Şimdi Ara

Lenovo K5 Plus incelemesi 'Fiyat/Performans kralı olabilir mi?'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lenovo K5 Plus, Lenovo’nun giriş-orta segmente hitap eden, fiyat/performans odaklı telefonlarından biri.

Beyaz-mavi temalı kutusu içerisinden ilk etapta telefonun kendisi, alışılageldik dökümantasyonlar, 1.5 amper gücündeki şarj adaptörü, 1 metrelik diri kablosu, ekran jelatini ve sert, hafif kumlu bir kılıf çıkıyor, ekstralar iyi güzel düşünülmüş ancak kulaklık, ses kalitesi fena olmasa da yapısı ve kontrolcüsü itibarıyla kutu içeriğinde olsun diye eklenmiş gibi, en azından kulakiçi olmalıydı diye düşünüyorum.

Gümüş, şampanya ve gri renk seçenekleriyle gelen telefon 14.2cm boyunda, 7.1cm eninde ve 8mm kalınlığında, 142 gram ağırlığında, ekran kasa oranı %68.4’te kalsa da kontrol etmesi, hakim olması kolay bir yapısı var.
    Çıkarılabilir arka kapağının üst ve alt kısımları sinyal geçişi için plastik, orta kısmı ise metal, parmaklarınızda çok güçlü olmasa da soğuk metal hissini yaşayabiliyorsunuz. Kamera ve flaş, ardından mat Lenovo logosu ve en altta da hoparlör ızgaraları bulunuyor.

Çıkarması nispeten kolay kapağın altında değiştirilebilir batarya, iki SIM card yuvası ve bir Micro SD kart yuvası var. Merak edenler için, iki hat da aynı anda aktif olarak kullanılabiliyor.

Sağ üstte parmak hizasında metal ses ayarı ve açma kapama butonu, üstünde Micro USB ve 3.5mm jack girişini görüyoruz. Fiyat segmenti ve fiyat/performans odağıyla portlar aşağı taşınmamış.

Kenarlardan ön yüze geçerken parlak şeritler kullanıldığını görüyoruz, mat şampanya kasayı, tasarımı renklendirdiklerini söyleyebilirim. Üst barda çok renkli bildirim LED’i, yakınlık sensörü, ahize ve özçekim kamerası var. Alt barda kapasitif butonları görüyoruz, çalışma alanları çok geniş değil ama hayli tepkiseller, algılamadıkları olmuyor, ekran 5 inç olsa da tüm ekran kullanıcıya kalıyor.

5 inç IPS LCD ekranda Full HD çözünürlük sunulmuş, 441ppi piksel yoğunluğuyla görüntülediğiniz her şey olabildiğince net. Ekran renk ayrımı konusunda başarılı bir ekran, segmenti seviyesince canlı renkler sunuyor, ayarlar menüsünden renk sıcaklığıyla oynayabiliyorsunuz, beyazlar beyaz, siyahlar yeterince derin, arkadan ışık tutuluyormuş hissi pek yok.
    Ekranın maksimum ışığı çok yüksek değil ama güneş altında görünürlük anlamında sıkıntı çıkarmıyor, gece kullanım için ışığını yeterince kısabiliyor. Ekstrem açılarda renkler çok az da olsa sapabiliyor, günlük kullanımı etkilemiyor.

Bu ekrana 28nm üretim mimarili Snapdragon 615 yongası güç veriyor, birinci küme 4 Cortex A53 çekirdeği 1.5, ikinci küme 4 Cortex A53 çekirdeği 1.2GHz’de çalışıyor. Tam yük altında telefon agresif bir şekilde ilk kümeyi 1.1, ikinci kümeyi de 800MHz’e çekince sekiz çekirdeğin sekizi de görev yapabiliyor. Grafik yongası tarafında 400MHz’de çalışan Adreno 405’i görüyoruz.

Arayüz performansına sonra değiniriz ancak oyun performansından bahsetmek gerek önce. Ağır oyunlardan Real Racing 3 ve Modern Combat 5’te yaptığım testler açıkçası bana şunu gösterdi, Full HD çözünürlük Snapdragon 615’a ağır gelmiş. Real Racing 3’te kare/saniye oranı keyifle oyun oynamaya yetecek kadar yüksek değil, 10-15 kare saniye arası geziyor, Modern Combat 5’te biraz daha oynanabilir halde ancak dediğim gibi keyifle oynayacak kadar değil.

Bu tür büyük başlıklar haricindeki, eğlence bazlı oyunlarda yeterince akıcı çalışıyor, özetle segmenti ve yongası göz önüne alınınca Full HD pek akılcı bir tercih olmamış. Yonganın doğası ve üstüne işlemcinin çalışma frekansının agresif şekilde aşağı çekilmesi eklenince telefon ısınmıyor bile, sağ üst köşede çok küçük bir nokta ılıyor o kadar, ısıya bağlı herhangi bir yavaşlama yok haliyle.

2GB RAM ve 16GB depolamayla desteklenmiş, segmentinde normal bir konfigrasyon, kullanıcıya yaklaşık 11GB kullanılabilir alan kalıyor, 32GB’a kadar hafıza kartı takabiliyorsunuz.

Arkada 13MP çözünürlüğünde, oto fokuslu F2.2 diyafram açıklığına sahip ana kamera, önde 5MP çözünürlüğünde F2.8 diyaframa sahip öz çekim kamerası bulunuyor. Arka kamera 1080p 30 kare/saniye, ön kamera 720p 30 kare/saniye video çekimi yapabiliyor.

Kamera uygulaması sade ve düzenli, fotoğraf için beyaz dengesi ve ISO, video için de kalite ayarı haricinde kayda değer bir ayar yok. Çoğu zaman hızlı ve isabetli odaklanıyor ancak renk dengesi anlamında nazlı bir kamera, bol ışık özellikle aklını karıştırıyor, fazla ışık basabiliyor veya sahneyi karanlık bırakabiliyor, manuel mod da olmayınca ayarlara dalmanız gerekiyor.

Karanlık sahnelerde karanlığa tamamen yenilmiyor ama rakiplerinden çok daha fazla noise üretiyor. Detay anlamında açıkçası 13MP bir kameraymış gibi davranmadığını söylemem gerek, detay gücü beklentimin ve segmentinin altında, dinamik aralığı ise segmentiyle eş başarıma sahip. Video performansı fotoğraf performansından daha başarılı, dinamik aralığı yüksek olmasa da aydınlık ortamlarda, sosyal medyada paylaşılası videolar çekebiliyor, oto fokus ise beklediğimden tepkisel, her defasında hatırlatmanız gerekmiyor, karanlık sahnelerde segmenti doğası gereği kare/saniye oranı düşebiliyor.

5MP ön kamera diyafram açıklığı sebebiyle normal şiddetteki gün ışığını bile dengelemekte güçlük çekebiliyor, fazlaca noise oluşturuyor, harekete gelemediği için sabit dururken çekim yapmanız gerek. En büyük eksisi ise dar açısı, kareye kendinizi bile sığdırmak mesele. Yine ışık dengesi pek iyi değil ama video çekimi çok daha paylaşılabilir sonuçlar verdi, yazılımsal bir sabitleme uygulanıyor, hareketlerimi nispeten absorbe etti, detay anlamında kurtarıyor diyebilirim.

Kamera paketi Lenovo K5 Plus’un zayıf halkasını oluşturuyor, suyuna gittiğinizde paylaşılası anlar yakalamak mümkün belki ama segmentinde pek keyif verdiğini söyleyemem.

Telefon Android 5.1 üzerine kurulu VIBE UI arayüzüyle geliyor, Simgeler renkli simgeler, bildirim çubuğu renklendirilmiş, farklı simgeler kullanılmış, çoklu görev menüsü de aynı şekilde özelleştirilmiş, temel uygulamalarda da az çok özelleştirmeye gidilmiş, en nihayetinde renkli bir arayüz ancak ağır, ufak tefek teklemeler, yer yer durup beklediğiniz anlar olabiliyor.

Lenovo burada kullanıcıyı bu temaya zorunlu tutmamış, isterseniz saf arayüze geçebiliyorsunuz, her şey tamamiyle saf Android arayüzüne geçmiyor belki ama biraz daha rahat nefes alıyor. Üzerine yüklü uygulamalar da ayrıca bir yük, bu uygulamaların kullanıcı tercihine bırakılması gerekirdi. Android 5.1 ile sistem anlamında, güvenlik güncellemeleri anlamında geri kalmış olduğunu belirtmem gerek, güncelleme desteği şart.

Çift ızgarasıyla arkaya bakan, yanyana çift hoparlör görüyoruz, çevresel ses odaklı Dolby Atmos ile desteklenmişler. Çift hoparlör aslında maksimum ses anlamında toplamda segmentindeki tek hoparlörlü telefonlardan bir tık daha yüksek ses çıkarabiliyor, nispeten berrak bir ses profiline sahipler, tok seslere hafiften değiniyorlar.

Bu kurulumun en büyük artısı sahne performansı, ses daha geniş bir alandan çıkıp daha geniş bir alana yayılıyormuş hissi veriyor, tek hoparlörlü kuruluma göre çok daha iyi ancak yön tayini anlamında pek de farklı değil, biri telefonun altında biri üstünde olsaymış olay başka bir boyuta taşınabilirmiş. Kulaklık çıkışı fiyatı segmenti telefonlarından çok daha güçlü, orta-üst kulakiçi ve kulaküstü kulaklıklarımdan istediğim maksimum sesi alabildim, detay kalitesi olarak da açıkçası bir müziksever olarak beni ve kullandığım kulaklıkları doyurdu.

Full HD çözünürlüğü hariç mütevazı bir donanım paketine sahip Lenovo K5 Plus’un 2750mAh çıkarılabilir Li-ion bataryası günü çıkarmak için yeterli. Sosyal medya ve mail takibi, 1 saat kadar çevrimiçi ve çevrimdışı müzik, yarım saat kadar telefon görüşmesi, çoğunlukla hücresel veri, akşam saatlerinde Wi-Fi bağlantısı, 15-20 fotoğraf ve 2-3 dakika video şeklinde yaptığım kullanımda 4.5 saatin biraz üstünde bir ekran süresi elde ettim, ekran 720P olsaymış 5 saati rahat devirirmiş. 1.5 amper gücündeki şarj adaptörünün telefonu 2 saat 10 dakikada şarj ettiğini ekleyelim.

Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi tarafında 802.11n standardına sahip, 2.4GHz kanalındaki yayınlara bağlanabiliyorsunuz, GPS’te herhangi bir sıkıntı yok, kabul edilebilir bir sürede uydulara stabil bir şekilde bağlanabiliyor. Telefon FM radyo destekli, sevenleri için güzel bir ek diyebilirim.

Lenovo K5 Plus, tasarımı hoş duran, tutuş hissiyatı iyi, kısacası görünüm anlamında kullanıcısını memnun edecek bir telefon. Segmentinin aksine 1080P ekranı telefonu biraz sıkboğaz ediyor, bunu Android 5.1 bazlı, güvenlik güncellemelerinde geri kalan arayüz ve özellikle oyunlarda hissedebiliyorsunuz, kamerasının da segmenti rakipleriyle kıyaslayınca ciddi kırpıldığını söyleyebilirim. Bu videonun yayınlandığı tarih itibarıyla 750TL civarı bir fiyatlandırmaya sahip, benzer fiyatlandırmaya sahip, hatta son Android ve güvenlik paketlerini düzenli alan, genel pakette ciddi rekabetçi rakipleri olduğunu eklemem gerek. Lenovo K5 Plus’ta yatırım gövde kalitesine, 1080P ekrana, Dolby Atmos destekli hoparlörlere ve kulaklık çıkışına yapılmış, FM radyo güzel bir ek olmuş.

Kişisel öncelikleriniz dahilinde Lenovo K5 Plus listenizde yer alabilir.

• Yine başarılı bir inceleme olmuş hocam ama çok hızlı gidiyosunuz sanki biraz daha detay verip mesela bizi resimlerle baş başa bırakın biraz daha da tecrübeye dayalı olsa 10 üzerinden 10 yani inceleme kalitesi, he yanlış anlaşılmasın şuanda da 10 değilsede 8 en kötü.. Sanırım bu cihazın en güçlü yönü batarya gerisi biraz zayıf kalmış sanki..

• bundan kat kat iyi stereo speaker performansı kamera performansı ekran performansı verebilen ayrıca VR gözlüğü kutu içeriğinden çıkan 1079 TL ye satılan ve artık açık pazarda bulabildiğimiz Alcatel idol 4 varken 750 - 800 TL yi bu cihaza yatırmak çok mantıklı olmaz idol 4 ile arada büyük farkta yok ilk yatırım noktasında idol 4 daha güzel ve uzun ömürlü bir seçim olur.

• ....bazlı..... bazlı.......bazlı....

İnceleme bitmiştir

Bi bazlama da ben alayım

Ayrıca mi4'ü çıkarırsak 700 liraya bundan iyisi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

bundan kat kat iyi stereo speaker performansı kamera performansı ekran performansı verebilen ayrıca VR gözlüğü kutu içeriğinden çıkan 1079 TL ye satılan ve artık açık pazarda bulabildiğimiz Alcatel idol 4 varken 750 - 800 TL yi bu cihaza yatırmak çok mantıklı olmaz idol 4 ile arada büyük farkta yok ilk yatırım noktasında idol 4 daha güzel ve uzun ömürlü bir seçim olur.

İdol 4 ile arasında 100-200 lira fark var.

Bu Türkiye garantili, idol değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bundan kat kat iyi stereo speaker performansı kamera performansı ekran performansı verebilen ayrıca VR gözlüğü kutu içeriğinden çıkan 1079 TL ye satılan ve artık açık pazarda bulabildiğimiz Alcatel idol 4 varken 750 - 800 TL yi bu cihaza yatırmak çok mantıklı olmaz idol 4 ile arada büyük farkta yok ilk yatırım noktasında idol 4 daha güzel ve uzun ömürlü bir seçim olur.

O paraya mi5 alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

....bazlı..... bazlı.......bazlı....

İnceleme bitmiştir

Bi bazlama da ben alayım

Merhabalar,

"bazlı" kelimesini ben koca inceleme metninde iki, siz dört satırlık yorumunuzda üç defa kullanmışsınız, çok teessüf ediyorum, yorumunuz bitmiştir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakesan -- 29 Aralık 2016; 22:36:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

quote:

....bazlı..... bazlı.......bazlı....

İnceleme bitmiştir

Bi bazlama da ben alayım

Merhabalar,

"bazlı" kelimesini ben koca inceleme metninde iki, siz dört satırlık yorumunuzda üç defa kullanmışsınız, çok teessüf ediyorum, yorumunuz bitmiştir :D

İncelemeyi baştan sona okuduğuma emin olabilirsin.
    1 hafta olmadı hepsiburada da 699'ye bu telefonun grisini kardeşime aldım. Öncesinde 700 liraya en iyi fiyat performans telefonu hangisidir diye uzun uzun araştırdığım için incelemenizdeki birçok detayı biliyordum.

Bu yüzden olda gerek 2 kere olmasına rağmen gözüme o takılmış.

Yalnız şuan çok takdir ettiğim bir durum yaşandı, incelemeyi yapıp çekip gitmemişsiniz, yorumlara bir nevi geri bildirimlere bakıyorsunuz.

Mesut çevik'in yerini alabilirsiniz.
    Şaka bir yana bu durum çok iyi; yorumlara saçma da olsa bakmanız çık iyi

• Cihazin tipi bundan bi kac sene onceki cihazlari andirdi bende pek cezbetmedi.

• quote:

quote:

İdol 4 ile arasında 100-200 lira fark var.

Bu Türkiye garantili, idol değil

Resmi olarak Hepsiburada da bulunmakta tüm renkleri ile ürün ilk 1 ay Turkcell de satıldı şimdi açık pazara yavaş yavaş çıkıyor hatta yakın zamanda DH de reklamsı hareket ile idol 4 tanıtabilir bazı Siteler bünyelerinde Alcatel ile reklam anlaşması yapmış DH de de Alcatel için özel sayfa mevcut reklam incelemeside gelir diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/alcatel-idol-4-alcatel-turkiye-garantili-p-HBV000002NX1C

• Mi5 ithalatçı garantisi ile gelen ve ülkemizdeki LTE de en çok kullanılan Bant olan 20 nolu bandı barındırmayan LTE tarafı tamamiyle uzakdoğuya özel bir şekilde geliyor arkadaşım almıştı oradan biliyorum çoğu özelliği deneysel Beta ROM ile gelen modeller var Bootloader açmadan stabil sürüme geçmek zor Turkcell de LTE şehirçinde çeker ama Merkezden uzak noktalarda 1800 mhz ve 20 nolu band olmadığı için baya bir kayıp olur Turk Telekom hatlar ile sorun yaşayanlar mevcut. ayrıca 2 haftada beta sürümün 2 kere reset attırdığını biliyorum mi5 değilde mi5s olması gereken cihazı ...

R380W/SE P800/Mpx200/Mpx220/SE P990/HP iPaQ serisi/Toshiba G500 /Samsung i900 Omnia gibi zamanın sıradışı cihazlarını kullanmış biri olarak mi5 noktasında çok ama çok tereddütteyim ucuz olmasının ana nedeni çinden birebir Yuan ile getiriliyor olması araya dolar/Euro girmediğinden ve 1000 yuan ın TL karşılığı yaklaşık 507 - 510 TL olduğundan ithalatı uygun oluyor ve aşırı ucuzmuş gibi gözüküyor ucuzluk yok kur bizden yana Xiaomi çoğu modellerde. ama LTE gibi tarafları görece düşürülmüş işlemci vb durumlar ile cihaz Deneysel olmaktan öteye gidemiyor gözümde ...

• Lenovo hala kameradaki sıkıntıları çözememiş.bir Vibe p1 kullanıcısı olarak söylüyorum tel 100 lira daha pahalı s5-s6 kamerasına yakın bir performansta bir ön ve arka kemara ile gelse telefon ölünceye kadar kullanırdım

• Lenovo K5 NOTE'u da incelerseniz çok makbule geçer. Fiyat/performans dengesi bakımından K5 PLUS'tan çok daha cazip bir telefon.

İnceleme için teşekkürler.
  • Şu paraya şu ürüne yazık diyorum. Xiaomi Redmi 4 serisi ülkemize gelse de giriş ve orta segmenti hakimiyet altına asla keşke.

• Telefon

14.2cm boyunda

7.1cm eninde

8mm kalınlığında

142 gram ağırlığında

ekran kasa oranı %68.4

İyi de Burak bey hangi telefondan bahsediyoruz .Bu telefon kaç inç, bataryası ne? Yazıyorsunuz yazmasına da neyi tarif ettiğiniz belli değil. Hayalet tanımı yapar gibisiniz, tanımlanamayan cisimleri tarif eder gibisiniz.

Benim tavsiyem ise ufo yazarlığını acilen bir kenara bırakmanız.

Geçen seferde buna benzer bir konu olmuştu. Fakat görüyorum ki siz bu hatada ısrarcı davranıyorsunuz. Ben de diyorum ki kulağı tersten tutmanın kime ne faydası var?

Son kez söylüyorum telefonlarda en,boy,ağırlık ölçüleri verdiğiniz zaman inç ve batarya değerlerini de beraber vermelisiniz.Olması gereken budur. Hayalet tanımı yapmaktan vazgeçin lütfen. Okuyucuyu yormayın. En azından rakamsal değerleri birlikte verin daha sonra ayrıntılara geçersiniz.

Bu kadar basit ya bu kadar basit.

Herşeye rağmen incelemenizi zevkle okudum takibe devam.

• aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata kusursuz telefon bulmak oldukça zor. Xiaomi 5s demişsiniz fakat konusuna bakarsanız (OİS olmaması, parmak izi okuyucunun yeterince iyi olmaması gibi) onun da kusurlarının olduğunu görürsünüz. Ben piyasadaki diğer kötü bir işlemcili telefonu almak yerine LTE'den vazgeçerim. Sonuçta kota aysonunu çıkarsın diye 3G'yi bile kapatan bir insanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Telefon

14.2cm boyunda

7.1cm eninde

8mm kalınlığında

142 gram ağırlığında

ekran kasa oranı %68.4

İyi de Burak bey hangi telefondan bahsediyoruz .Bu telefon kaç inç, bataryası ne? Yazıyorsunuz yazmasına da neyi tarif ettiğiniz belli değil. Hayalet tanımı yapar gibisiniz, tanımlanamayan cisimleri tarif eder gibisiniz.

Benim tavsiyem ise ufo yazarlığını acilen bir kenara bırakmanız.

Geçen seferde buna benzer bir konu olmuştu. Fakat görüyorum ki siz bu hatada ısrarcı davranıyorsunuz. Ben de diyorum ki kulağı tersten tutmanın kime ne faydası var?

Son kez söylüyorum telefonlarda en,boy,ağırlık ölçüleri verdiğiniz zaman inç ve batarya değerlerini de beraber vermelisiniz.Olması gereken budur. Hayalet tanımı yapmaktan vazgeçin lütfen. Okuyucuyu yormayın. En azından rakamsal değerleri birlikte verin daha sonra ayrıntılara geçersiniz.

Bu kadar basit ya bu kadar basit.

Herşeye rağmen incelemenizi zevkle okudum takibe devam.

Merhabalar,

"Ufo yazarlığı?" Sizin gibi takipçilerimiz de olmasa gülemeyeceğiz, Allah da sizi güldürsün :D

İncelemelerimi takip ediyorsanız eğer çoğunlukla dışarıdan içeriye, genelden özele doğru bir sıralama yapmış olduğumu görürsünüz; bir dışarıdan, bir içeriden bilgi verme taraftarı değilim.

İlk intiba dış görünüşle, yapıyla başlar diye düşünüyorum; zaten ilk intibası sizi cezbetmediyse konu orada biter, 80 çekirdekli olsa 48000mAh bataryası olsa ne olur, haksız mıyım? Bu yüzden önce elimdeki ürünün kesin ölçülerini veriyorum, sonra ölçülerin ve yapının pratikte ne hissettirdiğine değiniyorum, sonrasında detaylara geçiyorum.

Bunu bir hata olarak görmenize şaşırdım doğrusu. Benim deneyim ve gözlemlerimi anlatma şeklim bu, telefonu kullanırken yaşadığım sırayla anlatıyorum, normal bir kullanıcı gözünden deneyim ve gözlemlerimi anlatıyorum; cihazın donanım listesini her yerden bulabilirsiniz zaten. Ölçüleri, ekran boyutu ve bataryası seçiminizi direkt etkiliyorsa eğer donanım listesine bakarak telefon hakkında istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz demek oluyor bu, doğru bir şey mi?

"Son kez söylüyorum..."
    "Bu kadar basit..."

...gibi kullanımlar çok hoş değil gibi, sevgi-saygı çerçevesinde devam etsin iletişimimiz.

• burakesan kullanıcısına yanıt
    Benim sizden gözüm korktu açıkçası.
    Bu kadar basit
    Son kez söylüyorum

Bu kadar basit derken çok zor olmasa gerek diyorum. Mantıklı olan bu diyorum.
    Son kez söylüyorum derken bu bir tehdit değil, amaç bu değil diyorum ki bir daha aynı uyarıları yapmak istemiyorum gerek yok böyle şeylere. Düzeltmek çok basit diyorum.

Söz konusu bu ifadeler saygı sevgi boyutlarına kadar yükselmişse yandık.Bu kadar büyütülecek bir şey yok. Onu baştan söyleyeyim. Konuyu kişiselleştirmemek için burada noktalıyorum.

Gelelim esas mevzuya.

1-Sizin konuyu anlatış biçiminize veya yaptığınız sıralamaya herhangi bir şey dediğim yok benim.
    2-Olay beni ya da bir başkasını ölçüler veya bataryanın ilgilendirmesi veya çok önemsemesi değil yanlış anlıyorsunuz.

Şöyle izah edeyim. Aslında izah etmeme gerek var mı bilmiyorum gayet net anladığınızı düşünsem de yine yazalım.

Diyelim ki kalınlık 8.2mm değil geçtiniz. Ayrıntılar ise daha sonra ...Olmaz kardeşim olmaz.

Diyelim ki en-boy ölçülerini verip geçtiniz. Telefonun kaç inç olduğunu belirtmezsen verdiğin bu ölçülerin ne anlamı var?

Sen telefondaki inç ve batarya değerlerini vermeden sadece ölçüleri vermeye kalkarsan eğer bu anlattığına ancak ufo tarifi derler

Yani olmaz mantıken olmaz.Bunlar bir bütün. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Yazınızı okurken insanlar eksik kalıyor, parçalar dağınık, her biri bir yerde.Olmaz güzel kardeşim olmaz.

Yani olay kendi isteğimi bir başkasına dayatmak değil.
    Yani olay ben ölçü mevzusunu çok önemsiyorum o yüzden de hepsini bir arada görmek istiyorum hikâyesi değil.
    Yani olay boş yere editörle uğraşmak değil.

Mesele ben ya da bir başkası değil okuyucular

Rahat,kasılmadan,eksik bırakılmadan,bulmaca çözer gibi bir yazı okumasınlar .Gerek yok. Yazacağın tek satırla bu işi çözmek varken meseleyi uzatmanın âlemi yok. Yerlileri bilmem ama yabancı editörlerin tamamı böyle yazıyor yazılarını. Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 30 Aralık 2016; 14:13:57 >

• Ne enteresan bir toplum olmuşuz arkadaş adamlar videoyu sırf eleştirecek yer bulabilir miyim çabasıyla izlemiş resmen. Kim bu hale getirdi bu toplumu ya.

• Selam @burakesan başarılar,

Şunu şöyle bırakayım belki birileri ders alır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.