Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam memnun musunuz cihazdan bende almayı düşünüyorum
    bir problem yaşadınız mı ?
  • Gilaybey G kullanıcısına yanıt

Coil whine şarj adaptöründe var. Laptopta yok.

https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://forum.donanimhaber.com/lenovo-legion-5-amd-2020-ryzen-5-4600h-ryzen-7-4800h--144059971-44#147306715

Şu linkteki mesajımı güncelliyorum sürekli. Bakabilirsiniz

Ayrıca panel de HDR yok. HDR olan bir ekrana bağlarsanız ona video yürütme yapıyor. HDR monitörümle çalışıyor.

• ireMaN kullanıcısına yanıt
    rahatsız edici mi ses?
    Valla ben çok memnunum. Rahatsız edici bir durum ile karşılaşmadım ama kalkipta adaptörü dinlemiyorum.
    Ha tek bir konu var mekanik HDD bazen tık tık diye ses yapıyor o da bir derece normal diye düşünüyorum.
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    teşekürler cevaplarınız için bu hafta içerisinde mağazaya gidip dikkatlice inceleyeceğim
  • Laptopun üretim tarihini nasıl ögrenebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Ben medimarktan alicam bir sikinti cikarsa kosulsuz iade oluyor mu yoksa sadece internet magazalarina mi özel
  • FrankMartin87 F kullanıcısına yanıt
    laptop altında yazıyor lenovolarda genellikle sizde hangi marka laptop var ?
  • Bende mediamarkt’ten almayı düsünüyorum.
    Oyun için almayı düsünüyorum inş üzmez memnun kalırım

• FrankMartin87 F kullanıcısına yanıt
    inşallah bir sıkıntı çıkmaz
  • R7 4800h 'a denk olan intel i710875. Monster'da güzel model var ama namusuzlar taksite öyle bir vade farkı bindiriyor ki, illaki peşin almak lazım sitelerinden.

Diğer bir ikilem konusu ise ekran kalitesi. 15" olanın ekranını ölçen yok renk gamutu nasıldır. Ama 17" olanını technopat incelemiş, ölçmüşler %90 SRGB çıkıyor kabul edilebilir bir değer.

15" RTX 2060 https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v21-1-4// uygun, renk profili bilgisi yok inceleyen de yok.

17" RTX2070 https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v21-2-2// pahalı, sRGB panel

17" RTX2070 https://www.hepsiburada.com/monster-tulpar-t7-v19-7-intel-core-i7-10870h-16gb-250gb-ssd-rtx2070-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000013C42S?magaza=MONSTERNOTEBOOK 10870 işlemci var, R7 4800h ile hemen hemen aynı, Ağ kartı hepsinden eski. AX yok AC96 sersi.

10875 'e baktım, ryzen ile ya başa baş ya da arda %4 %5 daha peformanslı Amd ye göre. Bu yüzden tercih edilebilir. Ağ kartı Lenovodan daha güncel AX 201 var monsterda ve 500gb SSD kullanıyor. (256gblık lenovo mediamarkt modelini baz aldım fiyatta) Ram artar mı artmaz mı gibi bir soru işareti de yok kafada. 10875'de sıvı termal macun var.

Kasa kalitesini kafaya takmıyorum monster tulpar serisi ile lenovo legion benzerdir muhtemelen, videolarda tulparın kasaları da iyi duruyordu ama tek handikap ekran kalitesi ve parlaklığı her modelde değişiyor bence çünkü bafır'ın incelediği tulparın ekranında titreme vardı. macbook ve benzeri ultrabook almadıktan sonra kasa kalitesi farkı çok olmuyor aslında. Klavye iyi olsun yeter.

• 3000 mobile ile 2000 mobile arasında çok bir fark olmayacak sanırım. Heyşey yine ces de belli olur ama eğer doğruysa ve çıkmalarına çok zaman varsa ben de kullanıcıların soruna raslamadığı bir legion 5 ile şansımı deneyebilirim tekrar.

Yok hocam normalde yerde duruyor bir sorun olmuyor. Bir ara masanın üzerine çıkardım tak çıkar sürecinde o zaman farkettim. Şuan ayağımın ucunda duruyor bende masadayım. Bir şey duyulmuyor.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Merhaba tekrar, Type C ile taşınabilir bir type C monitör bağladım bugün. Lenovonun thinkvision serisi 14" bir model. Sorunsuz çalıştı. Ekran bataryasız diye biliyorum, güç kablosu da yoktu. Direk type c ile çalıştı yani. Dokunmatiğini ve kalemini de denedik. Onlarda sorunsuz çalıştı. İşinize yararsa diye bilgi vermek istedim.

İyi forumlar.

• ireMaN kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam, o harici ekranları merak ediyorum açıkçası. Duvara yukarı bir lcd monte ettim ama kafam ağrıyor ikinci ekrana bakarken. Sizinki gibi bir şey düşünürüm ileride ben de :D

Şu aklımı çelmeye başladı yine. Alan bir arkadaşa sordum ekran model noyu verdi. bu da %100 srgb'miş. şu 3 4 gün biraz yoğun geçecek. Acele etmeyeceğim sakin kafa tekrar bakarım, hayurlısı olsun. Aklımda hep ryzen 4800h lenovo var ama 17" ekran zor mu olur iyi mi bilemedim.

https://www.hepsiburada.com/monster-tulpar-t7-v19-7-intel-core-i7-10870h-16gb-250gb-ssd-rtx2070-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB000013C42R

Oha,fiyat müthiş. Vallaha büyük müyük bu fiyata hem rtx 2070 (Muhtemelen 115W) hem de i7 10870H'ı hiç görmemiştim. HP omen 2070 maxq ile bu fiyata satıyordu. İmkanım olsa elimdekini satıp alırdım bunu.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

10870'i kullanan cihaz yok hocam anlamadım gitti. 10875'den biraz daha yeni tek farkı 875 5.1ghz'e boost ediyor 870 5.0'a.

SSD'yi 512 yapıp almayı düşünüyorum stoklara girince. Aklım hep ryzen 4800h 'daydı ama 870i bu fiyata görünce kararsız kaldım. Test snçları yakın birbirine. Adobe uygulamalarında intel az bir farkla önde. ADOBE intel uyumundan bu da muhtemelen. 1 2 sezona amd bu farkı kapatır gibime geliyor.

Hocam ben oyun olarak bakıyorum olaya.

Profesyonel kullanım açısından AMD'lerin durumunu bilmiyorum. AMD çok verimli işlemcilere sahip ama Intel de de yıllardır uyumluluk var. Herhalde AMD'nin yaygınlaşmasından dolayı daha uyumlu hale getirirler ama bu ne kadar sürer ve AMD ne kadar ilgilenir bu konu belirsiz ama kendi görüşüm bu fiyata kaçmaz. 2070 ile 2060 arasında çok fark var var. Eğer max-q yazmıyorsa aradaki fark çok fazla.

Ben 2 ay önce bakarken bu laptoplar yoktu. Nasıl bir anda ortaya çıkıp bu fiyattan satılmaya başladılar anlamıyorum.

Bu arada Monster'ın servisini iyice araştırın mutlaka. Lenovo'nun servisi vasat kalitelere sahip bence.

Benimde dikkatimi çektirdin dedim baya iyi alsam mı felan ama pil 50wh den dusuk üst?lik 17 inç olmasına rağmen
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.