Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu lenovo ile msi gp76 11 gen arasında gittim geldim ve msi aldım. Öncelikle bikac birşey söyleyeyim yabanci sitelerde gpu 135-140w gösteriyor. Bunun diğer versiyonu 125w civarı ki turkiyeye geleni de bu versiyon. Genel olarak 125-130w arası çalışıp nadiren 130 u geçiyor. Belki bi ayarı vardır ama ben baya gaming,turbo, mux switch vs modları aktif ettiğim halde sonuç bu oldu. Type c usb hiç yok. 3 adet type a var. Ekran çıkışları hdmi ve mini dp. Bunu dışında audio çıkışı ve ethernet girişi var. Bunları göz önünde bulundurun arkadaşlar. Ben pişman değilim oyunlarda performans gayet iyi ama şu bölgesel versiyon olaylarında turkiyeye hep düşük olan geliyor gibi.Lenovo basligi burasi biliyorum ama sorusu olan varsa cevaplamaya çalışırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • j_hoon J kullanıcısına yanıt

Oyunlardaki işlemci sıcaklıkları nasıl?

Hocam Shadow Of The Tomb Raider oyununun demosunu indirip benchmark yapabilir misiniz?

1920x1080 çözünürlük

• DX12
    • Highest Quality mode
    • TAA enabled
    • HBAO+ enabled
    • Pure Hair Normal (on)

(Konu başlığındaki ayarların aynısı sadece çözünürlük 1920x1080 olucak yani)

Ek olarak, 3DMark Timespy testi yapabilir misiniz?

Sayfalardır cihazın performansından şikayet ediliyor. Merak ettim ne kadar fark var bizim cihazla sizin cihaz arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Example3 -- 27 Mayıs 2021; 3:44:38 >
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt

Undervolt' suz Intel 11th gen, AMD 5000 CPU' lardan daha fazla ısınıyor testlere göre. AMD, Undervolt dahil kendi mobile CPU' larında hiçbir ayara erişim imkanı vermiyor.

Bu laptopta manuel fan curve ayarlansa çoğu laptoptan daha iyi performans verecek ama Lenovo sağ olsun böyle bir imkanı kullanıcısına sunmuyor.

Sırf termal macun yenilemesi ile bile ağır yükteki sıcaklık değerleri 10 derece kadar düşürülebilir. Kullanılan termal macunlar genellikle vasat ötesi oluyor.

Intel 11th gen mobile işlemciler genel olarak yüksek Watt' larda çalışıyordu diye hatırlıyorum. Dynamic Boost da bu nedenle ekran kartından kısıp işlemciye daha fazla güç beslemesi yapıyor olabilir. İşlemciye yük bindirmeyen bir oyunda deneyin isterseniz belki 135W' ları görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Hayırlı olsun cuma günü bende düşünebilirm. Bu sıcaklık mevzusu çok canımı sıkıyıor. Alet cayır cayır ya, warzone oynadım 85 95 derece. Altını kaldırınca 82-84. Klavye kısmı çok ısınıyor.

İade edemezsem kullanırım ama ekranı ve kasa kalitesi dışında üzücü durumlar bunlar. Alacak arkadaşlar acele etmesin.

2070'li i7-9750h notebook da 95 dereceden aşağı inmiyordu bende, intel'de de sorun var, 11. nesilde sorunun pek giderildiğini de düşünmüyorum.

• Bu cihazı Amazon.es' den satın almış bir arkadaş vardı yanlış hatırlamıyorsam. Kendisi bu mesajımı görürse sipariş esnasında fazladan alınmış import fee depositin ürünü eline ulaştıktan sonra iade edilip edilmediğini benimle paylaşabilirse sevinirim.

• SaveMartha S kullanıcısına yanıt

Şuan zaten ben laptopta bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Manuel fanda olsa bu sefer çok fazla yük bindirmiş olmayacak mı zamanla yıpranmayı arttıracaktır diye düşünüyorum bilemiyorum.

Birde hocam siz yeni ram takımı almış mıydınız? sanki birisi almıştı ama denedi mi siz miydiniz hatırlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Example3

Hocam Shadow Of The Tomb Raider oyununun demosunu indirip benchmark yapabilir misiniz?

1920x1080 çözünürlük

• DX12
    • Highest Quality mode
    • TAA enabled
    • HBAO+ enabled
    • Pure Hair Normal (on)

(Konu başlığındaki ayarların aynısı sadece çözünürlük 1920x1080 olucak yani)

Ek olarak, 3DMark Timespy testi yapabilir misiniz?

Sayfalardır cihazın performansından şikayet ediliyor. Merak ettim ne kadar fark var bizim cihazla sizin cihaz arasında.

tomb raider ray tracing on / off şeklinde denedim aşağıdaki gibi. tüm ayarlar highest hatta orada göründüğü gibi kimi ayarlar ultra yapılabiliyordu,onları da ultra'ya çektim.vsync açık-kapalı 1-2 fps oynadı,buraya koymadım.:

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)
    Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)

time spy'da aşağıdaki gibi :

1.normal ayarlar

2.normal ayarlar+cooler booster açık

3.100mhz gpu clock ve gpu mem clock aşırtmalı+cooler booster açık

başka denememi istediğiniz varsa elimdeki oyunlardan deneme yapabilirim.

• Hocam laptopta hiçbir sorun yok bunu sayfalarca yazdım, üzerine daha da yorum yapmak istemediğim için buna dair herhangi bir şey yazmıyorum sayfalardır.

Benim demek istediğim manuel fan modu olsun da sürekli fanları full devirde kullanayım değildi. Manuel olarak fan eğimini ayarlayabilsek daha makul sıcaklıklar elde edebilirdik. Hazırladıkları fan eğimi oldukça saçma, fan devirleri arasındaki geçişler yarı otomatik şanzımanlı araçlardaki vites geçişleri gibi sıkıntılı oluyor resmen, ısı değerleri tavan yapana kadar bir üst seviye fan profiline geçmiyor. Halbuki daha makul bir fan eğimi ile sıcaklıklar daha makul bir seviyede tutulabilirdi fanları maksimum devirde çalıştırmaya hiç gerek kalmadan. Şöyle düşünün, bilgisayar yük altındayken fanları sürekli düşük devirde çalıştırıyorsunuz ve buna bağlı oalrak da sıcaklıklarda anormal artışlar oluyor. Bunun da önüne geçmek için fan profili maksimuma ayarlanıyor ve sıcaklıklar biraz azalınca fan profili yine eski haline geri dönüyor ve bu döngü PC yük altındayken sürekli yaşanıyor. Bunun yerine kararında bir fan eğimi ile normalden biraz daha yüksek bir fan devri ile makul sıcaklıklarda daha iyi bir deneyim sağlanabilirdi. Bu şekilde fanların maksimum devire hiç ulaşmasına gerek kalmazdı zira sıcaklıklar o kadar yükselmezdi. Yine de maksimum fan devrini kullanıp kullanmamak kullanıcının tercihi olurdu.

Doğru hatırlıyorsunuz hocam, ram siparişi vermiştim. Birkaç gün içerisinde kargoya verilir ve 2 haftaya falan da elime ulaşır. Testleri yine buradan paylaşırım.

İyi günlerde kullanın hocam, umarım seçiminizden genel olarak memnun kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shiftlenbik

Oyunlardaki işlemci sıcaklıkları nasıl?

cyberpunkda rtx full, dlss auto diğer tüm ayarlar full olarak 85-95 arası işlemci sıcaklığı aldım. fps 50-60 arası .

metro exodus her şey full 75-85 arası sıcaklık fps 80-120 arası gibi geziyor.

rdr2 de herşey full 85-95 arası sıcaklık benchmark fps 75 civarı çıktı.

bunların hepsi 1080p monitörde, cooler booster kapalı iken alındı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaveMartha

Intel 11th gen mobile işlemciler genel olarak yüksek Watt' larda çalışıyordu diye hatırlıyorum. Dynamic Boost da bu nedenle ekran kartından kısıp işlemciye daha fazla güç beslemesi yapıyor olabilir. İşlemciye yük bindirmeyen bir oyunda deneyin isterseniz belki 135W' ları görür.

valla baya bi oyunda denedim ama 125w civarı tutmaya çalışıyor gördüğüm kadarıyla. sadece heaven benchmark da 130 üzerinde diğerlerine göre daha uzun süre kaldığını gördüm ama o da yine çok fazla değil. bu tip bilhassa doğru sonuç verdiğini bildiğin bir oyun varsa deneyebilirim. cyberpunk,rdr2,metro exodus vs hep 125 civarı kalıyor.nadiren 130 oluyor. sistem özelliklerinde max 140w gösteriyor ama işte üretici biostan kısıyor onu diyordu redditte.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaveMartha

İyi günlerde kullanın hocam, umarım seçiminizden genel olarak memnun kalırsınız.

eyvalla teşekkür ederim.

Yani aklıma Fall Guys geliyor, işlemciyi zerre yormadığından ekran kartı tam gücünde çalışabiliyordu. Yeni nesil olup işlemciyi yormayan bir oyun aklınıza gelirse o oyunla da deneyebilirsiniz. 3DMark Timespy' ın GPU testinde de ekran kartı tüm gücüyle kullanılıyordu diye hatırlıyorum. Komiktir ki şu RTX 3070 GPU' ları maksimum 140W ile sınırlandırıyorlar. Halbuki inanılmaz düzeyde serin çalışıyor bu GPU ortalama soğutmaya sahip bir laptopta. Keşke çekseler 150W' a falan da ekran kartının tüm gücünden yararlanabilsek. Bunu yapmayıp içerisindeki Cuda coreları masaüstüyle aynı düzeye getirseler bile yetermiş. Umarım AMD mobile GPU' ları ile rekabeti arttırır da şu piyasaya biraz da olsa çekidüzen verir...

• quote:

Orijinalden alıntı: j_hoon

tomb raider ray tracing on / off şeklinde denedim aşağıdaki gibi. tüm ayarlar highest hatta orada göründüğü gibi kimi ayarlar ultra yapılabiliyordu,onları da ultra'ya çektim.vsync açık-kapalı 1-2 fps oynadı,buraya koymadım.:

time spy'da aşağıdaki gibi :

1.normal ayarlar

2.normal ayarlar+cooler booster açık

3.100mhz gpu clock ve gpu mem clock aşırtmalı+cooler booster açık

başka denememi istediğiniz varsa elimdeki oyunlardan deneme yapabilirim.

Alıntıları Göster

Time spy değerleri normal ama oyunda düşük.

Hocam sizin ayarlarda ben 114 fps alıyorum bir yanlışlık olmasın?

• Aliexpress' ten Thermal Grizzly termal macunlarından almak isteyenler var ise "AegirX MOD Store" mağazasının sattığı sertifikalı Alman ürünleri sitede kontrol ettiğim kadarıyla orjinal. Başka insanların doğrulama koduyla aynı olabilir mi diye iyice kontrol ettim ama ürün yorumlarındaki paylaşılmış kodlardan farklıydı bendeki.

Tekrar kontrol ederim. Bir de aynı testin display sekmesinden resim atabilir misin orada bi fark var mı kontrol edeyim.

Bu arada benim display sekmesindeki dlss kapalı ve degistirilemiyor. Sürücü versiyonları da farklı, benimki daha eski. Isın kötü tarafı nvidia son sürücülerini de yüklemedi. Sanirim sadece msi kendi onayladığı driver surumlerine izin veriyor simdilik. Belki bunlarla ilgili olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j_hoon -- 27 Mayıs 2021; 18:38:6 >

Şu Şekilde.

şimdi oldu galiba,sizinkinde rt shadow ve dlss görünmüyor ben de kapadım.gerçi önceki yaptığımda da kapalıydi bitanesinde ama ne olduysa artık şimdi böyle çıktı

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.