Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (374. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet ssd ile hdd arasında fiziksel olarak bir fark neredeyse yok. Hdd'yi çıkardığınız yere uygulayacaksınız.

Z500'ün hdd yuvası sata3 dvd yuvası sata2'dir

Windows'u etkinleştirmek için çok büyük ihtimalle herhangi bir anahtar girmenize gerek kalmayacak. Cihazın özel bir durumu yoksa anahtarı sistem tanıyor.

Hdd ya da ssd değiştirmek işletim sisteminizle ilgili bir değişiklik yapmıyor. Sisteminizi ve kodlarınızı eskiden olduğu gibi kullanabilirsiniz.

One key recovery eskiden büyük kolaylıktı. Hala yüklemenin yolları var ama kanımca artık gerek yok.

Bu konunun ilk sayfasında yeterince bilgi mevcut. Yeni diski taktığınızda geçmişte yaptıklarımızdan farklı herhangi bir şey yapmıyoruz. Genelde usb'den işletim sistemini kuruyoruz. ( İşletim sistemini kurmak için usb 3.0 girişini kullanmayın. )

sandisk daha iyi gibi görünüyor. Bence bütçenize uygun herhangi bir disk sisteminizi çok daha verimli hale getirecektir.
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    elinize sağlık değerli vaktinizi ayırdığınız için çok sağolun

son bişey sormak istiyorum bugün bilgisayarı one key recover ile win 8 yaptım yeni ssd ye win 10 kursam yine de keyi otomatik algılayacak mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi om3rr -- 7 Haziran 2018; 15:29:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • om3rr kullanıcısına yanıt
    Evet. Özel bir durum yoksa anahtarı otomatik tanır.

Hocam işletim sistemini kurmak için usb 3.0 kullanmayın yazmışsınız ben hep usb 3.0 kullanıyorum, sebebini sorabilir miyim?

• dagnomels kullanıcısına yanıt
    Bizim bilgisayarlarımızda bulunan usb 3.0 yongası anakartın üzerinde bulunan ayrı bir yonga. İşlemcinin içinde değil. Bizim bilgisayarlarımız bu teknolojinin geçiş dönemine denk geldiği için zaman zaman uyumsuzluklar olabiliyor. Bazı usb 3.0 usb bellekler usb 3.0 portuna takıldığında boot edememe durumu oluşuyor. Şahsen denemelerimde de gördüm. Bu yüzden bu durumu bir tersliğe, endişeye sebep olmasın diye özellikle belirtmekte fayda görüyorum.
    Anladım hocam bu durumdan haberim var, ben de işletim sisteminin daha iyi kurulması, sorunsuzluk gibi bir etkisi mi var acaba diye sordum.

• arkadaşlar merhaba,

bizim notebook modemden gelen 5ghz yayını alabiliyor mu? ek olarak, windows 10 da wifi için hangi driveri önerirsiniz?
  • Arkadaşlar Windows 10 için hangi driverları kullanıyorsunuz, Windows'un güncellemeştirmeler kısmından kendi yüklediklerini kullanmak mı iyidir yoksa Lenovo'nun sitesindeki Windows 8.1 için olanları mı kullanmak daha iyidir?
    Ben karışık kullanıyorum hocam. Zaten Windows 10 a guncelleyince, formatlayinca vs. kendisi otomatik olarak driverlerı yüklüyor. Ben ses kartı ve Dolby sürümünü Lenovo sitesindekileri kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Windows 10 son sürüme temiz kurulumla geçip aynen dediğiniz gibi yaptım, şu anlık bir sıkıntı yok, teşekkür ederim.

Rica ederim, Windows sürekli olarak verdiği güncellemeler artınca bir süre sonra belli yavaşlama vs abuk sabuk sorunlar oluyor. Benimde temiz kurulum yapmam lazım. Sürücülerde aslında hiç sıkıntı çıkmıyor. Dahili ekran kartı hariç, o da yakın zamanda bir sorun yaratmadı.

• theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben normalde 1607 yüklüyordum güncellemeleri kapatıyordum hiç ellemiyordum, ancak format zamanı geldi bu sefer biraz güncel kalalım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Rica ederim, Windows sürekli olarak verdiği güncellemeler artınca bir süre sonra belli yavaşlama vs abuk sabuk sorunlar oluyor. Benimde temiz kurulum yapmam lazım. Sürücülerde aslında hiç sıkıntı çıkmıyor. Dahili ekran kartı hariç, o da yakın zamanda bir sorun yaratmadı.
    ya bu temiz kurulum dediğini benim de yapmam lazım, win 10 çıktığında otomatik geçmiştim.. o haliyle duruyor.

ayarlar kurtar sıfırladan gidicez sanırım.. peki bunu yaptıgımda driverları nerden bulucam. yani win kurulucak sonra mı indiricem sürücüleri. sürücüler olmadan nasıl internete baglanıcaz gibi deli sorular kafamda

yardımcı olur musunuz
  • haykmayk kullanıcısına yanıt
    Lenovo’nun sitesindeki Windows 8.1 uyumlu driverlar Windows 10’da sıkıntı çıkarmıyor.

Ben şahsen 1607 temiz kurulumla formatlıyorum, son güncellemeyide windows update catalog’dan toplu güncelleştirme olarak indiriyorum tabi format atmadan önce indirip bir yere yedekliyorum. Format sonrası Windows açılırken bilgisayarı internete bağlamıyorum yani Windows’un hiç driverları kendi yüklemesine falan izin vermiyorum. Hizmetlerden Windows Update’i devredışı bırakıyorum. Wi-Fi’ı tarifeli bağlantı yapıyorum. Windows Search gibi gereksiz şeyleri devredışı bırakıyorum. Bu şekilde bilgisayardan en iyi performansı alıyorum. (Bu arada etkinleştirme için Windows Update’i hizmetlerden açıp, Windows Etkinleştirme’den Sorun Gider’i seçiyorum. Sistem hemen etkinleşiyor sonra tekrar Windows Update’i devr dışı bırakıyorum.)

ben çok anlamıyorum, şimdi yapmam gereken ayarlardan sıfırlıcam ama bunu yapmadan önce driverları baska bi diske indirip kurulum bitince driverları yüklemek midir..

eskiden bilgisayarlarla iki cd verilirdi biri windows biri de driver cd si.. ordan yüklerdik.. imdi bu olmadıgına göre driverları baska bir harddisk e indirmeden sıfırlama yapmamak lazım sanırım
  • haykmayk kullanıcısına yanıt
    windows 10 temiz kurulum aracı var. microsoftun sitesinden indirebilirsin. küçük bir uygulama, kullanması da basit. daha sonra onu çalıştırman gerekiyor. program ile, temiz bir usb belleğe win 10 yüklüyorsun (son sürüm). sonra bu usb'ye kaydedince, bellek yardımı ile tabiri caizse format atıyorsun. adımlar çok az ve basit. yapmadan önce bir araştır internetten. bence driver yedeğini almana gerek yok. otomatik yüklü oluyor artık.

ayarlarda yazan sıfırlama temiz kurulum olmuyor. bu şekilde yapman daha mantıklı.
  • Merhaba gt645m i overclock yapabilen var mı ? Anasayfadaki yöntem işe yaramıyor sanırım.
  • windows 10 son güncellemesinden sonra dolby tekrardan calısmıyor çözümü varmıdır ne yaptıysam çözemedim
  • ssd aldim yarin takicam

• Todo Al Blancos kullanıcısına yanıt
    Hocam SSD yi taktınız mı? Bir sıkıntı var mı? Bende SSD almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz? birde işletim sistemi kurulabiliyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.