Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (419. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lenovo Z580 kullanıcısıyım ve BIOS'a hiç bir türlü erişemiyorum.Linux Ubuntu kurmak için USB'ye yükledim ardından bilgisayarı kapatıp Novo Button'ına basıp BOOT MENU'ye tıkladım fakat herhangi bir şey olmadı, Windows normal olarak başladı, ardından tekrar kapattım ve bu sefer BIOS SETUP seçeneğini seçtim fakat yine bir sonuç alamadım.BIOS Update denedim fakat tekrardan hatayla karşılaştım büyük ihtimalle uyumluluktan kaynaklanan sorunlar.

Sistem şu şekilde;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELNATH -- 11 Şubat 2018; 0:50:43 >
  • ELNATH E kullanıcısına yanıt
    https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/ideapad-z-series-laptops/ideapad-z580/downloads

sizin bios da eski. sorun ondan kaynaklı...
    yukarıdaki linkten bios dosyalarını indirip güncelleme yapın.

önce 5fcn95ww_public olanı sonra 5fcn95ww_private olanı çalıştırın.
    İki dosyanın çalıştırılması bittikten sonra novo tuşuyla menülere erişirsiniz...
  • lost kullanıcısına yanıt

Hatası ile karşılaşıyorum.
  • ELNATH E kullanıcısına yanıt
    Hata veren dosya, public olan dosya ise o dosya sanırım çoğunlukla böyle bir sorun çıkarıyordu. Yönetici olarak falan çalıştırmayı deneyin.
    Yine olmazsa diğer private olan dosyayı çalıştırın.

Her ihtimale karşı önemli dosyalarınızı yedekleyin.
    Bios güncelleme sırasında güç kesilmemesine dikkat edin.
    Büyük ihtimal private olan dosya ile sorunu halledersiniz.
  • Merhaba uyeler.

Ssd takmacam benim pc ye. Harddiski de cdrom sürücü kısmında kullanmak üzere kızak aldım 12.7 mm ebatında. Bu uyugun mudur arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jeomustafa kullanıcısına yanıt
    evet, 12.7 almalısınız..
    Teşekkürler hocam

• bu cihazı kullanan arkadaşlar hangi ssd alıp taktılar acaba bende bi 120 lik almak istiyorum ram takviyesine gerek var mı bu arada oyun oynamıyoruz fotoğraf düzenleme işi yapıyorum
  • fabrizo kullanıcısına yanıt
    Bundan taktım.Çok bilgi sahibi değilim. Oyun, grafik işleriyle ilgilenmiyorum zaten https://urun.n11.com/hard-disk/sandisk-ssd-plus-120gb-530mb-400mbs-sata-3-25-ssd-sdssda-120g-P231581214
  • Beyler cihazın fanı sapıttı iyice yüksek sesle çalışıyo susmuyor bir türlü n11 denhttps://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/lenovo-z580-4-pin-notebook-islemci-fani-sifir-P158789313 şu ürünü alıp taksam çözülür mü acaba sorun sıcaklık sıkıntısı yok sadece fan da sorun
  • Masyur kullanıcısına yanıt
    Alt kapağı açıp çıkarın, fanın üzerinde toz vs varsa onları temizleyin.
    Sonra fanın orta kısmındaki mile wd-40 tipi yağlayıcılardan tek sıkın, fazlasını temizleyin. Fanı elinizle birkaç tur çevirip yağı yedirin. Sonrasında sessiz çalışmaya başlayacaktır.
    Eyvallah hocam

• ssd ile 3 sn de açılıyor nerdeyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeomustafa

Z580 için hangi ssd almamı tavsiye edersiniz. Seçenekler şunlar:

1- WD 120GB Green Series SSD Disk WDS120G1G0A 2.5 540-430MB/s Sata
    2-Kingston A400 SSDNow 120GB 500MB-320MB/s Sata3 2.5" SSD
    3-SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5

en iyisi samsung ben kullanıyorum 3 4 sn açılıyor masaüstü
  • fast-man F kullanıcısına yanıt
    Sandisk aldım kullanıyorum, fena sayılmaz. Samsung pahalı olduğu için düşünmedim.
  • merhaba iyi günler yabancı sitelerde maximum 8 gb desteklediği yazıyor. Bende şuan 8 gb ram var. (4 +4 şeklinde) 8gb ram alıp totalde 12 gb yapmak istiyorum ama uyum sorunu olurmu tam emin olamadım.
  • **KAAN** * kullanıcısına yanıt
    8 Gb ram aslında çoğu iş için yeterli.
    Ne maksatla artırmak istiyorsunuz?

Bana kalırsa SSD almamışsanız paranızı ona harcayın...

ek +4 gb ram'in vereceğinden daha fazla verim artışı sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost

8 Gb ram aslında çoğu iş için yeterli.
    Ne maksatla artırmak istiyorsunuz?

Bana kalırsa SSD almamışsanız paranızı ona harcayın...

ek +4 gb ram'in vereceğinden daha fazla verim artışı sağlar.
    ssd var aslında çok hızlı ama rami biraz daha artırırsam iyi olur diye düşünmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: **KAAN**

merhaba iyi günler yabancı sitelerde maximum 8 gb desteklediği yazıyor. Bende şuan 8 gb ram var. (4 +4 şeklinde) 8gb ram alıp totalde 12 gb yapmak istiyorum ama uyum sorunu olurmu tam emin olamadım.
    eski bioslarda 8 gb desteği vardı. maksimum 8 gb ram takılabiliyordu. 8 gb'dan fazla takınca bilgisayar sapıtıyor ya yavaş açılıyor ya hiç açılmıyor ya da işlem yapılamıyordu. ben 8 gb ram'i bir süre kullanamadım. 95ww bios sürümü gelince 32 gb'a kadar destek de eklendi. lenovo'nun windows mağaza'dan indirilen uygulamalarında da kaç gb'a kadar desteklediği görülüyor bilgisayarın.

ben uzun süredir 8+4 12gb ram ile kullanıyorum bilgisayarı. herhangi bir problemle karşılaşmadım.
  • Arkadaşlar alt kasanın şarj soket girişinin olduğu sağ tarafındaki menteşenin olduğu kısım kırıldı gibi vida yerleri tutmuyor o sarı parçalar kırılmış. Başına gelen değiştiren oldu mu? Veya nerede yaptirabiliriz. Kendim de az çok sökme takma işlerinden anlarım kendim internetten sipariş versem becerebilir miyim? Sadece alt kısmı sipariş versek yeterli mi? Teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 417418419420421
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.