Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neleda

Selam. Wot oynuyorum laptop çok ısınıyor bir soğutucu almaya karar verdim. Onun öncesinde aldığımdan beri 2 yıldır temizlik yapılmadı. Kendim açsam yapabilir miyim sizce ?
    Şu termal macun sürme olayını felen yapmak istiyorum. Olmadı yaptırsam bana ne kadara patlar ?

Hocam benim de cok isiniyordu. Pes13te bile isinmaya bagli kasmalar meydana geliyordu. Bilgisayara bakim yaptirdim.(fan temizligi vs) iyi ki yaptirmisim. Simdi cok memnunum. Mutlaka temizleyin veya temizletin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu laptop'u ilk çıktığında aldım ve malzeme kalitesi , ses kalitesi bir hp pavillon mağduru olan beni bayağı sevindirmişti. Başlarda hiç ısınmıyordu ve gram kasma yoktu. Lakin artık chrome'a bile girerken kasıyor. Fazla oyun oynayan biri değilim lakin mount and blade warband , football manager 20016 gibi oyunları oynadığımda cayır cayır yanıyor. Buna yapılabilecek birşey var mı yoksa Lenovo y50 adlı cihaza yöneleceğim lakin cihazla duygusal bir bağımız oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWalking

Bu laptop'u ilk çıktığında aldım ve malzeme kalitesi , ses kalitesi bir hp pavillon mağduru olan beni bayağı sevindirmişti. Başlarda hiç ısınmıyordu ve gram kasma yoktu. Lakin artık chrome'a bile girerken kasıyor. Fazla oyun oynayan biri değilim lakin mount and blade warband , football manager 20016 gibi oyunları oynadığımda cayır cayır yanıyor. Buna yapılabilecek birşey var mı yoksa Lenovo y50 adlı cihaza yöneleceğim lakin cihazla duygusal bir bağımız oldu

Fan temizligi yaptirin. Yukarida anlatmistim. Aynilari benim basima geldi. Fan temizligi yaptirdim. Tüm sorunlar çözüldü. Özellikle isinma sorunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavaşlama bile çözüldü mü hocam ? Aşağı yukarı kaç para verip yaptırdın sen ? Bir de temizletince sürekli o işlemi uygulamak gerekiyormuş sanırsam
  • Arkadaşlar merhaba.
    Ben windows 8 yüklerken format sırasında yanışlıkla recovry dosyalarını silmişim. Orjinal windows için ne yapmam gerekiyor?
  • Garantisi sona ermiş cihazı servis yolu ile bakıma sokmak mümkün mü arkadaşlar, mümkün ise daha önce yaptıran arkadaşlar fiyat ile ilgili ve süreç ile ilgili bilgilerini paylaşırlar ise sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jodhpurs

Garantisi sona ermiş cihazı servis yolu ile bakıma sokmak mümkün mü arkadaşlar, mümkün ise daha önce yaptıran arkadaşlar fiyat ile ilgili ve süreç ile ilgili bilgilerini paylaşırlar ise sevinirim.

bakıma verebilirsiniz onda sorun olacağını düşünmüyorum da, ücret konusunu müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alsanız daha doğru olur.
  • Yaklaşık bir hafta önce laptopu açıp fan vs temizliği yapmıştım. Ancak bugün fark ettim ki mikrofon çalışmıyor (driver vs hiçbir yazlımsal sorun yok). Acaba laptopun mikrofon soketini mi takmayı unuttum yoksa hepten mi patlattık :/ Eğer hepten patlattı isem tekrar açma zahmetine girmeyeceğim de. Sorum acaba bu laptop da mikrofon anakarta soket ile mi bağlanıyordur yoksa direk anakart üzerinde de onu mu zorlayarak patlattık acaba :(
  • Bu cihaza xp kurmak istiyorum ama cd den başlayınca biraz işlem yapıyor ve mavi ekran hatası veriyor nasıl kurabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim pc de windows 8.1 de herhangi bir sorun olmadan sessiz bir şekilde fan çalışıyor ama Windows 10 yüklediğimde sanki oyun açmış gibi fan sürekli çalışıyor bütün driverleri güncellemeleri vs yaptım hala aynı.Sorun ne olabilir ?
  • Arkadaşlar benim iki sorum var: windows 10'da capslock ve numlock için driver yok mu? Açık kapalı simgesini göremiyorum. Diğer sorum yine win10 kurduğumdan beri görev çubuğunda "donanımı güvenle kaldır medyayı çıkar" simgesi duruyor ve içi boş. Eğer flash takarsam doluyo herhangi bişey yoksa üçnokta oluyor. Bu nedir? Diğer izlenimlerim: Evet fan modları geçişi yok ama dokunmatik buton çalışıyor ve toz almaya geçiyor eğer energy management yüklerseniz. DOLBY için ise realtek ses sürücüsünün iki tane versiyonunda iki ayrı sonuç alınıyor. Düşük sürümde simgeyle beraber kuruluyor dolby. Yüksek sürümde ise simge olmuyor fakat denetim masasında görünüyor. Dolby home plus gibi bi adı var. Uefi sistemlerde biosa girmek dert gibiydi ama novo tuşumuz var Allah'tan. Yine de win 10 için win 7 deki bazı driverları çıkarsalar ii olacak.

• Dizüstünün fanından sen geliyordu fanını değiştirdim. Biraz zaman geçtikten sonra bilgisayar açılıyor fan çok hızlı bir şekilde çalışıp kapanıyor. Isınma olduğunu zannetmiyorum ççünküdaha wWindows bile açılmıyor. Biosdan açıp bekliyorum gene aynı sonuç tekrarlıyor. Bunu sebebi ne olabilir.

• Lenovo z580 kullanıcısıyım . garanti bitiminden tahmini 5 ay sonra ekran kartı chipseti arıza verdi .( power tuşuna basınça fan çalışıyor ışıklar yanıyor ama ekran gelmyor )
    chipseti ısıtıp düzelttik şu an kullanıyorum ne zaman cortlar bilemiyorum .
    Çalıştığım şirkette de aynı model bilgisayar mevcut o da garanti bitiminden 5 ay sonra ekran kartı chipset arızası verdi ısıtma ile sorun düzelmedi yeni çhipset taklıldı onu da yaktı köprüler de yandı bilgisayarcı biostan kaynaklandığını söyledi anakarta yüksek voltaj geliyormuş ( tamir sırasında mı yaktı anakartı bilemiyorum ) anakart değişimi gerekiyormuş .
    İşin özü ben memnun değilim arkadaşlar cihaz özellik olarak iyi olabilir ama KALİTESİZ VE DAYANIKSIZ.
    Bu arada aynı sorunu yaşayanlar veya elinde çıkma anakartı olanlar iletişime geçerse memnun olurum .
    millet 10 yıl kullanıyor bilgisayarı 1600 tl ye aldığın bilgisayar 2.5 yıl sonra çöp olunca insanın zoruna gidiyor .

• Look At Me kullanıcısına yanıt
    açılırken yuksek sesle açılıyor ama sonra normale dönüyor. güç seceneklerinden işlemci çalışma yuzdesını yuzde 50ye cekersen fan yavaslar
  • arkadaşlar merhaba. freedos olarak aldığım bilgisayarda win7 kurulu şekilde kullanıyordum 2 gün önce bilgisayarı normal şekilde kapattım bi dahaki açmamda donma meydana geldi bilgisayarıma dahi sağ tıklayamaz oldum. baya bi aç kapa yaptım ama olmayınca win 10 yükledim. yine aç kapa yaptım bi süre bu sefer bi açtığımda donuyor bir daha açtığımda donmuyordu bende bios pilini çıkartıp taktım ayarlarda bi sorun vardır diye ama olmadı. sonra BIOS u güncelledi 35 den 95 e yükselttim ama bu sefer iyice durumn kötüleşti.Bilgisayarı açtığımda görüntülerdeki ekran çıkıyor ne yapmam gerekir
    ilginiz için teşekkür ederim...
    Bu mesaja eklenen görseller:

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

• quote:

Orijinalden alıntı: kezreg

arkadaşlar merhaba. freedos olarak aldığım bilgisayarda win7 kurulu şekilde kullanıyordum 2 gün önce bilgisayarı normal şekilde kapattım bi dahaki açmamda donma meydana geldi bilgisayarıma dahi sağ tıklayamaz oldum. baya bi aç kapa yaptım ama olmayınca win 10 yükledim. yine aç kapa yaptım bi süre bu sefer bi açtığımda donuyor bir daha açtığımda donmuyordu bende bios pilini çıkartıp taktım ayarlarda bi sorun vardır diye ama olmadı. sonra BIOS u güncelledi 35 den 95 e yükselttim ama bu sefer iyice durumn kötüleşti.Bilgisayarı açtığımda görüntülerdeki ekran çıkıyor ne yapmam gerekir
    ilginiz için teşekkür ederim...

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

biosda hdd yi üst sıraya çıkarın. windows10 yüklü ise legacy değil uefi moda alın birde o şekilde deneyin

• Arkadaşlar merhaba..
    Ben fan takmak için bilgisayarın içini açarken böyle bir görüntüyle karşı karşıya kaldım. Bilgisayarın sol üst kısmı burası. Burada kırık bir parça olduğunu gördüm. Daha önceden mi kırıktı yoksa şimdi açarken mi kırıldı bilmiyorum. Bu kırık parçanın ne işe yaradığını bileniniz var mıdır? Diğer tarafa baktım oradan beyaz kabloyla, bu kırık yerden ise siyah kabloyla anakarta bağlanacak bi sokete ulaşıyor. Beyaz kablonun bağlandığı yerde Aux, siyah kablonun bağlandığı yere Main yazıyor. Bakıyorum bu kırık parçaya bu kısımdan bir yere bağlanmıyor.

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

• quote:

Orijinalden alıntı: buzadem

Arkadaşlar merhaba..
    Ben fan takmak için bilgisayarın içini açarken böyle bir görüntüyle karşı karşıya kaldım. Bilgisayarın sol üst kısmı burası. Burada kırık bir parça olduğunu gördüm. Daha önceden mi kırıktı yoksa şimdi açarken mi kırıldı bilmiyorum. Bu kırık parçanın ne işe yaradığını bileniniz var mıdır? Diğer tarafa baktım oradan beyaz kabloyla, bu kırık yerden ise siyah kabloyla anakarta bağlanacak bi sokete ulaşıyor. Beyaz kablonun bağlandığı yerde Aux, siyah kablonun bağlandığı yere Main yazıyor. Bakıyorum bu kırık parçaya bu kısımdan bir yere bağlanmıyor.

ilkez içini gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

quote:

Arkadaşlar merhaba..

ilkez içini gördüm

Bilgisayarla ilgili bir problem oluşmadı şimdiye kadar. Tek sorun parça ekranla hareket ediyor. Demir olduğu için ekranın köşesi biraz ayakta kaldı. Çözülemeyecek problem değil. Tek sorun kaldı o da windows 10 kart okuyucu driver bulmak :) Lenovo z580 gerçekten içi basitçe açılıp temizlenebicek bir bilgisayar. Tek sorunu programsal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzadem -- 20 Nisan 2016; 3:45:44 >

• quote:

Arkadaşlar merhaba..

tam ortadaki parça hopörler

sakın onu demek istememiştim deme

ufak parçaysa klavye üst tabakasını çıkartırken çentiklerden biri kırılmıştır olur o her notebookda önemli değil

• 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.