Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung Evo850 120GB HDD ben kendim kurdum pc e sorun çıkmadı. Sadece kasayı açması
    çok zahmetli ve elinde kalma olasılığı yüksek.

Samsung un kendi clone programı sorun çıkarmıştı galiba o yüzden. Başka program kullanmıştım
    diye hatırlıyorum.

Casper 10 veya Acronis True Image programlarından biriydi ama hangisi hatırlamıyorum.

Ben bile yaptıysam ki ilk tecrübemdi Bilgisayarcı yapamıyorsa bence başka ustaya ver...
  • arkadaşlar z500 bilgisayarımda wifi problemi yaşıyorum. ağ sık sık kopup duruyor. daha önce başına gelen var mı? tek modemde değil her ağa bağlanınca aynı şey oluyor.
  • sefo3 S kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarcınız uydurmuş. Kendi uyduruk yazılımlarını kurmak istemiş, uğraşmamış ya da sistem kurmayı bilmiyor olabilir. Diski kendiniz takabilirsiniz. Sistem üzerinde herhangi bir oynama yapmadan bunu yapabilirsiniz. Yapmanız gereken iki şey var. İlki sabırlı olmanız lazım. İkincisi ise dikkatli olmalısınız. Alt tarafı bir kaç vida, tırnak ve soket söküp takılacak. Videoları da mevcut. Microsoft'un sitesinden media creation tools uygulamasıyla win 10 usb oluşturacaksınız. Kurulumu yaparken usb 3.0'ı kullanmayın. Bios'da uefi modun aktif olduğunu ve taktığınız diskin ve usb sürücüsünün boot'ta ilk sıralarda olduğunu doğrulayın ( sistemi ağdan boot etmeye çalışıyor ). Başkada bir şey yok. Bu arada mümkün olduğunca temiz kurulum yapın yani disk kopyalama filan uğraşmayın.

Düzeltme: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birisi007 -- 4 Haziran 2017; 0:21:54 >
  • ıslıadam kullanıcısına yanıt
    Güncellemeleri son sürüme yükseltin. Değişiklik olmazsa güç yönetimi ayarlarından bluetooth ve wifi donanımınızın uyumasını engelleyin ve ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Bir şey değişmezse bluetooth donanımlarını kontrol edin. Bu da olmadı cihaz sürücüsünü tamamen kaldırın. Mümkünse bu işi güvenli modda yapın. lenovo'nun sitesindeki sürücülerini yükleyin. Bu arada kaldırmadan önce wifi donanımınızın modelini bir kenara not edin. İşe yaramazsa kurulum temiz olmamış ya da durumu etkileyen farklı bir uygulama mevcut demektir. O kadar çok seçenek var ki buradan hepsini yazmak pek mümkün değil. Sistemi yeniden kurmak dahi gerekebilir. Bunlar düşük bir ihtimal olan donanımınızda fiziksel bir sorun yoksa geçerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıslıadam

arkadaşlar z500 bilgisayarımda wifi problemi yaşıyorum. ağ sık sık kopup duruyor. daha önce başına gelen var mı? tek modemde değil her ağa bağlanınca aynı şey oluyor.

windows 8 veya 8.1 ise 30.04.2015 tarihli 15.18.0.1 sürücüsünü kurun.
  • Arkadaşlar win8.1 kurdum temiz yalnız ses çok az çıkıyor siz hangi sürücüyü kullanıyorsunuz . Birde bu dolby programınıda yükleyemedim hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

quote:

Orijinalden alıntı: buryer
    Bende z510 için Silverstone 9.5mm Notebook SATA bu ürünü almayı düşünüyorum. Gelişmeleri yazarsanız sevinirim. Peki ssd alırken dikkat etmemiz gereken birşey varmıdır? Yani sığan veya sığmayan?

Ürünün kalınlığı 9.5 mm değil 13 mm'dir altında açıklamalarında yazıyor. Ürünün desteklediği model 9.5 mm'dir. z500lerin içine sığmaz.

Selam ;)

Bende artık SSD ye geçme zamanı geldi diye düşünüyorum,

"Ürünün kalınlığı 9.5 mm değil 13 mm'dir altında açıklamalarında yazıyor. Ürünün desteklediği model 9.5 mm'dir. z500lerin içine sığmaz"
    demişsiniz

aşağıdaki kızak z500 için işimizi görmez mi?
    http://www.hepsiburada.com/magic-sata-9-5-mm-ssd-harddisk-kutusu-kizak-p-BDSARF2546356

Bir sorum da SSD'lerde uyum sorunu var mı z500 ile? yani güncel istediğimiz SSD'yi takabiliyor muyuz?

Edit: 2.sorumun cevabını aldım, bir arka sayfada uyumsuz SSD görmedim duymadım demişsiniz ...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Windows 10 yükleyip memnun olan var mı z510 model var merak ediyorum sıkıntı çıkarır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ssd alayım diye konuya girdim bir çok arkadaş benim gibi almış veya almak için niyetlenmiş.. recovery yedeği takma işlemi yaptıra bileceğimiz bir yer var mı bildiğiniz acaba istanbul için?
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Söylediği gibi 9.5 mm ise iş görür.
  • H.B.V kullanıcısına yanıt
    Çok uzun zamandır z500'ümde win 10 kurulu. İntel ekran kartı sorunu ve uygun dolby yazılımı ile ilgili sorunlarım oldu. İntel ekran kartı sorununu basit bir regedit ayarıyla çözüyorum. Dolby yazılımının uygun sürümü forumda paylaşılmıştı ve çözmüştüm. Lakin cihazda ses üzerine çaılıyorum ve dolby'de sesi benim açımdan olumsuz etkilediği için kaldırdım. Yani herhangi bir sorunum yok.
  • BiPeRVA kullanıcısına yanıt
    Recovery kanımca gerekli değil. Önemli dosyalarınızı yedekleyin. Temiz kurulum yapın.
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    Windows lisans da bir sorun oluyor mu peki?

Sormayı unuttuğum driver problemini de açıklamışsınız teşekkür ederim fakat arkadaşın da dediği gibi 8 lisansı 10 da işe yaramıyor değil mi ?

• H.B.V kullanıcısına yanıt
    Evet, o iş geçti. Keşke en baştan ücretsiz alsaydınız.
    Şu an win 10 lisansınız varsa bir sorun olmuyor. Eğer win 8 ya da 8.1'iniz varsa ve yeniden win 8 ya da 8.1 yüklemek isterseniz sorun olmaz. Geçmişte win 10 lisansı alıp tekrar 8'e düştüyseniz bildiğim kadarıyla yine sorun olmaz. 8'den 10'a yükseltmeyi düşünüyorsanız bildiğim kadarıyla ücretsiz geçiş bitti. Günümüzde son durum nasıl bilmiyorum.
    lisansim var

her ssd oluyor mu bunlara mesala bu alt taraftaki gibi.. ve tavsiyeleriniz nelerdir

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?item=N82E16820147372
    Lisansınızı farklı bir anakart üzerinde kullanmadıysanız sıkıntı çıkmaz. Uyumsuz ssd görmedim. Ürün tavsiyesinde bulunmuyorum lakin bağlantıyla işaret ettiğiniz ürün çok iyi bir ürün.
    cevaplarınız için teşekkür ederim ilk baştaki ürünü alsam yer sıkıntısı falan çıkmaz herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: BiPeRVA

cevaplarınız için teşekkür ederim ilk baştaki ürünü alsam yer sıkıntısı falan çıkmaz herhalde

Rica ederim. Yer olayı tamamen yapmak istediğiniz işe bağlı. Bana fazlasıyla yeterli oluyor. Gerekirse dvd'yi söküp yerine yeterli büyüklükte depolama alanı takabilir ya da çıkan diski harici disk olarak kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.