Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi pazarlar. 1 ağustosta hoparlör cızırtısı ve bataryanın en iyi durumda % 100den aşağı inmemesi sorunları yüzünden garantiye vermiştim. Vatan bilgisayar 20 iş gününü geçtiği zaman iade ve değişim talebi olduğunu söylemişti bana. 20 iş gününü geçmiş oldu 1 ağustostan beri ama. Sizce ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MBlack

Herkese iyi pazarlar. 1 ağustosta hoparlör cızırtısı ve bataryanın en iyi durumda % 100den aşağı inmemesi sorunları yüzünden garantiye vermiştim. Vatan bilgisayar 20 iş gününü geçtiği zaman iade ve değişim talebi olduğunu söylemişti bana. 20 iş gününü geçmiş oldu 1 ağustostan beri ama. Sizce ne yapmalıyım?

Vatana gidip elinizdeki servis gönderim kağıdıyla başvurun, 20 iş gününün dolduğunu kanunen para iadesi veya ürünün birebir değişim hakkınızın olduğunu söyleyin. Sonrasındada isteğinize göre para iadesi veya birebir değişim isteyin.
  • arkadaşlar benim sorunuma bi bakarmısınz. nvıdıa denetim masasında sli bölümü yok ekran çözünürlüğü falan çıkmıyor sadecec 3D ayar bölümü var win8 işletim sistemi bios güncellemesi yapamadım win 8.1 in bios gün. var. şu an win güncellemesi yapıyorum bu şekilde sorunu olan varmı nasıl çözdüler acaba. bugün pc aldığım yere gittim orada açık 2 aynı üründe de çıkmıyordu sli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dedefon

quote:

Herkese iyi pazarlar. 1 ağustosta hoparlör cızırtısı ve bataryanın en iyi durumda % 100den aşağı inmemesi sorunları yüzünden garantiye vermiştim. Vatan bilgisayar 20 iş gününü geçtiği zaman iade ve değişim talebi olduğunu söylemişti bana. 20 iş gününü geçmiş oldu 1 ağustostan beri ama. Sizce ne yapmalıyım?

Vatana gidip elinizdeki servis gönderim kağıdıyla başvurun, 20 iş gününün dolduğunu kanunen para iadesi veya ürünün birebir değişim hakkınızın olduğunu söyleyin. Sonrasındada isteğinize göre para iadesi veya birebir değişim isteyin.

Hocam bu durum çalışanların hoşuna gideceğini pek sanmıyorum, gittiğimde var mı öneriniz söylemem/yapmam gereken? zorluk çıkartsınlar istemiyorum sonuçta bu benim hakkım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MBlack -- 31 Ağustos 2014; 18:43:14 >

• katarsis222 K kullanıcısına yanıt
    hocam bende geç açılma ve mavi ekran problemi vardı bu intel rapid storage technology i silince 3 gündür sorun yasamadım umarım tekrarlamaz .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dedefon

quote:

Hocam bu durum çalışanların hoşuna gideceğini pek sanmıyorum, gittiğimde var mı öneriniz söylemem/yapmam gereken? zorluk çıkartsınlar istemiyorum sonuçta bu benim hakkım.

Zorluk çıkartırlarsa, mağazanın adresini ve konuştuğunuz kişinin isim-soy ismini isteyin. Sebep isterse ihtar çekmek için kullanacağınızı, yardımcı olmadıklarından yasal yollara başvurcağınızı söyleyin.

Bu aşamadan sonra çözülmeli konu, çözülmez ise bilgileri alıp noter üsulu ile ihtar çekin mağazaya. Başka bir şansınız yok

• MBlack M kullanıcısına yanıt
    hocam vatana giren cıkan olmuyor değişim işlemlerinde eğerki hediye çeki alırsanız. onun için sorun cıkaracaklarını sanmıyorum ama para iadesi isterseniz isi uzatabilirler. ayrica 20 iş günü ögrendiğime göre vatana verdikten sonra değilde servise ulaştıktan sonraki 20 iş günü olarak hesaplanıyormuş
  • 8.1 yüklendi ama hala bios güncellemesi olmuyor.güncellemeler tam ama sli kısmı çıkmıyor acil yardım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: energycatalyst

hocam vatana giren cıkan olmuyor değişim işlemlerinde eğerki hediye çeki alırsanız. onun için sorun cıkaracaklarını sanmıyorum ama para iadesi isterseniz isi uzatabilirler. ayrica 20 iş günü ögrendiğime göre vatana verdikten sonra değilde servise ulaştıktan sonraki 20 iş günü olarak hesaplanıyormuş

Hocam ben sordum 4 Ağustos'da ulaşmış teknik servise bilgisayar. Yani şimdi bakıyorum cuma günü verdim 1'inde. Pazartesi ulaşmış. Tam 20 iş günü bu cuma bitmiş oluyor yani, iade istesem başka bir bilgisayar alacağımı söylesem sorun çıkaracaklarını sanmıyorum ama sizce nası bi tepkiyle karşılaşırım?
  • arkadaşlar benim aldığım y510p modelinde 755m ekran kartı var.Şimdi bu laptop da bundan 2 tane mi. yoksa biri 755m diğeri ıntel hd graphics 4600 mü bendeki bunlar bi eksiklik yok değil mi
  • Arkadaşlar böyle birşey gördüm. Fakat Y500 içinmiş. Y510P için olanıda vardır diye düşünüyorum.
  • kimse yardımcı olmuyacak mı bu bilgisayar içinde 2 tane gt755m ekran kartı mı olması gerekli yoksa 1 adet 755m 1 adet hd 4600 mü?
  • energycatalyst kullanıcısına yanıt
    Evet bu rapid storage i ben de sildim. Düzelir gibi oldu bir kaç açılma sonrası yine açılış 12 saniyeye indi. Şimdi yine 30 40 saniye civarında. Bakalım ne olacak.
  • chef3207 C kullanıcısına yanıt
    Laptopun sağ tarafında ızgara gibi bir şey varsa iki tane 755m olması gerekli. Izgara değil de dvd sürücü varsa o zaman tek ekran kartlı olan modeli almışsınız. 1 hafta içinde değişim hakkınız var internetten aldıysanız.
  • dvd rom var bana çift ekran kartlı dediler gold bilgisayardan dün aldım.2700 tl para verdim bide. sli yok o zaman bu modelde benim aldığım doğru mu?
  • chef3207 C kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşım sağ tarafta dvd paneli mevcut ise sli yoktur hemen geri vermenizi öneririm sli 16 gb 2500 civarında iken siz 2700lü fiyatlardan bahsediyorsunuz bence hemen hakkınızı aramalısınız
  • MBlack M kullanıcısına yanıt
    yani yeni bilgisayarı vatandan alacaksanız direk size hediye çekini sorunsuz bi şekilde verirler sizde aynı fiyata baska bilgisayar alırsınız ama para iadesi isteyip bilgisayarı baska yerden almayı planliyorsanız diretebilirler ama yasal hakkınız para iadesi isteyebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ikinci ekran kartının çalışmadığını düşünüyorum. Aygıt yöneticisinde falan var gösteriyor fakat performans düşüklüğü yaşıyorum sanki. Elinizde PassMark Performans Test varsa bir test yapıp benimle paylaşır mısınız ? 755m sli var bende fakat testte de sadece tek ekran kartı ile ölçüm yapıyor önceden böyle değildi.
    Genel Puanım:1612.1
    3D Graphics Mark:1805
    Graphics 3D-Directx11: 41.6
    Graphics 3D-DirectCompute: 712
    Bunlar benim çıkan sonuçlarım arkadaşlar lütfen sizde bir bakar mısınız netten indirip testi yapmanız 10 dakikanızı almaz.
  • kemertasadem kullanıcısına yanıt
    http://www.passmark.com/baselines/V8/display.php?id=28311951764

Benim sonuçlar bunlar. Belki yardımcı olur. Ancak passmark bildiğim kadarıyla sli kullanmıyor testleri yaparken.
  • ürünü çıktığı gün 13 kasım 2013 te aldım.sli modeli 2560tl idi sanırım. notebookadresi.com dan sipariş verdim. pcdepo nun ofisinden teslim aldım. aldığım günden beri kullanıyorum. 1 kere bile format atmadım.
    200gb alan doldurmuşum. 15sn de açılıyor.

ürünü tavsiye ederim. özellikle klavyesi yazı yazarken güzel. aydınlatma 10numara .

bazı arkadaşlar kronik sorun var demiş. ama ben 9aydır bi problemle karşılaşmadım.
    sabahtan beri açık ısınma derecesi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 1 Eylül 2014; 4:44:25 >

• 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.