Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayarımı servise gönderdim anakart değişmiş ona eyvallah ama şu an bilgisayarın ekran çerçevesi sallanıyor adaptör yuvası oynuyor bilgisayarı salladığımda içinde kum var gibi ses geliyor, ve bilgisayar açılmıyor yani cihazı mahvetmişler sizce ne yapmalıyım servise yeniden göndersem bu sefer üzerine benzin döküp yakacaklar diye korkuyorum sizce ne yapıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskobi06

arkadaşlar bilgisayarımı servise gönderdim anakart değişmiş ona eyvallah ama şu an bilgisayarın ekran çerçevesi sallanıyor adaptör yuvası oynuyor bilgisayarı salladığımda içinde kum var gibi ses geliyor, ve bilgisayar açılmıyor yani cihazı mahvetmişler sizce ne yapmalıyım servise yeniden göndersem bu sefer üzerine benzin döküp yakacaklar diye korkuyorum sizce ne yapıyım.

taşıma esnasında düşmüş olabilir. aç içini bir kendin bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: excell74

quote:

Orijinalden alıntı: iskobi06

arkadaşlar bilgisayarımı servise gönderdim anakart değişmiş ona eyvallah ama şu an bilgisayarın ekran çerçevesi sallanıyor adaptör yuvası oynuyor bilgisayarı salladığımda içinde kum var gibi ses geliyor, ve bilgisayar açılmıyor yani cihazı mahvetmişler sizce ne yapmalıyım servise yeniden göndersem bu sefer üzerine benzin döküp yakacaklar diye korkuyorum sizce ne yapıyım.

taşıma esnasında düşmüş olabilir. aç içini bir kendin bak

cihaz servis tarafından çok iyi kutulanmıştı düştüğü için olduğunu sanmıyorum.Zaten benim gibi yüzlerce kişi var sorun yaşayan sanırım lenovo türkiyenin iş bilmemesinden kaynaklanan bir sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: x biri

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
  • Hocam ben de ssd almayı düşünüyorum. Planın normal hd i dvd sürücüsü yerine takmak ve aldığım ssd yi hdd kısmına takmak.
    Sormak istediğim dvd yi çıkarttığım yere hdd i takmak için ek bir aparat almam gerekli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Hocam ben de ssd almayı düşünüyorum. Planın normal hd i dvd sürücüsü yerine takmak ve aldığım ssd yi hdd kısmına takmak.
    Sormak istediğim dvd yi çıkarttığım yere hdd i takmak için ek bir aparat almam gerekli mi?

EVET GEREKLİ KARDEŞ BEN BUNU ALDIM SANA LİNKİNİ ATAM UYDU BİREBİR

http://www.sanalpazar.com/12.7-Mm-Hdd-Kizak-Sata-Hdd-Caddy-Cady-Faturali__isp42122713

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fast-man -- 18 Kasım 2015; 14:00:57 >

• quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih0590

Arkadaşlar 2013 yılından beri z580 kullanıyorum ancak son zamanlarda memnun değilim. Harddisk bölümüm çok ısınıyor 60-70 derece oluyor sanırım. ve oyunlarda kasıyor. Pes 2016 -2015 i orta ayarlarda oynatıyor garip bi yavaşlama oluyor ona rağmen bazen. Fifa 16 da ise çok kasıyor bu oyunları oynayabilen varmı aranızda bu makinada. Hdd sıkıntısı olabilir mi bunlar eğer öyleyse ssd takmayı düşünüyorum.

lenovo hdd ler sıkıntılı biraz genelde. ama 2013 yılından beri fan epey tozlanmıştır. görevini tam yapmıyordur. garantisi bitmediyse gönder. benim hdd de ısınıyordu. çöktü birden. hiç bir bilgi kurtaramadım. allahtan 1 ay vardı garanti bitmesine hdd ve fan değiştirdiler iyi şimdi.
  • quote:

Alıntıları Göster
  • quote:

Arkadaşlar 2013 yılından beri z580 kullanıyorum ancak son zamanlarda memnun değilim. Harddisk bölümüm çok ısınıyor 60-70 derece oluyor sanırım. ve oyunlarda kasıyor. Pes 2016 -2015 i orta ayarlarda oynatıyor garip bi yavaşlama oluyor ona rağmen bazen. Fifa 16 da ise çok kasıyor bu oyunları oynayabilen varmı aranızda bu makinada. Hdd sıkıntısı olabilir mi bunlar eğer öyleyse ssd takmayı düşünüyorum.

Ayni sorunlar bende de gozukmeye basladi. Onceden pes13u hic kasmadan oynardim. Şimdi ikinci macin ortalarina dogru kasmaya basliyor. Fandan oldugunu tahmin ediyorum. Fani temizletip bir de oyle deneyecegim.

Edit: Bir de yukarıdaki arkadasa kulak verin. Onemli bilgilerinizi bilgisayarda saklamayin. Benim hdd de bir bucuk sene once cokmustu. Tüm bilgiler gitti. Garantiye göndermiştim. Yeni hdd takmislardi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRX -- 21 Kasım 2015; 1:31:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

Ayni sorunlar bende de gozukmeye basladi. Onceden pes13u hic kasmadan oynardim. Şimdi ikinci macin ortalarina dogru kasmaya basliyor. Fandan oldugunu tahmin ediyorum. Fani temizletip bir de oyle deneyecegim.

Edit: Bir de yukarıdaki arkadasa kulak verin. Onemli bilgilerinizi bilgisayarda saklamayin. Benim hdd de bir bucuk sene once cokmustu. Tüm bilgiler gitti. Garantiye göndermiştim. Yeni hdd takmislardi.

çok ilginç ama az önce farkettim prizden çekince yani şarjdan çekip sadece pilde oynarken hiç kasma yok çatır çatır oynuyor fifa 16 yı ama fişe taktımmı kasma oluyor güç seçeneklerinden tüm ayarları aynı yaptım ama hala böyle neden anlamadım.

• Arkadaşlar cihazımda klavye sorunu yaşıyorum klavye ya hiç yazmıyor ya da örneğin esc ye basıyorum farklı bir tuş işlevini görüyor sorun donanım da mı acaba ne yapmalıyım? Usb den klavye taktığımda da durum aynı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YasinD. kullanıcısına yanıt
    win 7 nin(w8 ya da w8.1 de olabilir emin değilim.) realtek audio driverini yükleyin. sağ alttaki dolby simgesi çıkmıyor ama dolby kalitesi geliyor ses. baslat menusune de geliyor dolby.
  • Ben Win 7 yi bıraktım . Win 10a geçtim. Sıfırdan kurdum. Güncellemeler ile pek ilgilenmiyorum :) Kendi haline ne yaparsa artık :) Win7 de seçilebilmesi çok hoştu bence.
    Fan modları için geçişe gerek yok Win10 a Win 7 enery menagament driverini kurmak yeterli oluyor. Ben kurmadım bile. Çünkü Win 10 fana çok yüklenmiyor. Zaten sessiz çalışıyor :) Gerekirse kurarım :)
    Evet mağaza ve haberler uygulaması geliştirilmiş ve tam ekran zorunlu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdayd

Ben Win 7 yi bıraktım . Win 10a geçtim. Sıfırdan kurdum. Güncellemeler ile pek ilgilenmiyorum :) Kendi haline ne yaparsa artık :) Win7 de seçilebilmesi çok hoştu bence.
    Fan modları için geçişe gerek yok Win10 a Win 7 enery menagament driverini kurmak yeterli oluyor. Ben kurmadım bile. Çünkü Win 10 fana çok yüklenmiyor. Zaten sessiz çalışıyor :) Gerekirse kurarım :)
    Evet mağaza ve haberler uygulaması geliştirilmiş ve tam ekran zorunlu değil.

ben win 10 u sevmedim. en mükemmeli win 8.1 pro bence:)
  • Bu sıcaklık değerleri normal midir? Bilgisayar oyunlarda çok kasma takılma yapmaya başladı.

Speedfandaki sıcaklık değerleri:

GPU: 93
    HD0: 69
    Temp1: 101
    Core0: 100
    Core1: 95

Özellikle HDD çok ısınıyor gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Bu sıcaklık değerleri normal midir? Bilgisayar oyunlarda çok kasma takılma yapmaya başladı.

Speedfandaki sıcaklık değerleri:

GPU: 93
    HD0: 69
    Temp1: 101
    Core0: 100
    Core1: 95

Özellikle HDD çok ısınıyor gibi geldi bana.

hdd yanar yakında felaket tellalcisi gibi olmayayım ama:) fan tozlanmış muhtemelen. yeteri kadar soğutmuyor. açabiliyorsan fanı temizleyip alta da bir soğutucu al. fana fazla toz girmesin ve yük düşmesin. bunlar da benim değerler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x biri -- 23 Kasım 2015; 17:07:04 >

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.