Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı sorunu bende yaşadım (yaşıyorum) ekran panelim kırıldı değiştirdim, şu anda ya tam parlak olarak kullanıyorum ya da en sönük parlaklıkta kullanıyorum arası yok, ekran parlaklık seviyesini de fare ile ayarlayabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Aynı sorunu bende yaşadım (yaşıyorum) ekran panelim kırıldı değiştirdim, şu anda ya tam parlak olarak kullanıyorum ya da en sönük parlaklıkta kullanıyorum arası yok, ekran parlaklık seviyesini de fare ile ayarlayabiliyorum.

Eski panelin yarısı çalışıyordu denedim az önce onda da parlaklık çalışmıyor en sönükte kaldı sanırım yazılımsal. Adamlar kırmadı Samsung panel gönderecekler siz hangi marka aldınız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fragman44 kullanıcısına yanıt
    Hatırlamıyorum maalesef dostum markayı bir sene falan oldu değiştireli devamlı parlaklık en üst seviyede kullanıyorum zamanla alıştım bu şekilde kullanmaya.

şimdi buldum aldığım ürünü şunu almışım.http://urun.n11.com/diger-aksesuar-yedek-parca/ibm-lenovo-ideapad-z500-156-slim-lcd-led-ekran-panel-a-P50981841
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper333

quote:

Orijinalden alıntı: ofofyarim

Arkadaşlar Windows 10 pro kurmak istiyorum da, driverlerini nasıl yaparız. siteden baktımda driverleri yok gibi bilgisi olan varmı acaba?

birde modemden 2-3 metre uzaklaşınca wifi tek dişe düşüyor ve nete giremez oluyorum. modemin yanında hiçbir sorun yok, yan duvardan bile zar zor giriyor artık.

driver vs. ne varsa her türlü şeyi denedim hiçbir çözüm bulamadım. sorun wifi kartı bozulmuş diye düşünüyorum sizler ne dersiniz acaba.

teşekkür ederim.

Modeminizde wifi kanal ayarı otomatikte ise kanal yoğunluğuna göre abuk sabuk bağlantı hataları alabilirsiniz.

Modeme reset atıp wifi kanal ayarını az kullanılan bir kanala ayarlamayı deneyin. Nasıl yapacağınızı nette bulabilirsiniz.
    Reset atmadan önce adsl kullanıcı adı ve şifrenizi kaydedin bir yere. Bazı modemler tam sıfırlanıyor.

W10 kurulum aşamasında driverları kendi buluyor sıkıntı olmaz. Sadece bizim pc lerin hastalığı olan ekran ışığı ayarı bozuluyor onu da
    regedit ayarı ile kolayca halledersiniz. Format atmadan önce hdd de önemli verileriniz varsa başka bir yere kaydedin nr olur ne olmaz.

üstat teşekkür ederim cevap için.

benim sorunum girememe değil, wifi çekmiyor hiç. modemin 1 metre yanında sıkıntısız düşmeden çok iyi bağlanabiliyorum.

Araya 1 duvar girince wifi artık tek nokta çekiyor ve tarayıcı nete girmez oluyor :( telefonda tablette sorunsuz bağlanıyorum.

galiba wifi kartı gitmiş siz ne dersiniz acaba? bide bunu nasıl değiştirebilirim garantisi bitti, yedek parça bulamadım.

ayrıca ekranın altındaki menteşelerden biri kırıldı galiba ona napabiliri

• ofofyarim O kullanıcısına yanıt
    Arkadaş zaten belirtmiş. Ek olarak ev ağını veri aktarmak için çok fazla kullanmıyorsanız modeminizi 20 mhz'e ayarlayın. Modemin ve bilgisayarın yanında mikrodalga fırın, kablosuz telefon gibi 2.4 ghz frenkası kullanan başka cihaz varsa uzaklaştırın. Unutmayın duvar sinyali engeller bu normal. Hele içinde kablo, demir vs. varsa daha çok etkiler. Bu fiziksel bir olay.

Menteşelerden biri arızalı dediniz. Wifi anteni hasar görmüş olabilir. Wifi kartında sorun olması daha düşük ihtimal.

• ofofyarim O kullanıcısına yanıt
    2 kaynak paylaşıcam biraz işine yarar... Biraz rahatsızım ayrıntılı cevap veremeyeceğim kusura bakmayın... pdf dosyasında wifi cartının modeli yazması gerekiyor.

https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideapad_z500p500_hmm_1st_edition_sep_2012_english.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=JojX_vwR7K0

• Benim ekran paneli değiştikten sonra ekran parlaklığında bi sorun oluştu; istediğim kadar değiştirsemde parlaklık seviyesini hep 2 aynı seviyede (en yüksek ve en alçak parlaklık) kalıyor. Acaba yazılımsal mı yoksa donanımsal mı? Yazılımsalsa çözümü nedir?

• aygıt yöneticisinden intel hd 4000 ini sürücü geri yükle yap olmazsa kayıt defterinden yapman lazım internette bi ara bulursun w10 ekran parlaklığı sorunu regedit yaz çıkar
  • aotat kullanıcısına yanıt
    Yok dostum ekran panelini değiştirenler için hiçbir çözüm çare olmuyor. Yani en azından bende ve değiştiren bütün arkadaşlarda öyle.

• cyborg_213 C kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde benim bilgisayar da git 740 olan model benimde WiFi de problem var modeme yakın olunca sorun olmuyor biraz uzaklaşınca kopuyor ve bağlanmıyor ofiste herkesin WiFi çekerken benim bazen çekmiyor ben bir çözüm bulamadım ama sanki Windows 7 varken sorun yoktu 8.1 ve w10 dan sonra daha belirgin sorun olmaya başladı gibi geliyor bana nedense

• RequiemForAsaw R kullanıcısına yanıt
    denedin mi hocam linkteki sürücüyü
  • RequiemForAsaw R kullanıcısına yanıt
    Windows 10'da çok sorun çıkardı bende 7'ye geri döndüm, Wifi sorunları kalmadı. Arada kopup duruyordu IP veya DNS hatası veriyordu nedenini bulamadım bir türlü.

• Kadıköy civarında tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı ? Durup dururken bilgisayarın ekranı yeşile döndü, kaç gündür düzeltemedim bir türlü sanırım ekranın değişmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Kadıköy civarında tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı ? Durup dururken bilgisayarın ekranı yeşile döndü, kaç gündür düzeltemedim bir türlü sanırım ekranın değişmesi lazım

Laptopu televizyon vs harici bir ekrana bağlayıp denediniz mi? eğer onda da öyle görüntü varsa ekran kartı chip'i yanmış

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Kadıköy civarında tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı ? Durup dururken bilgisayarın ekranı yeşile döndü, kaç gündür düzeltemedim bir türlü sanırım ekranın değişmesi lazım

Laptopu televizyon vs harici bir ekrana bağlayıp denediniz mi? eğer onda da öyle görüntü varsa ekran kartı chip'i yanmış

Öyle bir imkanım yok maalesef. BIOS ekranında bile görüntü yemyeşil. Bilgisayar fazla ısınıyordu ama umarım ekran kartı felan yanmamıştır. Düzgün bir servis bulmam lazım şuan bilgisayar için yüksek miktarda para harcayabilecek bir durumda da değilim, tam da zamanını buldu

• arkadaşlar ben dvdyi söküp yerine hdd bağlamak istiyorum şu aparatlardan alacağım, ama bizim laptopun altı kavisli olduğu için bu aparatlar çıkıntılı durur mu acaba?
  • Cinderella Man C kullanıcısına yanıt
    Kalınlığı 9.5 mm olanlara bakın. Dvdrom kapağını aldığınız hdd yuvası dışına takarsınız. Takmazsanız modeline göre hdd içeride kalır. Bu tür şeyler genelde standart olur.

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Sorun kanımca harici ekran çipinde değil. Öyle olsaydı bios ekranını yansıtan dahili ekran çipi olduğundan büyük ihtimalle sorun olmazdı. İşlemciniz arızalı olabilir. Ekran çıkışı olayını düzenleyen intel çipseti (harici ekran çipi aktif olsa bile görüntüyü oluşturduktan sonra önce dahili çipe yani işlemciye uğrar. Dağıtım ve gösterme işlerini işlemci yapar denilebilir) ya da yolları sorunlu olabilir. Harici ekrana bağlayamıyorsanız durum böyle olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Geçmiş olsun. Sorun kanımca harici ekran çipinde değil. Öyle olsaydı bios ekranını yansıtan dahili ekran çipi olduğundan büyük ihtimalle sorun olmazdı. İşlemciniz arızalı olabilir. Ekran çıkışı olayını düzenleyen intel çipseti (harici ekran çipi aktif olsa bile görüntüyü oluşturduktan sonra önce dahili çipe yani işlemciye uğrar. Dağıtım ve gösterme işlerini işlemci yapar denilebilir) ya da yolları sorunlu olabilir. Harici ekrana bağlayamıyorsanız durum böyle olabilir.

Kablodaymış sorun, baya yıpranmış değiştirdiler hemen de benim şanssızlığıma bu sefer de bilgisayar düştü, ekranın sol üst köşesi çatladı 1 gün sonra.

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Öyle ya da böyle servis yolu görünüyor sanırım. Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.