Şimdi Ara

LENOVO K5 NOTE ANA KONU - KULLANICILAR KULÜBÜ (KUTU AÇILIMI - İNCELEME) (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.517
Cevap
60
Favori
217.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ernaltnts

Arkadaşlar her wifi ye bağlandığında ya da wifiden koptuğunda, wifiyi kapayıp açtığımızda çıkan bağlantı uyarısı sesini nasıl kapatabiliriz?Dırıt dırıt gibş uyuz bir ses, Daha önce böyle bir uyarı sesi yoktu yaklaşık 1 aydır var ve beni acaip ayar ediyor.

Sorunun çözümünü buldum.Ayarlar==>Bildirim ayarları==>wlan durumu üst hatırlatıcısı sekmesi kapalı olmalı. Bu şekilde wifi ye bağlandığında çıkan uyarı sesi kapalı oluyor.
    Ses ayarlarında dokunma seslerini kapatmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahizede ciddi bir ses düşmesi yaşıyorum yaşayıp çözen var mı?
  • Sentez* kullanıcısına yanıt
    Ahizenin önündeki delikler zamanla tıkanıyor sanırım. İğne ile temizlemiştim. Daha sonra elektrik süpürgesi kullandım. Ama süpürgenin hortumunu çok yaklaştırmadım. Düzelmişti.
  • Sentez* kullanıcısına yanıt
    Kronik sorunlarindan biri. MTK engineer ile yükseltin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Kronik sorunlarindan biri. MTK engineer ile yükseltin
    Zamanında bende ilk onu denedim. Youtube'da falan baktım. Bende aynı menü çıkmıyordu. Mesela audio modunun içinde normal mod görünüyordu videolarda ama bende o seçenek yoktu. Volume diye seçenek vardı. O menünün alt menüleri falan... Çok kurcalamadım açıkcası. Bendeki 32gb olan modeli. Eğer yapan varsa bilgi verirse tekrar bir denerim. Şimdilik temizleyip temizleyip kullanıyorum.
  • endorphine kullanıcısına yanıt
    Evet farklı menü var sanırım sürümleri farklı yeni olduğu için
    Ahize sesi için Google pLay marketten MTK Engineering mode uygulamasını indirip uygulamaya gir sonra sırasıyla mtk settings çıkan sayfayı sola kaydır iki kere. hardware testing audio volume voice index 6 degerini 160 yap set tıkla telefonu aşağıdaki resimdeki olacak yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 30 Nisan 2018; 13:55:53 >
  • Biz de 2 tane K5 note bende olanın diğerine göre sesi baya az çıkıyor son seste. Ayarladim fakat ses artmiyor neden acaba ses hoparlörden çok az çıkıyor

• quote:

Ahize sesi için Google pLay marketten MTK Engineering mode uygulamasını indirip uygulamaya gir sonra sırasıyla mtk settings çıkan sayfayı sola kaydır iki kere. hardware testing audio volume voice index 6 degerini 160 yap set tıkla telefonu aşağıdaki resimdeki olacak yani

Eyvallah. Deneyeceğim. Bu ahize sesi ayarı yükseltmek için değil mi?

• bayağıdır girmiyordum başkığa bi bakiim dedim. yine aynı hep problem hep problem. bende de aynı
    -bi uygulama açıkken gelen arama oluyor fakat telefonu açmak için gereken menü saniyelerce ekrana gelmiyor tel çalıyoer ama açamıyorum
    -azcık bi aynı anda bir iki den fazla işlem olunca hooop hemen kendi kendine kapanmaya devam.
    -foto çekiyorum bi süre snra bakiim diyorum galeriden foto zarae görmüş diyip açmıyor. teli açıp kapayınca düzeliyoe
    - pil resmen öldü 30 a gewlince inaniılmaz hızla sıfra gelip keendini kapatıyor

ne diyim bi daha lenovonun yanından bile geçmek. mi kolluyorum note3 yada mi6 bakıyorum
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size çok kronik sorunları var.
    Bütün ses seviyeleri yazilimda dolayi az çıkıyor ben de titreşim aldığından beri çalışmıyor bozuk çok nadir kendi kendine titriyor bazen daha birçok farklı sorunu var

• Demekki lenovo bu telefon işine sırf pastadan pay kapmak için girmiş. Ama cihazının arkasında durmazsan gün gelir o pastayı yüzüne boca ederler. Bundan sonra bu işte daha bilindik markaların dışında telefon almam aga.

• quote:

Bende işe yaradı hocam teşekkürler ben de bu menüyle karşılayınca olmuyor diye kapatmıştım.

• quote:

Bende de ses biraz yükseldi sanki. Yani yetersiz gelimiyor en azından.

• 2 senedir kullandığım telefonu %20de kapanma (en sinir eden tarafı da bu) ve ahize sesindeki fazla düşüş nedeniyle cuma günü kargoladım. Neticeyi yazarım umudum bataryanın değiştirilip ahizenin düzeltilmesi. Bunlar halledilirse 1 sene daha kullanacak gibiyim bu telefonu. Herne kadar şikayet etsek güncelleme almadı diye sövsek de 2 senede cihaz performansından bir şey kaybetmedi ve hala oldukça seri bir kullanım sunuyor. Bir daha Lenovo alır mıyım? Almam orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 20 Mayıs 2018; 15:48:14 >
  • oh be mi max2 aldım bu iğrrenç cihazdan kurtuldum. nasıl pis bir telefonmuş ya arkadaş. her yeri orun her yeri.yazılım donanım ses herşeyi berbat mi ye göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

oh be mi max2 aldım bu iğrrenç cihazdan kurtuldum. nasıl pis bir telefonmuş ya arkadaş. her yeri orun her yeri.yazılım donanım ses herşeyi berbat mi ye göre

2 yıl aralığı olan bir üründe bırakın donanım yazılım farkı olsun hocam değil mi Çıktığı dönemde f/p canavarı bir modeldi donanım olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

oh be mi max2 aldım bu iğrrenç cihazdan kurtuldum. nasıl pis bir telefonmuş ya arkadaş. her yeri orun her yeri.yazılım donanım ses herşeyi berbat mi ye göre

2 yıl aralığı olan bir üründe bırakın donanım yazılım farkı olsun hocam değil mi Çıktığı dönemde f/p canavarı bir modeldi donanım olarak.

Alıntıları Göster
    fiyat olarak canavar olabilir hocam ama performansı ortada bu başlıkta bi tane bile şikayeti olmayan insan yok.

• quote:

fiyat olarak canavar olabilir hocam ama performansı ortada bu başlıkta bi tane bile şikayeti olmayan insan yok.

Alıntıları Göster
    Hangi başlığa girerseniz var hocam. Bu telefonun problemi belli, gelen güncellemeyle bazı sosyal medya uygulamalarındayken bazen yeniden başlatma huyu vardı ve kulaklık sesi biraz düşüktü. Ben bu cihaz kasıyor tekliyor diyeni görmedim. Şuan bile 3 gb ramli cihazlar yeterliyken bu cihaz 2 sene önce 3 gb ram ile piyasadaydı ve bu donanımda böyle cihaz yoktu batarya sorunu için geçen gönderdim o haliyle 5 saat ekran süresi alıyorum çoğu telefonun yenisi o süreyi anca görüyor (xiaomi'ler dışında). Mi max 2 ile kıyaslamak abes yani. Bırakın daha iyi olsun arada 2 sene var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 21 Mayıs 2018; 17:50:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

Hangi başlığa girerseniz var hocam. Bu telefonun problemi belli, gelen güncellemeyle bazı sosyal medya uygulamalarındayken bazen yeniden başlatma huyu vardı ve kulaklık sesi biraz düşüktü. Ben bu cihaz kasıyor tekliyor diyeni görmedim. Şuan bile 3 gb ramli cihazlar yeterliyken bu cihaz 2 sene önce 3 gb ram ile piyasadaydı ve bu donanımda böyle cihaz yoktu batarya sorunu için geçen gönderdim o haliyle 5 saat ekran süresi alıyorum çoğu telefonun yenisi o süreyi anca görüyor (xiaomi'ler dışında). Mi max 2 ile kıyaslamak abes yani. Bırakın daha iyi olsun arada 2 sene var.

Alıntıları Göster
    hocam şu başlığa bi bakın şikayeti olmayan bi siz varsınız galiba. mi max2 başlığına bakıyorum 1 yıllık başlık bi tane şikayet garantiye gönderen yok cihazı
    buna 3gb ram değil 6 gb ram koysan yine adam olmaz bu tel. ha 600 liraya aldık o fiyata böyle özellikler yoktu. ama özelliklerin hepsi kağıt üstündeydi. kullanımdas benim samsung note 2 bile bundan daha stabildi annem hala kullanıyor

• quote:

hocam şu başlığa bi bakın şikayeti olmayan bi siz varsınız galiba. mi max2 başlığına bakıyorum 1 yıllık başlık bi tane şikayet garantiye gönderen yok cihazı
    buna 3gb ram değil 6 gb ram koysan yine adam olmaz bu tel. ha 600 liraya aldık o fiyata böyle özellikler yoktu. ama özelliklerin hepsi kağıt üstündeydi. kullanımdas benim samsung note 2 bile bundan daha stabildi annem hala kullanıyor

Alıntıları Göster
    Ben şikayetim yok demedim. Sadece cihazları çıktığı döneme göre değerlendirmek gerek. Max 2 ile kıyaslayıp Max 2 hem donanım hem yazılımda daha iyi demek saçma bu telefon çıktığı dönem fp canavarıydı. Stabiliteye gelirsek bana konuda benim telefonum kasıyor diyen arkadaş gösterin. Bu konuda kullanıcıların en büyük problemi telefonun bazen yeniden başlatması problemiydi. Tekrar söylüyorum ben de cihazı garantiye yolladım ve tekrar diyorum Lenovo almam bir daha ama kalkıp 2 senelik bir telefonu güncel bir modelle kıyaslayacak kadar da saçmalamam. Çıktığı dönem muadili General Mobile vardı onda da kullanıcılar telefonu kıracak konumdaydı kendi konularında.

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.