Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.056
Cevap
45
Favori
129.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SSler biraz çorba etmiş özet geçeyim. Benim aletin performansı daha kötü. Ramlarin dualrank olması falan hikaye herhalde .

DLSS Açık Tam full ayar : 57FPS

Default ayarlar ile sadece high : 93 FPS

Default ayarlar ile sadece highest : 83 fps

eski bios'a döndüm

Highest : 77 oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 14 Mayıs 2021; 23:58:4 >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Hocam yaptığınız tek bir test ile dual ranked ramlerin performansa herhangi bir olumlu etkisi olmadığına kesin bir şekilde nasıl kanaat getirdiniz?

Siz doğru olmayan bir kıyaslama yaparak dual ranked ramlerin performansa olumlu bir etkisi olmadığını söyleseniz de GPU ağırlıklı sentetik benchmark testlerinin sonuçları ortada. Bu konuda bu laptopun 2x16GB bellekli konfigrasyonuna sahip herkes benim sahip olduğum 2x8GB varyantına nazaran oyunlarda %15' e varan daha fazla performans alıyor. Bu fark e-spor oyunlarında iyice artıyor.

Jarrod's Tech, Matthew Moniz Youtube kanallarındaki oyunların performans testleri hiçbir mevcut grafik ayarı gösterilmeden sadece hangi presette olduğu söylenerek yapılıyor ki bu da doğrudan bir kıyaslamayı olanaksız hale getiriyor. Üst mesajlardaki arkadaş AA grafik ayarından bahsedene kadar aklıma gelmemişti bu durum.

Gizmosliptech' in single ranked ve dual ranked belleklerle yaptığı performans testlerini içeren video:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 14 Mayıs 2021; 23:39:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SaveMartha S kullanıcısına yanıt

Yok canım sıkılıyor hocam ya, işe yarasa bile bu cihazda bir şeyler ters.

Eski bios'a geri döndüm. PC açılınca direkt test yaptım yine. Tekrardan ayarlarını sıfırladım. Otomatik olarak hightest seçti zaten sistem. Başlattım testi yine. Bu sefer ise 77 aldı ortalama. 10 fps düştü nerdeyse.

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Memnun değilseniz 14 günlük iade süresi geçmeden iadeye yollayın hocam. Paranızla kendinize dert edinmeye gerek yok bana sorarsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 15 Mayıs 2021; 0:7:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaveMartha

Memnun değilseniz 14 günlük iade süresi geçmeden iadeye yollayın hocam. Paranızla kendinize dert edinmeye gerek yok bana sorarsanız.

Buna ben de katılıyorum. Ben mesela memnunum ve değiştirmeyi ve iade etmeyi düşünmüyorum. Kullanma amacınıza uygun değilse iade edin bence de…

• Warzone oynarken 3-4. oyundan sonra fps 40lara düşmeye başladı. Baktım darboğaz yok. Sıcaklıklar Cpu 78 Gpu 79 normalde ancak gpu 75e düştü. Kendi kendine gpuyu limitliyor bilgisayar ama neden anlamadım. Reset atınca düzeliyor.

Bu 2. kez oluyor ama genelde 1-2 oyun atıp çıkıyorduk. Bir kere daha olursa iade düşüneceğim canım sıkıldı.

• Tomb Raider testi ben de yapayım. İyice yerin dibine gömdük bilgisayarı. Belki farklı sonuçlar çıkar.

• Valla burdakileri okudukca amazon siparisini iptal edesim geliyor. Ama altarnatif de yok piyasada bu paraya

• death44 kullanıcısına yanıt

Hocam laptopun bir kusuru yok, en azından benim teslim aldığım cihazda yok. Arkadaşlar yukarıda da dediğim gibi en üst seviyede bir cihaz beklentisiyle satın aldığından hayal kırıklığına uğramış.

Konudaki arkadaşlara bu özelliklere ödenen para çok gibi geliyor ama bu laptopun normal koşullarda fiyatı 1450-1700 Euro aralığında. Benzer özelliklerdeki MSI GE66 modeli 2200+ Euro seviyesinde bir fiyata sahip.

Muhtemelen bu forumda kimsenin etmediği kadar işkence ettim laptopa, düzenli olarak da mining yapıyorum ve laptop halen daha bir sorun çıkarmadı.

Keşke olsaymış dediğim şeyler de yok değil. Ekran kartının hız aşırtılabilir olmasını isterdim. (Tabii bu benim şanssızlığım.) Bunun dışında fan ayarı manuel olarak yapılabilse ve Nahimic ses profili uygulamadan uygulamaya otomatik olarak değişse tadından yenmezdi.

Soğutma performansı olarak da oldukça iyi, cihazın soğutma sisteminde sessizlik yerine performansı tercih etmelerini yeğlerdim ama belki ilerleyen zamanda buna dair düzgün bir güncelleme gelir, kim bilir. İşlemcisi agresif turbo boost nedeniyle zaman zaman 91 dereceye anlık olarak çıkabiliyor. Bunun dışında en yüksek işlemci kullanımı olan oyunlarda 86 dereceyi hiç geçmedi. Ekran kartı die sıcaklığı 73 dereceden, hot spot sıcaklığı ise 78 dereceden yukarıya hiç çıkmadı. Gündelik kullanımım boyunca bir kere bile thermal throttling olmadı bunu da unutmadan söylemiş olayım.

Sanki konudaki diğer arkadaşlarla aynı cihazı satın almamışım gibi geliyor. Şu güne kadar satın aldığım hiçbir cihazdan bu kadar memnun kalmamışken bu cihaza dair bu kadar olumsuz yorum görmek tuhafıma gidiyor doğrusu, özellikle de bahsedilen sorunlarla aynı laptopun kullanıcısı olarak karşılaşmıyorken.

Amacım insanların ellerindeki imkanlarla kendilerine göre en doğru tercihte bulunmasını sağlamak ama buradaki bazı arkadaşlar cihazı öyle bir kötülüyorlar ki karşı yanıt verdiğimde kendimi marka taraftarı gibi hissediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 15 Mayıs 2021; 2:41:23 >

• Suan gordugum kadariyla sadece siz amazon tarafindan teslim aldiniz gerisi turkiyeden aldi. Acaba amazon ve turkiye getirilen cihazlarla ilgili bir sorun mu var diye dusunmuyor degilim.

• death44 kullanıcısına yanıt

Sanmıyorum hocam, Türkiye' den satın almış olup benim gibi memnun kalan arkadaşların da olduğundan eminim sadece şikayetçi olacakları bir durum olmadığından yorum yazmıyorlardır.

Biosu downgrade yapıp tekrar update ettim. Artık anormal değer girmezsen çökme oluyor düzeldi.

Fakat üreticinin belirlediği max değeri girdiğimde bile oyunlarda zerre katkısı yok halen jarrod 'un fpslerinden düşük alıyorum :D Premier pro da faydasını gördüm 1dk kısaldı neredeyse render süresi. Hatta afterburner'da değerleri daha da arttırdım bir şey olmadı.

Fakat aynı değerlerle oyuna girdim. Çat diye dondu :) Şimdi reset atacağım.

Yani haklısınız tabi siz de. Ama sorunlu mu acaba diye düşünmeye başlıyor insan. Başka bir forumda birisinin makine sürekli hız düşüşü yaşıyordu limitlere inior saçmalıyor falan. Dayanamadı paketledi bayram sonunu bekliyor iade edecek. Ciddi sıcaklıklara çıkıyordu cihazı 105leri gördü.

Yok hocam içiniz rahat olsun marka fanı falan olarak görmem sizi. Ben de lenovoyu severek isteyerek aldım güzel cihaz ama ben de kötü olumsuz şeyleri duya duya araştırıp daha da moralimi bozuyorum belki de yerli yersiz. Umarız güzel updateler gelir de cihaz daha da toparlanır.

Ben ürünü mediamarkt üzerinden aldım ve memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Example3 -- 15 Mayıs 2021; 3:21:41 >
  • Testleri yaptım. Sonuçlar ilginç.

BIOS SÜRÜMÜ: GKCN34WW

NVIDIA SÜRÜMÜ: 466.27

WINDOWS SÜRÜMÜ: 21H1 Preview 19043.964

-1080p Ultra (Highest) Ayarlar (LENOVO Vantage Performans Modunda) İşlemci Turbo Boost AÇIK

Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır)

-1080p Ultra (Highest) Ayarlar (LENOVO Vantage Performans Modunda) İşlemci Turbo Boost KAPALI

-1080p Ultra (Highest) Ayarlar (LENOVO Vantage Balance Modunda) İşlemci Turbo Boost AÇIK

Cihaz Mediamarkt cihazı ve ramler 32 GB. Sanıyorum 32 GB konfigürasyonunda kullanılan ramler de dual ranked değil.

Ben Mediamarkt'tan alanlardanım ve gayet memnunum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Abysm Nucleus kullanıcısına yanıt

32 GB Legion 5 Pro varyantında dual ranked ramler var hocam. Dilerseniz program vasıtasıyla bunu öğrenebilirsiniz. 3DMark Timespy test sonucunuzda CPU skoru 9300+ bir pu an alıyorsa ramler %100 dual rankeddır, bu şekilde de kontrol edebilirsiniz.

• Legion Discord grubundan yola çıkarak yazdım.

Komik olan Jared'dan her türlü iyi sonuçlar almamız gerektiği. Üstüne özel modlu Windows kullanıyorum, tamamen performans odaklı çözüm sunan. Ben Pazartesi iade ediyorum, intel modelini satın alırım eğer iyi çıkarsa. Bu kadar para verip MUX olmayan HP Max-Q laptopların altında sürünmeye gerek yok. İlk defa Türkiye'den alayım demiştim cihazı halbuki. Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abysm Nucleus -- 15 Mayıs 2021; 4:28:59 >

• Nvidia grafik sürücüsünü DDU ile silip Lenovo' nun kendi sitesinde önerilen 461.57 grafik sürücü yazılımını kurdum ve hız aşırtma yaptığımda sizin de yaşadığınız sürücü çökme sorunu kökten çözüldü.

BIOS üzerinden yeni gelmiş olan GPU overclock ayarını aktive ettim. Yine BIOS' tan +100 MHz core clock speed ve +200 MHz memory clock speed değerlerinde hız aşırtma yaptım. Aldığım Timespy GPU skoru 11200' e çıktı. Muhtemelen sistemde dual ranked bellekler olsaydı Overall score' u 11.000' e rahatlıkla çıkarabilirdim.

COD Warzone oynamıyorsanız size de bahsini ettiğim sürücüyü tavsiye ederim.

• arkadaslar niye 1699 euroluk bir leptobu 2200+ euro olan msi ile karşılaştırıyorsunuz, onun rakibi 7 zaten. Bu fiyatta rakibi yok (hp omen 3070 100w, panel karşılaştırılamaz, ve 1080p, kasa kalitesine girmiyorum bile) aynı fiyat. msinin 1779 euroya 144hz 1080p plastık kasa i7 1080h veriyor. Asuslarda zaten kamera yok. Gigabyte yazılmış önceki yorumlarda plastik çöplüğü bir leptop üreticisi, arkasını açıyorsunuz beni teyzeler birleştirdi diye bağırıyor.(lenovo almadan önce gigabyte g5 düşünüyordum i5li f/p açısından) YouTube ve Reddit de onlarca gigabyte leptopların coil whine, build quality sorunlarını görebilirsiniz. He 73 fps almıssınız ha 78 ne fark edecek. zaten 15 fps fark etsin istiyosanız basıp parayı 16gb 3080 alacaksınız. Ha tabi neden 100w omen ile aynı fpsyi bu aldığına ben de anlam veremedim açıkçası Lenovo Legion 5 Pro (16'', AMD R7 5800H, Nvidia RTX 3070, 16ACH6H) (Benchmarklar ilk mesajdadır) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 15 Mayıs 2021; 5:48:40 >

• Bu cihazı hiçbir yerde stokta bulamadım, almışken Legion 7 RTX 3080 modelini alayım diyorum ama bu modelde hiç bir yerde yok, stoklara ne zaman gelir acaba?

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.