Şimdi Ara

LENOVO K5 NOTE ANA KONU - KULLANICILAR KULÜBÜ (KUTU AÇILIMI - İNCELEME) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.517
Cevap
60
Favori
217.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafarob

Evet bu diğer telefonumdada vardi whatsapp i olan kişileri yeniden kaydediyor.

Butun telefonlarda da bu sorun var heralde gordugum kadarıyla.

Tamam çözdüm. Rehber ayarlarından goruntulenecek kişilerden özelleştirme deyip WhatsApp tikini kaldırdım 2 olanların hepsi gitti. Özelleştirmeden şom, Gmail ve telefonu seçtim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda bostayken şarj yeme yok. Ekran görüntüsünde radyo yazan şey normal seylermis. Başka telefonlarda hücre askıda, telefon beklemede, Android os vs gibi şeyler gibi birşey. Diğer lenovo konularindada aynı şeyler yazıyor.
    Bu fiyat aralığı full hd ekranlı telefonların konularına baktığımda

Huawei gr5 de 5-5,5 saat
    General mobile 5 plus ta 5 saat civarı(6,5 saat rekormus çoğu kişi inanmıyor)
    Lenovo a7010 da 5,5 saat civarı ekran görüntüsü alınıyor.

Ben hiç güç tasarrufu vs kullanmadan 3500 luk pilin avantajı ile rahatlıkla 3g, wifi karışık 6 saat kadar görüyorum. Ciddi şekilde tasarruflu kullansam 7 saati bulurum diye düşünüyorum.

Bu güne kadar kullanımlarda şarj süresi j7 gibi bataryası efsane bir telefondan geçtiğim için az geliyordu acaba telefonda problemmi (deep sleep vs) var diye düşünüyordum. Anladım ki full hd ekran hd ekrana göre tahminimden daha fazla güç tuketiyormus.

İlk %5-10 luk şarj biraz hızlı gidiyor, son %10 ise baya uzun gidiyor. Eski Moto G telefonumdada aynıydı.

Şu ana kadar kulaklıktan biraz az ses gelmesi dışında olumsuz hiçbir görmedim. Dün marshmallowa yükselttim telefon baya bir hızlandı. Bir önceki telefonum j7 ye göre rehbere girişler, menüde, ayarlarda gezinmeler falan bariz şekilde çok daha hızlı.

Bu da deep sleep test. 3 saatte sıfır oynama şarjda.

Bu mesaja eklenen görseller:

LENOVO K5 NOTE ANA KONU - KULLANICILAR KULÜBÜ (KUTU AÇILIMI - İNCELEME)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 27 Ağustos 2016; 9:48:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende wifi vs açıkken beklemede çok şarj tüketiyor hocam. Şimdi wifi 3g kapattım 3 saat bekleyeceğim bakalım.

@Ordan Geçenbay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

Bende wifi vs açıkken beklemede çok şarj tüketiyor hocam. Şimdi wifi 3g kapattım 3 saat bekleyeceğim bakalım.

@Ordan Geçenbay

3g de fazla götürmesi normal. Wifi de nasıl bir sorun var?

Hocam telefonun batarya göstermesini pek anlamadım. Farklı bir sistem kullanıyorlar. Şu an Gsam battery kullanıyorum gerçek kullanımı ayrıntılarıyla veriyor,şüphelerim ortadan kalktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 27 Ağustos 2016; 12:23:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

Bende wifi vs açıkken beklemede çok şarj tüketiyor hocam. Şimdi wifi 3g kapattım 3 saat bekleyeceğim bakalım.

@Ordan Geçenbay

Hocam telefonun batarya göstermesini pek anlamadım. Farklı bir sistem kullanıyorlar. Şu an Gsam battery kullanıyorum gerçek kullanımı ayrıntılarıyla veriyor,şüphelerim ortadan kalktı.

3 saatte %3 şarj yedi her şey kapalı ekran kapalı vaaziyette oynanmadan. Wifi kullanıyorum normal kullanımımda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Menü tuşuna ( orta tus ) uygulamalar arası geçiş olarak gözüküyor özelliklerde basınca ana menüye uzun sure basınca Google aramaya giriyor çözebilen varmı tam olarak ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

quote:

@Ordan Geçenbay

3 saatte %3 şarj yedi her şey kapalı ekran kapalı vaaziyette oynanmadan. Wifi kullanıyorum normal kullanımımda.

Çalışan bir uygulama vardır arkada muhakkak. Ben gereksiz olanları devre dışı bıraktım, ayrıca greenefiy kullanıyorum her zaman şiddetle tavsiye ederim. Arka planda kullanmadığınız uygulamaları siz açana kadar devre dışı bırakıyor,sanki hiç yuklenmemis gibi. İsterseniz çalışan uygulamaların bir resmini atın uygulamalar bölümünden benden farklı ne var bakalım.

• mustafarob kullanıcısına yanıt
    Neyi çözebilen?

Ben nova launcher kullanıyorum hiçbir şey olarak seçtim. Sadece ana sayfaya dönüyor ortaya basınca.

• quote:

Menü tuşuna ( orta tus ) uygulamalar arası geçiş olarak gözüküyor özelliklerde basınca ana menüye uzun sure basınca Google aramaya giriyor çözebilen varmı tam olarak ?

Hocam uygulama geçiş tuşu en soldaki kare tuş ve uzun süre basılı tutarsanız o anki pencerenin seçenekler tuşu yerine geçer. Orta tuş değil yani.

Bugün Gsam Battery ile kullanayım skran görüntülrini atacağım hocam.
    @Ordan Geçenbay
  • Ekran koruyucunuz geldimi hocam @Sentez*

• quote:

Ekran koruyucunuz geldimi hocam @Sentez*

Yok hocam o dediğim model gelmemiş henüz taktırmadım.

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bağlantıdaki temperli cam bu telefon için uygun mu? Siz nereden sipariş verip alacaktınız?

www.hepsiburada.com/kilifland-lenovo-k5-note-kilif-0-2-silikon-mavi-temperli-cam-pm-telkilklflnd1360

• Birde gelişmiş bir site Turkiyede olmayan modelin kılıfını satıyor

Ekran koruyucusu büyük ihtimal olur fark yok çünkü ekran kısmında.

• quote:

Orijinalden alıntı: effect68

Hocam bu bağlantıdaki temperli cam bu telefon için uygun mu? Siz nereden sipariş verip alacaktınız?

www.hepsiburada.com/kilifland-lenovo-k5-note-kilif-0-2-silikon-mavi-temperli-cam-pm-telkilklflnd1360

Normalde telefoncu arkadaşım nano glass diye geçen ince, ekran jelatiniyle cam karışımı ürünü getirtecekti ama sevkiyat gecikince takmadım bir de darbe karşısında kırılmadığından darbeyi ekrana fazla verebilir diye vazgeçtim daha dayanıklı deniliyor ama güvenemedim

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lenovo-k5-note-kirilmaz-ekran-koruyucu-nano-yeni-234850725

Ben de normal temperli cam alayım diyerek aşağıdaki linkten 5 adet K5 Note, 5 adet P1, 2 Adet Samsung s3 kırılmaz camı aldım tek kargoyla geliyor sanırım 5-6 lira kargo. Toplu alınınca uyguna geliyor yani kargo kurtarıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lenovo-kirilmaz-cam-tum-modeller-236935134

Not: Sipariş verdikten sonra mesaj atmanız gerekiyor elinde k5 note için cam var ben sordum. Ayrıca aynı satıcının kargo dahil linki var 7.5 lira falandı sanırım 2 alana 1 bedava demiş ama o avantajsız oluyor en iyisi kırılmalara karşı 5-6 tane alıp kargoyu alıcı ödemeli göndermesini istemek.

Ben yeni sipariş verdim gelince görüşümü belirtirim.

Edit: Soruyu cevaplamamışım evet uyar hocam ekranı aynı ama kılıfta ekstra bir açıklık kalır parmak izi sensörünün olması gereken kısmında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 27 Ağustos 2016; 23:20:33 >

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Gelince bilgilendirirseniz memnun olurum. Sensörlerde problem çıkarmazsa ve bazı ekran koruyucular belli bir süre sonra hava alıyor. Hoş olmuyor. Böyle bir sorun çıkmazsa alınabilir.

• Bu arada cihaz için metal kılıf aldım. Flash bölümü sıkıntı çıkarmaz, flasha engel olmazsa parmak izi sensörü kısmını sorun etmiyorum bakalım gelsin bilgi veririm 10 gün oldu sipariş geçeli.

http://tr.aliexpress.com/item/New-Mirror-Back-Cover-Case-For-Lenovo-K5-Note-Aluminum-Metal-Frame-Set-Hot-Phone-Housing/32699168750.html?spm=2114.13010608.0.54.U7KQws

• hocam sizce oyunlarda hangisi daha iyi
    1:lenovo s1
    2:lenovo k5 note

• quote:

Orijinalden alıntı: conti2016

hocam sizce oyunlarda hangisi daha iyi

K5 note ile s1 arasında pek fark yok özellik olarak. Fakat k5 note batarya, ekran büyüklüğü, ekran kasa oranı ve bir tık yukarı işlemci ile daha iyi bence.

Eğer sırf oyun için alacaksanız kaliteli bir hd ekrana sahip, sağlam bataryali bir ürün alın derim. Bu telefonun batarya çok iyi ama full hd ekran oyunlarda hd ye göre daha az gider.

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    yardimin icin sagol

• quote:

Orijinalden alıntı: conti2016

hocam sizce oyunlarda hangisi daha iyi

Arkadaşa ek olarak bir de s1 satıştan yavaş yavaş kalkıyor ve nedense hiç tutulmadı. K5 note daha yeni bir cihaz. Ama s1 tasarım konusunda mükemmel böyle de bir gerçek var.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.