Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
21
Favori
124.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hevesim kursağımda kaldı z580 ilk defa üzdü beni
  • Arkadaşlar z580 kullanıp windows 10 a yükseltme yapıp sorunsuz kullananlar var mı aranızda? Ben yükseltme yaptım lakin beraberinde bir çok sorun ortaya çıktı runtimebroker.exe hatası alıyorum. Bir klasörü veya başlat menüsünü açmaya çalıştığımda çok geç tepki veriyor sistem bir süre sonra siyah ekrana düşüyor. keyi de aktive edemedim o yüzden temiz kurulumda yapamıyorum. Aynı sorunları yaşayıp çözüm bulabilen oldu mu aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

Arkadaşlar z580 kullanıp windows 10 a yükseltme yapıp sorunsuz kullananlar var mı aranızda? Ben yükseltme yaptım lakin beraberinde bir çok sorun ortaya çıktı runtimebroker.exe hatası alıyorum. Bir klasörü veya başlat menüsünü açmaya çalıştığımda çok geç tepki veriyor sistem bir süre sonra siyah ekrana düşüyor. keyi de aktive edemedim o yüzden temiz kurulumda yapamıyorum. Aynı sorunları yaşayıp çözüm bulabilen oldu mu aranızda?

Ben de dediğiniz sorunları yaşadım ama zamanla kendiliğinden düzeldi. Sizde son durum nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • win7 ile devam edicem bir süre daha sorunlar giderilsin tekrar 10'a geçerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssd için hangi hdd caddy alacağım özel bir model varmı 12.7 mm olan olurmu
  • expo-9009 kullanıcısına yanıt
    ben bugun 12gb ' a çıkardım ramleri.toplamda benim 4gb+2Gb dı. 2 lik olanı çıkardım 8 taktım yanına. 32 bit işletim sisteminde sıkıntı oldu gördü ama kullanamadı şuan 64 bit window 7 de kullanıyorum. sıkıntı yok. ddr3 1600mhz / 1.35V

https://store.donanimhaber.com/79/86/cf/7986cfe74bf5cb58db42fa70302c4cc0.JPG

https://store.donanimhaber.com/cf/ac/be/cfacbe0e28c416098c6315563d026e95.JPG

@expo-9009

• 4 gb ram daha taktırdım toplamda 8 gb oldu gerçekten hız konusunda çok fark etti 4 gb kullananlara öneririm.

Ayrıca bilgisayarda beni tatmin eden; tuş takımının italik durması, kasanın sağlam olması, ve ses sisteminin güzel olmasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expo-9009

Ram yükseltmesi yapan oldumu. Hangi rami aldınız.

bende 4'den 8 yaptım; çok fark etti hız konusunda.

Anladığım gerçek şu ki bu cihazlar 4 gb kaldırmıyor.
  • farego kullanıcısına yanıt
    Benimde 8 zaten. 12 ve 16 yapanlar için sormuştum o zaman :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kgokper

ben bugun 12gb ' a çıkardım ramleri.toplamda benim 4gb+2Gb dı. 2 lik olanı çıkardım 8 taktım yanına. 32 bit işletim sisteminde sıkıntı oldu gördü ama kullanamadı şuan 64 bit window 7 de kullanıyorum. sıkıntı yok. ddr3 1600mhz / 1.35V

https://store.donanimhaber.com/79/86/cf/7986cfe74bf5cb58db42fa70302c4cc0.JPG

https://store.donanimhaber.com/cf/ac/be/cfacbe0e28c416098c6315563d026e95.JPG

@expo-9009

32 nit işletim sistemleri 4gb ram destekler. fazlasına destek vermez, ayrıca 8gb lığı 4 gb ın yerine, 4gb lığı da 2 gb lığın yerine taksanız daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x biri -- 17 Ocak 2016; 23:09:51 >
    4 gb Ram kaldırmıyor. diye birşey yok. tabii ağır programlar yoksa ve oyun oynanmıyorsa üstündeki gelen hdd yavaş
    takarsın ssd veya 7200 devirli hdd pc açılıp kapanma bile hızlanıyor.

aynı pc bende var. 7200 hdd taktım. çok iyi oldu. aynı zamanda emektar dell 1525 var ona ssd taktım dell ondan daha hızlı oldu.
    ikisinede win 10 kurdum. win10 ben çok beyendim. bence stabil çalışan şuan en iyi windows.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 17 Ocak 2016; 17:38:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

4 gb Ram kaldırmıyor. diye birşey yok. tabii ağır programlar yoksa ve oyun oynanmıyorsa üstündeki gelen hdd yavaş

aynı pc bende var. 7200 hdd taktım. çok iyi oldu. aynı zamanda emektar dell 1525 var ona ssd taktım dell ondan daha hızlı oldu.
    ikisinede win 10 kurdum. win10 ben çok beyendim. bence stabil çalışan şuan en iyi windows.

Emin ol ki sadece bu bilgisayarı internet için kullandım açtım sadece.
    ama gerçekten işlemciyi çok yordu, fark ettim. Ben yaklaştık 2 sene sonra ram takmış birisiyim. Ve aradaki farkı çok büyük bir şekilde gördüm.

ayrıca hdd değiştirdiğim halde yine değişen bir şey olmamıştı. Bütün iş ramde bitiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

ama gerçekten işlemciyi çok yordu, fark ettim. Ben yaklaştık 2 sene sonra ram takmış birisiyim. Ve aradaki farkı çok büyük bir şekilde gördüm.

ayrıca hdd değiştirdiğim halde yine değişen bir şey olmamıştı. Bütün iş ramde bitiyor

ram sizin kullanıma göre ne kadar kullandığını görebiliyorsun. 4.gb ram varsa sona dayanmayıp. kullanıyorsanız ramde sorun yok
    bence yeterli . ram hızını arttıramazsın işlemcinin gücüne bağlı. benim delde 667 hız 4gb ram var bir sürü program ve 64 bit win10 yüklü
    win10 ram fazla kullanır. yine sona vurmuyor. bütün iş işlemcide onu yükseltirsen. pc çok rahatlıyor.

z580 de var.alırken üzerinde 6gb ramle almıştım. pc çok yavaştı. 7200 hhd taktım çok iyi oldu.ssd deneme şansımda oldu onda
    7200hdd göre biraz daha iyi

ve pc tam dağıtıp söküp takan ve tadilat yapan biriyim dell'den tecrübem ram takarak pc nin ne fanının hızlı çalışmasını önledi ne pc ısınmasını nede hızını artırdı. ssd hızlandırdı. ısınma ve fanın hızlı çalışmasını önlemedi.
    ama işlemci t7250 çıkarıp t9500 takınca iş değişti cc i3 oldu ne fan sesi nede ısınma kaldı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

ram sizin kullanıma göre ne kadar kullandığını görebiliyorsun. 4.gb ram varsa sona dayanmayıp. kullanıyorsanız ramde sorun yok
    bence yeterli . ram hızını arttıramazsın işlemcinin gücüne bağlı. benim delde 667 hız 4gb ram var bir sürü program ve 64 bit win10 yüklü
    win10 ram fazla kullanır. yine sona vurmuyor. bütün iş işlemcide onu yükseltirsen. pc çok rahatlıyor.

z580 de var.alırken üzerinde 6gb ramle almıştım. pc çok yavaştı. 7200 hhd taktım çok iyi oldu.ssd deneme şansımda oldu onda
    7200hdd göre biraz daha iyi

ve pc tam dağıtıp söküp takan ve tadilat yapan biriyim dell'den tecrübem ram takarak pc nin ne fanının hızlı çalışmasını önledi ne pc ısınmasını nede hızını artırdı. ssd hızlandırdı. ısınma ve fanın hızlı çalışmasını önlemedi.
    ama işlemci t7250 çıkarıp t9500 takınca iş değişti cc i3 oldu ne fan sesi nede ısınma kaldı

Deneyim ve bilgilerinizle bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ;)
    siz hdd değiştirdim dediniz ama hangi hdd 5400 devirse zaten üstünde gelen 5400 hantal hdd değişen birşey olmaz 7200 devir fark eder ssd daha farkeder. 7200hddnin bile ön okuma bit yüksek olursa daha iyi olur 8,16,32,64 bit var galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 17 Ocak 2016; 20:43:06 >
  • Arkadaşlar merhaba, win10 yükledikten sonra usb 3.0 ve dolby home theather da sorun yaşıyorum. Usb hızı 2.0 seviyesinde ve klavyenin üst bölümünde bulunan dokunmatik ekran dan dolby ye tıkladığımda hiç bir şey olmuyor. Lenovonun sitesinde de win10 için driverleri yok. Siz bu sorunları nasıl çözdünüz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercandk -- 1 Mart 2016; 21:09:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercandk

Arkadaşlar merhaba, win10 yükledikten sonra usb 3.0 ve dolby home theather da sorun yaşıyorum. Usb hızı 2.0 seviyesinde ve klavyenin üst bölümünde bulunan dokunmatik ekran dan dolby ye tıkladığımda hiç bir şey olmuyor. Lenovonun sitesinde de win10 için driverleri yok. Siz bu sorunları nasıl çözdünüz?

Çözemedik. :) Lenovoların çoğu özelliği w10 ile birlikte çöp oldu maalesef. Benim laptopta da fan sessiz modda kaldı, değiştiremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Arkadaşlar merhaba, win10 yükledikten sonra usb 3.0 ve dolby home theather da sorun yaşıyorum. Usb hızı 2.0 seviyesinde ve klavyenin üst bölümünde bulunan dokunmatik ekran dan dolby ye tıkladığımda hiç bir şey olmuyor. Lenovonun sitesinde de win10 için driverleri yok. Siz bu sorunları nasıl çözdünüz?

Çözemedik. :) Lenovoların çoğu özelliği w10 ile birlikte çöp oldu maalesef. Benim laptopta da fan sessiz modda kaldı, değiştiremiyorum.

Bizim cihaza desteği kestiler herhalde. Kendi sitelerinde driverlerin olmaması komedi adeta.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Bizim cihaza desteği kestiler herhalde. Kendi sitelerinde driverlerin olmaması komedi adeta.

Dolby sorunu cozuluyor. Ama nasil cozdugumu hatirlamiyorum. Cok ugrasmistim. Ingilizce sayfalarda googleda arama yapmistim. Cikan yabanci forumlarin birinde cozumu bulmustum.

Usb 3.00 sorunu bende de var. Onu cozemedim.

Fanda bir problem yok. Win7deki gibi modlar mevcut. Uygun driveri yukleyin. @sercandk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRX -- 1 Mart 2016; 22:48:06 >
  • QRX kullanıcısına yanıt
    Hocam sizi elite konusundan tanıyorum baya kişiye yardımcı olmuşsunuz açtığınız konuyla.

Şu Dolby için bende biraz araştırma yapayim bari birşey bulabilirsem ne ala. Ama USB 3.0 i kullanamamak cidden moral bozuyor harici diskten verilerimi bile almak istemiyorum yavaş aktarım yaptığı için.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.