Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi] (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.207
Cevap
28
Favori
680.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TechTR

Merhaba! Arkadaşlar i7 ssd'siz olanından aldım ama ekranı açarken sağ menteşeden tık sesi geliyor. Araştırdım 2 kişide bu sorunun olduğunı öğrendim. Yetkiliyi aradım (vatandaki) zamanla sesin kesilebileceğini, bu modellerde gevşemenin olduğunu söyledi. Bu tarz skıntı yaşayanlarınız var mı? Şu an yedek bilgisayardan yazıyorum. Montaj bölümünde haliyle ortam sesli olduğu ve akla gelmeyen bir durum olmasından ötürü dikkat çekmedi. Bilgisayar montajda açıldı, kurulum yapıldı ve hoparlörde sorun var mı diye youtubeda şarkı dinlendi. Evde kullanmış olmamak için açmadım henüz. Ses acaba menteşeleri saran jelatinlerin takılmasından mı kaynaklanıyor acaba diye jelatinleri de çıkardım. Ekran açılırken tık sesi sağ menteşeden gelmeye devam etti. Değişim talep edicem artık!

Pek önemsenecek bir sorun sayılmaz ekranı tam şekilde bir kaç kez aç kapat yap Menteşe kendini salar tık sesi de ortadan kalkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

quote:

Orijinalden alıntı: TechTR

Merhaba! Arkadaşlar i7 ssd'siz olanından aldım ama ekranı açarken sağ menteşeden tık sesi geliyor. Araştırdım 2 kişide bu sorunun olduğunı öğrendim. Yetkiliyi aradım (vatandaki) zamanla sesin kesilebileceğini, bu modellerde gevşemenin olduğunu söyledi. Bu tarz skıntı yaşayanlarınız var mı? Şu an yedek bilgisayardan yazıyorum. Montaj bölümünde haliyle ortam sesli olduğu ve akla gelmeyen bir durum olmasından ötürü dikkat çekmedi. Bilgisayar montajda açıldı, kurulum yapıldı ve hoparlörde sorun var mı diye youtubeda şarkı dinlendi. Evde kullanmış olmamak için açmadım henüz. Ses acaba menteşeleri saran jelatinlerin takılmasından mı kaynaklanıyor acaba diye jelatinleri de çıkardım. Ekran açılırken tık sesi sağ menteşeden gelmeye devam etti. Değişim talep edicem artık!

Pek önemsenecek bir sorun sayılmaz ekranı tam şekilde bir kaç kez aç kapat yap Menteşe kendini salar tık sesi de ortadan kalkar.

Onu da düşünüyorum da ne bileyim işte 2000'e yakın para ödeyip kusursuzluk arıyor insan. 10'a yakın açıp kapatmışımdır düzelmedi. Aslında genelde masaüstünde durduğu için notebook ekranını hiç oynamıyorum zaten. Ama karın ağrıtıyor işte. Bi hevesle geldik tık ediyo. Hem iade ettiğim asusu alana kadar, hem onu iade edene kadar çok beynim şişti açıkçası. Nazar boncuğu olsun o da diyesim var artık!

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

quote:

Orijinalden alıntı: matis01

quote:

Orijinalden alıntı: bilgiyemerakli

LENOVO Y570 CORE İ7 2670QM-2.20GHZ-8GB DDR3-750GB+64SSD-15.6"-DVDRW-2GB GT555M-BT-W7PRE
    Kullanan arkadaslar.
    Yukarıdaki, 64SSD li bilgisayarın ailma hizi nasil?

bana daha dün geldi. Fazla inceleyemedim ama şuan bilgisayar 3-4 saniyede kapanıyor. 20-25 saniyede açılıyor.

Normal HDD ye göre 2 kat fark var işte

benimki kapanısta aynı 3-4 saniye ama acilisi 10 max 15sn

• sonunda hayırlı olsun vatandaki i5li modelini aldım.birçok sorum olucak ama şimdi şunu halledelim
    edit:
    c:470gb d:30gb tam tersini nasıl yapıcam?cyi daralt dediğimde daralttığım kesim boşta kalıyor d: ye atamıyorum onu

ya beyler bütün driverler yüklenmiş aygıt yöneticisnde sorun yok gösteriyor bende ekran kartını güncelledim bi tek onun dışında windows güncellemesi yaptım şuanda torrentle oyun indiriyorum pilde çalışıyor ama %25-30 civarı cpu yiyo.
    Sıfır bilgisayar alalı bikaç saat oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 29 Aralık 2011; 0:28:14 >
  • arkadaşlar çoğu yorumu okudum ama bu optimus muhabbetini çözemedim gitti. nvidia'nın son driverını da yükledim ama nedense oyunlara illa ki izin vermem gerekiyor. sadece pes 2012'de denedim aslında. mesela settings kısmında full ayarlara getirmek istediğimde izin vermiyor. ama oyuna 3d grafik ayarlarına eklediğim için full ekran ve çözünürlükte oynayabiliyorum. ama bu iş midemi bulandırıyor çünkü ben settings'den de tüm fulleri seçebilmek istiyorum (biliyorum pislik çıkartıyorum ama seçmem lazım :)) ) yönetici olarak da çalıştırdım ama olmadı nedense. bir de windows puanlamasında windows aero masaüstü puanı 5,8 çıkıyor. herkesde böyle mi? bu arada pc'm full olan y570'tir :))
  • bu yeni ssd li modellerdeki gibi kart ssdlerden bulup bizimde takma şansımız var mı ya bayağı içerledim duruma :) Birde sata 2 almamız lazım dimi alırsak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.f.u.k_XVI -- 29 Aralık 2011; 2:34:50 >
  • pcyi biraz kurcalayınca sorunlar çıkıyo tabi, yukarıdakisorumu hem değiştiriym hem ilave yapıyım
    c: 470 gb - d:30gb ..Ben c: yi 30 d: yi 470gb nasıl yapıcam?
    konu içinde verilen ekrn kartı driverımı yoksa nvidianın sitesinden güncl olanı bulp onumu yüklüyüm?Şuanda konu içinde verilen sürüm var.
    Herhangi bir klasör vs. açtığımda cpu kullanımı %00lardayken %20-30 lara çıkıyor.Bunun sebebi intel ekran kartını kullandığı için cpu mu harcıyor yoksa başka bi problem mi var?
    Bilgisyarı ilk aldığımda driverlerın hepsi yüklüydü bende bkaç tanesini güncelledim, dediğim gibi ekran kartının hangisini yüklüyüm bide lenovonun sitesindeki bios driverını kurmadım, kurmam gerekiyormu?
    Bilenler lütfen cevaplasın
  • benım makınede bazen 1 sanıyelık bır takılma soz konusu oluyor oyun oynarken yada fılm ızlerken veya forumda gezerken hatayı tam tarıf etmek ıcın surtunmesız bır zemınde hızla ılerleyen bır cısmın 1 sanıyelıgıne tırtıklı bır alana gırmesı gıbı zaten benzerı bır seste gelıyor . ekrandada her ne varsa o sanıye takıla takıla ılerlıyor ama cok kısa suruyor buna benzer bır sorun yasayan oldumu hıc ?

5 satte 4 defa gerceklestı her gun mutlaka oluyor bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 29 Aralık 2011; 5:49:04 >
  • Vatan da bügün de %26 indirim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercilless

arkadaşalr bende bugün LENOVO Y570 i5-59-320981 kodlu modelini aldım.

forumun ilk 30 sayfasını ve son 10 sayfasını okuyabildim ve yazdıkları ile yardımcı olan herkese teşekkür ederim. okuduğum sayfalar içerisinde cevabını tam alamadığım bir kaç husus var. onları size sormak istiyorum.

1. öncelikle bu hdd yi bölme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor muyuz. bazı arkadaşlar bölme işlemi gerçekleştirildiğinde one key rescue 'nun çalışmadığından bahsetmişler. bu sorunu doğurmayacak şekilde istediğimiz boyutlarda C , D ve E oluşturabiliyor muyuz?

2.) i5 modellerde de usb 3.0 olduğu söylenmiş fakat usb 3.0 lar bildiğim kadarıyla mavi renkte olmakta. benim laptopta usbler mavi değil. acaba 3.0 yok mu?

3.) ilk sarj için 8-9 saat beklemek gerekli midir?

son olarak, yeni bir y570 kullanıcısına, recovery dvdleri oluşturmaktan başka ilk etapta yapmam gereken ( ekran kartı driver güncelleme vs.) önereceğiniz birşeyler var mıdır?

teşekkür ederim.

edit: imla

Aynı şekilde bendede i5 modeli var.
    http://forum.donanimhaber.com/m_54050748/tm.htm
    Burada detaylı anlatımlar var Z570 model olmasına aldanma aynı özellikte y570 ve z570 ben burada LuX Aeterna arkadaşımızın sölediklerini bir bir gerçekleştirdim ve istediğim sonuçları aldım umarım sizede yararlı olur şimdiden başarılar...

• Lenovo IdeaPad Y570
    Kullanıcılar burada arkadaşımız herşeyi tek tek anlatmakta sorunlarınızı buradan çözebilirsiniz...
    http://forum.donanimhaber.com/m_54050748/mpage_3/key_/tm.htm
  • Arkadaşlar C: 471 gb D:28 gb gözüküyo normalde 600 falandı doldurduğum için azaldı mı acaba diye düşünüyorum var mı böyle bir durum ?
  • ilk şarjı bikaç saat tutuktan sonra %50-70 civarına geri inince bataryasız kullanmaya başladım da 2. kwz şarj edince uzun tutsam(8-12 saat) olur mu?İlk şarjı uzun tutun demişler ama ben kısa tuttum işte
  • Valla şahsen şarzdan yana sıkıntısı olucak bir makina olacağını düşünmüyorum...
  • arkadaşlar y570 bugün elime geçti. bu 2 gpu arasında geçiş yapmak için kullanılan ön tarafındaki anahtarı çevirip ışık yandığında nvdia gpu mu devreye giriyor. ayrıca nvdia ayarlarından bir şey yapmak gerekiyor mu? bu konuda ayrıntılı bir açıklama alabilirsem memnun olurum.
  • Aslında ben asus n55 almak istiyordum ama fiyatının çok yüksek olmasından dolayı lenovo almaya karar verdim.Tek farkı blu-ray ve fulll hd galiba.Onunharicinde fark göremedim.Kasa olarak asus daha sağlam diyorlar alan arkadaşlarım nasıl sizce sağlamlık olarak????
  • Millet bu vatandaki lenovonun 6gb ram i7 olanı alsakda 2 gb ram taksak garantisi bozulur mu yarın almaya gidicem bilgisayarı muhtemelen
  • Beyler bir de bu cumartesi indirim olacak mı sizce vatanda???
  • Bi soru daha sorucam ama ben eksenden almıstım elektrik problemi yüzünden iade ettim makinayı onun ekran kartı 1 gb rami 8gb tı bununki 2 gb ama ramide 6 gb nasıl bi fark olur sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbc

arkadaşlar y570 bugün elime geçti. bu 2 gpu arasında geçiş yapmak için kullanılan ön tarafındaki anahtarı çevirip ışık yandığında nvdia gpu mu devreye giriyor. ayrıca nvdia ayarlarından bir şey yapmak gerekiyor mu? bu konuda ayrıntılı bir açıklama alabilirsem memnun olurum.

Sen masaüstünde sağ tıkla nvidia panelini aç 3d ayarlarının yönetilmeini tıkla, genel ayarlardan nvidiayı seç.genel ayarların yanında program ayarları var oradan hangi programın nvidia ekran kartını kullanması gerektiğini belirliyosun.Daha sonra sen sağ alttaki aleti çekince nvidia aktif oluyor.Ekranın sağ altında gizli simgeleri göster de sonra oradan nvidia gpu etkinliğini aç, hangi programın nvidiayı kullandığını görürsün.

Ben bios update yapmadım, bendeki sürümün tarihi eski sanırım yenisini kurucam ama herhangi bi yedek almam gerekiyor mu?
    Edit:indirip kurmaya çalıştım ama b işlem için yükseltme gerekiyor dedi kurulum yapmadı, güncel sanırım bios?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 29 Aralık 2011; 20:05:29 >

• 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.