Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Master39

quote:

Orijinalden alıntı: resul1213

quote:

Orijinalden alıntı: abdayd

ben de bugun vatandan yde 23indrmle nakit 1429tlye aldm.6gb ram 500gb hdd. 1495tlye 8gb ram 750gb hdd vardı ama 6 8 pek fark etmyor.hddnin de boyutu degil hızı onemli aradaki 65tl farka para ekleyp harici alırm ilerde.ya da ssd. Yalnız eski asus n61imin altı hic ısınmazdı bu ısınıyor vede hdd scaklıgı 45derece falan biraz fazla.

evet benimkide çok ısınıyor ya anlamadım ? ısınma olmuyordu hani

ısınıyor mu

hıhı Evet bazen ama galiba anladım belki ortamdan olabilir değil mi çünkü klimanın olduğu odada oluyor ama fazla olmuyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de bugun vatandan yde 23indrmle nakit 1429tlye aldm.6gb ram 500gb hdd. 1495tlye 8gb ram 750gb hdd vardı ama 6 8 pek fark etmyor.hddnin de boyutu degil hızı onemli aradaki 65tl farka para ekleyp harici alırm ilerde.ya da ssd. Yalnız eski asus n61imin altı hic ısınmazdı bu ısınıyor vede hdd scaklıgı 45derece falan biraz fazla.

ısınıyor mu

hıhı Evet bazen ama galiba anladım belki ortamdan olabilir değil mi çünkü klimanın olduğu odada oluyor ama fazla olmuyor..

evet büyük olasılıkla ondandır fakat bana şuanki fan modunu yani ısınırkenki fan modunu söylemen lazım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: armodillo

Olmadıysa sil gitsin . İngilizce bir forumda gördümde çevirebildiğim kadarıyla bu programı söylemişti değilmiş demekki. Kullanan arkadaşlar gelsin onlar daha iyi bilir

kardeşim sen de alıyorsun dimi laptopu?? yoksa aldın mı?

Alıcamda daha alamadım malesef. 1-2 haftaya alıcam inş.

Bazı arkadaşlar birde ısınmadan felan bahsetmişte. Isınma göreceli bir kavram şimdi. Laptop 65 derecedir ama sen elinle kontrol ettiğin için sana sıcak gelebilir. Programla ölçüm yapmak gerekiyor bu tip durumlarda.Çünkü 50derece bile olsa elimizde dokunduğumuzda bize sıcak gelecektir. Programla ölçerseniz yükteki sıcaklığı aşağı yukarı 75 dereceyi geçmezse soğutması iyidir diyebiliriz. Birde yaz mevsimi faktörünü unutmamak gerekir. Havalar 40 dereceye yaklaşmışken laptopun birazcık daha fazla ısınması normaldir. Birde Master39 arkadaşımızında dediği gibi fan modlarındanda kaynaklanıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 15 Temmuz 2012; 11:23:08 >

• quote:

quote:

quote:

Olmadıysa sil gitsin . İngilizce bir forumda gördümde çevirebildiğim kadarıyla bu programı söylemişti değilmiş demekki. Kullanan arkadaşlar gelsin onlar daha iyi bilir

kardeşim sen de alıyorsun dimi laptopu?? yoksa aldın mı?

Alıcamda daha alamadım malesef. 1-2 haftaya alıcam inş.

hadi inşallah

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ısınıyor mu

evet büyük olasılıkla ondandır fakat bana şuanki fan modunu yani ısınırkenki fan modunu söylemen lazım?

ah işte sorunumda bu ya bu fan modu falan nerde hiç anlamadım bende hiçbirşey yok yada ben göremiyorum görmeme yardımcı olursanız çok sevinirim ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ısınıyor mu

ah işte sorunumda bu ya bu fan modu falan nerde hiç anlamadım bende hiçbirşey yok yada ben göremiyorum görmeme yardımcı olursanız çok sevinirim ...

sen hiç laptopu alınca o kadar para verdim bi iyice inceliyim neyi nerde tüm tuşlara dokunıyım ne işe yarar şu çıkışı bu çıkışı nerde diye kendine sormadın mı?

• yaw sordum sordum ahh arkadaş kimse beni anlamıyor yaa çalışmıyor işte ses kısma yükseltme sesi kapatma çalışıyor ama bu üstte kamera bide ay yıldız şeklinde bir dokunmatik var ne işe yarıyor diye soruyorum basınca hiçbir tepki falan vermiyor kimsede cevap vermiyor arkadaş neden öyle yapıyorsunuz ki cevap verseniz ne olacakki elinize mi yapışacak..
  • Hocam siz laptopu nasıl aldınız freedos olarakmı ? Eğer freedos olarak aldıysanız yanında verilen DVD nin içinde gerekli programlar olması lazım onları yükleyin.
  • 1- Laptopu alalı yaklaşık 1 hafta oldu ve o kadar çok oyun oynamama, laptop hemen hemen günde 18 saat açık durmasına rağmen altının ısındığını ilk defa duydum. Zaten oyun oynarken ki sıcaklık değerlerini oyun incelemelerimde paylaştım

2- Laptopun en üstündeki tuşların programları en soldan itibaren sırasıyla:

-https://****.com/files/1305363076/Wireless_Music.rar

-https://****.com/files/3908375530/OneKeyTheater.rar

-https://****.com/files/2922490257/Energy_Management.rar

Bilgisayarı Freedos alan arkadaşlarda sanırım bu programlar yok.

Bilgisayar kurcalanarak öğrenilir, sürekli soru sorarak değil. İlk aldığım gün kurcalamaktan çökerttim hatta. Bilgisayarı kurcalayın biraz, çözemezseniz kitapçığı okuyun, yine çözemezseniz bize sorun .

• quote:

Orijinalden alıntı: enderoid

1- Laptopu alalı yaklaşık 1 hafta oldu ve o kadar çok oyun oynamama, laptop hemen hemen günde 18 saat açık durmasına rağmen altının ısındığını ilk defa duydum. Zaten oyun oynarken ki sıcaklık değerlerini oyun incelemelerimde paylaştım

Bilgisayar kurcalanarak öğrenilir, sürekli soru sorarak değil. İlk aldığım gün kurcalamaktan çökerttim hatta. Bilgisayarı kurcalayın biraz, çözemezseniz kitapçığı okuyun, yine çözemezseniz bize sorun .

Site link paylaşımını yasaklamış sanırım. Linkler rapid share.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderoid -- 15 Temmuz 2012; 12:43:12 >

• quote:

Hocam siz laptopu nasıl aldınız freedos olarakmı ? Eğer freedos olarak aldıysanız yanında verilen DVD nin içinde gerekli programlar olması lazım onları yükleyin.

kardeş gerçekten çok tşk ederim galiba yazılım yüklesin diye verdiğim bilgisayarcı tüm driverları yüklememiş bende diyorum niye çıkmıyor kafayı yedim kitapçıkta yok öyle birşey gerçekten çok sağol bütün driverları baştan yükledim oldu ;)
  • quote:

1- Laptopu alalı yaklaşık 1 hafta oldu ve o kadar çok oyun oynamama, laptop hemen hemen günde 18 saat açık durmasına rağmen altının ısındığını ilk defa duydum. Zaten oyun oynarken ki sıcaklık değerlerini oyun incelemelerimde paylaştım

sizede tşk ederim ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Pazartesi günü almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var halen. Isınma, pil ömrü, işçilik kalitesi cidden nasıl ? Bir de servis konusunda sıkıntı yaşar mıyım bir sorun olduğunda ? Samsun'da yaşıyorum. Bu detaylar çok önemli çünkü etrafımda laptop kullanan herkes bir süre sonra mırıldanmaya başlıyor, servislerle uğraşıyor falan filan. Lenovo ismine güvenebilir miyim ? Asus 5K55Vm aynı özelliklere ve hemen hemen aynı fiyata sahip. Asus mu daha güvenilir yoksa Lenovo mu örneğin ? Bu sıkıntılardan kurtulamadım :)

Bana cevap vermeyin ha :)
  • quote:

quote:

Pazartesi günü almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var halen. Isınma, pil ömrü, işçilik kalitesi cidden nasıl ? Bir de servis konusunda sıkıntı yaşar mıyım bir sorun olduğunda ? Samsun'da yaşıyorum. Bu detaylar çok önemli çünkü etrafımda laptop kullanan herkes bir süre sonra mırıldanmaya başlıyor, servislerle uğraşıyor falan filan. Lenovo ismine güvenebilir miyim ? Asus 5K55Vm aynı özelliklere ve hemen hemen aynı fiyata sahip. Asus mu daha güvenilir yoksa Lenovo mu örneğin ? Bu sıkıntılardan kurtulamadım :)

Isınma yok, pil ömrü de oldukça iyi, normal planda 5 saat filan gidiyor. İşçilik zaten çok kaliteli. Camdan atsan kırılmaz gibi geliyor . Birçok şirket Lenovo laptop kullanıyor, etrafımda kullanan çok arkadaşım var. Asus da iyi markadır tabii, ama Samsun' daki servis ağlarını bilmem. İstanbul derya deniz .

• quote:

quote:

quote:

Isınma yok, pil ömrü de oldukça iyi, normal planda 5 saat filan gidiyor. İşçilik zaten çok kaliteli. Camdan atsan kırılmaz gibi geliyor . Birçok şirket Lenovo laptop kullanıyor, etrafımda kullanan çok arkadaşım var. Asus da iyi markadır tabii, ama Samsun' daki servis ağlarını bilmem. İstanbul derya deniz .

Artık Vatan Bilgisayar'da soruştururum servis durumunu. Bu arada Asus K55Vm tek farkı 750gb hdd ve işletim sistemi fiyat olarak 1495 lira, Lenovo ise 1428 lira. Bu 67 liralık farka değer mi bunlar ? Ya da şöyle sorayım siz olsanız hangisini alırdınız ?

• arkadaslar laptopun ısı degerleri normal hdd dısında. Ben kıyaslamayı asus n61ile yapyorum.asusun altı hic ısınmazdı bu sıcak.asus hdd 30-35c olurdu bu 45c civarında.asusu da yazın kullanmıstım.asus fanı kendi ayarlardı.az programda fan sesi cok azdı ve ısınmazdı.oyun oynarken altı ısınmaz ama dısari sıcak hava uflerdi.lenovo ise altı ısınıyor.smdi olsa asusu alirim.asusu alacak arkadaslar geri donus yaparsa i olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beni de ekleyebilirsiniz gruba :)

ben biraz pahalı aldım ama şimdilik bu paraya değer. 1697 tl ye perşembe günü vatandan almıştım gri modelini.

laptopun üzerinde nvidia 2gb gt630m yerine geforce with cuda yazıyor sizce neden böyle arkadaşlar ?

vatandan alanlar da fatura ve kutunun içinden çıkan garanti bildidirimi dışında herhangi bir garanti belgesi var mı ? ben de yok da :S merak ettim bu konuyu.
  • arkadaşlar ben inspirion 5520 ve z580 arasında kaldım ama dellin ekran kartı cok az farkla daha iyi ancak z580in ekran kartının nvidia olması oyunlarda daha fazla artı kazandırır diye düsünüyorum ancak kafama takılan bikaç soru var forumdaki mesajların çoğunu okudum bikaç yerde ramlerin z580 de 1600Mhz olduğunu yazmışsınız ancak ben hiç bir sitede görmedim 1600Mhz lik cpu dğerlerinden de anlayamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    ayrıca ben 4GBlık olanını alıp ram eklemeyi düsünüyorum z580deki ramlarin aynısını nasıl bulabilirm?
    z580 i herkes tanıyor zaten dell'in linki http://www.pcdepo.com//page.php?act=urunDetay&urunID=7977 şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: xxatmxx

arkadaşlar ben inspirion 5520 ve z580 arasında kaldım ama dellin ekran kartı cok az farkla daha iyi ancak z580in ekran kartının nvidia olması oyunlarda daha fazla artı kazandırır diye düsünüyorum ancak kafama takılan bikaç soru var forumdaki mesajların çoğunu okudum bikaç yerde ramlerin z580 de 1600Mhz olduğunu yazmışsınız ancak ben hiç bir sitede görmedim 1600Mhz lik cpu dğerlerinden de anlayamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    ayrıca ben 4GBlık olanını alıp ram eklemeyi düsünüyorum z580deki ramlarin aynısını nasıl bulabilirm?
    z580 i herkes tanıyor zaten dell'in linki http://www.pcdepo.com//page.php?act=urunDetay&urunID=7977 şimdiden teşekkürler

ramlar 1600mhz o konuda bir sıkıntı olmasın sitelerdeki bilgilerde yanlışlıklar var bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: gelenbevili172hhc

beni de ekleyebilirsiniz gruba :)

ben biraz pahalı aldım ama şimdilik bu paraya değer. 1697 tl ye perşembe günü vatandan almıştım gri modelini.

laptopun üzerinde nvidia 2gb gt630m yerine geforce with cuda yazıyor sizce neden böyle arkadaşlar ?

vatandan alanlar da fatura ve kutunun içinden çıkan garanti bildidirimi dışında herhangi bir garanti belgesi var mı ? ben de yok da :S merak ettim bu konuyu.

CUDA, GPU’nun (grafik işlem birimi) gücünden yararlanarak hesaplama performansında önemli artışlara olanak veren NVIDIA paralel hesaplama mimarisidir. Yani bir ekran kartı modeli fialn değil, teknoloji. Onu belirtmek için yazıyor.

Başka bir garanti belgesi yok. Başka ne olsun zaten fatura ve garanti belgesi dışında?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.