Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrezeus

arkadaslar merhaba z580 im için soğutucu fan aldım ama biraz yavas dönüyor fan hızlandırmanın bi yolu varmı?

soğutucu fan derken? harici notebook soğutucu mu?
  • aynen harici notebook soğutucusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: excell74

quote:

Orijinalden alıntı: eqoist_1905

Benim z580 nin Call of duty serisine karşı antipatisi var sanırım tüm güncellemeler yüklü olmasına rağmen call of 2 ve call of mw1 de grafik ayarlarını 1366*768 yapıp uygula deyince her ikisindede pc donuyor.Nba2k13 Nfs Most wanted 2 Lotr War i the north gibi ounları sorunsuz oynuyorum.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir call of oyunlarını 2 farklı yerden kurdum sonuç değişmedi.
    Birde 60 gb ssd mi yoksa 1tb Harici Harddisk mi alayım.Pc de 500Gb HDD var zor yetiyor bana 400gb falan dolu.Eğer Hız Ssd Takınca kayda değer artış gösteriyorsa arşivimin bir kısmından feragat edebilirim.
    Son olarak benide Kullanıcı klübüne eklerseniz sevinirim

60 gb ssd yeter mi onu bilmem. ben 240 gb ssd kullanıyorum. ssd kullanmak en kötü bir bilgisayara dahi perfrmans artışı sağlar. dolayısıylada bu bilgisayarada sağladığı gerçek. her açıdan bilgisayardan daha fazla verim almanızı sağlıyor.

Ssd ile birlikte dvd rom dan feragat edip pc nin hdd sini oraya taksak. Örneğin hdd 500gb ssd 64gb kurulum yaparken Disk boyutu 564 gb mı gözükür?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrezeus

aynen harici notebook soğutucusu

ayarlama yapılamıyor maalesef. alırken rpm si (dönüş hızı) yüksek olanlardan almak daha iyi olur sanırım. daha fazla güç harcar ama daha iyi soğutur. sizin aldığınızın varsa adaptör girişi adaptörle biraz voltaj artışı yaparsanız artabilir belki. ama çok fazla yaparsanız yanma soğutucu motorunun yanma ihtimali de var. o nedenle 2000 rpm li notebook soğutucuları var. onlardan tercih etmek daha mantıklı. kendi iç soğutucusu daha az çalışır ve onun ömrüde uzar
  • quote:

quote:

quote:

Benim z580 nin Call of duty serisine karşı antipatisi var sanırım tüm güncellemeler yüklü olmasına rağmen call of 2 ve call of mw1 de grafik ayarlarını 1366*768 yapıp uygula deyince her ikisindede pc donuyor.Nba2k13 Nfs Most wanted 2 Lotr War i the north gibi ounları sorunsuz oynuyorum.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir call of oyunlarını 2 farklı yerden kurdum sonuç değişmedi.
    Birde 60 gb ssd mi yoksa 1tb Harici Harddisk mi alayım.Pc de 500Gb HDD var zor yetiyor bana 400gb falan dolu.Eğer Hız Ssd Takınca kayda değer artış gösteriyorsa arşivimin bir kısmından feragat edebilirim.

60 gb ssd yeter mi onu bilmem. ben 240 gb ssd kullanıyorum. ssd kullanmak en kötü bir bilgisayara dahi perfrmans artışı sağlar. dolayısıylada bu bilgisayarada sağladığı gerçek. her açıdan bilgisayardan daha fazla verim almanızı sağlıyor.

Ssd ile birlikte dvd rom dan feragat edip pc nin hdd sini oraya taksak. Örneğin hdd 500gb ssd 64gb kurulum yaparken Disk boyutu 564 gb mı gözükür?

iki diskin tek disk olarak gözükmesi için raid yapmak gerekir ama ssd ile hdd nin raid yapılmasının bir anlamı yok. oraya taktığınızda iki tane ayrı sabit diskiniz olmuş olur. ama ssd yi sata girişine hdd yi dvdromu söktüğünüz yere taksanız daha iyi olur. yinede böyle işlemi ben kendi açımdan uygun görmedim. herkesin kullanım alışkanlıkları farklı tabi

• quote:

quote:

quote:

quote:

iki diskin tek disk olarak gözükmesi için raid yapmak gerekir ama ssd ile hdd nin raid yapılmasının bir anlamı yok. oraya taktığınızda iki tane ayrı sabit diskiniz olmuş olur. ama ssd yi sata girişine hdd yi dvdromu söktüğünüz yere taksanız daha iyi olur. yinede böyle işlemi ben kendi açımdan uygun görmedim. herkesin kullanım alışkanlıkları farklı tabi

Herşey güzelde yüksek boyutlu ssd bütçemi aşıyor sanırım harici hard disk alıp idare edicem ilginiz için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa45 -- 11 Haziran 2013; 17:13:31 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herşey güzelde yüksek boyutlu ssd bütçemi aşıyor sanırım harici hard disk alıp idare edicem ilginiz için teşekkürler

birde dvdromun sökülüp hdd takılması durumu garanti dışı olabilir. garanti bittikten sonra bu tür olaylara girmek daha iyi olur

• Merhaba arkadaşlar kablosuz bağlantıda sorun yaşayanlar driverini güncellesin.ben pazar günü vatandan aldım.Bilgisayarı açınca hep bağlantı hatası oluyordu kopma değil başta kablosuz ağa bağlanmıyordu.2 gün sabrettim sonunda salı günü vatana götürdüm sorun driverdan kaynaklıymış sağolsunlar güncellediler şu an bi problem yok isteyen olursa driveri emailden atabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak2011

Merhaba arkadaşlar kablosuz bağlantıda sorun yaşayanlar driverini güncellesin.ben pazar günü vatandan aldım.Bilgisayarı açınca hep bağlantı hatası oluyordu kopma değil başta kablosuz ağa bağlanmıyordu.2 gün sabrettim sonunda salı günü vatana götürdüm sorun driverdan kaynaklıymış sağolsunlar güncellediler şu an bi problem yok isteyen olursa driveri emailden atabilirim.

driverdan kaynaklanıyorsa zaten driver internette vardır hocam :)
  • Merhabalar ben de yeni Z580 aldım. Fanını temizlemek için laptop'ın altındaki kapağı açıp temizlemek istiyorum fakat garanti kapsamıyla ilgili bir sorun olur mu diye endişeleniyorum. Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraminato

Merhabalar ben de yeni Z580 aldım. Fanını temizlemek için laptop'ın altındaki kapağı açıp temizlemek istiyorum fakat garanti kapsamıyla ilgili bir sorun olur mu diye endişeleniyorum. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

garanti kapsamıyla ilgili bir sorun olmaz çünkü garanti dışı çıkar diye koydukları bir etiket yok
  • z580 8gb 750HDD versiyonu kullanıyorum çok ısınmaya basladı..oyunlarda 100 dereceyi görüyor sistem fanın oldugu kısım da tozlu ne yapmamı önerirsiniz
  • reklam gibi algılanmasın ama vatandan 1 hafta önce 1333 tlye aldığım ürün şimdi 1218 tlye düşmüş anlayacağınız 115 tl bir haftada kazık yedik.ne demeli vatana
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak2011

reklam gibi algılanmasın ama vatandan 1 hafta önce 1333 tlye aldığım ürün şimdi 1218 tlye düşmüş anlayacağınız 115 tl bir haftada kazık yedik.ne demeli vatana

Hocam vatanın suçu ne ki bu konuda karne zamanı diye indirim artmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suçu var demedim ama madem o rakamlara ürün satıyorsun genele yay da sat aradaki fark çok fazla hani 50 60 tl oynar ama 115 tl çok fazla
  • Değişen dolar kuru, karne dönemi vs. gibi etkenler var. Şahsen ben karne yada babalar günü indirimi bekliyordum, sonunda oldu. Pazar günü ben de alacağım muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chianti

Değişen dolar kuru, karne dönemi vs. gibi etkenler var. Şahsen ben karne yada babalar günü indirimi bekliyordum, sonunda oldu. Pazar günü ben de alacağım muhtemelen.

Pazar a kadar devam eder mi hocam ederse benim için iyi olacakta.

• Şuanda zaten %30 indirim var. Haftasonu kur değişmez zaten. Stokta kaldığı sürece alınabilir bu fiyattan. Ben de düşünüyorum almayı ama hala birkaç seçenek arasında kaldım, karar veremedim henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chianti

Şuanda zaten %30 indirim var. Haftasonu kur değişmez zaten. Stokta kaldığı sürece alınabilir bu fiyattan. Ben de düşünüyorum almayı ama hala birkaç seçenek arasında kaldım, karar veremedim henüz.

Peki hocam

• arkadaslar söyle bi sorunum var,
    internetten video izlerken 1-2 dk sonra kasmalar baslıyor pcde. ama fareyi oynatınca düzeliyor. çözümü varmı bunun?
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.