Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.822
Cevap
99
Favori
386.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IraArel

Merhaba arkadaşlar,
    Rami değiştirmeyi düşünüyorum. Modelim i7 işlemcili olan 6gb ram var.
    Hangi rami almam gerekir, bana yardımda bulunabilir misiniz? 8gb ram önerebilir misiniz fazla pahalı olmayan ama mümkünse soğutmalı olan.

4gb ramle uyumlu olmasını istiyorum çünkü 2nin yerine takacağım.

Max ram 16 ya da 32 sanırım emin değilim fakat dikkat etmeniz gereken şey, diğer slotta takılı raminizin mhz ile aynı mhz de bir ram almanız yeterli. Daha yüksek mhz li bir ram alsanız dahi diğer slottaki ramin mhz inde çalışcaktır. Sanırım 1600mhz di bizimkiler. + soğutmalı almanıza da hiç gerek yok. Aynı mhz de en ucuz rami seçin kafi.

@septermber28th

Ssd, normal mekanik diskler gibi içerisinde dönen eden birşey yok usb bellek gibi düşünün. Eğer hdd yi söküp ssd yi taktıysanız, hdd olmadığı için ses fandan ya da dvd sürücüden geliyor olabilir.

Tüm bunlar haricinde bir soru sorayım,
    Laptopta elektrik kaçağı gibi birşey var. Şarjda iken touchpadin yan taraflarına elimi değdirdiğimde çok hafif elektrik atlaması oluyor. Bunun nedeni power girişi mi şarj aleti mi nedir acep bilgisi olan tecrübe eden var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 22 Mart 2017; 15:27:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Merhaba arkadaşlar,
    Rami değiştirmeyi düşünüyorum. Modelim i7 işlemcili olan 6gb ram var.
    Hangi rami almam gerekir, bana yardımda bulunabilir misiniz? 8gb ram önerebilir misiniz fazla pahalı olmayan ama mümkünse soğutmalı olan.

4gb ramle uyumlu olmasını istiyorum çünkü 2nin yerine takacağım.

Max ram 16 ya da 32 sanırım emin değilim fakat dikkat etmeniz gereken şey, diğer slotta takılı raminizin mhz ile aynı mhz de bir ram almanız yeterli. Daha yüksek mhz li bir ram alsanız dahi diğer slottaki ramin mhz inde çalışcaktır. Sanırım 1600mhz di bizimkiler. + soğutmalı almanıza da hiç gerek yok. Aynı mhz de en ucuz rami seçin kafi.

@septermber28th

Ssd, normal mekanik diskler gibi içerisinde dönen eden birşey yok usb bellek gibi düşünün. Eğer hdd yi söküp ssd yi taktıysanız, hdd olmadığı için ses fandan ya da dvd sürücüden geliyor olabilir.

Tüm bunlar haricinde bir soru sorayım,
    Laptopta elektrik kaçağı gibi birşey var. Şarjda iken touchpadin yan taraflarına elimi değdirdiğimde çok hafif elektrik atlaması oluyor. Bunun nedeni power girişi mi şarj aleti mi nedir acep bilgisi olan tecrübe eden var mı ?

O bahsettiğimiz şey elektrik kaçağı değil. Fırçalanmış alüminyum yüzeyin cilt üzerinde verdiği histir. Eskidendir bilinen bir durum olmasına rağmen cihazla ölçmüşlüğüm vardır.

• september28th kullanıcısına yanıt
    @Barış Can arkadaşın bahsettiği durumlar olabilir. Boot önceliklerini kontrol edin. Dvdrom ve veya ethernete bakıyor olabilir.
  • Barış Can kullanıcısına yanıt
    Siz ram değiştirdiniz mi? Değiştirdiyseniz sonucu nedir?
  • O yüzeyin hissettirdiğini biliyorum fakat yalnızca şarja takılı iken hissettirdiği daha başka :)

@IraArel

Ram takmaktaki amacınız eğer bilgisayarı hızlandırmaksa ssd ye yönelin. Ram in yetersiz olduğunu tespit ettiniz mi ?
    Paylaştığınız ram uyumlu fakat Tr'de de yakın fiyatlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

O yüzeyin hissettirdiğini biliyorum fakat yalnızca şarja takılı iken hissettirdiği daha başka :)

@IraArel

Ram takmaktaki amacınız eğer bilgisayarı hızlandırmaksa ssd ye yönelin. Ram in yetersiz olduğunu tespit ettiniz mi ?
    Paylaştığınız ram uyumlu fakat Tr'de de yakın fiyatlar.

Topraklı prizde kullanırsan olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar klavye ışığı çalışmıyordu klavyeyi kaldırdım temas sorunu varmış, onardım çalışıyor ama şimdi de fn + space ile kapanmıyor. Film izlerken kapatmak istiyorum mesela. Geçici kapatabileceğim bir yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

quote:

Orijinalden alıntı: keles71

Arkadaşlar klavye led aydınlatmam çalışmıyor sorun ne olabilir daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

caps lock vs üzerinde yanan beyaz nokta ışıkları mı diyorsun?

Hayır caps lovk numlock falan yanıyor tüm klavyeyi aydınlatan ledler yanmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler gt645m ile şu yeni çıkan battlegraunds oyununu oynatır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alivhtsntrk

Beyler gt645m ile şu yeni çıkan battlegraunds oyununu oynatır mı ?

Gt740m ile denemistim. 10-30 fps arasi gidip geldi. Optimizasyon yapacaklarmis. Tabi o sekilde kac fps alinir bilemiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onkuba kullanıcısına yanıt
    eyw hocam benim notebook un devri bitti anlaşılan :)
  • elinde anakartı olan arkadaşlar varsa bana mesajla ulaşsın anakarta ihtiyacım var.

• Uzun süredir böyleydi, termal macun yenilemiştim gene değişen bişey olmadı.
    Macun kötü diye bugün daha iyisini sürdüm gene değişen bir şey yok.
    Sorun ne olabilir akradaşlar?

Not: Açık olan sadece chrome bikaç sekme ve league of legends.
  • IraArel kullanıcısına yanıt
    Fani temizlediniz mi hocam? Fan ve hava izgarasi temizliği sıcaklığa baya etki ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theoden_00 -- 9 Nisan 2017; 10:23:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Fani temizlediniz mi hocam? Fan ve hava izgarasi temizliği sıcaklığa baya etki ediyor.

Fan zaten temizdi yine de fön makinesiyle hava tuttum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sıcaklık değerleri aslında oyun durumuna göre çok değil, normal kabul edilebilir. Ama oyun çok zorluyor mu onu bilmiyorum? Su an disaridayim. Akşam bende deneyim, sıcaklıkları buraya atarım.

• theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Lol öyle ağır grafikleri olan oyun değil ve bu sıcaklık muhabbeti baş gösterdiğinden beri hiç takılmayan oyunda (en üst ayarlarda) sürekli takılmalar olmaya başladı(en düşük ayarda bile). Sıcaklıktan. Hatta ethernet kartının da ısınmaya başladığını düşünüyorum. Ping girme durumu da oluyor. Netten değil, çünkü 3 farklı şehirde denedim aynı şeyler.
    Sistem ağırlaşması yada virüs vs de olabilir o zaman. win 10 un kendi recovery modunu kullanarak sifirlanip denenebilir. Ben ekran kartı driverini guncelleyecegim ek olarak. Tabi bir ara bios güncellemesi çıkmıştı, onu yapıp yapmadığını da kontrol et istersen. Lenovo nun kendi sitesinde var.

• theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Virüs yok hocam, biosu güncelleyeli çok uzun zaman oldu.
    Olay donanımsal bence yazılımsal değil.
  • 
Sayfa: önceki 359360361362363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.