Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bizim bilgisayar için 5ghz wifi kart var mı acaba?

Malum bizde 2.4ghz wifi kartı var ve 5ghz'yi göremiyor bu yüzden. Yerine 5ghz kart koyabilir miyiz, evetse acaba hangi kart uyumlu olur?

Bir de yükseltme için uygun ram hangisidir, nereden bulabilirim acaba? (önceliğim wifi kart:)
  • sturkyilmaz S kullanıcısına yanıt
    5ghz desteği yok maalesef.

whitelist denilen bir wifi kart koruması var. Bu yüzden belli model ve marka kartları takabilirsiniz.
    Bunların da hiçbirinde ac desteği yok.

Bios üzerinde oynama yapılarak bu koruma kaldırılıyor ama bu da riskli. Yabancı sitelerde bios mods z580 whitelist remove diye aratırsınız bulursunuz.

Ancak harici usb ac adaptörleri sorunsuz kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sturkyilmaz

Arkadaşlar, bizim bilgisayar için 5ghz wifi kart var mı acaba?

Malum bizde 2.4ghz wifi kartı var ve 5ghz'yi göremiyor bu yüzden. Yerine 5ghz kart koyabilir miyiz, evetse acaba hangi kart uyumlu olur?

Bir de yükseltme için uygun ram hangisidir, nereden bulabilirim acaba? (önceliğim wifi kart:)
    1600 mhz CAS Latency 11 olan notebook ram alabilirsiniz. kendi içinden çıkan samsung. ben team elite marka almıştım. marka önemli değil. uyumlu olması için aynı özelliklerde ram alırsanız sorun olmaz.

wifi card ben de değiştirmek isterdim ama pek araştırma yapmadım. qualcomm, broadcom, intel gibi kartlarla uyumlu ama ac ile uyumlu mu bilmiyorum.
  •  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Arkadaşlar merhaba.
    İlk defa RAM takacağım bilgisayarıma. Çok araştırdım ama uyumluluk konusunda bir türlü doğru RAM bulamadım.
    Bulduklarımın hepsi 1.5 voltaj. Fakat bilgisayarımdaki mevcut RAM 1.35 görünüyor.
    Mevcut RAM özellikleri resimler de göründüğü gibidir.
    Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba,

Z580 kullanıcısı olarak bir sorun yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim,

Sorunum Z580 in Wifi bağlantı problemi.Wifi bağlantısı ya kopuyor ya da çok yavaş çalışıyor,

Evde 3 adet labtop var. Bu labtopların hepsinde sırayla speedtest.com dan hız testi gerçekleştirdiğimde evde ki internet hızını (50 mbit) bir tek z580 de alamıyorum.Z580 hız testi sonucunda download hızı 2 bilemediniz 3 m bit çıkıyor.Test yapılan diğer tüm cihazlarda sağlayıcının vaad ettiği hızı alıyorum.

Ethernet bağlantısı ile yaptığım testlerde sorun yok yani sorun sadece wifi bağlantısında oluyor ki benimde bu bağlantıya ihtiyacım var.

Aygın yöneticisinden sürücü yüklemesini tektek denedim.Bazı sürücüler ile geçici olarak 10mbit lik hız alıyorum ancak bu durumda da kopma v.s oluyor.

Sizin önereceğiniz bir yol var mı bu sorunun çözümü için?

Z580 lerde takılı olan wifi kart broadcom mu yoksa intel mi?Hangi driver ı kurmalıyım?Mümkün ise link paylaşarak doğru driver ı önerir misiniz?

• 1803 windows 10 sorunsuz kullanıyorum z580 i 1903 yüklicem yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

1803 windows 10 sorunsuz kullanıyorum z580 i 1903 yüklicem yakında
    Hangi driver yüklü ya da yüklediniz?Wifi ile aldığınız hız ne kadar?

Ben son uğraşlarım sonucu 25 mbit alabilir oldum.Driver konusunda net bir paylaşım yaparsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Hangi driver yüklü ya da yüklediniz?Wifi ile aldığınız hız ne kadar?

Ben son uğraşlarım sonucu 25 mbit alabilir oldum.Driver konusunda net bir paylaşım yaparsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    bende adsl var hangi programla ölçüyorsun ben driver yazılımı kullanıyrum o kendisi son sürü söylüyor ben yüklüyorum
  • Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayara bir SSD alacağım. Dvd sürücüsü yerine de eski hdd yi takacağım. Bunların montajı için herhangi bir video anlatım var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayara bir SSD alacağım. Dvd sürücüsü yerine de eski hdd yi takacağım. Bunların montajı için herhangi bir video anlatım var mı acaba ?
    Buradan izleyerek yapabilirsiniz

https://youtu.be/E2CpFWUv1fI
    https://www.youtube.com/watch?v=hnYwI_nu_ls

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EYgt -- 14 Haziran 2019; 18:43:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ronanrab

https://www.youtube.com/watch?v=zmNapYOuiDU

arkadaşlar 6 gb bellek ile kullanıyordum bilgisayarı ve videodaki hatayı vermeye başladı bilgisayar. 2 gb belleği söktüm ve sorun çözülmüştü. Artık 4 gb bellekte de aynı hatayı veriyor. bilgisayar 50-100 denemede açılıyor. Açıldığı zaman herhangi bir problem olmuyor ama kapandığı anda gine aynı hatayı vermeye başlıyor. Farklı belleklerle denedim sorun düzelmedi. Kendi belleklerimi farklı bilgisayarda denedim herhangi bir sıkıntı çıkmadı bilgisayar açıldı. Selülözik tiner ile ram slotlarını temizledim bellekleri silgi yardımıyla giriş pinlerini temizledim. Harddisk olmadan çalıştırmayı denedim fakat hiçbirinde bir çözüm elde edemedim.
    Bellekleri çıkarıp taktı isen,3-5 defa öyle yapıyor açma tuşuna basınca,sonrasında açılıyor. Bende de buna benzer bir sorun var. Laptop bazen ilk seferde tak diye açılıyor bazen de güç düğmesine basıyorum fanlar vs çalışıyor ama ekran hiç gelmiyor.Boot ekranı bile gelmiyor.Bazen 8-10 defa güç düğmesine basarak kapatıp açıyorum öyle geliyor ekran. Ramlerin slotunu değiştirdikten sonra güç düğmesine basıp açmaya kalktığımda video daki gibi oluyor 3-5 defa ve laptop çalışıyor sonra.

• ARkadaşlar merhaba 2012 yılında aldığım i5 500gb harddisk 4gbram 2gb ekran kartlı lenovo Z580 cihazımı upgrade etmek istiyorum çünkü aşırı derecede yavaşladı windows 10da hemen takılıyor format da çare olmuyor artık. fandan uzun süredir ses geliyor bence sanırım fanın temizlenmesi gerek denedim ama olmadı devam etti ve yine sanırım bu sebeble ısınıyor ve performans kaybı yaşıyor. ben açıkçası ürüne +4gb ddr3 ram 250gb ssd ve sıfır bir fan almak istiyorum. Önerileriniz nedir acaba ?
  • ace01 A kullanıcısına yanıt
    SSD taktım bayağı bir faydası var hocam.

• Ram özelliklerine nasıl ulaşabilirim peki ? 1333mhz mi yoksa 1600 mu ?

• ace01 A kullanıcısına yanıt
    CPU Z vb programlar veya direk ram sök bak.

• Windows 10 64 bir bios uptade dosyasına nereden ulaşabilirim? Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok makbule geçer.

• mf.kaya M kullanıcısına yanıt
    https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/ideapad-z-series-laptops/ideapad-z580/downloads

64bit win 8 için olanlar win 10'da da çalışıyor.
    Önce public olanı sonra diğer private olanı yükleyeceksiniz.

İlki olmazsa ikincisi de yeterli oluyor.
  • lost kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam teşekkürler.

• Arkadaşlar herkese hayırlı günler Bilgisayarımızın eskimesi sebebiyle 4 GB olan Ram belleğe 4GB Takviye yapmak
    500 GB Olan Hdd yerine ise 240 GB SSD takarak hızlı bir sistem elde etmek istiyorum. Aşağıda belirttiğim parçalar konusunda uyum sorunu çekmeyeceğimi düşünüyorum ama Ram Belleğin voltaj değeri konusunda bilgi bulamadım sizlere danışmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Ram Bellek

SSD Bellek

DVD Yuvası

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eryqt -- 27 Haziran 2019; 22:48:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eryqt

Arkadaşlar herkese hayırlı günler Bilgisayarımızın eskimesi sebebiyle 4 GB olan Ram belleğe 4GB Takviye yapmak
    500 GB Olan Hdd yerine ise 240 GB SSD takarak hızlı bir sistem elde etmek istiyorum. Aşağıda belirttiğim parçalar konusunda uyum sorunu çekmeyeceğimi düşünüyorum ama Ram Belleğin voltaj değeri konusunda bilgi bulamadım sizlere danışmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Ram Bellek

SSD Bellek

DVD Yuvası

İyi forumlar.
    z580'in bir i5 bir de i7 işlemcili olanı var. seninki hangisi
    cpu z ile ramlere bakabilirsin.
    hdd kızak 12.5 olandan ince olan değil

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.