Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (330. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gönderdiğim y510p için yurt dışından parça bekliyorlar dğer bilgisayarımda gelmemişti para iadesi almıştım bunda da almak istiyorum. Eğer alırsam daha lenovaya bulaşmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necrobutcher

Öncelikle Merhabalar,
    Geçtiğimiz hafta Vatan'dan SLİ 'lı olan modelden aldım.
    Yaşadığım sorunlar:
    1- Cihazda burada da sıkça bahsedilen gri ekranda titreme ile karşılaştım.( Vatanda teşhirdeki cihazlarda da denedik oluyordu, ama u serisi bi cihaz vardı onda baktığımızda hiç bir sıkıntı yoktu)
    2-Cihazı şarjdan çektiğim anda ( pilden beslenmeye başladığında) hafif bir uğultu oluşuyordu.
    3-Cihazın kasasında sabit şekilde statik elektrik vardı, topraklı priz vs.. de geçmiyordu.

Bu şikayetlerle 1 hafta geçmeden Vatan'a götürdüm iade aldılar ama sorum şu olacak ki tekrar aynı makinadan mı almalıyım bu sorunlar sabit şekilde var mıdır? Yoksa bu sevdadan vazgeçip başka bir makinaya mı yönelmeliyim.

Not:Özellikle ekran titremesi ve Adaptörden çekildiği andaki ses özellikle benim için çok önemli kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevinirim.

Yukarıda bahsettiğin hiç bir sorunla karşılaşmadım ama yinede alma Lenova git tek ekran kartlı bir model al 2600 tl MOnster gtx 860m olanından kafan rahat etsin.
  • Maalesef Vatan'a iade ettiğim için elimde çek olarak var yani Vatan'dan bir bilgisayar almam lazım.
  • Beyler GTA IV oynuyorum. Oyunun SLI profilini yapabilen var mı ?
  • quote:

Öncelikle Merhabalar,
    Yaşadığım sorunlar:
    1- Cihazda burada da sıkça bahsedilen gri ekranda titreme ile karşılaştım.( Vatanda teşhirdeki cihazlarda da denedik oluyordu, ama u serisi bi cihaz vardı onda baktığımızda hiç bir sıkıntı yoktu)
    2- Cihazı şarjdan çektiğim anda (pilden beslenmeye başladığında) hafif bir uğultu oluşuyordu.
    3- Cihazın kasasında sabit şekilde statik elektrik vardı, topraklı priz vs.. de geçmiyordu.

Bu şikayetlerle 1 hafta geçmeden Vatan'a götürdüm iade aldılar ama sorum şu olacak ki tekrar aynı makinadan mı almalıyım bu sorunlar sabit şekilde var mıdır? Yoksa bu sevdadan vazgeçip başka bir makinaya mı yönelmeliyim.

Not:Özellikle ekran titremesi ve Adaptörden çekildiği andaki ses özellikle benim için çok önemli kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevinirim.

Merhaba, bugüne kadar bahsettiğiniz sorunların hiçbiri ile karşılaşmadım.
    Ayrıca cihazı Bimeks'ten satın almıştım ve model nosu 59-407130

Vatan'a gelen bu yeni partilerde sıkıntı olabilir. Dikkat ediyorum da eskiden Vatan'dan alınan ürünler daha sorunsuz olurdu, şimdi ise Vatan'dan satın alan arkadaşların daha fazla problem yaşadığını görüyorum. Özellikle son dönemde, sizin gibi Y510 modelini Vatan'dan alan birçok arkadaşta sorunlar meydana geldi. Genelde de bu sorunlar belli bir kullanım sonrası değil, cihaz alındıktan ilk 1 hafta içerisinde ortaya çıkıyor. Açıkçası elinizdeki çekten dolayı yine Vatan'a mahkumsunuz ve yeni alacağınız cihazda yüksek ihtimal aynı partiden olacak. Belki yeni alacağınız bu cihaz sorunsuz olabilir ama yine aynı sorunlarla karşılaşma durumunuz da var.

Ben bu cihazı gözüm kapalı herkese tavsiye ederim. Ancak siz ilk aldığınızda sorunlu cihaza denk geldiniz ve 2. cihaz da sorunlu olursa siniriniz bozulabilir. Yani paranla rezil olma gibi bir durum olabilir. Bu yüzden bir de MSI GE serisini deneyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _extreme_

quote:

Öncelikle Merhabalar,
    Yaşadığım sorunlar:
    2- Cihazı şarjdan çektiğim anda (pilden beslenmeye başladığında) hafif bir uğultu oluşuyordu.
    3- Cihazın kasasında sabit şekilde statik elektrik vardı, topraklı priz vs.. de geçmiyordu.

Vatan'a gelen bu yeni partilerde sıkıntı olabilir. Dikkat ediyorum da eskiden Vatan'dan alınan ürünler daha sorunsuz olurdu, şimdi ise Vatan'dan satın alan arkadaşların daha fazla problem yaşadığını görüyorum. Özellikle son dönemde, sizin gibi Y510 modelini Vatan'dan alan birçok arkadaşta sorunlar meydana geldi. Genelde de bu sorunlar belli bir kullanım sonrası değil, cihaz alındıktan ilk 1 hafta içerisinde ortaya çıkıyor. Açıkçası elinizdeki çekten dolayı yine Vatan'a mahkumsunuz ve yeni alacağınız cihazda yüksek ihtimal aynı partiden olacak. Belki yeni alacağınız bu cihaz sorunsuz olabilir ama yine aynı sorunlarla karşılaşma durumunuz da var.

Ben bu cihazı gözüm kapalı herkese tavsiye ederim. Ancak siz ilk aldığınızda sorunlu cihaza denk geldiniz ve 2. cihaz da sorunlu olursa siniriniz bozulabilir. Yani paranla rezil olma gibi bir durum olabilir. Bu yüzden bir de MSI GE serisini deneyin derim.

+1903
  • vatan bile msi'ı bozamaz diyorsun yani
    vatanın niye haftasonu %30 indirimlerini artık yapmadığı belli...
  • GTA IV oynarken SLI'ı açmayı başardım. Ama oyun müthiş derecede kasıyor. Kafayı yiyeceğim. Çözüm önerisi olan var mı ?
  • Birde ben y510p maceramı ve sonrasındaki laptop tercihimi anlatayım
    ürün ülkeye geldi kasım gibiydi neyse bekleyelim kullanıcı yorumları görelim biraz dedim bekledim. vatan indirim yaptı 2350 gibi bir şeydi onu kaçırdım sonrada gidipte 2750 gibi bir rakam vermek saçma geldi indirimdeki haliyle arasında 400 lira gibi fark onu gördükten sonra bekleyeyim dedim. daha sonra revize edilmiş gt755m'li model gelecek haberi çıktı bekledim. uzun zaman sonra şubat 10 gibiydi 755m'li olanlar geldi. geldikten 5-10 gün sonra falan bende aldım. forumundaki bu konuyu komple okuyordum her gün yeni yazılanları akşamları okuyordum biliyordum ekran kartları sıcaklıklarını ama yinede ne biliyim gözüm döndü. üç kuruşa beş köfte alacaktık neticede neyse aldım sonra 7 günlük iade hakkım süresi içinde iade ettim.
    Sonra imzamdaki bilgisayarı aldım. sıcaklıklar akıl almayacak derecede düşük hele ki y510p ile kıyaslayınca
    kısacası vatana iade etmiş olan bir arkadaş yazmış ona ve benzeri iade edipte ne alacağını bilemeyenler için kullandığım bilgisayarı öneririm.
    96 derece nere 69 derece nere. kesintisiz 12 saat oyun deneyimim oldu bu bilgisayar ile en fazla 69 derece gördüm. (96 dedim ben kullanırken en fazla onu görmüştüm başkaları 98 bile görmüş.)
    şimdiden v3-772g ile y510p arasındaki işlemci ve ekran kartı arasındaki farktan dem vuracak olanlar için söyleyeyim.
    y510p 2750 liraya almıştım. v3-772g ise 2050 liraya aldım. Arada 700 lira fark var yani o yüzden cihazları kıyaslamak saçma olacak zaten hiç girişmeyelim.
    Şimdi 2. ayım doldu v3-772g ile şikayetim yok hiç. heleki konunuzdaki bir kaç sayfa önceki pişmanlık mesajlarını gördükten sonra daha da memnun oldum kararımdan
  • loast kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olur umarım da yeni aldığınız bilgisayar y510p de oynadığınız ayarlarda oynatamaz ki ısınsın saçma bir karşılaştırma olmuş bence.
  • energycatalyst kullanıcısına yanıt
    uyardığım hataya düşmüşsünüz biraz ben sıcaklıkları karşılaştırdım. ne demek istediğimi daha iyi anlamak için msi ge60 ge70 önceki nesillerden gtx660m yeni nesillerden gtx765m kullanılan modellerinin konularına bir göz atın derim. sıcaklıkları görün. gtx760m'in kullanıldığı bir laptopta 69 derece komik derecede düşük bir rakam. yani söylemek istediğim kartların verdiği performans farkı değil. sıcaklık farkıydı.
    iyi dileğiniz içinde teşekkür ederim. umarım y510p de sizin için hayırlı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loast -- 12 Mayıs 2014; 18:49:55 >
  • loast kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle tesekkur ederim ben de. :)
    demek istediğinizi anladım ekran kartlarını karsılastırmadım demek istediğim şey bilgisayarın ısınmasının faktörlerinden biri de oynadığınız oyun ve ayarları oluyor.Lenovo y510p de bazı oyunlarda 60-70 derecelerde sabit kalabiliyor.
    iki bilgisayarda da aynı oyun ve aynı ayarlarda bu farkı gördüyseniz tamam derim zaten. :)
  • energycatalyst kullanıcısına yanıt
    Şurada ki incelememden göz atabilirsiniz test ettiğim oyunlara ve sıcaklıklara: Acer Aspire V3-772G Detaylı İnceleme
    Ayrıca bioshock infinite, company of heroes 2 gibi oyunlarda oynadım bu bilgisayar ile
  • anladığım kadarıyla bilgisayarı oyun ağırlıklı kullanmıyorsunuz, günlük kullanım için tercih etmişsiniz, bu durumda iyi yapmışsınız y510p fazla günlük kullanım için ancak benim gibi oyunları yüksek ayarlarda oynamayı seviyorsanız ve limitinizi de zorlamak istemiyorsanız lenovo ideal buradaki bahsedilen sorunların neredeyse hiçbirini yaşamadım sadece touchpad biraz rahatsız edici ve ikinci ekran kartı ısınıyor ama aldığım oyun performansına değer
  • quote:

quote:

Öncelikle Merhabalar,
    Yaşadığım sorunlar:

Öncelikle cevabınız için teşekkürler,
    Evet Vatan' a mahkum olduğum için tekrar oradan bir cihaz almak zorundayım.
    Dediğiniz gibi o fiyat aralığında seçenek MSİ veya Acer 'a kayıyor ancak onlarında fiyatları şişirilmiş durumda anlamsız bir şekilde, GE 60 için 3.300 lerde bir fiyat istiyorlar.
    Sanırım gidip yine y510p alacağım ve kurulumdan sonra sıkıntı oluşur ise tekrar iade edeceğim.
    Teşhir ürünlerindeki yaptığımız denemelerde özellikle SLİ olan modellerde bu ekran titremesi oluyordu, ayrıca adaptörden çekildiğindeki ses.
    Bu sanki bana adaptörün verdiği DC elektrikteki dalgalanmadan kaynaklı ve pilin deşarj olurken kaçak veya bir şekilde içinde sistemin bağlantı problemli olması durumu gibi geldi ama bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loast

Birde ben y510p maceramı ve sonrasındaki laptop tercihimi anlatayım
    ürün ülkeye geldi kasım gibiydi neyse bekleyelim kullanıcı yorumları görelim biraz dedim bekledim. vatan indirim yaptı 2350 gibi bir şeydi onu kaçırdım sonrada gidipte 2750 gibi bir rakam vermek saçma geldi indirimdeki haliyle arasında 400 lira gibi fark onu gördükten sonra bekleyeyim dedim. daha sonra revize edilmiş gt755m'li model gelecek haberi çıktı bekledim. uzun zaman sonra şubat 10 gibiydi 755m'li olanlar geldi. geldikten 5-10 gün sonra falan bende aldım. forumundaki bu konuyu komple okuyordum her gün yeni yazılanları akşamları okuyordum biliyordum ekran kartları sıcaklıklarını ama yinede ne biliyim gözüm döndü. üç kuruşa beş köfte alacaktık neticede neyse aldım sonra 7 günlük iade hakkım süresi içinde iade ettim.
    Sonra imzamdaki bilgisayarı aldım. sıcaklıklar akıl almayacak derecede düşük hele ki y510p ile kıyaslayınca
    kısacası vatana iade etmiş olan bir arkadaş yazmış ona ve benzeri iade edipte ne alacağını bilemeyenler için kullandığım bilgisayarı öneririm.
    96 derece nere 69 derece nere. kesintisiz 12 saat oyun deneyimim oldu bu bilgisayar ile en fazla 69 derece gördüm. (96 dedim ben kullanırken en fazla onu görmüştüm başkaları 98 bile görmüş.)
    şimdiden v3-772g ile y510p arasındaki işlemci ve ekran kartı arasındaki farktan dem vuracak olanlar için söyleyeyim.
    y510p 2750 liraya almıştım. v3-772g ise 2050 liraya aldım. Arada 700 lira fark var yani o yüzden cihazları kıyaslamak saçma olacak zaten hiç girişmeyelim.
    Şimdi 2. ayım doldu v3-772g ile şikayetim yok hiç. heleki konunuzdaki bir kaç sayfa önceki pişmanlık mesajlarını gördükten sonra daha da memnun oldum kararımdan

öncelikle yeni cihazınızı iyi günlerde kullanın...

Acer Aspire V3-772G modeli, 2000-2300 TL fiyat aralığındaki en iyi fiyat & performans dengesine sahip cihazdır. Bu fiyat aralığında, özellikle oyunlarda kullanıcısına sunduğu performans gerçekten oldukça başarılı. Cihazı satın aldığınız zamanda aradaki 700 TL'lik fark, hiçte yabana atılır cinsten değil. Bu kadar fiyat farkında Acer tercih edilebilir. Yani bence güzel bir seçim yapmışsınız...

Ancak, şuan Y510 modeli ile bu cihaz arasında 400 TL'lik bir fark var ve bunun da 300 TL'sinin sırf i5 & i7 farkı olduğunu da unutmamak lazım. Yani aslında oluşan fark sadece 100 TL civarında.. Bu durumda eğer ki Y510 modelinin i5'li versiyonu olsaydı, kesinlikle Lenovo almak lazımdı.Tabii ki böyle bir seçenek olmadığından her ne olursa olsun aradaki 400 TL'lik farkı değiştiremeyiz...

Ancak ben bu 400 TL'lik farka rağmen, yine Y510 modelini alırdım.

Neden?

1.si; Y510'un malzeme kalitesi Acer'den çok daha üstün. Acer'ın kasa kalitesi Z510 seviyesinde, hatta neredeyse birebir düzeyde desem abartmış olmam...
    2.si; Y510 modeli Acer'a göre çok daha sessiz çalışıyor.
    3.sü; Y510'un daha yüksek performans sunan bir işlemcisi var.
    4.sü; Y510'un yine daha yüksek performans sunan GPU'su var.
    5.si; Y510'un panel kalitesi Acer'dan çok daha iyi. Çözünürlükten bahsetmiyorum. WXGA++ ile Full HD çözünürlük arasındaki fark, bu ekran boyutlarında (15"-17") anlamsız kalıyor. Yani fark eden bir şey yok. Benim bahsettiğim olay, tamamen panelin sunduğu görüntü kalitesi. Y510 daha parlak bir ekrana sahip ve renklerin doğruluğu konusunda yine Acer'dan daha başarılı..
    6.sı; Y510'daki klavyenin ergonomik tasarımı, kavisli tuş yapısı kullanımı çok daha kolay hale getiriyor.
    7.si; yine Y510 modelinde aydınlatmalı klavye var.

Şimdi; daha iyi işlemci, daha iyi ekran kartı, daha kaliteli kasa, daha sessiz çalışma, daha kaliteli panel, kullanımı daha kolay ve aydınlatmalı klavye gibi farklar için 400 TL verilmez mi?

Bu saydığım farklardan sadece işlemci için; "benim zaten i7'ye ihtiyacım yok" diyebilirsiniz ama diğerleri için çok fazla bir şey söylenemez...

Ancak yine söylüyorum, aldığınız zaman ki fiyat farkı ve i7'ye de ihtiyaç duymadığınızdan iyi bir seçim yapmışsınız. Bunu kimse inkar edemez, o fiyata o performansa hiçbir şey söylenemez ama şu zamandaki fiyat farkına baktığımızda Lenovo çok çok ağır basıyor...
  • Arkadaşlar zalman nc 2000 model notebook soğutucuyu bugün öğle saatlerinde kargodan aldım aslında detaylı paylaşım yapacaktım Assasin's Creed IV'ü 1 saat oynadıktan sonra değerlere baktım ama değişen tek şey 1.ekran kartı ve işlemci oldu 2.ekran kartı yine 98 dereceyi gösteriyordu 2.ekran kartındaki tek fark 98 dereceye yarım saat daha geç ulaşması oldu ama 1.ekran kartında 8,işlemcide 4 derecelik bir düşüş oldu.Geri iade etsem 128lik ssd alsam daha mı iyi olur acep
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktycskn_05

Arkadaşlar zalman nc 2000 model notebook soğutucuyu bugün öğle saatlerinde kargodan aldım aslında detaylı paylaşım yapacaktım Assasin's Creed IV'ü 1 saat oynadıktan sonra değerlere baktım ama değişen tek şey 1.ekran kartı ve işlemci oldu 2.ekran kartı yine 98 dereceyi gösteriyordu 2.ekran kartındaki tek fark 98 dereceye yarım saat daha geç ulaşması oldu ama 1.ekran kartında 8,işlemcide 4 derecelik bir düşüş oldu.Geri iade etsem 128lik ssd alsam daha mı iyi olur acep

Ah be dostum, keşke yazdıklarımızı daha dikkatli okusaydın...

Bu cihaza istersen 500 TL'lik soğutucu al yine para etmez. Bu durumun en büyük sebebi de, cihaz altında yer alan havalandırma kısmında kullanılan filtredir. Adamlar cihaz içerisine toz girmesin diye öyle bir tabaka yapmışlar ki, bu yüzden 2.GPU'ya yeterli hava gitmiyor...

Bende de Cooler Master U2 Plus var. Çok test yaptım ve sonuç olarak; soğutucu 2.GPU'nun sıcaklığına sadece 1-2 derece katkı sağladı. Bunu da burada 2-3 defa yazdım. Yani kimse, ben bir soğutucu alayım 5 derece ve üzerinde bir soğutma sağlayayım diye hayal kurmasın. Ancak kendiniz sağlam bir soğutucu yaparsanız bu değerleri alabilirsiniz...

Kısacası, 2.GPU'daki sıcaklık soğutucu ile düşmez. Bunu düşürmenin iki yolu var; ya EVGA Precision programı aracılığı ile cihazı oyunlarda 30 fps'ye sabitleyeceksiniz. Yada oyun ayarlarından fedakarlık edeceksiniz. Ancak bu şekillerde 85-90 derece civarlarında bir sıcaklık dengesi oluşturabilirsiniz...
  • _extreme_ kullanıcısına yanıt
    3. bilgisayarı sıvı nitrojenle soğutmak işe yarayabilir bizim bilgisayar bile sıvı nitrojeni o kadar ısıtamaz işlemci ve birinci kart kolay da ikinci kartta boru yok ona nasıl uygulanabilir fikrim yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktycskn_05

Arkadaşlar zalman nc 2000 model notebook soğutucuyu bugün öğle saatlerinde kargodan aldım aslında detaylı paylaşım yapacaktım Assasin's Creed IV'ü 1 saat oynadıktan sonra değerlere baktım ama değişen tek şey 1.ekran kartı ve işlemci oldu 2.ekran kartı yine 98 dereceyi gösteriyordu 2.ekran kartındaki tek fark 98 dereceye yarım saat daha geç ulaşması oldu ama 1.ekran kartında 8,işlemcide 4 derecelik bir düşüş oldu.Geri iade etsem 128lik ssd alsam daha mı iyi olur acep

Ah be dostum, keşke yazdıklarımızı daha dikkatli okusaydın...

Bu cihaza istersen 500 TL'lik soğutucu al yine para etmez. Bu durumun en büyük sebebi de, cihaz altında yer alan havalandırma kısmında kullanılan filtredir. Adamlar cihaz içerisine toz girmesin diye öyle bir tabaka yapmışlar ki, bu yüzden 2.GPU'ya yeterli hava gitmiyor...

Bende de Cooler Master U2 Plus var. Çok test yaptım ve sonuç olarak; soğutucu 2.GPU'nun sıcaklığına sadece 1-2 derece katkı sağladı. Bunu da burada 2-3 defa yazdım. Yani kimse, ben bir soğutucu alayım 5 derece ve üzerinde bir soğutma sağlayayım diye hayal kurmasın. Ancak kendiniz sağlam bir soğutucu yaparsanız bu değerleri alabilirsiniz...

Kısacası, 2.GPU'daki sıcaklık soğutucu ile düşmez. Bunu düşürmenin iki yolu var; ya EVGA Precision programı aracılığı ile cihazı oyunlarda 30 fps'ye sabitleyeceksiniz. Yada oyun ayarlarından fedakarlık edeceksiniz. Ancak bu şekillerde 85-90 derece civarlarında bir sıcaklık dengesi oluşturabilirsiniz...

http://www.hepsiburada.com/liste/crucial-m500-120gb-sata-6gbps-25-7mm-95mm-adapter-ssd-ct120m500ssd1/productDetails.aspx?productId=bd500892&categoryId=114814 linkte belirtilen ssd bizim laptopa uygun mudur acaba?Ona göre soğutucuyu iade edeceğim
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.