Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi] (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.207
Cevap
28
Favori
680.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CaanK

quote:

Orijinalden alıntı: Platinium

bugün gidip yarım saat asus ile karşılaştırdıktan sonra asus'un kötü klavye tasarımı, lenovo'nun ssd hd olması ve 100 lira ucuz sebebi ile bende i7'li ssd li modelden alıp lenovo ailesine katıldım

şimdiye kadar tek hayal kırıklığım sistemi ssd'ye değilde normal hdd e kurmuş olmaları. kurtarma diski oluşturmam yeni bitti şimdi sistemi ssd'ye nasıl atarız olun yolunu bulmaya çalışıyorum.

sistem zaten ssd kurulu ancak c diskinde bir görünüyor..

bende diyorum bu nasıl hızlı ve sessiz bir hdd böyle helal olsun lenovo'ya diye meğer marifet ssd deymiş.

bu arada arkadaşlar ssd gerçekten mükemmel bir teknoloji 23 güncelleştirme yükleyip açılıp kapanması sıradan bir bilgisayarın açılıp kapanmasından daha hızlı gerçekleşti. üstelik hdd tıkırtısıda yok.

asus ekranı ile aklınızı çelmesin ssd'nin tadına bakın derim ben.

• quote:

quote:

quote:

bugün gidip yarım saat asus ile karşılaştırdıktan sonra asus'un kötü klavye tasarımı, lenovo'nun ssd hd olması ve 100 lira ucuz sebebi ile bende i7'li ssd li modelden alıp lenovo ailesine katıldım

şimdiye kadar tek hayal kırıklığım sistemi ssd'ye değilde normal hdd e kurmuş olmaları. kurtarma diski oluşturmam yeni bitti şimdi sistemi ssd'ye nasıl atarız olun yolunu bulmaya çalışıyorum.

bende diyorum bu nasıl hızlı ve sessiz bir hdd böyle helal olsun lenovo'ya diye meğer marifet ssd deymiş.

bu arada arkadaşlar ssd gerçekten mükemmel bir teknoloji 23 güncelleştirme yükleyip açılıp kapanması sıradan bir bilgisayarın açılıp kapanmasından daha hızlı gerçekleşti. üstelik hdd tıkırtısıda yok.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın...

• quote:

quote:

quote:

peki 64gb ssd li bölümde recovery dosyaları ve win7 işletim sistemi dahil, açtığınızda kaç gb boş yer kalıyor?

diğer 750gb lık hdd D bölümü olarak ayrı bir yerde mi yer alıyor?

ve birde son olarak örneğin 10gb lik bir oyunu diğer 750gb lik hdd ye kurup ssd nin boş kalmasını sağlayabilir miyiz? yani ssd de sadece temel progrlamları kursak, oyun gibi yüksek boyutlu uygulamaları diğerine kurmak mümkün müdür?

• dediklerinin hepsi doğru performans için recovery ve işletim sistemi ssd'de kurulu yaklaşık olarak yarısı doludur.750gb lik hdd ayrıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 25 Aralık 2011; 19:26:28 >
  • Arkadaslar fan ayarı yaptıgımız tus ile yanindaki tus(ekran ayari) calismiyor.. Donanimsal bir sorun oldugunu sanmiyorum.. Bu tuslarin herhangi bir driver'i var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerist07

quote:

quote:

quote:

peki 64gb ssd li bölümde recovery dosyaları ve win7 işletim sistemi dahil, açtığınızda kaç gb boş yer kalıyor?

diğer 750gb lık hdd D bölümü olarak ayrı bir yerde mi yer alıyor?

ve birde son olarak örneğin 10gb lik bir oyunu diğer 750gb lik hdd ye kurup ssd nin boş kalmasını sağlayabilir miyiz? yani ssd de sadece temel progrlamları kursak, oyun gibi yüksek boyutlu uygulamaları diğerine kurmak mümkün müdür?

sadece sistem dosyalarını ssd'de saklarsanız ki ben öyle yaptım 30gb boş yer kalıyor. buraya normal bilgisayarımda yavaş çalışan office 2007 kurdum ve diyebilirim ki çalışma hızı korkunç. ilk kez kullanacaksanız bu teknolojiye hayran kalacağınızı söyleyebilirim.

istediğin programı istediğin hdd e kurabilirsin bu konuda bir sınırlandırma yok.

bu arada disk paylaşımı biraz garip. ssd D diski, normal 750 lik disk C diye tanımlı. bu yüzden sistem dosyalarının bir kısmı 750 lik disk te ve ben bundan pek hoşnut kalmadım. keşke ssd'yi C diye tanımlayıp windowsla ilgili herşeyi burada tutarken 750 lik diski depo gibi sadece özel klasörlerimizin olacağı depo disk tanımlasaydılar. benim gibi herşeyin toplu ve belli bir düzende olması konusunda takıntılıysanız bu pek hoşunuza gitmeyebilir.

becerebilirsem formatlayıp sistetemi tamamen ssd ye atıp C diski tanımlayıp 750 liği depo diskim yapmak niyetindeyim ama bu benim format atacağım ilk laptop ve ssd disk bu konuda bir rehber bulmadan bu işe girişemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 25 Aralık 2011; 19:45:00 >

• vatandaki laptopta pcdepoda satılan y570'deki kulaklık takınca cızırtı geliyor mu ?
  • 1500 e ver hemen direk nakit parayla alabilirim arkadasım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagaaty

vatandaki laptopta pcdepoda satılan y570'deki kulaklık takınca cızırtı geliyor mu ?

benim cihazı sennheiser hd201 ile kullanıyorum ve kulaklık sesinin biraz az olması dışında herhengi bir cızırtı yok.

istersen kulaklığı değişip bir dene. düzelmezse aldığın yer ile görüş.
  • quote:

vatandaki laptopta pcdepoda satılan y570'deki kulaklık takınca cızırtı geliyor mu ?

Realtek ses driverini kaldır daha güncel bir realtek indir kur sorun çözülecektir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolasoft

Arkadaslar fan ayarı yaptıgımız tus ile yanindaki tus(ekran ayari) calismiyor.. Donanimsal bir sorun oldugunu sanmiyorum.. Bu tuslarin herhangi bir driver'i var mi?

Lenovo onekey theater uygulamasını başlangıçta çalışır konuma getir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

quote:

Realtek ses driverini kaldır daha güncel bir realtek indir kur sorun çözülecektir...

tamam deneyeceğim sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

quote:

Orijinalden alıntı: legolasoft

Arkadaslar fan ayarı yaptıgımız tus ile yanindaki tus(ekran ayari) calismiyor.. Donanimsal bir sorun oldugunu sanmiyorum.. Bu tuslarin herhangi bir driver'i var mi?

Lenovo onekey theater uygulamasını başlangıçta çalışır konuma getir

Valla hocam yabanci forumda biri cozumu bulmus, once komik geldi ama ise yaradi her ne kadar anlamlandiramasam da.. Sadece bataryayi 5 dakikaligina cikarip taktim ve duzeldi.. Tesekkur ederim bu arada..
  • Y570 modelini vatan bilgisayardan %25 indirimli olarak 2 adet aldım.

i5 modeli 1545 TL
    i7 modeli 1875 TL

oldukça uygun bir kampanya gibi geldi. Buradan da yorumlarını okuyup testlerini yapıyorum sizlerle paylaşırım :)
  • Bende akşam üzeri 1 tane i5 li Y570 aldım.
    Stokta yoktu başka bayiden getiriceklerini söylediler.
    Burdaki yorumlara bakarak aldım inş bi sıkıntı yaşamam :)

• vatandakinde işlemci biraz daha iyi 750gb hdd artı 64gb ssd var başkada göze gelir bişey yok
  • arkadaşlar vatan daki bilgisayarlarin rami 1333 mu
  • evet 1333 yalnız indirim bitti dün.acayip atırmışlar vatanda detaylı özellikleri adam akıllı yazmıyorlar.
  • Bende Vatandan %25 indirimli LENOVO Y570 CORE İ5 2430M modelini aldım bakalım hakkımızda hayırlısı :D
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.