Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Y580 Kulübü[GTX 660M][Yenilendi][83 Üye] (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.763
Cevap
35
Favori
335.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Ben daha önceki bilgisayarıma sandisk extreme takmıştım performansı güzeldi. Sata 3 desteğide vardı. Vatandna h sonu indirimiyle 216 tlye felan almıştım.

peki kaç gb 216 lira ise 128 gb dır diye tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mkardes1903

quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

1600 e vatandan alan şanslı azınlıktan biriym.Yaklaşık bir yıl oldu bir kere yazılımsal bir sebepten ötürü servise gitti onun haricinde bir problem yok.Ama bu makinaya 5400 rpmlik hard disk koyan mühendisede selamalarımı iletiyorum buradan

Kesinlikle süründürüyor. 128 SSD ile sürünmüyor, keyfini sürüyorum.

Bu arada Mac kurmanın peşindeyim cihaza. Dökümanlar ingilizce o yüzden biraz zor. Kuranlar var bakalım.

evet youtubede ukraynali bi arkadas kurmus hackintosh ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

y590 ne zaman cikacak bilgisi olan var mi?gtx765m ekran kartina sahip bir model gozukmuyor sitesinde.Yoksa artik yeni bir tek kartli y5x serisi cikmayacak mi?

y510p y520p seklinde cikacak artik. y590 diye bi model cikmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: r4deon

quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

y590 ne zaman cikacak bilgisi olan var mi?gtx765m ekran kartina sahip bir model gozukmuyor sitesinde.Yoksa artik yeni bir tek kartli y5x serisi cikmayacak mi?

y510p y520p seklinde cikacak artik. y590 diye bi model cikmayacak

Su durumda tek vve guclu ekran karti yerine ortalama ekran kartlariyla sli sistemler satacaklar.ilginc bir karar acikcasi bu gaming laptop isinde cok daha yukarilara cikabilirlerdi.Birkac secenek sunsalar guzel olurdu.Umarim kararlarini degistirirler.
  • Arkadaşlar bilgisayara hiç msata ssd alıp takan var mı önerisi olan ben düşünüyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast556.

batarya sorunu yaşayan arkadaşlar yıpranma çok demişler bazıları benim 11 ay oldu daha sıfır yıpranma. eğer yıpranma var gözüküyorsa bilgisayarın şarjını bitirin ardından full şarj yapın ardında tekrar bitirin ve pil koruma modunu açıp tekrar şarj edin büyük ihtimalle yıpranma büyük oranda düşecektir. sıcaklık değerlerine gelince bir çok oyun denedim ama 90 dereceyi görmedim en çok 85 86 falan olmuştu oda 3 saatten fazla oynamada ama bu değerler masada oynayınca. kucağınızda oynarsanız mutlaka yüksek değerlere çıkacaktır çünkü hem ısıyı dağıtamıyor hemde siz sıcaksınız kucakta en fazla internette gezmeye bakın derim :)

Aynen hocam.Bende yıpranma %31 gösteriyordu dediğiniz gibi yaptım ve hala yapıyorum.Yıpranma %4'e düştü.

• xTRforce kullanıcısına yanıt
    Aynen 120 gb dı ama lenovo da değil şimdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Aynen 120 gb dı ama lenovo da değil şimdi...

tabikide ama yetiyormu 128 gb? ben şimdi bakıyorum 500 gb ın yarısını doldurmuşum resim müzik film de hem harici disk te. Öyle gereksiz program felande yüklü değil oyunlar tutuyor biraz bf3 32 gb yer kaplıyor :)
  • xTRforce kullanıcısına yanıt
    Hocam 120 gb biraz zorluyor. o gerçek. Benim herşey haricideyydi.
  • ANTHYPATHY kullanıcısına yanıt
    anladım peki bu 256 gb civarındakiler ne zaman ucuzlar yada ucuza alabiliceğimiz bir yer felan yokmu?
  • merhaba arkadaşlar,benim pc yi alalı 10 ay oldu aldığımdan beri ısınma sorunu vardı servise gönderdim adaptoru orijinal olmadığı için ısınıyor dediler adaptor bilgisayarı aldığımdaki adaptor zaten bimeksten almıştım bilgisayarı da benim asıl sorum adaptorun uygun olmaması bilgisayarda aşırı ısınmaya yol açar mı?yoksa lenovo başından atmak için bi şeyler mi uydurdu bana yardmcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden.
  • ben de ssd ye gectim gecen hafta( bu arada esekten inip ata binmis gibi oldugumu da soylemeliyim, 7-8 saniyede acılıyor makina)

lenovoya aradım, dedim ben yeni bir disk aldım ve malum win8 de key anakarta gomulu. o yuzden bana oem surumunu ındırebicegim link verin dedim.ilgilencez dediler. bugun fedexle ta fransadan 4 tane dvd gondermisler recovery icin. takdir ettim gercekten.
  • Bence msata takmaktansa 256 gb bir ssd takmak daha mantıklı. İntelin 335 serisi 256 gb modelini düşünüyorum. Ancak bu aralar fiyatlar ortalama 100 Tl yükseldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast556.

batarya sorunu yaşayan arkadaşlar yıpranma çok demişler bazıları benim 11 ay oldu daha sıfır yıpranma. eğer yıpranma var gözüküyorsa bilgisayarın şarjını bitirin ardından full şarj yapın ardında tekrar bitirin ve pil koruma modunu açıp tekrar şarj edin büyük ihtimalle yıpranma büyük oranda düşecektir. sıcaklık değerlerine gelince bir çok oyun denedim ama 90 dereceyi görmedim en çok 85 86 falan olmuştu oda 3 saatten fazla oynamada ama bu değerler masada oynayınca. kucağınızda oynarsanız mutlaka yüksek değerlere çıkacaktır çünkü hem ısıyı dağıtamıyor hemde siz sıcaksınız kucakta en fazla internette gezmeye bakın derim :)

Bu yöntemi hangi sıklıkla yapmalıyım, yıpranma oranım %10.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Tesla-

1600 e vatandan alan şanslı azınlıktan biriym.Yaklaşık bir yıl oldu bir kere yazılımsal bir sebepten ötürü servise gitti onun haricinde bir problem yok.Ama bu makinaya 5400 rpmlik hard disk koyan mühendisede selamalarımı iletiyorum buradan

Ben de aynı şanslı gruptanım :D Gerçekten harddisk acı çektiriyordu makinaya biriktirdim parayı aldım bi 128lik SSD dile geldi alet :D
  • 128 yetmez ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en sonunda alacam bende ama zaten zar zor para biriktiriyoz öğrenci adamız ona sıra gelmiyor.
  • Önümüzdeki ay Y580'i alalı aşağı yukarı bir yıl olacak. O zamandan beri kullanıyorum; birkaç şey dışında gayet memnunum. Laptop'ın vaat ettiklerinden, sunduklarından da, Lenovo markası ve fiyat/performans konusundaki başarısından da. Ancak kafama takılan birkaç mevzu var; sorayım dedim. Mesela, bilgisayarınızın şarjı ne kadar gidiyor? Evdeyken olabildiğince adaptöre bağlı kullandığımı söyleyebilirim, tabii arada evdeyken bile bataryadan kullandığım, dışarı çıktığım, gittiği süreye baktığım zaman da oluyor ama dengeli kullanımda, ekran parlaklığı son veya ona yakın, oyun oynamadığım vakit üç saat giden bir batarya performansı benim için iyi sayılıyor. Oyun oynarsam durum doğal olarak daha vahim tabii. Zamanında denk geldiğim bazı incelemelerde 4-5 saatten bahsediliyordu, düzenli olarak bu kadar süreyi gören var mı? Yoksa benim sürem mi az? Bundan da şüpheleniyorum da. İnternette birkaç araştırma yaptım da aynı benim gibi benzer şeylerden bahsedenler de var, 2.5-3 saat giden pil vs., dönüp baktığım birkaç incelemede de eksi olarak pil mevzusundan bahsediliyor. Şu satırları yazarken bile laptop adaptöre bağlı değil, parlaklık sondan iki tık geride, ekran kartı NVIDIA yüksek performans değil de entegre olan olarak seçili, pil %85 dolu, kalan süreyi 2 saat 50 dk olarak tahmin ediyor. Tabii bu ara ara değişiyor ama, bazen 2:40 da oluyor. Ne zamandır bu mevuz kafamın bir köşesini kurcalıyordu ama pek bakınamamıştım, bir zamandır soruşturuyorum da internette de daha detaylı araştırmaya devam edeceğim, burdaki durumu da bir öğrenmek istedim.

Bir diğer konu ise, sizde de ekranın çerçevesinde belli belirsiz, kolay görünmeyen ancak belli açılardan ürünün sahibinin fark edebileceği, ince çizik oluyor mu? Benim özellikle ekranın sol çerçevesi, sağda enteresan bir şekilde yok, belli bir uzunluğa sahip ama arada bir boşluk olan, belki bilgisayara baktığım zaman sadece benim fark edeceğim veya çok dikkatin ya da belli açının/ışığın gerekeceği, üstte bahsettiğim tarzda bir çiziğe sahip. İlk fark ettiğimde başta anlam veremedim ama zamanla kapağını kapatırken, üst kapağın altta klavyenin yanına belki zaman zaman fark etmeden nispeten şiddetli sayılabilecek şekilde çarpmadan oluştuğuna kanaat getirdim. Başka bir biçimde olma şansı yok ve tam da oraya denk geliyor, ben çatır çutur sürekli hızlı kapatan bir insan olmasam da -aksine teknolojik eşyalar konusunda oldukça titizimdir- bir yılda kaç defa kapak açılıp kapanmıştır, ondan oldu diye zannediyorum ama merak ediyorum bunu başka yaşayan var mı? Lenovo sağlam marka, modelleri güzel, sahip olduğumdan da oldukça memnunum ama her ne kadar hiç belli olmasa, detaylı incelemedikçe fark edilmese, kafaya takmasam da yine de bunların olmaması gerek bence.

• çizikler bende de var. hatta 2 ekranın üst tarafında ki çerçevede 2 tane büyük çizik var belli oluyor solda ve üstte ufak ufak çok var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde şarjda kullandığım için pile hiç dikkat etmiyorum. Ekran çerçevesi ise 1 yıl olacak jelatinleri çıkarmadım hala. Sıkıntı yoktur herhalde altında :)
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.