Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler şu sol alt köşede bulunan siyah etiketi sökeyim dedim ama etiketin altında kalan boya biraz daha koyu gri gibi. dikdörtgen şeklinde bir iz oluştu. sanırım zamanla kasanın rengini alır ama çözüm öneriniz varsa da açığım.

ayrıca söz konusu etiketi sökmemenizi öneririm. cihaz 3 yıllık.
  • september28th kullanıcısına yanıt
    O etiketlere epey tavım. :) Bu yüzden cihazların düzgün çalıştığını görür görmez sökerim. Tabir yerindeyse amele yanığı gibi bir sıkıntım olmaz. Çok az sıvı cif ile dikey olarak fazla bastırmadan etrafını silmeyi deneyin. Çok sulu olmasın köşelerde kalıntı olabilir ya da cihazın içine girebilir.
  • birisi007 B kullanıcısına yanıt
    acı bir tecrübe oldu hocam benim için :) cif olayı başarısız oldu çünkü etiket kalıntısı yok cihazın üzerinde. o bölge ışık almadığı için kasanın diğer kısımları gibi solmamış. o yüzden farklı duruyor.

bir sonraki cihazımda kesinlikle dikkat edicem bu duruma. :))
  • Klavyede caps lock, num lock gibi tuşların ışıkları yanıyor aktif olduklarında ama klavyenin ışıkları gitti, açılmıyor. Geceleri de kullanmak baya zor oluyor. Klavyeyi söküp altındaki plastik kabloları kontrol ettim ama sorun yok, sıkıntı ne olabilir sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Klavyede caps lock, num lock gibi tuşların ışıkları yanıyor aktif olduklarında ama klavyenin ışıkları gitti, açılmıyor. Geceleri de kullanmak baya zor oluyor. Klavyeyi söküp altındaki plastik kabloları kontrol ettim ama sorun yok, sıkıntı ne olabilir sizce

Bende de aynısı oldu. Masa lambasını açıyorum ama tek çözüm klavyeyi değiştirmek sanırım.
  • arkadaşlar bu laptopun alt kasa ve üst kasasını değiştirmem gerekiyor alt kasayı açmak kolaymış youtubedaki vidieolar ile hallettim fakat üst kasa yani klavyenin bulunduğu üst kısmı nasıl sökücem ? internette buna dair hiçbir fotoğraf yada video bulamadım bilgisi olan yardımcı olabilirmi lütfen
  • Vril kullanıcısına yanıt
    Maalesef anakartı ve bütün aparatları tümüyle sökmek gerekiyor. Herşey onun üzerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Maalesef anakartı ve bütün aparatları tümüyle sökmek gerekiyor. Herşey onun üzerinde.

o zaman malesef bilgisayarcıya yaptırıcaz 50-60 tl işçilik ücreti ile çok teşekkür ederim hocam size başka bieşy daha danışmak istiyodum

Elimde 3 adet laptop var biri bu lenovo z500 i5-3230m gt645m ekran kartı
    diğer 2 si ise;

Acer aspire f5-572g i5-6200u işlemci gt920m ekran kartı 1 tb harddisk 6 gb ram

Dell inspiron 5559- İ5-6200u işlemci Radeon r5 m335 ekran kartı 1 tb harddisk 8 gb ram

sizce bu 2 laptoptan hangisi daha iyidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vril

quote:

o zaman malesef bilgisayarcıya yaptırıcaz 50-60 tl işçilik ücreti ile çok teşekkür ederim hocam size başka bieşy daha danışmak istiyodum

diğer 2 si ise;

Dell inspiron 5559- İ5-6200u işlemci Radeon r5 m335 ekran kartı 1 tb harddisk 8 gb ram

Ne desem bilemedim. Acer'a marka olarak pek sıcak bakmıyorum. Ürünlerini pek beğenmiyorum. İkisininde ekran kartı daha iyi sayılmaz. Fakat dell daha yeni teknoloji işlemciye sahip. Sanki dell daha iyi gibi fakat onunda kasası hep plastik. Lenovo'da epey eskimeye başladı. Acer ile dell arasında kaldıysanız dell derim. Lenovo^yu işin içine katarsanız ne için kullanmak istiyorsunuz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vril

quote:

diğer 2 si ise;

Ne desem bilemedim. Acer'a marka olarak pek sıcak bakmıyorum. Ürünlerini pek beğenmiyorum. İkisininde ekran kartı daha iyi sayılmaz. Fakat dell daha yeni teknoloji işlemciye sahip. Sanki dell daha iyi gibi fakat onunda kasası hep plastik. Lenovo'da epey eskimeye başladı. Acer ile dell arasında kaldıysanız dell derim. Lenovo^yu işin içine katarsanız ne için kullanmak istiyorsunuz?

hocam ikisininde işlemcisi i5-6200u dell neden daha yeni dediniz anlamadım.

bende daha önce acer kullanmadım ama yeni modelleri iyi diyorlar bu model için yorumları okudum metal kasa soğutması vs iyi ısınma vs yok diyorlar

genel olarak dizi autocad yazılım da vs kullancam arada birde dota2 oynarım başka oynadığım oyun yok ama ekran kartı yinede önemli belki ilerde oynarım yada grafik gerektirenn bi uygulama kullanırım ikiside iyi olmasa bile bu 3 laptop arasında en iyi ekran kartı acer'a ait sanırım

Dell lenovo'dan yeni dedim. Açıkçası Acer ile ilgili olumsuz tecrübelerim olduğu için önyargım mevcut ( tablet, bilgisayar, monitör ) . Belki de dediğiniz gibi yeterince iyidir. Ben yine de uzak duracağım :). Yine belirttiğiniz gibi ekran çipi 64bit olmasına rağmen daha yeni ve yaklaşık aynı olmakla birlikte kağıt üzerinde biraz daha iyi gibi görünüyor. Bu çipi hiç tecrübe etmedim. Keza Dell'de yaklaşık aynı. Yeni iyidir. Eğer olumlu bir kanıya vardıysanız tabii ki lenovoyu değil dell'i ya da acer'ı daha çok öneririm. Yapmak istediğiniz iş içinde aralarında pek fark yok. Oynadığınız oyunuda hepsi oynatır.

Acer hakkında metal kasa soğutması demişiniz. Kasa metal mi yoksa içinde ayrıca bir soğutucu donanım mı mevcut?
  • quote:

Dell lenovo'dan yeni dedim. Açıkçası Acer ile ilgili olumsuz tecrübelerim olduğu için önyargım mevcut ( tablet, bilgisayar, monitör ) . Belki de dediğiniz gibi yeterince iyidir. Ben yine de uzak duracağım :). Yine belirttiğiniz gibi ekran çipi 64bit olmasına rağmen daha yeni ve yaklaşık aynı olmakla birlikte kağıt üzerinde biraz daha iyi gibi görünüyor. Bu çipi hiç tecrübe etmedim. Keza Dell'de yaklaşık aynı. Yeni iyidir. Eğer olumlu bir kanıya vardıysanız tabii ki lenovoyu değil dell'i ya da acer'ı daha çok öneririm. Yapmak istediğiniz iş içinde aralarında pek fark yok. Oynadığınız oyunuda hepsi oynatır.

Acer hakkında metal kasa soğutması demişiniz. Kasa metal mi yoksa içinde ayrıca bir soğutucu donanım mı mevcut?

ha anladım hocam evet lenovodan yeni ve lenovo açıkçası biraz eskidi artık o yüzden yeni bir laptop olması yeni nesil işlemci vs daha iyi gibi.Acer'i çevremde abim kullanmıştı bi uzun süre kullandı onun dışında benimde sadece forumda kullananalrda gördüğüm var

Hangisinin ekran çipi 64 bit hocam ?

evet acer'in kasası metal soğutma olarak extra nasıl birşey var bilmiyorum ama fanın konumlandırması çalışması falan ideal durumda bir süre kullandım dota2 ve bir kaç uygulama ile soğutucusuz ısınma olmadı pc de

Acer'ın gpu 64 bit. Anlattığınız kadarıyla Acer iyi bir fikir gibi görünüyor. İçinize sindiyse tercih edilebilir. Dell'in kasa plastik sanırım. Bu yüzden bana pek yorum hakkı tanımıyor. Bazı kasalar metal görünümlü plastik olur. Eğer acer'ın durumu böyle değilse şimdiden iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

• Arkadaşlar klavye led aydınlatmam çalışmıyor sorun ne olabilir daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
  • beyler kırık vuruk olmayan 2013'ün ağustosunda aldığım sorunsuz z500 cihazımı 1050 tl'ye satıyorum sizce fiyat nasıl ?
  • cihazdan çok memnunum fakat fan çıkışının olduğu ızgara yeri kırıldı. Orijinal üst kasa bulmam gerekiyor fiyatlar ve nereden alabileceğim hakkında bilgisi olan var mı?

dn: Türkiyede değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 19 Mart 2017; 2:38:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

cihazdan çok memnunum fakat fan çıkışının olduğu ızgara yeri kırıldı. Orijinal üst kasa bulmam gerekiyor fiyatlar ve nereden alabileceğim hakkında bilgisi olan var mı?

dn: Türkiyede değilim

https://tr.aliexpress.com/item/New-Original-Notebook-Laptop-For-Lenovo-Z500-Base-Cover-Bottom-Shell-Back-Lid/32722873510.html?spm=2114.49010308.4.41.2PzLjC

• quote:

Orijinalden alıntı: keles71

Arkadaşlar klavye led aydınlatmam çalışmıyor sorun ne olabilir daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

caps lock vs üzerinde yanan beyaz nokta ışıkları mı diyorsun?
  • Merhaba arkadaşlar,
    Rami değiştirmeyi düşünüyorum. Modelim i7 işlemcili olan 6gb ram var.
    Hangi rami almam gerekir, bana yardımda bulunabilir misiniz? 8gb ram önerebilir misiniz fazla pahalı olmayan ama mümkünse soğutmalı olan.

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA]
    4gb ramle uyumlu olmasını istiyorum çünkü 2nin yerine takacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IraArel -- 21 Mart 2017; 23:41:12 >

• arkadaşlar cihaza geçtiğimiz günlerde ssd taktım. Yalnız cihazı.ilk çalıştırdığımda ve windows açıldığında ssd'den yarım saniyelik bir pıt sesi geliyor. Ssd ye veri aktarırken ya da okuma yaptırırken bir sorun yok. Ssd de çok sağlıklı çalışıyor.

Bu sesin nedeni ne olabilir? Cihazı kapattığımda da geliyor. Yarım saniyelik bir pıt sesi. Fikri olan??

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.