Şimdi Ara

LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu] (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.524
Cevap
61
Favori
238.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu bilgisayardaki kronik batarya sorunuyla ilgili yardıma ihtiyacım var. 2018 yılında satın almıştım. Aldıktan sonra batarya şarj dolmama ve aniden kapanma soruları yaşamıştım. Sonra forumdan Battery Firmware Uptade'i yükleyip sorunu çözmüştüm. 2 sene sorunsuz Win8.1 ile PC'yi kullandım. Bundan birkaç ay evvel bilgisayara Win10 yüklemiştim. Yakın bir zamanda aynı sorun tekrarladı. Aklıma Firmware Uptade geldi. Sorunu tekrar çözer umuduyla yüklemeyi denedim ancak maalesef Uptade bu kez hata verdi. There are no attached that batteries bla bla diye uzayan bir hata veriyor kurulumda. Türkçe meali şu: Bilgisayarınızda güncellemeye uygun batarya bulunmamaktadır. Ne yaptıysam çözemedim. Sonra PC'ye format atayım dedim tekrar eski haline döner umuduyla, bu da çözüm olmadı. Batarya bu kez öldü mü sizce? Ancak problem 2 sene öncekiyle birebir aynı. Ölmüş olmasına inanmak istemiyorum. Yardımcı olun lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CimbomOldBoys kullanıcısına yanıt
    Merhaba orjinal adaptörüm bozulmuştu yeni bir adaptör aldım eski adaptörün resmini çekmiştim umarım işinize yarar.

Orjinal adaptör.
     LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]

Orjinal pahalı olunca muadili 1. kalite bir adaptör satın aldım 7 aydır kullanıyorum bir sıkıntısı yok.
     LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşıyorum ben de 2 gündür. Batarya tamamen öldü sanırım. Daha önce de aynı sorunu yaşamıştım ama Battery Firmware Uptade ve Energy Manager ile sorunu çözmüştüm, bu sefer olmuyor. %0 kullanılabilir(prize takılı) yazıyor. Lenovo desteği aradım batarya için artık üretilmiyor dedi haliyle. Bu sorunu yaşayıp herhangi bir bilgisayarcıya götürüp çözen oldu mu acaba? Batarya şoklama ile geçici de olsa çözülüyormuş deneyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost0791

Aynı sorunu yaşıyorum ben de 2 gündür. Batarya tamamen öldü sanırım. Daha önce de aynı sorunu yaşamıştım ama Battery Firmware Uptade ve Energy Manager ile sorunu çözmüştüm, bu sefer olmuyor. %0 kullanılabilir(prize takılı) yazıyor. Lenovo desteği aradım batarya için artık üretilmiyor dedi haliyle. Bu sorunu yaşayıp herhangi bir bilgisayarcıya götürüp çözen oldu mu acaba? Batarya şoklama ile geçici de olsa çözülüyormuş deneyen var mı?
    Tüm yerli yabancı kaynakları okudum. Bu firmware uptade hatasının çözümü hiçbir şekilde yok. Kanaatimce bunu biz zaten bir kere yükleyerek hakkımızı tükettik, artık batarya kabul etmiyor güncellemeyi. Böyle bitkisel hayata girmiş gibi fişe takılı olarak kullanacağız bilgisayarı artık, yapacak bir şey yok. Bir çözüm bulursan bana da yazarsan çok sevinirim hocam.

Dün birkaç bilgisayarcıya sordum ellerinde çıkması dahi yok. Çözümü görünmüyor gibi. Fişe takılı kullanacağız bundan sonra maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost0791

Dün birkaç bilgisayarcıya sordum ellerinde çıkması dahi yok. Çözümü görünmüyor gibi. Fişe takılı kullanacağız bundan sonra maalesef.
    Hocam aliexpress'e güven olur mu sizce? Çinden getirip taksak falan.

n11, gg gibi sitelerde de mevcut. 100-200 tl arası. Bazıları orijinal diye koymuş 500 tl civarı. Daha önce alıp memnun olan varsa yazsa iyi olur aslında.
  • Sizde de işlemci hızı 0,79'a sabitleniyor mu? Ara sıra oluyordu bende ama bu batarya öldükten sonra çok sık olmaya başladı. Batarya sağlam iken güç fişini çıkartıp takıyordum şimdi yeniden başlat yapsam bile olmuyor. Çözümü var mı?
  • Qui Yassino kullanıcısına yanıt
    mesaj silindi .. çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selo_33 -- 1 Şubat 2021; 6:3:54 >
  • Ghost0791 kullanıcısına yanıt
    Bendede bat öldü nereden öğrendin işlemci hızının o orantısal değerini bendede aşırı bi düşüş varda değeri sana söylemek istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fatih8134 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende 16 yapmak istiyorum birkaç noktada zorlanıyorum uyum konusunda yardımcı olabilir misin?

• selo_33 kullanıcısına yanıt

Görev yöneticisi-Performans bölümünde hız yazıyor.

Sen bi değişiklik yaptın mı kardeşim pcde yakın zamanda?

Ortalama şu sıralar 2-3dkdır %32 de o anda 0.79ghz gösteriyor birde bende bu performansta yuvalar 4tane gözüküyor kaç zamandır açıp bakmadım 4tane mi sizde de reisler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selo_33 -- 27 Kasım 2020; 2:8:19 >

Aynı sorun sizde de var. 0,79 ghz'de çok yavaş, ağır değil mi bilgisayar? Bende orijinal bataryanın ömrü doldu ve işlemci hızı 0,79'a sabitlenmişti bilgisayarı kullanmak işkenceydi resmen. Yeni batarya alarak çözdüm sorunu şimdilik iyi. Batarya değişimi dışında hiçbir değişiklik yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghost0791 -- 28 Ekim 2020; 1:59:12 >

Gardaşım yüksek ihtimal win10dan kaynaklanıyor durum.Çünkü pc win8.1e göre kurgulanmış win10da sürücüler yazılım güncellemeleri hata veriyor(EASY CAM İPTAL ENERGY MANAGE İPTAL FİRMWARELER BİOS LENOVO ONE KEY RECOVERY İPTAL KULLANILMAYO).uyumluluğu win8 yapıp deneyelim yada seninde benimde pc 2014 makinesi pcsi notebooku bence herkesin pil bat cort olmuştur.Yenisi alıp kaliteli bi onarım donanım merkezinde taktırmak en mantıklısı yeni pilse 2sene daha en az götürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackBaron71

Laptop uma resimdeki ram i alsam taksam uyar mı

1600 MHz DDR3 ram 8gb skhiynix 2rx8 pC3l

Gardaşım foto gözükememkte birlikte ram takviyesi yaptın mı yaptıysan hangisini yaptın aldın ?acil dönersen çok sevinirim

• sis651 kullanıcısına yanıt

Konuyu hortlatmak gibi olmasın  LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu] 

Tasarlanan kapasiteymiş aldıktan 1 yıl sonra 2015 gibi değiştiğini farketmiştim durduk yere sanırım win güncellemeleri olmuştu diye hatırlıyorum.İnanır mısın şu an pil ölü yeni pil sipariş ettim bekliyorum bende mesajını öyle farketmiş oldum bu vesileyle.Pil ölü değiştirin diye her açılışta bildirim geldiği halde pilim cort olduğu %1 bile şarj olmadığı halde evet hala kapasite sendeki gibi 629750 gözüküyor.Bu rakamı nerede görsem artık z510 bat num code diyorum :D :D :D LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu] 

merhaba z510 u malum fiyatlardan ötürü gençleştirmek istiyorum ssd yi hdd yerine takacağız dvd yerine hdd takmak için kutuyu 9.5mm olandan mı almam gerekir.

• Arkadaşlar bilgisayarınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Benim z510 um geçen aylarda anakartı yandı ve tamir edilemez durumda . Masaüstü PC topladım . Ama yinede zamanında fiyatına göre güzel PC di iyi idare etti.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.