Şimdi Ara

LENOVO K5 NOTE ANA KONU - KULLANICILAR KULÜBÜ (KUTU AÇILIMI - İNCELEME) (162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.517
Cevap
60
Favori
217.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mesaj belki birilerini aydınlatır diye bırakıyorum.

lenovo k5 note 32 gb modeli telefonumu ekran sararması sebebiyle tele service gönderdim. ayın 14. ünde gönderdiğim telefon ayın 22 sinde elime ulaştı.
    ekranı değişmiş, yazılımı sıfırlanmış(6.0 a) şeklinde geri geldi. göndermek isteyenlerin bilgisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknozd74 -- 22 Eylül 2017; 12:48:34 >
  • Yaklaşık 3 hafta önce 32 GB lık k5 note u aldım ve o zamandar beridir gayet verimli bi şekilde kullanıyordum. Ancak bugün tuhaf bi şekilde telefonu cebimden çıkardığımda kapanmış halde buldum. Neden kapandığını anlamadım power tuşuna basılı tutup açmaya çalıştım ancak açılmadı. Tekrar tekrar denedim olmadı ancak en son yaklaşık 6 7 saniye basılı tutarak telefonu açabildim. Şu an telefonu normal bir şekilde kullanıyorum ancak bu durum bi şüphe oluşturdu bende. Durduk yere kapanıp normal açılmaması durumunu daha önce yaşayan var mı ve bu durumun açıklaması ne olabilir? Bu arada telefon un 83 mb lık son güncellemesini ilk başlarda yapmadım ve 3 gün önce yaptım. Eğer tekrar aynı şey gelirse servise yollamayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

elimde ekranı kırık.. dolayısı ile ekran dan cihazı kapatma işlemini yapamadığım bir lenovo k5 note tlf var

kırık olan üst cam mı emin değilim ama ekranın sağ kısmıda çok belli olan bir sararma da mevcut.. kullanıcının üstüne oturmuş.. veya vurmuş gibi olma ihtimali de yüksek.. kısacası.. kullanıcı hatası...

bu cihaz için ekran değişim imkanı ve ücreti konusunda bilgi paylaşabilecek varmı ?

lokasyonum Hadımköy yolu üzeri.

cihaz yurt İÇİ cihazıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 26 Eylül 2017; 8:4:42 >
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    piyasa orjinal olup olmadığını bilmemekle birlikte ortalama 150 tl ye ekranlar mevcut. Ekranın yanında montaj kiti de satıyorlar. panel ile birlikte. Çok zor bir işlem değil. Yaklaşık 15 dk da halledilebilir. KVK, GENPA gibi servisler işçilikle birlikte 300-500 tl arası diye biliyorum.
  • hiphopispeace H kullanıcısına yanıt
    kapanma tam da 83 mb lık güncellemeden sonra oluyor. geri döndürmenin yolunu araştırmıştım ancak bulamadım. servis te 83 mb lık güncellemeyi yapıp geri göndermişti.
  • Ben de 16GB'lık K5 Note telefonumu ekran sararması nedeniyle geçen hafta servise gönderdim. Bugün mail geldi Teleservice'den, garanti kapsamında ekran değişecekmiş, ellerinde ekran kalmamış, parça bekliyorlarmış.

Aslında teknik olarak (tüm telefonlarda) sarı lekenin tek bir nedeni var: Aşırı sıcaklık.

Telefonu yoran bir kullanıcı değilim, oyun oynamam. Bazen en fazla yarım saat Youtube'da takılırım hepsi bu. Buna rağmen ekran sararıyorsa vay halimize.

• oknozd74 kullanıcısına yanıt
    Youtube ve Facebook ta oluyor önce takılıyor donuyor 2-3 sn sonra reset atıyor

• ThePoseidon kullanıcısına yanıt
    garantiye 4 kez gönderdim ilk ikisinde yazılım reset ıvır zıvır, diğer ikisinde anakart değiştirdiler yine reset atıyor. bu hafta tüketici mahkemesine başvuracağım. Arkadaşımın telefonu ikinci göndermesinde para iadesi yaptılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrm3346

garantiye 4 kez gönderdim ilk ikisinde yazılım reset ıvır zıvır, diğer ikisinde anakart değiştirdiler yine reset atıyor. bu hafta tüketici mahkemesine başvuracağım. Arkadaşımın telefonu ikinci göndermesinde para iadesi yaptılar.

Umarım gönlünüzce sonuçlanır. Para iadesi geldikten sonra hangi model telefonu almayı düşünüyorsunuz?
  • 16gb için 5.1 türkiye rom nereden bulurum?

• yldrm3346 Y kullanıcısına yanıt
    Anakart değişse de 6.0 en sürümü yükleyip mi gönderiyorlar. Ya da doğrudan son sürüm ile geliyor ben teknosanin ucuz fiyatıyla almıştım para iadesi yaparsa 675 tl verecekler o yüzden para iadesine yanaşamıyorum. Garantiye göndersem sorunu da çözemiyorlar belli ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiphopispeace H kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 1 yıldır kullandığım aynı model cihazda aynı sorunu ben de yaşıyorum ara sıra. Çok sık olmuyor ama olunca power düğmesine uzunca basarak açabiliyorum. İşin kötü tarafı eğer uzun süre farketmezsem, arayanlar ulaşamayabilir...

• Arkadaşlar bu ön kameradaki ışık ekleme modu nedir? Karanlık ortamlarda kullanmam için uyarıyor. Aktif ediyorum çekerken görüntüyü bir nurlandırıyor 😊 ama kaydettikten sonra bakıyorum hiç fark yok... Çözebilen var mı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok mudur peki bu kapanmanın bir çözümü :) lenovo forumuna yazdım 3.parti uygulamalardan biri sorun çıkarıyor olabilir safe moda a girip bak dediler ama safe moda a girdikten sonra neye bakıcam ne yapıcam hiçbir bilgim yok. Öyle açıyorum az duruyorum sonra yeniden başlatıyorum 😁 nadir olan bir sorun olsa da can sıkıcı bir durum kapanma durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

16gb için 5.1 türkiye rom nereden bulurum?

https://cloud.mail.ru/public/3NRe/xyBzkGNC9

Yalnız dikkat edin. Mevcut yazılım sürümünü düşürdüğünüz için Flash tool ile rom yüklemesi yaparken 'Format All + Download' seçmek zorundasınız. Bu seçenekle telefona yazılım yüklediğinizde imei numaraları da dahil her şey siliniyor. MauiMeta programı ile imei numaralarını telefona tekrar çakmak gerekecek. Deneyimli değilseniz hiç bulaşmayın...

• Merhaba, özellikle açık havada veya biraz uğultu olan mekanda telefonla konuşurken karşı tarafın sesini duymakta çok zorlanıyorum, duyamıyorum. Benzer sıkıntı yaşayan veya servise götürmeden halledebilecegim bir çözüm önerisi olan var mıdır? Teşekürler.

• Merhaba arkadaşlar bende hartalar çalışmıyor.Haritaları güncelledim internette problem yok ama bir tülü haritalar açılmıyor.Sebebi ne olabilir?Bir de arada bir telefon kendiliğinden kapanıyor. Uzun uzun açma tuşuna basınca açılıyor. Sinir bozucu bir durum. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa çözümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: controlf5

Merhaba, özellikle açık havada veya biraz uğultu olan mekanda telefonla konuşurken karşı tarafın sesini duymakta çok zorlanıyorum, duyamıyorum. Benzer sıkıntı yaşayan veya servise götürmeden halledebilecegim bir çözüm önerisi olan var mıdır? Teşekürler.

Gürültülü ortamlarda kulaklık olmadan cidden konuşulmuyor, karşı tarafın sesi çok az geliyor. Herhangi bir çözüm önerisi sunulmadı fakat play storedan ses yükselticileri deneyebilirsiniz.

Bu hafta içi servise göndermeyi düşünüyorum, belirteceğim sorunlar arasında bu da mevcut. Olumlu ya da olumsuz bir tecrübem olursa burada paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: aktau

Merhaba arkadaşlar bende hartalar çalışmıyor.Haritaları güncelledim internette problem yok ama bir tülü haritalar açılmıyor.Sebebi ne olabilir?Bir de arada bir telefon kendiliğinden kapanıyor. Uzun uzun açma tuşuna basınca açılıyor. Sinir bozucu bir durum. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa çözümü nedir?

Haritalar hakkında bir bilgim yok ancak sizin kapanma diye adlandırdığınız "siyah ekran" sorununu sık sık yaşamaya başladım. Telefonu cebimden çıkardığımda tepkisiz bir siyah ekranla karşılaşıyorum. Bu durumdayken telefon hâlâ açık durumda ve ekrana güç gitmekte. Dediğiniz gibi güç tuşu ile reset atarak, geçici çözümle devam ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePoseidon

quote:

Orijinalden alıntı: controlf5

Merhaba, özellikle açık havada veya biraz uğultu olan mekanda telefonla konuşurken karşı tarafın sesini duymakta çok zorlanıyorum, duyamıyorum. Benzer sıkıntı yaşayan veya servise götürmeden halledebilecegim bir çözüm önerisi olan var mıdır? Teşekürler.

Gürültülü ortamlarda kulaklık olmadan cidden konuşulmuyor, karşı tarafın sesi çok az geliyor. Herhangi bir çözüm önerisi sunulmadı fakat play storedan ses yükselticileri deneyebilirsiniz.

Bu hafta içi servise göndermeyi düşünüyorum, belirteceğim sorunlar arasında bu da mevcut. Olumlu ya da olumsuz bir tecrübem olursa burada paylaşırım

Çok memnun olurum, ses yükseltici için onerebileceginiz bir uygulama var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi controlf5 -- 10 Ekim 2017; 18:39:11 >

• 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.