Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (344. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lenovo z500 i5-645m li modeli kullanıyorum son zamanlara kadar araştırıp sorunun cozumunu bulamadıgım bir sorumu sormak istiyorum karsılasan veya cözümü olan varsa deneyeyim...
    yan daireden (kendi dairem) internet kullanıyorum arada 2 duvar ve 5-6 metre mesafe var telefon vs hersey wifi i algılıyorken malesef bizim z500 devamlı kopma yapıyor çekim gücü normalde 2-3 diş (toplam 4 diş var) (özellikle de youtube kullanırken???)... 1 dakikada bir koptugu da oluyor 2 saatte bir koptuguda kopunca wifi isaretine sağ tıklayıp sorunları düzelt diyorum bi wifi acıp kapatıyor sonra düzeliyor...
    *Güvenlik duvarını kapattım biraz daha iyi ama kopmalar oluyor yine ara ara....
    *driver yeniledim aynı
    *win8 den win 10 a gectim aynı
    *çeşitli ayarlardan tasarruf modunda enerjiyi kes secenegini devredisi bıraktım yine aynı...
    güvenlik duvarıyla bir miktar duzenleme olduguna göre yazılımsal birsey sanırım diyorum varmı cozumu olan yada aynı sorunla karsılasan?...
  • lycn kullanıcısına yanıt
    Sorun olarak tanılama ilkesi hizmeti başlatılamadı gibi bir şey yazıyorsa format atmadan düzelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar merhaba.Ben z500 ün i5 li 645m li versiyonunu kullanıyorum.CS:go ya girdiğimde en düşük ayarlara aldıgım halde 120 fps görüyorum oyun başında.1-2 dakika sonra fps 50-60 arası oluyor.Anlam veremiyorum çözümü nedir sizce.
  • lycn kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle sizinde öngördüğünüz gibi yazılımsal. Biliyorsunuz intel donanımlarda her ne kadar harikalar üretsede yazılım konusunda bir o kadar zayıf. Yazınızdan anladığım kadarıyla cihazda görünen 4 kademe çekme durumu tek taraflı gösteriliyor. Yani size gelen bir 4 kademe var ama sizin gönderebildiğiniz ne kadar? Wifi konusunda şunu da unutmamak lazım. Duvar içinden geçen herhangi bir kablo ya da kolonların içindeki bir demir bile sinyali olumsuz etkiler.

Konuyu çok uzatmamak adına sürücülerinizin güncel olduğundan eminseniz güç ayarlarından ne varsa performansa dönük ayarları seçin. Hatta cihaz uyurken bu donanım uyumasın. Yine cihazın gelişmiş ayarlarından mümkünse 20 mhz bandını kullanmaya zorlayın ( aynı zamanda modem ya da router'ınız da bu ayarları yapmak daha verimli olabilir lâkin diğer tüm cihazları da etkileyebilir). Ağlar arasında dolaşmayı engelleyin. Kullandığınız kanal civarınızda çok kullanılıyorsa ya da sınırda durumunda kaldıysa sık sık kopmalar olur. Farklı kanalları da deneyin. Civardaki kanalları görebileceğiniz bir çok uygulama mevcut.

Eğer bir değişiklik olmadığını düşünüyorsanız lenovonun sitesinden indirdiğiniz sürücüleri kurun tekrar deneyin.

Düşük olasılık da olsa donanımsal sıkıntı olabileceğini unutmamak lâzım.

• galata_ibo kullanıcısına yanıt
    Belliki cihaz epey ısınıyor. Soğutma ve temizleme gayretine girmek lâzım.

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    cihazı dün söküp baktım.Macun baya kurumus.Bu kadar etkilermi sizce.Birde aygıt yöneticisinden inteli devre dışı bıraktım.Oyuna girerken microsoft basic render driver hatasını veriyor.Bu linkteki hata: https://steamcommunity.com/discussions/forum/11/541906348052610417/
  • galata_ibo kullanıcısına yanıt
    İnteli tekrar devreye alın çünkü harici ekran çipi sistemden bağımsız değil. İntel görüntüyü hariciden alır ve ekrana yansıtır vs vs ...

Evet o kadar ve fazlası olacak biçimde etkileyebilir. İşlemcinin ve/veya ekran çipinin fiziksel zarar görmesine sebep olabilir. Zaman zaman (abartmadan) fan ( fiziksel temastan kaçınarak ) ve soğutma grubu ne varsa ile çevresinin tozunu almak, temizlemek icap eder. Bazende termal sıvıyı yenilemek gerekir.

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ettim.Akşama termal macun sürüp sonuçları yazıcam

biraz geç oldu ama sonuçlar mükemmel arkadaşlar.Fanı söküp temizleyip yeni macun sürdün 150 fps ile oynuyorum artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galata_ibo -- 2 Haziran 2016; 15:18:29 >
  • İyi geceler. Birkaç gün içinde bende Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim bir konu var. Şimdi Windows 8.1 için mevcutta bir ürün anahtarımız var. Bu biosa gömülü sanırım. W10'a geçiş yapınca bize W10 için yeni bir key mi veriyor? Eğer öyle ise bu key biosta eski W8.1 keyinin yerine geçmiş oluyor değil mi? W10'a geçtikten sonra ilerleyen aylarda Windows'un kendi sitesinden W10 aracını indirip kurulum için flash bellek hazırlayıp temiz kurulum yapmak istiyorum. W10 ile yeni key geliyorsa ve bu keyi temiz kurulumda yazınca herhangi bir sıkıntı çıkmıyor değil mi? Bir video izledim W8.1 den sorunsuz bir şekilde W10'a geçirip yani tamamen internet üzerinden aktif olan bir yükseltme sonunda temiz kurulum yaparken ürün anahtarı sorma kısmında iken o aşamayı atla butonuna basarak kurulum yaptı. Pc açılıp internete bağlanınca daha önceki aktif bilgileri alıp direk sorunsuz aktif etmiş oldu. Her 2 yöntemde aynı kapıya mı çıkıyor? Bunu merak ettim sizlere bir danışayım dedim.
  • Arkadaşlar merhaba benim z500 şimdiye kadar çok sorun çıkartmasada uzun zaman sonra çıkartmaya başladı benim z500 dvd roma dvdyi taktığımda çok sesli çalışıyor ve geç algılıyor oyun cdlerini taktığımda oyunu pcye kaydedene kadar duruyor yada yavaşlıyor oda oyunda hata veriyor cdler temiz olmasanı rağmen benim laptopta takılıyor acaba bun sorunu nasıl çözerim onun yüzünden laptopma oyun yükleyemiyorum
  • bubora B kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba bende 3 yıldır z500 kullanıyorum. Windows 8.1 kullanırken bir ara windows 7 ye dönmuştüm. Win 10 cıkana kadar win 7 kullandım. O aralar z500 kullanan arkadsslar orjinal win 8 den win 10 a otomatik gecis yaptilar. Benre orjinal olmayan bir win 8.1 cd si bulup kurdum. Windows 8.1 orjinal olmadigi icin otomatik win 10a gececigimi dusunmemistim. Ama bios da key oldugu icin benim win 8.1 otomatikmen orjinal olmus bende tam anlamamistim ve direk win10 yukseltmesi otomatikmen gelmis oldu. Uzun zamandirda win 10 kullaniyorum

• Arkadaşlar windows 10a temiz bir şekilde geçtim. 8.1 ken soldaki recovery tuşundan 0dan kurulum yaptım ve hiç birşey yüklemeden direk windows 8 iken, geldiği haliyle win 10a güncelledim. Bir sıkıntı yok şimdilik. Gayet güzel oldu. Fakat ekran parlaklığı sabit kaldı.Bunun bir kaç çözüm yolu var , deneyeceğim düzelecektir muhtemelen. Dolby vardı 8ken şuan yok ve ses oldukça kalitesiz geldi.Seviyeside düştü. Touchpad kapanmıyor. Bunu nasıl kapatabiliriz ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar wifi kartım 1 yıldır sorunlu birşekilde çalışıyordu bazen çalışıyor çoğu zaman çalışmıyordu bugün eski laptopumun wifi kartını takmaya çalıştım fakat biosun whitelistinde olmadığı için pc kartı istemedi çıkar kartı dedi :)biostaki wifi whitelisti nasıl kaldırabilirim? İnternette yabancı kaynaklarda baya aradım bulduklarım ya ölü linkti yada uyumsuz şuan güncel biosu kullanıyorum İsteyen linkten şuanki biosun backupunu atabilirim. değiştirmeye çalıştığım kart centrino n2230 takmaya çalıştığım kart qualcom atheros ar5b95.Teşekkürler
  • Laptop' un içini açıp temizlemiş arkadaşlar bizim laptopta termal pad ve termal macun mu var yoksa sadece termal macun mu kullanmışlardı hatırlayanınız var mı?
  • Arkadaşlar skype çok sorunlu bende sürekli kayıt cihazında sorun var diyor. 20-30 kere arama işlemini tekrarlamadan açılmıyor. Çözümünü bileniniz var mı ?
  • Şu intel ekran kartını tamamen devre dışı bırakmanın bir yolu yok mu?
    Bir de touchpad sürücüsünün adı neydi?
    Ekran kaydırma vs yapamıyorum.
  • F1 ya da fnf1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar selamlar öncelikle wifi sorunum devam ediyor ama güvenlik duvarını kapatarak bi derece daha rahat kullanılabilir hale getirebildim yinede günde 3-4 kere kopma yasıyorum oda sanırım sinyal gücü zayıflıgından baska cozum bulamadım...

şimdilerde biliyorsunuz witcher 3 ek paketi geldi bende neden witcher 3 ü oynamadım diyip hemen aldım bide tr dil paketi kurdum tadından yenmiyor ama asıl sorunum su oldu oyun biraz kasıyor bendeki model i5, 645M ekran kartlı olan biraz daha rahat oynayabilsem daha iyi olacak (aslında ps4 var onda oynayacagım ama tr olmuyor oyunun da dili öyle ağırki tamamen anlamak için ingiliz kraliyet ailesinden olmak lazım)... bir Overclock muhabbeti var ilk sayfada bahsedilen yapsam daha rahat oynayabilirmiyim... (super grafiktense akıcı oyunu tercih edenlerdenim = tabi imkan varsa ikiside :) )
    aslında bu bilgisayardan biraz fazla sey bekliyorum witcher3 oynamak isteyerek ama ne yapalım...
  • Arkadaşlar ekran kartının üzerindeki fanın pervanesinden 4 tane kırdım buda bilgisayarı sarsmaya ve çok ses yapmaya başladı. Bu yedek parçayı nereden bulabilirim acaba yardım olabilecek varmıdır ?
  • wifi kopma problemi yaşayan arkadaşlar çok driver ayarı denedim,linux kurdum kurcaladım falan ama geçen yaz çözdüydüm baktım çok kişi yaşıyor hala sizinde başınıza aynısı gelebilir.

benim z500 ümde fabrika hatası olarak wireless kardına takılan anten kabloları ters bağlanmıştı. alt kapağı açıp bakarsanız ufak küçük bi kare wireless kartı var. üzerinde siyah ve beyaz iki tane kablo var. söküp yerlerini değiştirir, siyahı beyazın , beyazı siyahın olduğu yere takıp deneyin ben öyle yaptım ve 1 senedir sorunsuz kullanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.