Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (333. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sdryvz

win 8.1 kurduğumdan beri bilgisayarda genel kararsızlık var özellikle counter strike GO oynuyorum. oyundan atma oyun içi kasma fazladsıyla oluştu. 8.1 indirip UEFI modda temiz kurulum yaptım. 128 gb vertex 4 ssd var. kasması için sebep de yok. 8.1 e geçip de bu tür sıkıntıları olan arkadaşlar var mı. ayrıca lenovonun sitesinden de nvida nın sitesinde birkaç ekran kartı sürücüsü indirp de denedim. yarın win 8 single language dönüş yapacam. sonuçları paylaşırım

Bende de aynı sorunlar vardı. Windows kendi kendine oturum yeniliyordu. Starcraft oynarken oyun siyah ekrana dönüp kilitleniyordu. Bende ram hatası çıktı ve lenovo tarafından değişim yapıldı. Kontrol Et derim. Az önce yukarıda detaylı olarak yazdım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykutsal

quote:

win 8.1 kurduğumdan beri bilgisayarda genel kararsızlık var özellikle counter strike GO oynuyorum. oyundan atma oyun içi kasma fazladsıyla oluştu. 8.1 indirip UEFI modda temiz kurulum yaptım. 128 gb vertex 4 ssd var. kasması için sebep de yok. 8.1 e geçip de bu tür sıkıntıları olan arkadaşlar var mı. ayrıca lenovonun sitesinden de nvida nın sitesinde birkaç ekran kartı sürücüsü indirp de denedim. yarın win 8 single language dönüş yapacam. sonuçları paylaşırım

Bende de aynı sorunlar vardı. Windows kendi kendine oturum yeniliyordu. Starcraft oynarken oyun siyah ekrana dönüp kilitleniyordu. Bende ram hatası çıktı ve lenovo tarafından değişim yapıldı. Kontrol Et derim. Az önce yukarıda detaylı olarak yazdım..

pc yi ne zamandır kullanıyorsunuz
  • quote:

yaklaşık 1 ay önce 2300 TL' ye tek ekran kartlı 755m' li modeli aldım (Y510 - 59-380588). Vatan' da ilk çalıştırmasını yaptırmadım bilgisayarın. Eve geldim. Açılmadı; mavi ekran verdi. Vatan' a götürdüm servis yetkilisi yanımda açamadı. Bilgisayar arkaya gitti. Geri geldiğinde açılmıştı. BIOS' ta bir takım ayarları değiştirince düzeldiğini söylediler. Biraz çemkirince teste aldılar makineyi. Hem RAM hem DVD sürücüsünde hata çıktı. Değiştirdiler. Yine aynı modeli aldım. Bilgisayarın çalışmasında sıkıntılar vardı. RAM test yaptım. RAM' de yine hata çıktı. Servise gönderdim iade aldılar yine. Para iadesi aldım. Makinenin bazı serilerinde hatalar olduğunu ve elden çıkartmak için Türkiye' de ucuz fiyata sattıklarını düşünüyorum. Tabii ki hiçbir bilgim yok ama şu anda pcdepo' da SLI ' lı 59-415877 modeli 2,300,- TL. Şüphe uyandırıyor; inanılmaz bir fiyat. Özellikle 59-380588 alan varsa ram test yapabilir mi? Sonucu gerçekten merak ediyorum. Ya da pcdepo' nun bu cihazına sahip olan varsa....

Bende y510p gt 755 kullanicisiyim ben 2730 bimeksten almistim.Ram testini nasil yaptiniz birde simdi degisim olsa para iadesi olurmu veya hediye ceki

• "Gamer" arkadaşlar,

y510p SLI'ın kapasitesini en güzel gösteren ve boyutu çok büyük olmayan güzel bir oyun önerebilir misiniz?
  • postacik kullanıcısına yanıt
    msi ge70, limit 4-5 bin tlye çıkabilirsen gt70 önerebilirim gt70 serisi lenovodan çok daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gigzara

msi ge70, limit 4-5 bin tlye çıkabilirsen gt70 önerebilirim gt70 serisi lenovodan çok daha iyi.

Arkadaş oyun önerisi istemiş, PC değil
  • _extreme_ kullanıcısına yanıt
  • GeForce Experience uygulamasını kurcalarken içinde ShadowPlay diye bir özellik olduğunu ama aktif olmadığını gördüm.

Internet'te araştırınca kısayolu aşağıdaki gibi değiştirerek ShadowPlay'i kullanabileceğimi öğrendim.

Bu programla oyun oynarken performanstan ödün vermeden oyun içi video kaydı yapabiliyorsunuz.

Fakat bu arada yazdığım bir uygulamaya demo videosu hazırlama ihtiyacım oldu.

Onu da açık kaynak kodlu şu mükemmel programla hallettim:https://obsproject.com/ (Open Broadcaster)

Şunu da ilave etmek istiyorum. Eski laptop'ım Celeron işlemcili idi. Onunla karşılaştırınca bu makina gerçekten uçuyor.

Not: Yukarıdaki bilgiler zaten herkesin bildiği şeyler ise kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 16 Mayıs 2014; 15:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _extreme_

quote:

Orijinalden alıntı: gigzara

Arkadaş oyun önerisi istemiş, PC değil

farcry 3 ile tomb raider diyeyim o zaman. grid 2 de olabilir onda da görüntü kalitesi çok iyiydi tomb raider dışında 40 ve üzeri fps almak mümkün bu oyunlada tomb raiderda ise 30 gibi bir şey eğer ultra yerine yükseğe alırsan onda da 40-50 fps mümkün
  • gigzara G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...

Uzun zamandır oyun oynamıyordum. En küçük boyutlu oyun bile 5 GB olmuş.

Popüler olanlar 20'nin üzerinde. "Vay anasını" diyorum buna...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 16 Mayıs 2014; 16:32:10 >
  • postacik kullanıcısına yanıt
    çoğu oyun hakkını veriyor ama mesela bioshock infinite çok kısa bi oyun değil ve her şeyiyle çok iyi bir oyun kesinlikle tavsiye ederim. bir diğer oyun 2012 de çıkan dishonored bu 5 gb birkaç ek paketi falan da var ve bu da çok iyi bir oyun kesinlikle tavsiye edebileceğim oyunlardan biri. tabi görüntü kalitesi arttıkça ve hikaye uzadıkça boyut da aynı oranda artıyor. mesela world of warcraft bugüne kadar oynadığım en geniş haritaya sahip online oyun 25 gb'ın hakkını veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacik

GeForce Experience uygulamasını kurcalarken içinde ShadowPlay diye bir özellik olduğunu ama aktif olmadığını gördüm.

Internet'te araştırınca kısayolu aşağıdaki gibi değiştirerek ShadowPlay'i kullanabileceğimi öğrendim.

Bu programla oyun oynarken performanstan ödün vermeden oyun içi video kaydı yapabiliyorsunuz.

Fakat bu arada yazdığım bir uygulamaya demo videosu hazırlama ihtiyacım oldu.

Onu da açık kaynak kodlu şu mükemmel programla hallettim:https://obsproject.com/ (Open Broadcaster)

Şunu da ilave etmek istiyorum. Eski laptop'ım Celeron işlemcili idi. Onunla karşılaştırınca bu makina gerçekten uçuyor.

Not: Yukarıdaki bilgiler zaten herkesin bildiği şeyler ise kusura bakmayın.

Eyvallah hocam arada yararlı paylaşımları yapanlarıda görmek sevindirici
  • quote:

quote:

quote:

pc yi ne zamandır kullanıyorsunuz

Ben 2 hafta kullanıp iade ettim bilgisayarı bu hatadan dolayı..

• quote:

Orijinalden alıntı: sefa0304

quote:

yaklaşık 1 ay önce 2300 TL' ye tek ekran kartlı 755m' li modeli aldım (Y510 - 59-380588). Vatan' da ilk çalıştırmasını yaptırmadım bilgisayarın. Eve geldim. Açılmadı; mavi ekran verdi. Vatan' a götürdüm servis yetkilisi yanımda açamadı. Bilgisayar arkaya gitti. Geri geldiğinde açılmıştı. BIOS' ta bir takım ayarları değiştirince düzeldiğini söylediler. Biraz çemkirince teste aldılar makineyi. Hem RAM hem DVD sürücüsünde hata çıktı. Değiştirdiler. Yine aynı modeli aldım. Bilgisayarın çalışmasında sıkıntılar vardı. RAM test yaptım. RAM' de yine hata çıktı. Servise gönderdim iade aldılar yine. Para iadesi aldım. Makinenin bazı serilerinde hatalar olduğunu ve elden çıkartmak için Türkiye' de ucuz fiyata sattıklarını düşünüyorum. Tabii ki hiçbir bilgim yok ama şu anda pcdepo' da SLI ' lı 59-415877 modeli 2,300,- TL. Şüphe uyandırıyor; inanılmaz bir fiyat. Özellikle 59-380588 alan varsa ram test yapabilir mi? Sonucu gerçekten merak ediyorum. Ya da pcdepo' nun bu cihazına sahip olan varsa....

Bende y510p gt 755 kullanicisiyim ben 2730 bimeksten almistim.Ram testini nasil yaptiniz birde simdi degisim olsa para iadesi olurmu veya hediye ceki

Memtest86 ile yaptım. Nette bununla ilgili detaylı bilgi var. 1 ay içerisinde servise gönderirsen iade Vs yapmak zorundalar. Sonraki garanti Süresi içerisinde tamir etmek zorundalar..

• test yaparım bu akşam sonucu paylaşırım
  • Temmuz gibi bu bilgisayarı almayı düşünüyorum, o zamana kadar piyasada kalır mı? Kalırsa fiyatı artar mı sizce?

• arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. Sanırım yanlışlıkla ssd yi D:\ ile birleştirdim yanlışlıkla. Böyle bir şey yapmış olabilir miyim bilmiyorum ama laptop çok yavaşladı bir anda. Disk yönetimine girdim, 8 gb ssd görünmüyor. Yani ssd ortadan kaldırılabiliyor mu?

2. bir sorum daha olacak arkadaşlar, wirelessta kopma oluyor sanırım bununla ilgili ne yapmam lazım. Bir yerde böyle bir durumda değişim gerekebilir sistemsel bir şey gibi bir şeyler okumuştum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deeper -- 17 Mayıs 2014; 1:02:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deeper

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. Sanırım yanlışlıkla ssd yi D:\ ile birleştirdim yanlışlıkla. Böyle bir şey yapmış olabilir miyim bilmiyorum ama laptop çok yavaşladı bir anda. Disk yönetimine girdim, 8 gb ssd görünmüyor. Yani ssd ortadan kaldırılabiliyor mu?

2. bir sorum daha olacak arkadaşlar, wirelessta kopma oluyor sanırım bununla ilgili ne yapmam lazım. Bir yerde böyle bir durumda değişim gerekebilir sistemsel bir şey gibi bir şeyler okumuştum?

Bilgisayarda kullanılan disk hybrid ssd. Yani içindeki 8GB'yi ayrı bir disk olarak göremezsiniz zaten.

Anlamak için şu yazıyı okuyun:http://shiftdelete.net/hibrit-sabit-disk-nedir-32050.html
  • Nihilous kullanıcısına yanıt
    zaten 1 yıl geçti makinenin çıkmasının üstünden 1 yıl eskimiş bi makineyi ben açıkçası önermem özellikle 800 serisi makineler çıkmışken.. msi ın gtx860m ekran kartına sahip modellerine göz atın isterseniz 3.000 tl civarında bir şey arıyorsanız. ge70 serisinde vardır büyük ihtimal hem 17".
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacik

quote:

Orijinalden alıntı: Deeper

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. Sanırım yanlışlıkla ssd yi D:\ ile birleştirdim yanlışlıkla. Böyle bir şey yapmış olabilir miyim bilmiyorum ama laptop çok yavaşladı bir anda. Disk yönetimine girdim, 8 gb ssd görünmüyor. Yani ssd ortadan kaldırılabiliyor mu?

Bilgisayarda kullanılan disk hybrid ssd. Yani içindeki 8GB'yi ayrı bir disk olarak göremezsiniz zaten.

Anlamak için şu yazıyı okuyun:http://shiftdelete.net/hibrit-sabit-disk-nedir-32050.html

Yani o zaman silme gibi bir şansım da olmuyor :) teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.