Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi] (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.207
Cevap
28
Favori
680.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boss016

Bu ssdnin performans açısından ne gibi bir etkisi var ? Biri açklayabilir mi lütfen .

Rica etsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagaaty

vatandaki lenovoda usb 3.0 var mı kesin olarak ?

Kesin olarak var
  • ssd normal hdd'lere göre 3 kat daha hızlı çalışır.bu da veri aktarımının normalden 3 kat daha hızlı aktarıldığını gösterir.örneğin sata3 bir ssd saniyede 6gb sata2 bir ssd ise saniyede 3 gb veri aktarım hızına sahiptir.okuma ve yazma hızı olarak sata3'ler ortalama 475-550md saniyede veri aktarır.sata2'ler ise 220-280 arasıdır.baktığında 2 kat hızda olduğunu görürsün bu okuma yazma hızı normal 7200rpm hıza sahip bir hdd de 110-180 dir ortalama aradaki farkı görmek mümkün.lenovoda sata3 desteği mevcut alınacaksa sata3 alınmalı. pc nin açılışı olsun,yepılan işlemler olsun normalden çok daha hızlı olduğunu görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 24 Aralık 2011; 9:21:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: user1983

quote:

Kesin olarak var

usb3 var ekstradan e-sata konmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 24 Aralık 2011; 10:54:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ssd normal hdd'lere göre 3 kat daha hızlı çalışır.bu da veri aktarımının normalden 3 kat daha hızlı aktarıldığını gösterir.örneğin sata3 bir ssd saniyede 6gb sata2 bir ssd ise saniyede 3 gb veri aktarım hızına sahiptir.okuma ve yazma hızı olarak sata3'ler ortalama 475-550md saniyede veri aktarır.sata2'ler ise 220-280 arasıdır.baktığında 2 kat hızda olduğunu görürsün bu okuma yazma hızı normal 7200rpm hıza sahip bir hdd de 110-180 dir ortalama aradaki farkı görmek mümkün.lenovoda sata3 desteği mevcut alınacaksa sata3 alınmalı. pc nin açılışı olsun,yepılan işlemler olsun normalden çok daha hızlı olduğunu görebilirsin.

Teşekkürler güzel bir açıklama oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: user1983

quote:

Kesin olarak var

sağolasın hocam :D
  • arkadaşlar notebooklar için ekran kartı bulmak zor ancak lenovo servisine gönderdiğimizde onlar ekran kartı yükseltmesi vb yaparlarmıyki
  • batman arkham city'i inceleyen oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAG1ZHAN

arkadaşlar notebooklar için ekran kartı bulmak zor ancak lenovo servisine gönderdiğimizde onlar ekran kartı yükseltmesi vb yaparlarmıyki

ekran kartı anakartla tümleşik o yüzden yapılamaz...
  • Arkadaşlar bi sayfa önce sordum ama cevap alamadım.. Lenovonun 555 ekran kartlı modelinden almayı düşünüyorum..

Ama işlemcinin i5 ya da i7 olması oyun perfomansını etkiler mi???

Benim için oyun dışındaki tüm uygulamalardaki (bilgisayarın açılması olsun, dosya açılma hızı olsun, diğer programlardaki hız olsun) hız düşüklüğü hiç önemli değil.

Yani diyeceğim aynı ekran kartı ile i5te de i7de de aynı fpsyi alabilirmyim? Ve aradaki yaklaşık 700 liralık bi farka değer mi i7 almak?? (sadece oyun açısından düşünürsek..)

Lütfen cevaplarsanız sevinirim..

• bu aletin batman arkham city performansı nasıl ??
  • Oyun dışındaki uygulamalarda i7 i5e göre daha iyidir zaten, benim alabileceğim lenovonun diğer modellerinde de aynı işlemci var.555 ekran kartıyla 540me ekran kartı arasında epey fark olduğu belli de işlemcinin i5 olması neyi değiştirebilir?
    Birde z570 de ısınma sorununu duymadım da y570in i5 işlemci modelinde (555ekran kartı) ısınma sorunu yaşar mıyım?
    Amphixus sorusuan benzer bi soru oldu, acilen cevap alırsak güzel olur sanırım, indirim kaçmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazim450

almayı düşünen arkadaslar.bende ilk baslarda sizler gibi düşünüyodum.yok su oyunu acarmı,söyle oyun yuklesem kasarmı,son grafik ayarlarına alırsam donarmı gibicesinden.ama iyiki almısım makinam canavar gibi cok sükür.verdiği tavsiyeler neticesinde siz değerli dh sakinleri özellikle THE LOST kardesim ve SARPY arkadasıma tessekkürü kendime borç bilirim.sizlerin sayesinde y570 sahiibi oldum.oyun soran arkadaslara şöyle söyleyebilirim.BATTLEFİELD 3 ultra ayarlarda ortalama yarım saatte bir 2-3 saniyeliğine ani fps düşüşleri ile(oyun gayet akıcı high ayarlarda sorun yok ama ben ultrada oynadım ultradada resmen akıyo)bitirdim.CALL OF DUTY MODERN WARFARE 3 son grafik ayarlarında takıntısız hiç donmadan bitirdim.NFS THE RUN son grafik ayarlarında 10-15 dakikaya bir ani fps düşüşü oluyo.bi alt kademeye çektim takntısız onuda bitirdim.CRYSİS 2 yide son grafik ayarlarında oyun genelinde 3-4 kere bazı sahnelerde 2-3 saniyelik fps düşüşü yaşayarak bitirdim.ardından FEAR 3,COD BLACK OPS,PORTAL 2 oyunlarını hiç sorunsuz son grafik ayarlarında bitirdim.söylediğim ani fps düşüşleri de oyun genelinde bazı sahnelerde oluyor.oyunu aksatacak cinsten değil yani.içinize kuşku düşmesin.makinanın oyun performansında maşallahı var diyecek söz bulamıyorum.hiçmi kötü yanı yok,canını sıkan tarafı yok diye sorarsanız.....VAR ama performans konusunda değil.hdd konusunda.adamlar D ye 30 gb vermişler kalanını C ye kaktırmıslar.bölme konularında fazla bilgim olmadıgı için de hem bilgisayarı yeni aldım hem de recovery tusu bozuluyomus diye bişey duydum hiç dokunmadım.böyle kullanıyorum.bide ekranı biraz nazik gibi geldi bana diğer arkadaslarınki nasıl bilemiyorum ama muhtemelen aynıdır.biraz kibar kullanım istiyor.sorularınız olursa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.

Nereden aldın link verirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: Amphixus

Arkadaşlar bi sayfa önce sordum ama cevap alamadım.. Lenovonun 555 ekran kartlı modelinden almayı düşünüyorum..

Ama işlemcinin i5 ya da i7 olması oyun perfomansını etkiler mi???

Benim için oyun dışındaki tüm uygulamalardaki (bilgisayarın açılması olsun, dosya açılma hızı olsun, diğer programlardaki hız olsun) hız düşüklüğü hiç önemli değil.

Yani diyeceğim aynı ekran kartı ile i5te de i7de de aynı fpsyi alabilirmyim? Ve aradaki yaklaşık 700 liralık bi farka değer mi i7 almak?? (sadece oyun açısından düşünürsek..)

Lütfen cevaplarsanız sevinirim..

oyunlarda çok büyük bir etki yapmaz oyununa göre 3-4 fps anca fark eder. bazılarında fark etmez bile. aynı anda birden fazla çoklu işlem yapacaksanız (örneğin tasarım, analiz programı açıp üstüne bide gta4ü açacağım diyorsanız o ayrı) anca i7den performans alırsınız. ben mesela mekatronik mühendisiyim aynı anda solidworks,autocad, ansys gibi cad cam uygulamalarını açıp kullanıyorum. Solidde render alıyorum işlemcim core2duo 2.0 ghz ve turbo boost olmamasına rağmen rahatlıkla kullanabiliyorum. yani kısaca i5 işinizi görür o kadar fazla para vermeye gerek yok onun yerine ssd takarsanız daha performanslı olur. bende yeni aldım i5 işlemcili n55sf 4gb ramli (kendi laptopum işimi görüyordu ama uzun süredir kullandığım için sıkıldım birde elektrik süpürgesi gibi ses çıkarıyordu sürekli :) ). üzerine bir 4gb ram daha vatandan aldım 42tlye onu takacağım (aslında gerekli değil ama alayım dedim). Birde ssd takacağım 120 gb. bilerek full hd almadım çünkü çok ufak oluyor yazılar iyi göremiyorum hem gözü de yormaya gerek yok. 21inç lcd de almayı düşünüyorum full hd. tasarım yaparken onu kulanacağım yani kısaca 2100 tl civarına bu saydıklarımı halledeceğim bi aksilik olmazsa... sizde bu saydıklarımı göz önünde bulundurarak bie seçim yapabilirsiniz ama ekran kartının iyi olmasına dikkat edin çünkü birçok uygulamada ve oyunda en önemli eleman ekran kartıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafacemo

arkadaşlar kolay gelsin malum bugün vatan da %25 indirim var ve bende notebook alacam 3 model arasında kaldım ;

1. Lenovo:http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-319791-y570-core-i7-2670qm-220ghz-6gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2gb-gt555m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=58154#allImages

2. Asus:http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-k53sv-sx645v-k53sv-core-i7-2670qm-20ghz-4gb-ddr3-640gb-156-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57286

3. Dell:http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/dell-5110-b63p66d-ins-5110-core-i7-2630qm-20ghz-6gb-640gb-156-dvdrw-1024mb-gt525m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=56818

Aklım Lenovo dan yana gibi ama sizlerden de bir tavsiye almak isterim.

lenovo bu saydıkların içinde tartışmasız en iyisi. bi kere ekran kartı farkı büyük. lenovo derim ben...

• bende lenovo dan yanayım ama işte asus kafamı gıdıklıyo yani asus a mı para verilir lenovo yamı karar veremekte zorlanıyorum
  • quote:

bende lenovo dan yanayım ama işte asus kafamı gıdıklıyo yani asus a mı para verilir lenovo yamı karar veremekte zorlanıyorum

asus n55sf'lere de bak o zaman. vatanda ve darty'de var... ekran kartı lenovo ile hemen hemen aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekatronikçi -- 24 Aralık 2011; 14:22:22 >
  • darty de 2099 lira ama stokta yok vatan dada 2352 lira o kadar parada veremem bütçeme ve aradığım kritere uyan lenovo ama işte sonradan pişman olmak daha kötü lenovo yı alacam hayırlı olur inşallah.
  • quote:

darty de 2099 lira ama stokta yok vatan dada 2352 lira o kadar parada veremem bütçeme ve aradığım kritere uyan lenovo ama işte sonradan pişman olmak daha kötü lenovo yı alacam hayırlı olur inşallah.

hayırlısı olsun pişman olacağını sanmam lenovo da iyidir burada kullanan yüzlerce arkadaş var...
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.