Şimdi Ara

LENOVO IDEAPAD Y900-Y700 İNCELEME VE KULLANICI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
5
Favori
10.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaslar lenovo yeni gaming serisi notebooklarini tanitti Y700 ve Y900. Kullanici klubu, incelemeler gerekli bilgiler bu baslik altindan verilecektir. Konuyu elimden geldigince guncellemeye ve guncel tutmaya calisacagim. Gerci suan bilgisayarim bozuk mobilden de konuyu guncellemek resmen iskence ama elimden geldigince guncellemeye calisacagim.

Simdi isin can alici kismina gelelim ben lenovo y50-70 alicatim normalde, bugun vatan bilgisayara gittim stokta varmi veta baska bir subeden getirilebiliyormu diye sorucaktim ama aldigim cevap beni daha da sasirtti. Gorevlilerden aldigim bilgiye gore 2 hafta icinde veya ay sonuna dogru lenovonun yeni gaming laptoplari gelicek dendi (Y700 ve Y900 den bahsediyorum) fiyat olarak ise 4500-5000tl bandindan satisa sunulacagi bilgisini aldim. Y900 icin 2 haftaya geleceginden supheliyim lakin edindigim bilgi bu yonde.Y900 icin okudugum incelemelerde biri haziranda biri temmuzda amerikada satisa cikacak demis vatam bilgisayar ise 2 hafta sonra bizde diyor

Vatan bilgisayara Y700 sonunda ulasti. 15inc $1249 etiketli 512gb ssd yerine 1tb hdd + 128gb ssd li model gelmis.

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y700-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128-ssd-15-6-4gb-w10.html?srt=PU#genel-bakis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 29 Ocak 2016; 2:23:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Editlenecek.

• 15 inç olan güzelmiş kardeş. Kaç lira olr?899 dolar olan.

• y700 şuan zaten istanbul bilişimde var yemişim vatanı 4200e bulabilirsiniz.
  • edmraver kullanıcısına yanıt
    Acikcasi benim bekledigim y900 eger denildigi gibi 2 hafta veya ay sonuna y900 gelirse bomba olur

• Laptopun boyutu biraz büyük sankii. Ekranın alt tarafı fazla uzun?

• BenQuaker kullanıcısına yanıt
    Evet hocam o benimde dikkatimi cekti ama soyle dusunun yuksek bir masada veya sandalyesi masasina gore altta kalan bir masada bilgisayari kullandiginizi dusununce, klavyede yazi yazarken elinizin ekranin alt kismini kapamasi cok olasi duruyor.

• Aslında onu da düşünmek lazım. Am özellikleri iyi yani bilgisayarın. Bakalım bakalım hayırlısını alırız inşşş

• Asus N551VW ve bunun arasında kalmış durumdayım. Ama hali hazırda bir Lenovo kullanıcısı olarak sanırım bunu almak biraz daha mantıklı gibi. Tabi biraz daha araştırma yapmak lazım.
  • Abstract Technic A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ayni durumdayim vatandakiler en kotu ay sonu diyor ama bugun baktim N551VW gelmis vatana fiyatida 4.149tl adamlar 4500 5000 arasi gelicek diyorlar lenovo icin y900 gelecegini zannetmiyorum cunku cogu sitede haziran temmuzda raflarda yerini alicak diyor. y700 gelir buyuk ihtimal. Heleki Y700un 15 inclik 8gb ramli ve 2gb 960m li modeli gelirse hic verilmez o paralar. Hatta o paralara cikana kadar Asus n551vw alinir amazondan ekstra 8gb veya daha yuksek ddr4 ram siparis edilir hatta asusun depolama kapasitesi bana yetmez diyenler var ise dvd okuyucu cikarilip yerine ssd veya hdd takilabilir.

• Aslında İstanbul Bilişim'den sipariş vermemek için kendimi zor tutuyorum ama halen kararsızım.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-ideapad-y700-80nv0026us-full-hd-gaming-notebook-fiyati,197844.html
    Hocam alta dogru testleri var asusun ve ayni tabloda y700 de var.

http://laptopmedia.com/review/asus-n551vw-review-although-the-n552-is-around-the-corner-the-new-n551-is-still-affordable-powerful-and-perfect-for-multimedia/

Ekran konusunda y5070 e gore iyi ama halen vasat bir panel kullanilmis gibi duruyor.

• Hocam bu testlere daha önce denk gelmiştim. Bir de Dell Inspiron 7559 var aklımda. Bu kadar beklemişken onu da bekleyeyim diyorum. Şubat ayı içinde geleceği söyleniyordu.
    Hocam aciliyetiniz yoksa tabiki bekleyin

• Arkadaslar vatana geldi

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y700-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128-ssd-15-6-4gb-w10.html?srt=PU#genel-bakis

Alsammi almasammi kararsiz kaldim alirsam haftasonu inceleme gelir

• bende n551 ile y700 arasındayım.

n551 de herkesde hafif olmucak şekilde ışık sızması var orta dereceli fotoğrafları görmüşsünüzdür zaten

pıt sesi varmış bide hopörlörden gelen iyice soğudum .Şekli güzel çok ama bilemiyorum.

Siz alırsanız bunu bizim için test edersiniz iyi olur

Özellik açısından 2side aynı zaten
  • Trakyacus kullanıcısına yanıt
    Hocam bozuk masaustunu duzelttim ekran karti falan siparisi verildi pazartesi geliyor format atilacak windows 10 a yukselticek falan laptop isi yalan oldu yaza dogru y900 gelicek diyorlar yeni ekran kartlari vs zamanda gecer fiyatlar ucuzlar bunun 1000tl fazlasina falan bellimi olur belki 980m li falan laptop alirim

• Edmraver hocam istanbul bilisim sitesi guvenilir midir? Bozuk, hatali, kutusu yirtik, hasarli gelme ihtimalleri var mi? Ayni sekilde ebrar bilgisayar icin de gecerpi sorularim.

The Lich Kinh hocam ben bu haziranda alacagim. Y700 u koymustum kafaya. Simdi y900 dediginiz benim alacagim zamana cikarsa 700 ile farki nedir? Avantaji dezavantaji? Bide fiyat olarak fark fazla mi?

• Guvenilir hocam zaten adamlarla alakasi yok urunler sifir sonucta sorun her sekilde cikabilir nerden olursa olsun. Biz 2 wifi router,galaxy s3 ve bi lg led tv aldik zamaninda. Garantileri bitti yani bayadir kullaniyoruz sıkıntı yok. Kendiniz gidipte inceleyip alabilirsinz zaten kutuyu falan isterseniz sorun olup olmadigini görmek icin yanınızda acip bakabiliyosunuz. Ebrari bilmiyorum pek ama daha yeni 23" led monitor ve zalman psu aldim yarin tum parcalar tamamlaninca kurucam bakalim bi sorun yok ebrar acisindan ama sitelerine ups kargo yazip 13 tl alıyorlar yurticiyle geliyo farkli site yurticine 8tl aliyo..

• Ayrica cok disarda kullanmiycaksaniz bence laptop almayin suanlik cok pahalilar ya 960 falan alabiliyorum ben mesela butceme gore cok hevesim vardi laptopa ama evden disari cikarmiycagim icin masaustu topladim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.