Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam baktım böyle aygıt yöneticisi hepsini tek tek açıp baktım bluetooth yazmıyor hiçbirinde
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    Ağ bağdaştırıcıları alt kategorisine bak. Ayarlarda Bluetooth görünüyor mu kontrol et. Bluetooth için sanırım Intel centrino n2230 wireless driverını kurman gerekiyor. Yukarda verilen bir link var bak orda vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    Windows 10 ile ilgili bir sıkınıtı var. Sistemi yeniden başlatınca BLuetooth geliyor. Ama sistem uykuya geçip (uykui hazırda beklet ya da kendi özel kapatma modunda) BT kayboluyor. O nedenle cihaza "restart/yeniden başlat" yapıp öyle bakın.
  • win 10 a geçtiğimden beri yavaşladı alet. boş ekranda sağ tık 3-4 sn kadar bekletiyor. sıfırlama yapın diyorlar.. sıfırlama demek format mı anlamına geliyor ne yapmak gerek ?
  • kimse yok mu buralarda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhkner

kimse yok mu buralarda ?

windows 10 media creation tool ile usb belleği format için ayarla. başka bilgisayar için diyerek yapacaksın. sonra pcyi usbden başlatıp normal format gibi devam et. key istediğinde skip (atla) de geç. otomatik etkinleştirme var.
  • Ölü piksel sorunu yaşıyorum çok ufaktı büyüdü biraz çözümü varmı bilgisi olan ?

Ayrıca full hd panel ile değiştirmek istesem nasıl olur değiştiripte memnun olan varmı ?
  • windows 10.1 redstone (yapı 1607)'da meşhur ekran parlaklığı sorununu yaşayan varsa windows 8.1 sürücüsünü elle (manuel) olarak kurduğunda sorunun düzeldiğini görecektir. regedit dosyasına müdahaleyi yemedi bu kez çünkü.

son sürüm sürücüyü sorunsuz kullanabilen varsa bilgilendirirse seviniriz. bunun dışında diğer tüm sürücüler redstone'da da kusursuz çalışıyor. dolby digital plus da dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: september28th

windows 10.1 redstone (yapı 1607)'da meşhur ekran parlaklığı sorununu yaşayan varsa windows 8.1 sürücüsünü elle (manuel) olarak kurduğunda sorunun düzeldiğini görecektir. regedit dosyasına müdahaleyi yemedi bu kez çünkü.

son sürüm sürücüyü sorunsuz kullanabilen varsa bilgilendirirse seviniriz. bunun dışında diğer tüm sürücüler redstone'da da kusursuz çalışıyor. dolby digital plus da dahil.

Ben regeditten halletmistim son guncellemede.

• onkuba kullanıcısına yanıt
    bazen inatçı olabiliyor hocam bu sorun. değiştirdiğim halde düzelmedi çünkü. bi ara tekrar denerim.
  • arkadaşlar benim pc de üst taraftaki rakamlarda 1234 ve 789 tuşları çalışmıyor 2 gündür oyun oynarken cs go ve parantez gibi özellikleri koyamıyorum sıkıntı yaratıyor.
    sizin başınıza da geldimi tamirciye versem nekadar masrafı olur acaba bir fikir verebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: september28th

windows 10.1 redstone (yapı 1607)'da meşhur ekran parlaklığı sorununu yaşayan varsa windows 8.1 sürücüsünü elle (manuel) olarak kurduğunda sorunun düzeldiğini görecektir. regedit dosyasına müdahaleyi yemedi bu kez çünkü.

aygıt yöneticisi monitörler bolumunden genel pnp monıtoru kaldırın kendısı kursun tekrar regedıti yaptıktan sonra tabıkı. düzeliyor bu şekilde.

BENDE BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM EKRAN PARLAKLIĞINI ÇÖZDÜM AMA SANKİ BI TIK SOLUK KALDI AYNI SORUNU YAŞAYAN VAR MI

• Arkadaşlar merhaba;

Windows 10u sıfırlama yapacağım. Sizce altta verdiğim linkteki Lenovo System Interface i kurmalı mıyım?

Z500 için Windows 10 da yeni fonksiyonlar, düzeltmeler ve geliştirilmiş uygulama stabilitesinden bahsedilmiş.

http://support.lenovo.com/tr/tr/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Z-Series-laptops/IdeaPad-Z500-Notebook/downloads/DS105970

Tabi bunun mutlaka yapılması gerektiğinden ve önemli olduğundan bahsedilmiş.
  • merhaba arkadaşlar bende z500 i5 işlemcili laptop var win 10 yükledim yalnız ekran kartını görmüyor gpu z ile de bakıyorum sadece temel bağdaştırıcı var modeli hatırlamıyorum kartın nvidia geforce 645m indirdim uyumsuz yardımcı olabilecek ?
  • hellowen334 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı 730m olmasın?

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler ekran kartım 645m. Bios ayarlarından tekli ekrana geçmiş.ordan ikili yapınca diğer ekran kartımı da görebildim.
  • arkadaşlar klavyemde bazı tuşlar çalışmıyor bu da sıkıntı yaratıyor.sanırım soun donanımsal klavye alacağım ama bendeki sürümde klavye ışıklı değil yeni alacağım klavyede ışıklıyı tercih etsem bu pc de çalışır mı fikirleriniz neler.
    birde montajı ben yapacağım çok zor olmasagerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fx_57,5 -- 5 Ekim 2016; 18:00:21 >
  • Klavye montajı zor bir işlem değil. Kendiniz değiştirebilirsiniz. Işıklı klavyeli modellerde klavyeden çıkan ayrı bir kablo ve ankartın üzerinde bu kablo için soketi mevcut. Işıksız modellerde bu soketin yeri boş.

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    tam anlayamadım yani benimki orjinalinde ışıksız ışıklı klavye alır takarsam ışık için gerekli boş soket var mı
    kısacası ışıklı klavye alsam benim pc de ışıklar yanar mı 25tl lik bir fark var buna değer ışık yanacaksa
  • Işıklarınız yanmaz. Klavyenizin anakarta bağlantı yerini kontrol edin. Ayrıca bir soket olmadığını göreceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.