Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (371. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 12:42:26 >
  • http://www.crucial.com/usa/en/ct102464bd160b?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Şu linkteki ram sistemle uyumlu müdür arkadaslar?

Linkte uyumlu değil yazıyor:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • prestiggge P kullanıcısına yanıt
    Hangi fani aldınız hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Hangi fani aldınız hocam?

N11 deki en ucuz fanı almıştım. Sorun yok şuan...

• Batarya 2-3 saat rahat giderken birden bire bozuldu. Yani ilk bas sarj oluyor gibi gozukuyor, sonr %33 te kaliyor sarj, sarj kablosuni cekersem direk kapaniyor makina. Batarya kalibrasyonu yapmaya calisiyorum ama batarya sarj olmadigindan fayda etmiyor. Ne yapabilirim baska?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Hocam bataryayi sonuna kadar bitirin bir kere. Sonra fişe takmadan açmaya çalışın. Açılmayacak zaten. Amaç statik elektriği de bitirmek. Biraz kapalı durduktan sonra tekrardan sarja takip biraz zaman geçtikten sonra açın bilgisayarı. Şarjı fulleyin yada batarya kalibrasyonu yapın. Bende şarj dolmama sorunu vardı bu sekilde çözdüm.

• theoden_00 kullanıcısına yanıt
    şarji bitirme gibi bir sansım yok çünkü kabloyu çektiğim an kapanıyor alet. ama kablo takılıyken şarjını %33 gösteriyor.

Son bios güncellemelerini yaptınız mı?
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    yaptım ama tekrar mı yüklesem güncel biosu, bilemedim. durduk yere batarya da almak istemiyorum çünkü batarya çalışıyordu eminim

Hatırladığım kadarıyla son bios güncellemesinde pil ile ilgili değişiklik vardı. Yani pil ile ilgili bir hata düzeltilmişti. Öte yandan lityum iyon pillerin ortalama ömrünün üç sene kadar olduğunu da unutmamak gerekir. Bataryanın fiziksel sorununun tamiri ile ilgili bir şeyler söylenebilir ya da yapılabilir lakin epey uğraş gerektirir.
    pilin ömrü 3 senedir belki, böyle birden bire ölmese iyiydi, yaşlanarak yavaşsa ölse :D

neyse pc yanımda değil, ilk fırsatta bios güncellemesini tekrar yapıp sonucu paylaşırım

Kimi pil böyle kalp krizinden gidiveriyor. :)) Şaka bir yana teknik bilginiz varsa pilin arızalı bölümü değiştirilebilir. Yanlız pille uğraşmak epey tehlikelidir. Dikkat ve güvenlik önlemleri çok önemlidir.
    o kadar teknik bilgim yok ne yazık ki. hazır konusu da açılmışken n11 de falan 79 tl ye falan batarya gördüm tavsiye edebileceğiniz batarya var mı ?

Epey zamandır fiyatları görmüyordum. Şöyle bir bakındım da epey artmış. Gördüğüm kadarıyla firmanın biri bu konuda epey baskın. Bu konuda sadece şunu söyleyebilirim. Pillerin taze olması mühim. Yeni üretildiği sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten üç aşağı beş yukarı bu fiyatlardadır.
  • arkadaşlar laptopum önce zor şarj olmaya başladı. şarz cihazımda problem yok, diğer aletlerdede aynısını yapıyordu. kabloyu oynatınca alet şarj oluyordu. sonrasında tamamen şarj olmamaya başladı. şu anda laptopu açamıyorum. aleti açıp bakan arkadaşlar şarj soketinde problem olmadığını ve anakartta problem olabileceğini söylediler. öneriniz var mıdır?
  • Bu bilgisayarı hala kullanan var mı şaşırıyorum. Benim z500 mefta olmak üzere artık. Tozdan dolayı fanlar bağırıyor 1,2 sayfa tarayıcıyı zar zor açıyor. Nasıl açılıp temizleneceğini de bir türlü bulamadım.
  • ds4 D kullanıcısına yanıt
    adaptörden cik cik diye ses geliyor mu şarja takılıyken. bazen bana da oluyor adaptörden böcek öter gibi bir ses çıkıyor o zaman şarj olmuyor. sonra düzeliyor. kısa devre oluyor orda.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    hala kullanıyorum hem de çok rahat. içi sadece 1 kere açılıp temizlendi serviste. fanlar bende de coşkulu çalışıyor artık. ama her şey yapılıyor yani.

cihazı açma videoları youtubeda var en az 2-3 tane olması lazım.
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Baktım ama gösterdikleri yerde vida yok bende yani uygun modeli bulamadım ben. Sadece iç temizliğinin yapılması maksadı ile ücretli de olsa servise verme imkanımız var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Baktım ama gösterdikleri yerde vida yok bende yani uygun modeli bulamadım ben. Sadece iç temizliğinin yapılması maksadı ile ücretli de olsa servise verme imkanımız var mı ?

https://www.youtube.com/results?search_query=lenovo+z500+a%C3%A7ma+
  • 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.