Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallahi orjinal oyun oynamadığımdan şimdilik performans bilgisini veremeyeceğim benimkinin. Ultra'da her şey hoş, fps gayet yeterli iken sürücü kendi kendini kapatıyor mesela Skyrim'de ama ben oyundan olduğunu düşünüyorum. Neyse aslında sorum da o değil.

Gerçi sorum yoktu cihazla ilgili. Cooler soracaktım ama daha biraz sıcaklık ölçümleri alıp öyle danışıcam size. Hem kurbandan biraz para alırız. asdasd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechanica

Vallahi orjinal oyun oynamadığımdan şimdilik performans bilgisini veremeyeceğim benimkinin. Ultra'da her şey hoş, fps gayet yeterli iken sürücü kendi kendini kapatıyor mesela Skyrim'de ama ben oyundan olduğunu düşünüyorum. Neyse aslında sorum da o değil.

Gerçi sorum yoktu cihazla ilgili. Cooler soracaktım ama daha biraz sıcaklık ölçümleri alıp öyle danışıcam size. Hem kurbandan biraz para alırız. asdasd.

Ekran kartı sürücüsü nasıl kapatıyor kendini? Biraz daha açar mısınız? Çünkü bende öyle bir problemden garantiye yollamış değişim almıştım.
  • Hemen ultraya getirip bir deneme yapayım. Ekran kartı sürücüsü durduruldu dediği bir defaydı belki de benim görebildiğim. Diğerlerinde durum şu. Oyun penceresinde ekran siyah kalıyor alt+tab yaparken geçişler oluyor ama her defasında yine oyun ekranına geçiş yapıyor . Açma kapama tuşuna bastığım uykuya geçip geri geliyor. Anca ctrl+alt+del'i kullanıp oturumu kapatıp açıp tekrar işletim sistemini kullanabiliyorum.
  • Bi sorun var, SLI aktifleştirince ekran ayarları bozuluyor simgeler ve website yazıları büyüyor. Hatta bazı flash uygulamaları artık sığmıyor boşluğuna. Bunun sebebi ne olabilir ? SLI'yı deaktif edince düzeliyor sorunlar.

Sorunu çözdüm: BİOS update'yi yapınca sorun çözüldü, aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar olursa denesinler.

Yeni bi sorun çıktı Energy management'den en iyi pil durumuna getirince, laptop sanki fiş takılı değilmiş gibi yavaşlıyor. Update yaptım ama durum değişmedi. Tüm laptoplar böyle mi bilmiyorum ama Y510P acayip sorunlu bi laptop. USB slotları çok kalitesiz, malzeme kalitesi kötü, wireless bağlantısı diğer tüm PC'lerden daha kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 29 Eylül 2014; 11:14:27 >
  • Fukceng kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhaba(Geri dönmek güzel), sorunuzu bende br zamanlar araştırmıştım ancak arka kapağı açarsanız ürün garantiden çıkar onun için ozrlamayın fazla derim :D
  • linksir L kullanıcısına yanıt
    Fiyat bakımından iyi ancak ben olsam 2gb ekran kartlı ve 4k ekranlı olanı seçerim anca o zaman bizim elimizdeki pc lerden daha iyi olur :D
  • Merhaba arkadaşlar cihazı bayramdan sonra değişim için servise göndereceğim. sorunum şu. bu ekranın arkasından gelen ses yüzünden. bence yazılımsal ama bir türlü çözemedim. ekran kartı driver yükleyince ses gelmeye başlıyor. ekran ışığı en yükseğe alınca ses kesiliyor. azaltınca gene başlıyor. konuyu bayağı bi okudum bi çözüm göremedim. bu konuda bilgisi olan var mı?
    wifi ve bluetouht beni tatmin etmedi. fakat çok takmıyor diğer sorun daha önemli.
    bir de y50 modeli çıktı artısı nedir buna göre ücret iadesi alıp bu modele mi geçiş yapsam.
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizhanq -- 3 Ekim 2014; 22:32:27 >
  • Bende geçen sene almıştım 750M'li modelini.Acaba kasayı açınca garanti kapsamından çıkıyor mu?Bazı firmalarda çıkmıyor.Güzel bir SSD şart oldu performansa çok etkisi olur takmak istiyorum fakat ona uygun SSD bulmakta sıkıntı biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizhanq

Merhaba arkadaşlar cihazı bayramdan sonra değişim için servise göndereceğim. sorunum şu. bu ekranın arkasından gelen ses yüzünden. bence yazılımsal ama bir türlü çözemedim. ekran kartı driver yükleyince ses gelmeye başlıyor. ekran ışığı en yükseğe alınca ses kesiliyor. azaltınca gene başlıyor. konuyu bayağı bi okudum bi çözüm göremedim. bu konuda bilgisi olan var mı?
    wifi ve bluetouht beni tatmin etmedi. fakat çok takmıyor diğer sorun daha önemli.
    bir de y50 modeli çıktı artısı nedir buna göre ücret iadesi alıp bu modele mi geçiş yapsam.
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Hocam uzun uzun yazamayacağım aynı ses bendede vardı 2. bilgisayarımda ekran parlaklığını kısınca vızıltı sesi geliyor full parlaklıkta bir ses gelmiyordu. verdim alalı kısa olmuştu direkt değişim yaptılar. Y50 için beklenmeli bana kalırsa kardeşimede aldım sonra geri verdim

• merhaba arkadaşlar,

ben geçen yıl z500 almıştım fakat ısınmadan dolayı servise yolladım iki kere iadesi çıktı. bu bilgisayarı almayı düşünüyorum fakat herkes ısınmadan bahsediyor. kasa biraz uyduruk diyor. ne yapsam bilemedim. kullanan arkadaşlar memnun mu? ısınma rahatsız ediyor mu yoksa normal bi sıcaklık mı? yani ben 2600 versem değer mi? ısınma ve performans açısından nasıl bir bilgisayar. önerir mi alan arkadaşlar?
  • wireless aslında sorunlu değil arkadaşlar donanımsal olarak. sadece intel'in sitesinden son driver'ı yükleyin iş tamam. linki burada.

http://downloadmirror.intel.com/23770/eng/BT_17.0.1401.03_s64.exe

ben torrent indiremiyordum yeri geliyor 5 dakikada kopuyordu bağlantı. driverı güncelleyince iş tamam. ahım şahım bir sorun değil de lenovo neden kendi verdiği driverları güncelletmiyor bilemem. ilk satışından beri aynı sorun var insanlarda.
  • Shadow of mordor'u kuran, oynayan oldumu? Bende fps düşük ama ekran kartı da ısınmıyor yani oyun ekran kartını tam kullanmıyor gibi geldi bana
  • ugungor U kullanıcısına yanıt
    Ben kesinlikle öneririm. Isınmayan bilgisayar yoktur hocam abartılacak kadar bir ısı sorunu yok. Fiyatını hakeden bir bilgisayar. Ama sli desteklemeyen oyun sayısı çok fazla göz önünde bulundur. Gerçi desteklemeyen oyunları tek bir 755m rahatlıkla hallediyor ama sen bilirsin
  • kemertasadem kullanıcısına yanıt
    Çift ekran kartlı modeli nereden alabilirim :) bulamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu ürüne rastladım soğutucu stand ararken ne düşünüyorsunuz tanıtımda bile bizim laptop kullanılmış

http://tr.aliexpress.com/item/Laptop-convulsions-radiator-cooler-Notebook-Computer-cool-Exhaust-fan-Laptop-cooling-5V-Notebook-computer-cooling-partner/2021159488.html?s=p

• Uzun zamandır takip etmiyorum fakat ben Vatan'dan almıştım. Pcdepo ebrarbilgisayar eksenbilgisayar nova bilgisayar gibi internet üzerinden satış yapan sitelere de bakabilirsin, kesin vardır. Y50 modelini de bir düşün derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snapsh0t

Fifa 15 te inspector ile sli yi çalıştırabilen varmı arkadaşlar varsa ayarlarını verebilir mi ?

SLI compatibilitiy bits (DX1x) ayarını 0x004000F5 (Assetto Corsa) seçip kaydettim gayet güzel oynanıyor oyun sadece bazen sahalarda gölgeler bozuluyor

nvidia fifa 15 için sli profili güncelleyene kadar idare eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrock6 -- 11 Ekim 2014; 12:10:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrock6

quote:

Fifa 15 te inspector ile sli yi çalıştırabilen varmı arkadaşlar varsa ayarlarını verebilir mi ?

SLI compatibilitiy bits (DX1x) ayarını 0x004000F5 (Assetto Corsa) seçip kaydettim gayet güzel oynanıyor oyun sadece bazen sahalarda gölgeler bozuluyor

Evet 2. ekran kartı çalışıyor ama performansta hiç artış farkedemedim ben sizde de öyle mi ?
  • quote:

quote:

quote:

Evet 2. ekran kartı çalışıyor ama performansta hiç artış farkedemedim ben sizde de öyle mi ?

valla bende tek ekran kartıyla çalışırken titreme ve kasmalar oluyordu bu ayardan sonra olmuyor sadece bazı stadyumlarda zeminde gölge bozuklukları oluyor

• quote:

quote:

quote:

Fark ettiriyor. SLI kapalıyken 30-40 aldığım oyunda aynı ayarlarda 70-80 alıyorum. Zaten o FPSi gördükten sonra insanın ayarları yükseltesi geliyor doğal olarak. Yükseltincede hiç bir problem olmuyor. Ayarları sona alıp SLI'ı kapatın performansta artış var mı yok mu görün.

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.