Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok büyük ihtimalle silinir. Bilgisayarınız ilk gün aldığınız gibi açılır. Eğer cihazınızı açabiliyorsanız windows ayarlarından fabrika ayarlarına dön seçeneğini kullanabilir ve dosyalarınızı kurtarabilirsiniz. İşe yaramayacağını düşünüyorsanız mediacreationtoolx64 ile yeni bir win 10 oluşturun. Sisteminizi bu yeni usb yükleme ortamı ile yüklemeyi deneyin. Recovery kullanmayı son seçeneğe bırakmalısınız çünkü verileriniz silinecektir.
  • Merhabalar,
    Windows 10 Anniversary Update' den sonra kullandiginiz driverler konusunda bir paylasim yapalim dusuncesindeyim. Kullanip performansini begendiginiz suruculer hangileri bir yere yukleyip paylasabiliriz. Ses konusunda verimli iyi ve yuksek ses veren surucu, Nvidia da eski surucu mu yoksa yeni surucumu. Wriless icin hangi surucuyu kullaniyorsunuz. Mesala benim wriless de kesintiler oluyor. Bir ara Ms in forumlarinda bir kisi paylasmisti simdi foruma ulasamiyorum gerci. En kisa surede bende kullandiklarimi paylasacagim. Boylece sistemden verim alip kullanabiliriz.
  • yıllardır win 8 kullanıyordum sıkıldım win7'ye geçtim, çok ilkel geldi. win 10 redstone'a geçeyim dedim de driver problemi varmış. çalışan driver'ları bilenler buraya yazarsa iyi olur.
  • Yaklaşık 3 sene önce aldığım z500 üme win 10 kurdum kendi kurduğu nvidia sürücüsünü bi güncelliyim belki performans artar dedim ama tam tersine tüm oyunlarda 5-7 fps düştü bana göre nvidia eski kartların performansını sürücüler ile düşürüp yeni pc almaya teşvik ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BayTuruncu kullanıcısına yanıt
    Bu işi çoğu firma yapıyor. Mobil cihazlarda da durum böyle.

• Keplere göre optimize son nvidia driverı 362.00 sürümüdür. Win 10 redstone ile de uyumlu. Performans beklentisi olanlar bu sürümü kullansın.
  • Arkadaşlar merhaba benimde naçizane bir sorum olacak. Win 10 yükledikten sonra energy management, haliyle kullanılamaz hale geliyor. Pil kullanımı şu an yüzde 60'da sabit kalıyor. Eskiden % 100 çekebiliyorduk, bunun başka bir yolu varmıdır? Tam doldurmak için yaptığınız bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iLLaKi1988

Arkadaşlar merhaba benimde naçizane bir sorum olacak. Win 10 yükledikten sonra energy management, haliyle kullanılamaz hale geliyor. Pil kullanımı şu an yüzde 60'da sabit kalıyor. Eskiden % 100 çekebiliyorduk, bunun başka bir yolu varmıdır? Tam doldurmak için yaptığınız bir şey varsa yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

Energy management bende sorunsuz şekilde çalışıyor.

• Merhaba,
    Lenovo Z500 I7 li model icin windows 10 ile kullandigim suruculeri topluca paylasiyorum. Nvidia icin 362.00 surumunu kullaniyorum. Ses icin de Realtek'in sitesindeki son Win10 driveri+Dobly yukluyorum. En iyi ses seviyesi bunda aldim simdilik.

https://mega.nz/#F!m45wTbCL!oY2ZNgeAJSaZA8Yakli07A

Eger sizinde kullandiginiz versiyonlar daha yeni veya sorunsuz kullaniyorum dediginiz varsa yukleyip paylasir iseniz memnun olurum. Buarada em ile baslayan Energy Management.
  • arkadaşlar sol usb girişinde hafif temasızlık var. takınca sallanıyor usb kablosu. bunu nasıl çözebilirim?
  • iLLaKi1988 İ kullanıcısına yanıt
    Energy management bendede sorunsuz. Win 10 kullanıyorum.
  • samtiger kullanıcısına yanıt
    Duruma göre değişir. Dibi kırılmış olabilir lehim gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mute_62

Merhaba,
    Lenovo Z500 I7 li model icin windows 10 ile kullandigim suruculeri topluca paylasiyorum. Nvidia icin 362.00 surumunu kullaniyorum. Ses icin de Realtek'in sitesindeki son Win10 driveri+Dobly yukluyorum. En iyi ses seviyesi bunda aldim simdilik.

https://mega.nz/#F!m45wTbCL!oY2ZNgeAJSaZA8Yakli07A

Eger sizinde kullandiginiz versiyonlar daha yeni veya sorunsuz kullaniyorum dediginiz varsa yukleyip paylasir iseniz memnun olurum. Buarada em ile baslayan Energy Management.
    Teşekkür ederim dostum. Çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun. Harikasın

• arkadaslar babamda da i7 740m 8gb olan modeli var. yaklasik 3 yil oldu. ben buna ssd takicam birde icindeki diski dvd surucusu yerine hdd caddy takip kullanicam. sorum hdd caddy 9.5mm olmasi lazim degil mi ? bir de ssd farki nasil olur cok performansli diyorlar. bu laptoptaki performansi nasil ssdlerin ?

• Merhaba,
    @iLLaKi1988 umari isine yaramistir suruculer. Diger kullanan arkadaslarda paylasim yapsa guzel olur aslinda.

@Limones Sana tavsiye olarak mutlaka SSD tak ve en az 240-250lik olanlardan kullan. Daha azina yanasma ben yanastim dilim yandi simdi yukseltme dusuncesindeyim. Icinden cikan disk sata 3.0 ama dvd surucusunun baglantisi sata 2.0. Yani sen dvd surucusu yerine takarsan hiz kaybi yasayacaksin. Ben usb 3.0 disk kutusu alip usb3 portundan kullaniyorum. Sana tavsiyem eger usb disk takili kullanmak sikinti yaratmayacak ise boyle yapman. Dark StoreX E23 /E25/ E26 modellerine bir bak istersen.
  • Arkadaşlar z500 ışıklı klavye versiyonum var. Klavyede bazı tuşların altında toz vb. olduğu için tek tek söküp temizlemek istedim. bunu da önemsiz tuşlarda denedim (sağdaki "+" tuşu falan) gayet kolay çıkıyordu. Diğer tuşlara geçeyim dedim. O tuşları farklı bir taraftan kaldırtmak gerekiyormuş. A ve S Tuşu pert oldu. Yeni klavye almak istiyorum internette baktım çoğu yerde kalitesiz klavyeler var. Işıklandırmayı geçtim bazılarında Türkçe harfler yok bazılarında da var ama sonradan yapıştırılmış gibi diğer tuşlardan farklı. Zaten biliyorsunuz çoğu aynı resmi kopyala yapıştır yaparak kullanıyor Gittigidiyor'da falan. Resme bakarak da almaya güvenemiyorum. Kısacası kaliteli ve ışıklı bir klavye almak istiyorum (karanlıkta görünmüyor, bir de alıştım artık). Daha önceden değiştiren arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ?
  • Sağolun hocam. Dvd diskin sata2 oldugunu ogrenmem iyi oldu. O zaman hddyi dvd yuvadaki yere takarim. Ssdyi laptobun icindeki yere takarim.

• Arkadaşlar benim z500 de ekranın menteşelerinde sorun var.Aşırı derecede sert.Bu yüzden kapatıp açarken fanın olduğu kısım açıldı ve şarj girişi boşladığı için sürekli oynuyor.Kimsede oldu mu bu problem ve çözümünü bilen var mıdır?

saygılar..
  • bizim laptopda bluetooth yokmu yahu en son sürüm win 10 kullanıyorum bugün bluetooth hoparlör aldım bağlıyım dedim bi baktım ayarlarda vs bluetooth yok bulamadım acaba driverı falan varda ben mi yüklemedim yada win 10 son sürüme mi uyumlu değil vs ? bilen aydınlatırsa sevinirim
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    Var tabii ki ben de w10 kullanıyorum daha geçen gün Bluetooth ile fotoğraf aktardım. Önce aygıt yöneticisinden bak Bluetooth aygıtı var mı diye. Varsa başlat menüsünden ayarlara gir ordan yapılıyor.

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.