Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: excell74

quote:

Orijinalden alıntı: G0G0

lenovo z580 sadece 8 gb ram mi destekliyor?

kullandığınız bios sürümüne göre değişiyor. 95ww olan son sürüm bios kullanıyorsanız 32gb'a kadar destek veriyor. ben şuan 12gb ram kullanıyorum. bir problemle karşılaşmadım.

bios kaç versiyonu nerden görüyoz ben alırken standart 8 gb ile geldi bana bir ssd aldım 120gb samsung şuanda 5 sn pc açılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: G0G0

lenovo z580 sadece 8 gb ram mi destekliyor?

kullandığınız bios sürümüne göre değişiyor. 95ww olan son sürüm bios kullanıyorsanız 32gb'a kadar destek veriyor. ben şuan 12gb ram kullanıyorum. bir problemle karşılaşmadım.

bios kaç versiyonu nerden görüyoz ben alırken standart 8 gb ile geldi bana bir ssd aldım 120gb samsung şuanda 5 sn pc açılıyor

birçok yöntemi var. aida64 gibi bilgisayar özelliklerini gösteren 3. parti yazılımlarla da görebilirsiniz. denetim masası-yönetimsel araçlar-sistem bilgisi kısmından da görebilirsiniz. direkt bios ayarlarına girip oradan da görebilirsiniz. lenovo z580 için çok eski versiyon 35ww sürümü var. o dönem windows 7 ile gelen bilgisayarlarda vardır. sonraki dönem 91ww sürümü var. bu sürüm maksimum 8 gb ram destekliyor. sonra bios güncellemesi yayınladı lenovo. driver indirme sayfasında var. direkt windows açıkken masa üstünden bios güncellemesi yapıyorsunuz. programı çalıştırınca kendi hallediyor. 95ww sürümü de 32gb ram'a kadar destek veriyor.

• evet bende son sürüme güncelleyince 16 gb ram ile kullanabiliyorum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QRX kullanıcısına yanıt
    hayır bulamadım, burada da bilen yök sanırım. :)

• G0G0 G kullanıcısına yanıt
    Batarya, orijinal istiyorsanız Lenovo servisinden sorun.
    Piyasada muadil olanlar vardır ama onlar da genelde orijinal kadar kaliteli değil.
    https://www.pilburada.com/ara.html?typeID=0&key=z580

siteden alış yapmadım. Ne derece güvenli bilemiyorum.
    En azından görerek alabileceğiniz bir yer arayın. Büyük şehirlerde böyle yerler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost -- 4 Aralık 2017; 18:39:52 >
  • fast-man F kullanıcısına yanıt
    dvd kızağını nerden aldınız?
  • Ne laptopdu be yanlıs hatırlamıyorsam 1150ye kliksadan almıstık

Uzun lol oyunlarından sonra 70 oluyordu ısınıyordu

Ama cok güzel cihazdı kurtarma dvdleri duruyor

Balıkesir de olan varsa elden teslim edebilirim 2.eline 1200 yazan arkadaslar vardı

• Merhaba,
    Format attıktan sonra bluetooth driverını yükleyemedim-yüklenmiyor. Hem lenovo sitesinden hem bendeki kurulum cd den denedim, olmadı. Nasıl yapabilirim? (İ5, Win7 kurulu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erayee

dvd kızağını nerden aldınız?

sanalpazardan bir dukkandan
  • arkadaslar, bilgisayarin fanindan ses geliyordu temizlemek icin actim bilgisayari fani temizledim her sdyi geri taktim ama bilgisayari actigmda ekran acildi sonra kasilip tamamen kapndi. sonraki actigimda bilgisayar aciliyor fakat goruntu yoktu. her seyi degistirdim fakat hala ayni sekilde goruntu yok ama bilgisayar calisiyor. anakarti kokladim herhangi koku yoktu. sizce ne olmus olabilir

• jeomustafa kullanıcısına yanıt
    win 7 de çoğu diriverı desteklemiyor win10 kurup denemelisin
  • Arkadaşım 2. el olarak bu laptop modelini satın aldı. Laptopta şöyle bir sıkıntı var sıcaklık hiçbir şey yapılmadığı zaman 55 derece, oyuna girince aniden 90-95 derece oluyormuş işlemci. Bunun üzerine termal macun yenilendi ve laptop fanı temizlendi. Soğutucu blok işlemciye tam oturuyor o konuda sıkıntı yok, fanlar çalışıyor bunda da sıkıntı yok fakat bu aniden aşırı ısınma durumu hala mevcut. Isınırken aynı zamanda performans oldukça düşüyor, bu sorunu nasıl halledebiliriz sizce?
  • 5 yıldır kullanıyorum şu zamana kadar temizlik vs yaptırmadım bugün bi sıcaklık bakıyım dedim 20-25 dk oynama sonucu bu sıcaklık oluşuyor. Sadece sol fan tarafı sıcak onun dısında klavye ve her taraf soğuk sizce temizletiyim mi Fifa 14 ve cs oynuyorum ara ara

• şu an elimde bu laptop var hiç bir şekilde bios'a girip boot meüsüne girip format atamıyorum win8den win10'a geçireceğim yardımcı olur musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: disgonbegud

şu an elimde bu laptop var hiç bir şekilde bios'a girip boot meüsüne girip format atamıyorum win8den win10'a geçireceğim yardımcı olur musunuz

lenovo driver güncelleme adresinden güncel bios sürümlerini indirip bios güncelleme yapın. bu şekilde bios tekrar açılır hale gelir. bu arada bios güncelleme yaptıktan sonra bios ayarlarında bios back flash ayarı var. normalde disable durumdadır.onu her bios flashlama yapışta tekrar enable konuma getirin.
  • quote:

quote:

şu an elimde bu laptop var hiç bir şekilde bios'a girip boot meüsüne girip format atamıyorum win8den win10'a geçireceğim yardımcı olur musunuz

lenovo driver güncelleme adresinden güncel bios sürümlerini indirip bios güncelleme yapın. bu şekilde bios tekrar açılır hale gelir. bu arada bios güncelleme yaptıktan sonra bios ayarlarında bios back flash ayarı var. normalde disable durumdadır.onu her bios flashlama yapışta tekrar enable konuma getirin.

sorunu zamanında sizin dediğiniz gibi çözdüm laptop arkadaşımındı. temiz birş ekilde win10 kurulumu yaptım teslim ettim ancak o dediğiniz olayı yapmadım. o şekilde kullanılsa bir sıkıntı çıkar mı?

• quote:

quote:

quote:

sorunu zamanında sizin dediğiniz gibi çözdüm laptop arkadaşımındı. temiz birş ekilde win10 kurulumu yaptım teslim ettim ancak o dediğiniz olayı yapmadım. o şekilde kullanılsa bir sıkıntı çıkar mı?

o olay dediğiniz bios ayarlarından bios flash back'in enable yapılması mı? şimdi bunun işlevi bir daha bios menü kilitlendiğinde aynı bios versiyonu flash yapabilmeniz için. o kapalı kalırsa eşit bios versiyonunu flash yapamazsınız hata verir. bu durumda bir üst versiyon bios güncelleme gelmesini beklemeniz gerekir ki onun çıkacağı da meçhul.

• quote:

quote:

quote:

quote:

o olay dediğiniz bios ayarlarından bios flash back'in enable yapılması mı? şimdi bunun işlevi bir daha bios menü kilitlendiğinde aynı bios versiyonu flash yapabilmeniz için. o kapalı kalırsa eşit bios versiyonunu flash yapamazsınız hata verir. bu durumda bir üst versiyon bios güncelleme gelmesini beklemeniz gerekir ki onun çıkacağı da meçhul.

tam olarak flashlayıp flashlamadığımı bilmiyorum. sadece lenovonun kendi sitesinden 2 adet bios dosyası indirdim (public ve private olmak üzere yanlış hatırlamıyorsam) bir tanesi hata verdi diğeri sıkıntısız kuruldu ve daha sonrasında bios'a ulaşabilmiştim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tam olarak flashlayıp flashlamadığımı bilmiyorum. sadece lenovonun kendi sitesinden 2 adet bios dosyası indirdim (public ve private olmak üzere yanlış hatırlamıyorsam) bir tanesi hata verdi diğeri sıkıntısız kuruldu ve daha sonrasında bios'a ulaşabilmiştim.

onlar windows açıkken masaüstünden çalıştırılıp flashlama yapıyor. tekrar bios flash yapmış. açıldıysa problem yok. diğer dosya bende de hata veriyor public olan. private bios flash yapıyor

• Z580 için hangi ssd almamı tavsiye edersiniz. Seçenekler şunlar:

1- WD 120GB Green Series SSD Disk WDS120G1G0A 2.5 540-430MB/s Sata
    2-Kingston A400 SSDNow 120GB 500MB-320MB/s Sata3 2.5" SSD
    3-SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.