Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
314.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LuX Aeterna

quote:

Orijinalden alıntı: trizor

oncelikle cevabınız için tşk ediyorum
    High benchmarkta 11 - 13 fps aldım
    Dirt3 bencede sıkıcı ama elimdeki tek oyundu (malum kota) o yuzden onu açtım ama açalı 5 dk olmamıştı ısı sarfiyatı moduna rağmen çok ısındı, arada takılmalar da oluyor benim laptopta mı sorun var anlamadım gitti

Isınma olayı derken de dirt 3 dahil şu ana kadar oynadığım tüm oyunlarda en fazla 73 C derece sıcaklık gördüm.(Gpu observer sidebar gadget ile)Bu aylar için fena bir değer değil.Yaz aylarında sanırım maksimum 85'i görür.Yani ısınma anlamında z570lerde hiç bir sorun olduğunu sanmıyorum.
    Dostum bu arada ben windows ultimate sürümüne yükseltme yapmıştım,oyun performansı konusunda ufak bi tesiri olabilir.

hocam yükseltme yaptım da tam olarak nasıl işliyor çözemedim hiçbişi indirmeden kendi kendine yükseltme yaptı (wireless kapalı) pc hızlandı ama fan sesi çok arttı aynı moddayken bi de oyun hiç açılmıyor artık

bu ultimate in artılarını çözemedim bi de virüslü şeyden yaptık orijinalde değil bankaya girmek baya korkutucu duruyor şu an

dirt 3 e çift tıklıyorum fake atıyor açılıyormuş gibi yapıp açılmıyor
  • Ben de bugün aranıza katıldım. Daha makine elime geçmedi pazartesi-salı elime geçecek inşallah, ellerinde kalmamış şuan vatan'ın :) İnşallah sorunsuz kullanırım.
  • windows derecelendirmeleri düşük geldi 5.7 gibi zaten beklediğim performansın çok altında çok yavaş

samsung rf 511 gt540m 1gb 6 gb ddr

notu 6.8 arkadaş neden böyle oluyor anlamıyorum
  • Grafikler sanırım hd3000 onboard bileşene göre hesaplanıyor.Normalde optimus olmasa sadece gt 540m olsa 6.6 alması gerekir.(Notebookcheck deki skorlara bakarsak)
    Dirt 3 de karşılaştığın sorunu tam olarak anlayamadım.Ama daha önceki mesajımda belirttiğim gibi sorunsuz bir şekilde oynayabilmiştim.İstersen yarın yeniden oyunu yükler foruma caps vs ekleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuX Aeterna

Grafikler sanırım hd3000 onboard bileşene göre hesaplanıyor.Normalde optimus olmasa sadece gt 540m olsa 6.6 alması gerekir.(Notebookcheck deki skorlara bakarsak)
    Dirt 3 de karşılaştığın sorunu tam olarak anlayamadım.Ama daha önceki mesajımda belirttiğim gibi sorunsuz bir şekilde oynayabilmiştim.İstersen yarın yeniden oyunu yükler foruma caps vs ekleyebilirim.

yok gerek yok ona

ya ilk yüklediğimde (skidrow) çift tıklayınca açılmıyordu bugün bi daha yükledim crack yapmadan çalıştı çok şaşırdım şimdi ultimate vs yaptım tekrar aynı sorun kaldırıp yükledim gene açılmıyor

çift tıklıyorum açılıyor gibi gösteriyor windows ama exe hemen kendiliğinden sonlanıyor
  • internette hiç bir yerde çözüm yoktu ama çözdüm olayı çok iyi oldu dirt3_game olayında bi dll hatası var onun fixerını indirdim netten sonra açıldı valla hiç bir yerde görmediğim bir çözümdü
  • http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-311142-z570-core-i5-2430m-2.40ghz-6gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=56737

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-069903-y560-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-ddr3-640gb-15.6-1gb-hd6570m-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=55815#allImages

arkadaşlar 1.si daha iyi ve ucuz ama 2.si daha pahalı neden acaba biri acıklarsa cok memnun kalırım cevaba göre sipariş verecegim sizce hangisi ?

Arkadaşlar birde 400 lira fark verip bunu almaya değermi

http://www.hepsiburada.com/Liste/packard-bell-ts11hr-708tk-intel-core-i7-2630qm-2ghz-6gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd760947&categoryId=98

Siz sıralama yapsanız nasıl olur asıl merak ettigim 1 ve 2. linklerdeki kıyaslama yardım bekliyorum sizden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uafdefance -- 23 Ekim 2011; 0:08:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uafdefance

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-311142-z570-core-i5-2430m-2.40ghz-6gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=56737

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-069903-y560-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-ddr3-640gb-15.6-1gb-hd6570m-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=55815#allImages

arkadaşlar 1.si daha iyi ve ucuz ama 2.si daha pahalı neden acaba biri acıklarsa cok memnun kalırım cevaba göre sipariş verecegim sizce hangisi ?

Arkadaşlar birde 400 lira fark verip bunu almaya değermi

http://www.hepsiburada.com/Liste/packard-bell-ts11hr-708tk-intel-core-i7-2630qm-2ghz-6gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd760947&categoryId=98

Siz sıralama yapsanız nasıl olur asıl merak ettigim 1 ve 2. linklerdeki kıyaslama yardım bekliyorum sizden :)

işletim sistemifarklı ama 1.si tavsiye edilir
  • @LuX Aeterna senin dediğin fps lere ulaştım sanırım

dirt 3 oynadım yaklaşık 45dk pc 85 dereceleri gördü etkili ısı sarfiyatı modunda ama oyundan çıktıktan 2dk sonra 50 dereceye kadar düştü

ultra benchmark 17-20
    high benchmark 37-40 tı ondan dolayı highda oynadım ama bana ultra çok da kasıyor gibi görünmedi
  • hocam laptop sessiz çalısıyormu bu benım ıcın cok onemli sessiz ortamda çok duyuluyormu birde ne diye home basic kurulur anlamıs deyilir home premium varken yanlışmıyım arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiKaaN

hocam laptop sessiz çalısıyormu bu benım ıcın cok onemli sessiz ortamda çok duyuluyormu birde ne diye home basic kurulur anlamıs deyilir home premium varken yanlışmıyım arkadaşlar.

gayet sessiz ama çok da ultra sessiz değil sessiz moduna aldıktan sonra

ultimate e yükselttim ama basic daha hızlıydı bende de recovery yapmayı düşünüyorum
  • Bende verdim siparişi benide listeye ekleyebilirsiniz
  • beyler home basic ile gelen üründe 64bit desteği yok değil mi? performans düşüklüğü yaratmıyor mu bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper24 -- 23 Ekim 2011; 16:02:26 >
  • arkadaslar bu forumu okuyarak bende z570 edindim dün vatan bilgisayardan. ben sizler kadar bilgisayarla ilgili değilim son kullanıcı tarzı :)))
    bu forumu takip ederek artık bende kendimi geliştiririm. foruma tessekkur amaclı uye oldum. tesskurler herkese ;) piyasada bu ozellıklerde bu fiyata sadece casper exper gordum onlarda markadan kaybedıyo :D

ilk sorum ben ben home basic ile kullanıyorum bunun bana ne gibi bir eksisi olabilir cahiliğimi bağışlayın :)) ayrıca kullanıcılara benide ekleyin ;)
  • alper benim ki 64 bit , performans olarak bi kıyaslama yapamıycam ;)
  • Arkadaşlar bende geçen hafta sonu vatandan %25 indirimde aldım z570. İlk aldığım laptop bu yedekleme olayını bilmiyordum ama bi kaç oyun felan yükledim yedek almadan önce oyunları yüklediğim programları silmem mi lazım ?
  • Arkadaşlar hayırlısıyla dün ürün elime geçti. Benimde vidalarla oynanmış. kargocunun önünde açtım kendide gördü.. Bu ürün teslimatından yaptık hemen hemen hepsi böyle diyor. Ayrıca bir kaç sıkıntım daha var ürünün touchpadinde açtığımda parmak izleri vardı tabi bunu evde farkettim. Windows 7 kurulurken bu pclere kuran kişi tarafındanmı oluştu bilmiyorum. Birde bu üründen arkadaşımada sipariş verdik onada beraber baktık. pcyi ilk açtıgımızda onda bios açıldı kendiliginden bios ayarları yapmamız için baktık durumlar normal save and exit yapıp cıktık.. benim pcde hiç böyle olmadı direk geçti oraları. siz elinizle basmış olabilirsiniz demeyin o sıra pc bizden uzakta başka birşeyle ilgileniyorduk.. neyse bunuda geçelim ekranda renk dalgalanması oluyor. mesela parlaklığı bir arttırıp bir düşürdüğünüzde gördüğünüz renk değişimi oluyor. pc energy saverda ondan kaynaklanıyor olabilirmi dicem ama ne alaka diyorum bu seferde. Sadete gelirsek benim korkum acaba biri bu ürünü iade etti ve banada o ürünmü yollandı ? kutudaki lenovo etiketini ilk ben açtım o konuda bir sıkıntı yok ama ne bileyim böyle birşeyi iteleyecek olduktan sonra o etiketin oraya bizim burdan yapıştırılması çok zor bişey olmasa gerek. Birde üst kapağındaki koruma jelatinde tutup kaldıracagımız yerde kavlama var sanki daha önceden kaldırılmak istenmiş geri yapıştırılmış tutmuyor. Kafam çok karıştı valla :( bu ürün daha önce kullanıldıysa bunu seri numarasından aratacagımız falan bir sistem varmı ? Garantisi falan daha önceden başlatılmış olması falan mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 23 Ekim 2011; 17:09:28 >
  • Arkadaşlar bi fikri olan varmı ? googlea vatan computer kullanılmış yazdım bir dünya şikayet çıktı. bi arkadaş mesela harddisk almış hd tune programıyla 84 saattir kullanıldıgını ögrendigini yazmıs. benimde bu tarz bu pcnin daha önceden kullanılıp kullanılmadıgını anlayabilecegim herhangi bir program falan varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim
  • Selam arkadaşlar, benide ekleyin listeye bende katıldım aranıza.
    Bilgisayarı avcılar vatan computer'dan aldım, oradaki laptoplarla ilgilenen elemana sizin bu vidalarla ilgili şikayetinizi ilettim. Böyle birşeyi daha önce duymadığını, karalama kampanyası olduğunu söyledi :D oradaki z570 teşhir ürünlerinden birisini ters çevirdim ve deforme vidaları gösterdim.

Arkadaş bişey diyemedi :) sonra eğer vidaları ile oynanmamış bi z570 verir ise satın alacağımı söyledim ve bi tanesinin kutusunu-jelatinlerini açıp gösterdi vidalara dokunulmamıştı, ben de aldım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Arkadaşlar bi fikri olan varmı ? googlea vatan computer kullanılmış yazdım bir dünya şikayet çıktı. bi arkadaş mesela harddisk almış hd tune programıyla 84 saattir kullanıldıgını ögrendigini yazmıs. benimde bu tarz bu pcnin daha önceden kullanılıp kullanılmadıgını anlayabilecegim herhangi bir program falan varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim

dostum bendede vardı aynı sorun kargoyla yolladım iade istedim dün yolladım yarın ellerinde olur bakalım ne diyecekler,daha önce hepsiburadadan alışveriş yapardım ilk kez vatanda bişey aldım ondada pişman oldum bidahada almam zaten bide ekran kartını anlamadım birininki1696 digerininki 2024 cıkmış nasıl oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perlinganit -- 23 Ekim 2011; 19:36:15 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.