Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. 2012 yılından beri bu cihazı kullanıyorum. Bir kere, sanırım 3 sene kadar önceydi fanı temizlenip macun değiştirildi. 2 yıldır SSD takılı halde kullanıyorum.

Yalnızca dizi, film için kullanıyorum cihazı fakat aşırı ısınıyor. Dizi izlerken bile yanıyor resmen. Buradan yardımcı olabilecek herhangi birisi var mı? Gerekli testleri, ekran görüntülerini, programları vs paylaşırsanız mutlu olurum. Laptopu tamamen açıp kendim macun sürebilirim, fanını temizleyebilirim. O yeteneğim var şükür :))

Teşekkürler.
  • ilyaoblomov kullanıcısına yanıt
    Sisteminiz win 10 ise onunla tam uyumlu değil bu model.
    win 8.1 'in energy management yazılımını yükleyin.
    Temizlemekte de fayda vardır. Elektronik cihazları baş düşmanı toz'dur.
  • Şu miracast destekli Intel wifi çipleri olsa 10 numara olur. 2012 den beri kullanıyorum hala aşığım cihazima. Tek sıkıntısı düşük wifi çekimi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler ocağınıza düştüm yardım edin...

Yaklaşık 1 ay önce sürekli açıp kapamamdan mıdır nedir bilemiyorum ama,
    üst tarafta olan ışıklı dokunmatik ses açma kapama/ yükseltme/ fan ayarı olan bölgenin anakarta giden kablosunda iç kırıklarından mı
    bilinmez, temazsızlık var. Bu yüzden o fonksiyon tuşlarını kullanamıyorum çünkü ölü gibiler kablodan elektrik gelmiyor, ışıklar yanmıyor. Zaten ses açma kapama çokta problem değilde, fan ayarını ( sessiz, fan temizleme, ısı sarfiyatı) olan fonksiyonu benim için hayati önemli idi.

Sorum şu havalar ısındı ve fan standart ayarda kaldı. Bazen yüksek derecede ısı sarfiyatı moduna geçiremediğim için performanslı işlerde aşırı ısınma oluyor. Bu dokunmatik ( en sağdaki üstünde ay yıldız olan tuşu) kullanmadan başka bir menüden yada energy management menüsünden falan fan hızını ayarlayacağım yer var mı?

Lütfen cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler...

edit:O özellikler için driver ve gerekenler yüklü, mesele donanım... Bu yüzden o fan hızı ayarı yerine ulaşabilmem için fikirler bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb999 -- 2 Temmuz 2017; 22:35:17 >

• ben de ssd almayı düşünüyorum. wifi gücünü arttırmak için ne yapabiliriz?
  • usb999 U kullanıcısına yanıt
    Hocam laptopta kademeli fan hızı ayarı yok diye biloyorum .sadece energy mamagement güç seçenekleri var bi de fan toz temizleme var.energy management icin c diski program x86 lenovo klasöründen ulasabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abdayd A kullanıcısına yanıt
    Usb wireless anteni alabilirsiniz.45-200 tl arasinda fiyatlari var.eger kendi modeminizden vekecekseniz 50 liralik basit bir anten iş görür.

• ilyaoblomov kullanıcısına yanıt
    Hocam klavyeni lkaldir hava püskürt.alt tarafi ise süpürgeyle cek.eger toz yoksa macunlaman gerekir.ben daha hic tozlanma yasamadim.hatta su aralar 1280x720 medium da far cry primal oynuyorum ciddi bir isinma yok.pc nin tek eksigi gpu nun yenilenememesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dryope_21

Hocam laptopta kademeli fan hızı ayarı yok diye biloyorum .sadece energy mamagement güç seçenekleri var bi de fan toz temizleme var.energy management icin c diski program x86 lenovo klasöründen ulasabilirsiniz.

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

hocam bahsettiğim ve ulaşmak istediğim kısım bu...
    Etkili ısı sarfiyatını seçemiyorum, çünkü bu menüye gelmem için en sağdaki ay-yıldız dokunmatik tuş çalışmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: usb999

quote:

Etkili ısı sarfiyatını seçemiyorum, çünkü bu menüye gelmem için en sağdaki ay-yıldız dokunmatik tuş çalışmıyor...

windows 10 calışmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

quote:

Orijinalden alıntı: usb999

quote:

windows 10 calışmaz

sistemi yazmayı unutmuşum dostum...

win 7 - 64 bit ultimate...

Driverlar ve gereken programlar yüklü. Mesela yazılımsal değil donanımsal. Arada temassızlık yapan kablo bir gün durduk yere komple bozuldu.

• merhaba win 10 da dolby kullanabilen var mı varsa hangi driverı kurmamız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WOoBER

merhaba win 10 da dolby kullanabilen var mı varsa hangi driverı kurmamız lazım.

uyumluluk modunu windows 8 seçerek windows 8 ses driverını kurarsanız problemsiz çalışıyor.
  • denedim ama olmadı hocam ya programı kuruyorum ama çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: WOoBER

denedim ama olmadı hocam ya programı kuruyorum ama çalışmıyor

onekey theater programını da kuruyor musunuz? sağ altta dolby home theater simgesi gözüküyor mu? gözüküyorsa doğru sürücü yüklenmiştir. gözükmüyorsa doğru sürücü yüklenmemiştir.

onekey theater programını da yükledikten sonra onekey theater programından film ya da müzik moduna alın. o zaman mavi renk olacak dolby. dolby simgesi üzerine tıklayıp özelleştir derseniz eko ayarlarını yaparsınız.
  • aynen altta çıkıyor program açık ama ekolayzır hareket etmiyor açık ya da kapalı olması arasında fark yok
  • OneKeyTheater ile DolbyHomeTheater aynı anda kurulu olmamalı diye hatırlıyorum. Hafızam beni yanıltmıyorsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lost

OneKeyTheater ile DolbyHomeTheater aynı anda kurulu olmamalı diye hatırlıyorum. Hafızam beni yanıltmıyorsa...

onekey theater dolby home theater'ın modlarını yönetir. onekey theater simgesi üzerinden normal, film, ya da müzik seçersen dolby home theater'daki film, müzik moddarı değişir. onekey theater normal modda ise dolby home theater simgesi gri olur, yani aktif olmaz. yine aynı şekilde modları dokunmatik tuşlardaki video kamera simgesinden de değiştirebilirsiniz.
  • Arkadaşlar uzun süredir iki büyük sıkıntım var bilgisayarımla. Bilginiz varsa lütfen yardım edin.

- Birincisi, bilgisayarım kafasına göre sesini kapatıyor. Yani ses simgesi açık görünse de, hoparlör etkin görünse de kesinlikle ses çıkmıyor. Düzelmesi için yeniden başlatmam gerekiyor ancak bazen birkaç kez yeniden başlatmadan düzelmiyor. Gerçekten nefret ettim bu sorundan.

- İkincisi de fanı sürekli yüksek devirde çalışıyor ve ıslık çalar gibi ötüyor. Antivirüs taraması yaptım, kaliteli termal macun kullandım vb, bu sorunu da bir türlü çözemedim. Son olarak fan değiştirmeyi düşünüyorum ama bir değişiklik olur mu olmaz mı emin değilim.

Yardımlarınızı bekliyorum.
  • usb999 U kullanıcısına yanıt
    Dostum o tuşu ben de kullanamıyorum. EKran görüntüsünü koyduğun menüyü hiç görmedim bile bilgisayarımda. Onun için hangi sürücüyü yüklememiz gerekiyor acaba?
  • 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.