçen hafta) Lenovo tarafından resmi olarak Amerika' da satışa çıkarılabildi mesela ki genelde çoğu elektronik ürün için Amerika' ya öncelik verilir, stok sorununu siz düşünün artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: whydidyousaythatname

Dünya genelinde talebe yetersiz kalan çip üretimi sorunu var. Legion 2021 serisi modellerinin tanıtımından neredeyse yarım yıl sonra (daha geçen hafta) Lenovo tarafından resmi olarak Amerika' da satışa çıkarılabildi mesela ki genelde çoğu elektronik ürün için Amerika' ya öncelik verilir, stok sorununu siz düşünün artık.

Hadi ya, o zaman temmuz'da MSI'ın RTX 3070 17.3 qhd modeli gelirse alırım, gelmezse mecbur bekleyecez, hayırlısı artık, yada amazon.es'den stok kovalayacaz, inşallah yakalarız. 2.el alayım dedim cihaz yeni olduğu için temiz olur diye, tr'den alınan cihaza 24k, Amazon de'den alınan cihaza 20k fiyat çektiler, o fiyata sıfır alırım diye düşündüm, haksız mıyım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Amazon İspanya'da ön sipariş'e açılmış ancak 1-2 ay içinde kargo diyor birde tr gönderim kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digi_boy2006 -- 24 Haziran 2021; 19:51:4 >

İntel işlemciler de Cleveo ve MSI'a gidiyor sanırım. 11800H ile çıkan cihaz göremedim henüz bu markalardan başka. İntel'in de stokları azalırsa o cihazlara ulaşmak da güç olacak.

AMD 'de çip krizi var zaten hangi üreticiye yetiştireceğini bilemiyor. Benim merak ettiğim, bu sene böyle geçerse seneye yine lansman yapıp 12'inci nesil ya da zen4 mimarisi duyurulacak mı acaba ? Hiç verimli bir sene olmuyor çünkü. Kimse doğru dürüst cihaz alamadı.

• Alıntı:

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)
  • Merhaba,

Büyük ihtimalle yarın ben de bu cihaza sahip olacağım, fakat Intel 11800H olan versiyon. Adetimdir, satın aldığım sıfır laptopa direkt ilk dakikada format atarım, telefonun falan kilidini kaldırıp sıfırlarım. Bu sefer de öyle yapacağım. @Yazılımcı Online in mesajına ek olarak yapmam gereken bir şey var mı? Laptop ile birlikte gelen fakat silindiği takdirde tekrar bulunması mümkün olmayan şeyler var mı? Renk profillerini tarif edildiği gibi kopyalayacağım tabi.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Hocam tch***at forumundaki konuya ne oldu? Oradan takip ediyordum.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Hocam nerden alıyorsunuz, ben 1 aydır bulamıyorum, sakıncası yoksa paylaşır mısınız?

• TheContact kullanıcısına yanıt

kapattılar konuyu çok mesaj atan var diye. Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam, ben de intel olanı bekleyecektim ama ümidi kesmiştim. Kaça nereden aldınız ? Performans testlerinizi bekliyoruz.

Formata gerek yok aslında. Format atarsanız tekrar programları bulup kurmak var uğraştırıyor hafiften. Eskisi gibi hantal değil artık cihazlar. Cihazda sadece windows ve gerekli lenovo programları var, gereksiz hiç bir şey yok.

Hatta ben formattan sonra tam dikiş tutturamadım gibi oldu, sonra internetten recevory iso indirebiliyoruz. Lenovodan indirdim onunla sıfırladım daha iyi olmuştu. Onun üstüne 21H1 güncellemesini yaptım. En son güncelleme ve en son nvidia driveri ile iyi oldu sistem.

Silindiği halde bulunması zor olan bir hvec codec var onu netten buldum ben, dolby vision var ki şu anda sildim sizde özellikle netflix 'de denetmek istiyorum. netflix bana sizin cihaz amd ondan oluyor demişti Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)  Dolby vision silince düzeldi, üstelik yine dolby vision özelliklerini kullanabiliyorum ilginç şekilde.

AMD sistemlerdeki ram mevzusu yüzünden bir ara iade edip intel olanı beklesem mi dedim lakin ülkede bırak inteli amd olanı bile ikinciye gelmedi :D TR için intel versiyon listelenmedi bile.

• Amazon.com'da ön siparişe açılmış, tr gönderim var ama Ağustos Eylül gibi fiyat 30bin'i geçiyor, mecbur Eylül'ü beklicez

Hadi ya 30 bin fenaymış. bizim aynı sistemin sadece intel versiyon olanı değil mi ? Gerçi pro da 3080 kart modeli yoktu yanılmıyorsam. 7 de var sadece. İnteli sırf undervolt yetenekleri yüzünden istiyordum Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)  bir de pci-e 4.0 için. Oyunlarda biraz daha rahat oluyor sistem. Tabi bir de dahili gpu biraz daha stabil. AMD işlemci olarak baya iyi son 2 3 senedir ama gpu olarak biraz daha çalışması lazım Oem üreticilerle. Neyseki mux swtich denen nimet var Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.