Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (422. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler kapağı açıp RAM eklemesi yapsak Garanti'de sıkıntı olur mu?
  • Arkadaşlar dün vatanın internet sitesinden uzun süre doların düşmesini beklemekten sıkıldığım için ani bir hamle ile
    http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y510p-core-i7-4700qm-24ghz-16gb-1tb-8ssd-156-4gb-w81-notebook.html adresindeki (adres kısmında 4 gb a dikkat çekerim :))
    59-410776 seri kodlu ürünü aldım.

Bu üründe SLI var mı? Yoksa kargoya verilmeden iade edeceğim. :(
  • Ameerhun A kullanıcısına yanıt
    Slı varsa bi dert yoksa bi dert çok para vermişin yoksa.Slı sorun çıkardı biçok kişide.slısız var bende güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 dk ara ile refresh yapıyorum, Yapıştım kaldım bilgisayara,
    Hangi serinin SLI, hangi serinin NON-SLI olduğunu yazan bir listeye de bir türlü ulaşamadım yada benim satın aldığım seri kodlu ürün hakkında yorum yapanda yok.
    Siz ne kadara nereden aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ameerhun -- 20 Eylül 2014; 22:29:17 >
  • Ameerhun A kullanıcısına yanıt
    1800 lira vermiştim 2.el buradan bi arkadaştan aldım 3 ay önce gayet yeterli gt755m tek başına. Fullde oynama ortada oyna kasarsa oyunları ses ve kasa kalitesi muhteşem ses sistemi gibi bangır bangır bağırıyo.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ameerhun

10 dk ara ile refresh yapıyorum, Yapıştım kaldım bilgisayara,
    Hangi serinin SLI, hangi serinin NON-SLI olduğunu yazan bir listeye de bir türlü ulaşamadım yada benim satın aldığım seri kodlu ürün hakkında yorum yapanda yok.
    Siz ne kadara nereden aldınız?

Bu vatan bilgisayar çok saçma ilan koymuş. Hatalı bilgiler var içinde. Örnek olarak iki tane vereyim. 1.si işlemcinin modeli yanlış yazılmış 4700QM değil 4700MQ yazılması lazım. 2. olarak ekran çözünürlüğü 1366 x 768 yazılmış ki 1920x1080 olması lazım. Son olarak söyliyeyim attığınız linkteki Lenovo SLI'sız model. SLI yerine optik sürücü var.

Edit: Ben hiç bir zaman vatan bilgisayar vb. yerlere güvenmedim. Hiç bir ilgi göstermiyorlar veya illa hatalı bir şeyleri oluyor ki örnek üstte. Ebrar bilgisayar, pcdepo, notebook adresi gibi sitelerden almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Rawlings -- 21 Eylül 2014; 13:36:52 >

• Bügün fark ettim ki bir şey yazarken bir yeri silmek için Backspace tuşuna bastığım da klavyenin içinden mi desem altından mı desek tak bide bir ses geliyor. Sanki kasa oturmamış yada yerinden çıkmışta oturacak yere girip çıkıyormuş gibi ses geliyor. Num Lock, Delete ve Insert tuşlarında da bu ses geliyor. Bu sorunla karşılaşan oldu mu ?
  • eBay üzerinden sipariş ettiğim karbonfiber etiket uygulaması:

• jay jay justified kullanıcısına yanıt
    harika olmuş hocam görüntü fakat ısınma sorunu iyice artmasın ki ısındığı yerden kalkmada yapar
  • Deep Cool Multicore X6 kullanıyorum oyunlarda. Şimdilik bir sorun yaşamadım. Kalkma olayından ziyade, işçilik çok dikkat gerektiriyor. Fotoğrafta belli olmayan 1-2 kusur var. En az iki kişi lazım uygulama için. Ben tek başıma giriştim, çok uğraştım. Yine de çok iyi oldu önceki laptop uygulamalarıma kıyasla. Acer 3820TG'ye suni deri kaplama uygulaması yapmıştım, daha fazla kusur vardı. Tabi iki cihazın da çehresi değişti, bu kesin. :) Almak isteyenler için sticker linki:

http://www.ebay.com/itm/Carbon-fiber-Notebook-sticker-decals-laptop-skin-cover-for-Lenovo-Ideapad-Y510p-/221488653855?pt=Computer_Case_Mods_Stickers_Decals&hash=item3391c0a61f

• arkadaşlar ekran kartının bakırlarının önündeki ızgara parçalarından ikisi kırıldı hatta bir tanesi şimdi az önce sadece parmağımı üstünde gezdirirken kırıldı laptopun alt ve üst tabanından biraz bastırınca oynama yapıyor ne yapmam lazım garantiye yollasak yaparlar mı ?
  • fyilmaz95 F kullanıcısına yanıt
    http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y50-ultrabook bu bilgisayar çok hoşuma gitti. ekran kartı olsun şekli olsun incelemeni tavsiye ederim ....
  • Arkadaşlar 1-2 ay önce bimeks'ten y510p aldım.
    2si de bozuk çıktı 1.5 2 aydır durduk yere bekliyorum sürekli değişim iade ile birlikte 3 laptop geldi gitti sonunda laptopu iade edip parayı geri aldım.
    Bence bu aralar düşünmeyin lenovo'da da arkadaşım çalışıyor.
    y510p serisinin Türkiye gelen variantları arasında büyük bir bölümü arızalı.
    Çoğunda ekran titremesi veya mousepad problemi var.
    Hemen hemen hepsinde bu problemler mevcut.Şimdi görünmüyorsa bile ilerleyen vakitlerde görünecektir.
    O yüzdendir ki aldığınız ürünlerde 6 ay içinde değişim veya iade şansı veriyorlar.Sitelere özel bir durum değildir bu.
    Lenovo firmasının kullanıcılarına sunduğu bir sistem çünkü ellerindeki stokları eritmek istiyorlar.Sağlam veya problemli sorun değil.

Sizlere önerim almayı düşünüyorsanız ürün elinize geçtiğinde hemen gri veya siyah ekran üzerinde parlaklığı kısıp titreme olup olmadığını kontrol etmeniz veya touchpadi kontrol edin.
    Bazı variantlarda klavye tuşlarıda bozuk gelmekte.

• yahu bu cihazda odd yok muydu?
  • 2012 kasımda z585 almıştım bozuldu iade ettim,2014 martta z510 aldım, bozuldu iade ettim.iş inada bindi y510p almayı düşünüyorum :) yorumlardan anladığım kadarıyla ısınma sorunu fix.dead rising 3 oyununu deneyimleyen varmı acaba?
  • http://www.kliksa.com/urun/lenova-y510p-intel-core-i7-4700mq-notebook-59415877/902194611

Bu ürünü almak istiyorum, ama kararsız kaldım... Yardımcı olursanız sevinirim...

Masaüstümü birine vereceğim, ben de yine masaüstü gibi kullanacağım bir laptop bakıyorum (Taşınabilirlik öyle pek önemli değil hep fişte kullanacağım...)
    Oyun falan çok fazla oynamıyorum, 2. kartın ısınmasının benim için çok fazla önemi yok... hatta kullanmayabilirim bile belki ssd bile takabilirim...
    Bu ısınma dışında günlük kullanımda sıkıntı çıkaracak başka nelerle karşılaşabilirim, gerçi parça parça tüm forumu okudum ama ısınma dışında hepsi sanki çözümlenmiş sorunlar gibi... 755m sli li sanki daha stabil gibi geldi bana..
    Yeni bir laptop almadan beni uzun süre idare etsin istiyorum (5-6 sene)
    En önemlisi de 1950 TL gibi bir fiyata almam mümkün... Bu arada vazgeçtiğim bilgisayar da Dell Vostro 5470 i5 li versiyon 1450 TL (pek alakaları yok ama..) Ya da kliksadan başka bir tavsiye de bulunabilir misiniz...

Ekran kartlı ve en az i5 li bir makina...

Edit: Vostro' nun siparişini geçtim arkadaşlar... Y510P fiyatı iyi gelmesine rağmen vazgeçtim, umarım pişman olmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zs_is_es -- 24 Eylül 2014; 9:50:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan9537

Arkadaşlar kasada elektrik kaçağı var prizde topraklama yok ondan mı oluyor acaba şarjdan çekince sıkıntı yok ama prizde iken çarpıyor bileklerim uyuştu resmen bi sorun teşkil eder mi ? fikirleriniz ?

hatlarda topraklanma yoksa metalik gövde olduğu için çarpar benim eski evde çarpıyordu,yeni evde topraklanma var çarpmıyor. Kasa ile alakalı değil hat ile alakalı kısacası.
  • Merhaba arkadaşlar
    sabit disk güç tasarrufu ne işe yarar? Kapatırsam hızlanır mı bazı işlemler?
  • Fifa 15 te inspector ile sli yi çalıştırabilen varmı arkadaşlar varsa ayarlarını verebilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.