Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hocam bende ekranı değiştirmek istiyorum full hd ekranı nereden aldınız link verebilirmisiniz.

Şu ana kadar sadece ssd değişimi yaptım.

Bozulan sorun çıkaranlar dvd rw . ve orjinal ekranımda kararmalar büyük piksek hataları çıkması.

Link bekliyorum sizden
  • RequiemForAsaw R kullanıcısına yanıt
    Hocam n11 uzerinden almistim linki bulamadim tekrar hesaba giremedim bi turlu. n156hge-lg1 diye aratirsaniz cikanlarin hepsi uyumlu. Parlaklik kontrolunu kaybediyorsunuz ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt
    Nvidia sürücüsünü güncelleyip bir de öyle deneyin, 645m 740 dan aşağı kalmaz. (Pubg için birşey diyemem, Android portu olduğu için işlemcinizin gücü ve sanallaştırma kabileyetleri daha önemlidir. i5 i7 gibi.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi no_panic -- 7 Mayıs 2020; 19:21:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: no_panic

Nvidia sürücüsünü güncelleyip bir de öyle deneyin, 645m 740 dan aşağı kalmaz. (Pubg için birşey diyemem, Android portu olduğu için işlemcinizin gücü ve sanallaştırma kabileyetleri daha önemlidir. i5 i7 gibi.)
    Ben şimdi RDR2 deneyeceğim leptopda, oynamak için değil, amacım sadece test etmek :)
    Masaüstü pcde oynuyoruz zaten, bakalım leptop gücünü gösterebilecek mi :D

Bu arada işlemci fanı bir garip olmuştu, değiştirdim, fan sesi biraz çıkmaya başladı ama garip bir şekilde leptop hiç ısınmamaya başladı, normalde leptop klavye ısındığı için, ayrı klavye takar öyle oyunları oynardım, şimdi ise kendi klavyesi ile rahatlıkla oynayabiliyorum artık, hiç ısınmıyor. Zati i7 taktık, baya iyi oldu oyunlarda, beni bu uzun süre götürür artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Ben şimdi RDR2 deneyeceğim leptopda, oynamak için değil, amacım sadece test etmek :)
    Masaüstü pcde oynuyoruz zaten, bakalım leptop gücünü gösterebilecek mi :D

Bu arada işlemci fanı bir garip olmuştu, değiştirdim, fan sesi biraz çıkmaya başladı ama garip bir şekilde leptop hiç ısınmamaya başladı, normalde leptop klavye ısındığı için, ayrı klavye takar öyle oyunları oynardım, şimdi ise kendi klavyesi ile rahatlıkla oynayabiliyorum artık, hiç ısınmıyor. Zati i7 taktık, baya iyi oldu oyunlarda, beni bu uzun süre götürür artık :)

Alıntıları Göster
    Hocam sorun bence ısınma kaynaklı. İlk aldığım zamanlar internette gezinirken veya office programları ile çalışırken pc çıt çıkartmazdı. Şuan boşta biile bağırıyor fan hep son hız. Orjinal fanını sıfır aldım ve termalini yeniledim ama sonuç aynı. Bios tan fanın devirlenme sıcaklığını ayarladım birşey değişmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alivhtsntrk

Hocam sorun bence ısınma kaynaklı. İlk aldığım zamanlar internette gezinirken veya office programları ile çalışırken pc çıt çıkartmazdı. Şuan boşta biile bağırıyor fan hep son hız. Orjinal fanını sıfır aldım ve termalini yeniledim ama sonuç aynı. Bios tan fanın devirlenme sıcaklığını ayarladım birşey değişmedi.

Alıntıları Göster
    Ramler hangi hızlar takılı.
    Bende biri 4gb ddr3 1600
    diğeri 4gb ddr3 1333 takılı.
    toplam ram 8gb
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Ramler hangi hızlar takılı.
    Bende biri 4gb ddr3 1600
    diğeri 4gb ddr3 1333 takılı.
    toplam ram 8gb

Alıntıları Göster
    Hocam 6gb geldiği gibi duruyor hiç ellemedim. Ben bi ara external gpu takarım diye bios u modlamıştım onla alakalı bir sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alivhtsntrk

Hocam 6gb geldiği gibi duruyor hiç ellemedim. Ben bi ara external gpu takarım diye bios u modlamıştım onla alakalı bir sorun olabilir.

Alıntıları Göster
    Evet ondan olabilir maalesef. Ben biosa dokunmadım, sadece bir sefer güncelledim öyle duruyor. Şükür halen taş gibi ama alt kasa kırış iç kablolar dışarı sarkık ama idare ediyoruz :D
  • Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt
    Bios kurcalamak hakikaten cesaret işi. Ondan olabilir, orijinal biosa dönemiyor musunuz?

• Ben hiç açmadım kasayı, fan termal değişimi falan olmadı. En son geçen sene crysis 2 oynarken 90 dereceye kadar çıkıyordu işlemci. Şu an nette gezerken 40 - 45 derece.

• no_panic N kullanıcısına yanıt
    Dönebiliyorum hocam şuan şirketin verdiği probook ile işleri görüyorum z500 yatıyor şuan :) birde benim komple kasayı değişmem lazım heryeri dokülüyor ama çok pahalı.

• Arkadaşlar film izlerken birden ekran siyah oldu parlaklık cok cok kısa. Sanırım floresan veya inverter arızalandı. Başına gelen var mı nerde yaptırabilirim??

• quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

Arkadaşlar film izlerken birden ekran siyah oldu parlaklık cok cok kısa. Sanırım floresan veya inverter arızalandı. Başına gelen var mı nerde yaptırabilirim??
    Z500 parlaklık sorunu yazın çıkıyor googleda. Kayıt defterinden düzeltiliyor bu durum.

• quote:

Arkadaşlar film izlerken birden ekran siyah oldu parlaklık cok cok kısa. Sanırım floresan veya inverter arızalandı. Başına gelen var mı nerde yaptırabilirim??
    Bu sorun bendede oldu, ekrana takılı soketi değiştirdim düzeldi.
    Birde wn 10 parlaklk ayarını yapmayı dene. https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=partner-pub-6237836528597945:2066466116&q=https://teknodestek.com.tr/windows-10-ekran-parlaklik-ayari-sorunu-ve-cozumu-resimli-anlatim/&sa=U&ved=2ahUKEwj-hvrT66zpAhVYZxUIHXxbA1kQFjAAegQIABAC&usg=AOvVaw1JzaBjN88MViK_CYlBfgYJ

• onkuba kullanıcısına yanıt
    Hocam onu biliyorum zaten formattan sonra yapıyorum onu ama bu cok farklı durum ekran cok cok az gözüküyor. Pc açılırken lenovo yazısı bile okunmuyor o derece. Yazılımsal değil yani

• Hayalci kullanıcısına yanıt
    Hocam yazılımsal değil. O ayarı biliyorum da bahsettiğim şey o değil. Daha da kısık ekran hiç gözükmüyor o derece bozuk. Açılırken lenovo yazısı veya format ekranında bile hep kapkara ekran

Soketi kendin mi değiştirdin basit mi yapması biz bugün döktük ekranı toz temizledik kablolara falan dokunduk düzelmedi geri kapattık. Soket işleminden bahseder msin bir de nerden aldığını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtiger -- 12 Mayıs 2020; 3:53:40 >
  • quote:

Hocam yazılımsal değil. O ayarı biliyorum da bahsettiğim şey o değil. Daha da kısık ekran hiç gözükmüyor o derece bozuk. Açılırken lenovo yazısı veya format ekranında bile hep kapkara ekran

Soketi kendin mi değiştirdin basit mi yapması biz bugün döktük ekranı toz temizledik kablolara falan dokunduk düzelmedi geri kapattık. Soket işleminden bahseder msin bir de nerden aldığını
    Soketi kendim değiştirdim, biraz teknik bilgi gerekiyor maalesef, ekranı komple açılıp sökülmesi gerekiyor.
    Aldığım fleks kablo bu:https://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/lenovo-z500-z505-p500-b500-lcd-ekran-flex-data-kablo-P313267447

Hocam ben de alıp deneyeceğim.dün ekranı söktük arkadaşla vidasını falan da söktük arkasındaki soketi ekledik falan düzelmedi. Bunu alıp denemek istiyoruz ama kafama takılan şeyleri sorayım iznin olursa.

Kabloyu çıkarınca bu kabloyu yerleştirmek zor oluyor mu menteşelerin ordan falan geçiyor orası hariç zor değil gibi

-pil gömmeli olduğu için içinde elektrik oluyordur anakartta dokunurken elektrik flaan çarpmaz değil mi. Ya da soketi anakartta değiştirken kısa devre falan yapma riski var mı

Soketlerin de klavyenin soketi gibi mi mandalları açması

Kusura bakma her şeyi sorayım da atlamıyım bir şeyi

• quote:

Hocam ben de alıp deneyeceğim.dün ekranı söktük arkadaşla vidasını falan da söktük arkasındaki soketi ekledik falan düzelmedi. Bunu alıp denemek istiyoruz ama kafama takılan şeyleri sorayım iznin olursa.

Kabloyu çıkarınca bu kabloyu yerleştirmek zor oluyor mu menteşelerin ordan falan geçiyor orası hariç zor değil gibi

-pil gömmeli olduğu için içinde elektrik oluyordur anakartta dokunurken elektrik flaan çarpmaz değil mi. Ya da soketi anakartta değiştirken kısa devre falan yapma riski var mı

Soketlerin de klavyenin soketi gibi mi mandalları açması

Kusura bakma her şeyi sorayım da atlamıyım bir şeyi
    Kablo ekranın alt ortaya takılıyor ve sola doğru kabloyu yerleştirmek gerek, sonra köşedeki aradan çıkarıp alt kasaya kenarlardan takılarak yerleştiriliyor.

Bu arada batarya gömmeli değil benim, sizin nasıl gömülü bilmiyorum, ben batarya önünde soketi koparıyorum, sorun olmadan tak çıkar yapabiliyorum.

Anladım hocam. Özelden numara bırakabilir misin değişim esnasında bir sorum olursa size WhatsApptan ulaşabilmek için rica etsem

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.