Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suan laptop elimde . windows 7 kurdum fakat daha once xp kullandıgım için acemiliğime geldi ve disk bölümlemesini yapmamışım.
    bilgisayarımda sadece C bölümü görünüyor ve 30 gb sadece. tekrar bölümlendirme nasıl yapabilirim . biri yardımcı olursa cok iyi olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaGGeR_ALi

suan laptop elimde . windows 7 kurdum fakat daha once xp kullandıgım için acemiliğime geldi ve disk bölümlemesini yapmamışım.
    bilgisayarımda sadece C bölümü görünüyor ve 30 gb sadece. tekrar bölümlendirme nasıl yapabilirim . biri yardımcı olursa cok iyi olur ?

Bende de sadece C bölümü var. D oluşturulmamış.Ama bildigim kadarıyla bilgisayar yönetiminden yapılıyormuş.Forumda bi yerde okumuştum.Bilgisarıma sol tıklayıp yönet dersen karşına çıkar dikkatli olmak lazım.ama nasıl yapıldıgını unuttum

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

• quote:

Orijinalden alıntı: Lodz

quote:

Orijinalden alıntı: DaGGeR_ALi

suan laptop elimde . windows 7 kurdum fakat daha once xp kullandıgım için acemiliğime geldi ve disk bölümlemesini yapmamışım.

Bende de sadece C bölümü var. D oluşturulmamış.Ama bildigim kadarıyla bilgisayar yönetiminden yapılıyormuş.Forumda bi yerde okumuştum.Bilgisarıma sol tıklayıp yönet dersen karşına çıkar dikkatli olmak lazım.ama nasıl yapıldıgını unuttum

tamam hallettim . tesekkürler . simdi tek sorunum dil paketi kaldı

• Eyvallah kardeşim (DaGGeR_ALi)

Laptopu saglıklı bi şekilde kurduktan sonra onekey recovery yeri oluşturmayı unutmayın.ilerde büyük kolaylık saglar.bu özelligi başka bi laptopta duymadım.gerçekten çok iyi düşünmüşler.
  • Az önce Bende aldım.

İnşaAllah sorunsuzca hallederim kurulumu :)

• Bende yaklaşık bir saat önce Lenovo IdeaPad Z580 aldım. 1.490 tl verdim .güzel bir cihaz formda okudum recovrye de yaptım fakat benım sorunum. hdd c 650, d 25 gb diye ayrılması. C de windows kurulu fakat ben ne c den bır yer kucultebılıyorum nede d surucunu buyultebılıyorum ne yapacağımı şaşırdım. Yönetten c birimini küçült diyorum bir bölüm açıyo ama hep hata veriyo yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiperx06

Bende yaklaşık bir saat önce Lenovo IdeaPad Z580 aldım. 1.490 tl verdim .güzel bir cihaz formda okudum recovrye de yaptım fakat benım sorunum. hdd c 650, d 25 gb diye ayrılması. C de windows kurulu fakat ben ne c den bır yer kucultebılıyorum nede d surucunu buyultebılıyorum ne yapacağımı şaşırdım. Yönetten c birimini küçült diyorum bir bölüm açıyo ama hep hata veriyo yardımcı olursanız sevinirim..

ne tür bi hata veriyor resim koysan belki yardımcı olabilirler.olmazsa pcden ii anlayan bi abimize elden göster ben yardım etmek isterdim ama daha henüz almadım indirim bekliyorum.

pcdepo'da indirim ne zaman olur bilgisi olan var mı saatlik indirim yaparlar mı.şu dolar anormel bi düşüş yapsa da elektronik piyasası rahatlasa.yoksa bu magazaların adam gibi indirim yapıcakları yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Az önce Bende aldım.

Hayırlı olsun

Umarım.sorun çıkmadan halledersin kurulumu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Az önce Bende aldım.

Hayırlı olsun

Umarım.sorun çıkmadan halledersin kurulumu

Teşekkür ederim, bakalım hayırlısı (:

• quote:

Bende yaklaşık bir saat önce Lenovo IdeaPad Z580 aldım. 1.490 tl verdim .güzel bir cihaz formda okudum recovrye de yaptım fakat benım sorunum. hdd c 650, d 25 gb diye ayrılması. C de windows kurulu fakat ben ne c den bır yer kucultebılıyorum nede d surucunu buyultebılıyorum ne yapacağımı şaşırdım. Yönetten c birimini küçült diyorum bir bölüm açıyo ama hep hata veriyo yardımcı olursanız sevinirim..

Sanırım bilgisayarı işletim sistemli aldın (Windows 7 Home Basic). Aynı sorun bende de vardı. Home Basic disk yönetimi disk bölmeye izin vermez. Partition Wizard diye bir program var. Bu programı yükle. D' nin yedeğini al, disk yönetiminden D' yi sıfırla. Sana ham 25 GB verecek. C' yi de program ile istediğin kadar küçült (istediğinden 25 GB fazla küçült. Yani C 125 GB olsun istiyorsan 100 GB seç). Sana ham 550 GB verecek. Bunu tekrar disk yönetiminden biçimlendir de (Bu D olacak). Boştaki 25 GB' tı da C' ye ekle. Ben bu şekilde 125 GB C, 550 GB D yaptım. Umarım anlatabilmişimdir . Bu arada sanırım 8GB RAM aldın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderoid -- 13 Temmuz 2012; 20:06:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enderoid

quote:

Sanırım bilgisayarı işletim sistemli aldın (Windows 7 Home Basic). Aynı sorun bende de vardı. Home Basic disk yönetimi disk bölmeye izin vermez. Partition Wizard diye bir program var. Bu programı yükle. D' nin yedeğini al, disk yönetiminden D' yi sıfırla. Sana ham 25 GB verecek. C' yi de program ile istediğin kadar küçült (istediğinden 25 GB fazla küçült. Yani C 125 GB olsun istiyorsan 100 GB seç). Sana ham 550 GB verecek. Bunu tekrar disk yönetiminden biçimlendir de (Bu D olacak). Boştaki 25 GB' tı da C' ye ekle. Ben bu şekilde 125 GB C, 550 GB D yaptım. Umarım anlatabilmişimdir . Bu arada sanırım 8GB RAM aldın?

hocam sonunda ben de bugün vatandan aldım 1400 civarı i5 6 gb ram 2 gb 630m 500gb hdd ama 750gb hdd 8 gb ram olanı vardı ama ekran kartı 540m dedim boşver ver 630m olanı iyi tercih yaptığımı düşünüyorum ne dersiniz

• quote:

quote:

ne tür bi hata veriyor resim koysan belki yardımcı olabilirler.olmazsa pcden ii anlayan bi abimize elden göster ben yardım etmek isterdim ama daha henüz almadım indirim bekliyorum.

pcdepo'da indirim ne zaman olur bilgisi olan var mı saatlik indirim yaparlar mı.şu dolar anormel bi düşüş yapsa da elektronik piyasası rahatlasa.yoksa bu magazaların adam gibi indirim yapıcakları yok.

vatanda haftasonu ve bugün indirim var ben de az önce 6 gibi aldım kaçırma derim 1400 civarı aldım kurulumu driver vs. onlar yaptı ekran kartı güncel değilmiş onun da netten güncelini indirdi hiç uğraşmadım recovery de yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: gungi

quote:

Orijinalden alıntı: Master39

quote:

Orijinalden alıntı: gungi

http://www.benimevim.com.tr' den aldım. hiçbir problem yaşamadım. ayrıca peşin fiyatına 12 taksitle aldım.

inceleme yapabilicek misin oyun içi fps faln

şu an yapamam çünkü elimde oyun yok. bir tek pes12 var. o da inceleme için yeterli olur mu bilmem

tamam acelemiz yok uygun olunca bekleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: Master39

quote:

Orijinalden alıntı: enderoid

quote:

hocam sonunda ben de bugün vatandan aldım 1400 civarı i5 6 gb ram 2 gb 630m 500gb hdd ama 750gb hdd 8 gb ram olanı vardı ama ekran kartı 540m dedim boşver ver 630m olanı iyi tercih yaptığımı düşünüyorum ne dersiniz

1500 TL olan (8 GB RAM olan), 540M ekran kartı yazıyor ama yanlış, kendileri de bilmiyor. Ekran kartı 630M .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderoid -- 13 Temmuz 2012; 21:24:05 >

• ben o şehirde değilim şuan geri döndüm kargolıycaklar artık çok geç olsun pek fark yok 2gb ramden sen de şimdi pişman etme boşver 2 gb ekletirim sonra
  • O da olur. Sonradan 2GB kendin eklersin. İmzaya yazacam artık nerden kaça aldığımı, ekran kartının Vatan' da yanlış yazdığını filan. 50 kişi sordu . Hayırlı olsun bu arada. Canavar gibi makina. Beynimizi miktin ama aldın sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderoid -- 13 Temmuz 2012; 21:00:09 >
  • Çok teşekkur ederim...dediğiniz gibi yaptın ve oldu evet benim bilg 8 gb ram...
  • quote:

Çok teşekkur ederim...dediğiniz gibi yaptın ve oldu evet benim bilg 8 gb ram...

Yapabildiğinize sevindim. Hayırlı olsun diyelim. Başka bir sıkıntı olursa sormaktan çekinmeyin.
  • Merhaba arkadaşlar forumu araştırırken bu laptop çok hoşuma gitti. İlk laptop'um olacak almayı düşünüyorum. Fakat 4-6-8 gb ram gibi farklı seçeneklerde satılıyor sanırım. Şuan için fiyat/performans açısından en uygun hangi modeli almalıyım ? Nereden almalıyım ? Şurada 1365 liraya buldum ama doğru seçim mi acaba ?

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Lenovo-Z580-59-332445-Core-i5-3210-250-Ghz-4-GB-500-GB-2-GB-VGA-156-Freedos-pmu91873.html

Yardımcı olursanız cidden çok memnun olurum. Gördüğüm kadarıyla memnun olmayan kimse yok, benim de çok hoşuma gitti. Sadece nereden ve hangi ürünü almam gerektiğine karar veremedim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.