Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (732. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wingsaber

Bugun email gelmis lenovodan cihz tamir edildi gelip alabilrisiniz diye fabrika cikisi gibi. aradim sordum dedim ben fatura yolladim. Degisim verilicekti. Adam dedi iste cihazinizi fabrika cikisi gibi teslim alicaksiniz formunuzuda alirsiniz degisim talep edip fatura yolladiysaniz, urunle gidip degisim yaparsiniz acmadan dedi.

Bakalim gidicem yarin servise ne olucak.

Hatirladin mi Wings beni:) 5943g formundan... Gectigimiz ay z710 almistim ben, ekran probleminden dolayi servise verdim 1 ay dolmadan. Direkt degisim raporu (doa) ile sonuclandi... ellerinde ayni cihaz olmadigindan urun degisimi de yapamadilar... ekran tamirini de ben kabul etmemistim daha yeni cihaz diye... ardindan 2100 liraya aldigim cihaz piyasada 2700-2800'leri gordu... dolayisiyla yeni cihaz da almadim... sen de cihazin fatura tutari uzerinden hediye ceki alacaksin galiba. para iadesi de isteyebilirsin, lakin kredi kartiyla vatandan aldiysan iade islemi 10 gunu buluyor bilgin olsun. tam olarak ne yapmayi planliyorsun bilmiyorum ama su an piyasa ucmus durumda. eger bir ust model talep etme gibi bir sansin varsa aradaki farki odemeden bu yola basvur derim... ciddi anlamda 3000 liranin altinda tatmin edici bir cihaz yok. hatta cihazin bire bir muadilini isteme sansin varsa muadilini iste, belki stoklarinda veya ithalatcilarinda vardir... veya y510p al derim gt755m olan modelden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kullanici adi degismis hocam

valla hocam ne yaptilar anlayamadim ben yarin gidince bana vermezlerse degisim formunu ben bunu belirttim diye soylecegim. MSİ ge60 gtx765m dusunuyorum aslinda. y510p de olabilir tam karar veremedim. ikiside ayni fiyat gibi. ama bana dedikleri biz size veririz degisim formunu gidersin vatana alirsin. Onlarla konsursun aynisi yoksada. y510p zaten adamlarda yok. msi ge60 var belki biraz daha indirim olur. ya da para iadesi isterim baska yerden almak icin ama dedigim gibi ilk once formu almak gerek. Bu arada acer aldigim gune lanet olsun o gunden beri notebooklar bozuk hasarli cikiyor

aslinda gonlumde MSİ GS 70 var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wingsaber -- 18 Şubat 2014; 19:56:58 >

• arkadaslar ben ekran kartı güncellemesini yaparken öylece kaldı kurulum hazırlığı yapılıyorda 10 dakika boyunca napıyım sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drandanmete

arkadaslar ben ekran kartı güncellemesini yaparken öylece kaldı kurulum hazırlığı yapılıyorda 10 dakika boyunca napıyım sizce?

arkadaslar bi fikri olan varmı galiba yaptı güncellemeyi fakat hala kurulum hazırlıgı yapılıyorda kaldı nvidia denetim masasında son sürüm olarak görünüyo fakat ginede korkuyorum biraz napıyım sizce?
    EDİT: arkadaslar yeniden baslattım bi sorun olmadı nvidia denetim masasındada güncellenmis görülüyo ben nolur nolmaz tekrar güncelleyim dedim fakat gine yarıda kaldı sizce güncellenmismidir sli etkin durumda en son sürüm olarak gözüküyo ne dersiniz güncellenmismi sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mao tun -- 18 Şubat 2014; 21:52:03 >

• Wingsaber kullanıcısına yanıt
    Evet 2-3 hafta once degistim nicki.

Mesaj attilarsa BDH'tan urunu gidip alabilirsin, kutuyu bantlanmis sekilde varecekler sana. ambalaji bozmadan aldigin yere teslim edeceksin. Yalniz mesaj gelmediyse bosuna gitme derim, cok dengesiz bu konuda BDH. Urununuzun islemleri tamamlanmistir, degisim raporu ile birlikte alabilirsiniz diyerek tum gunun icine 1 gunumun icine etmislerdi. Bosu bosuna gitmistim, eger mesaj gelmediyse sadece musteri hizmetleri temsilcisiyle gorustuysen sabah servise tel ile ugrasip oyle git derim. umarim alacagin cihazi uzun yillar sorunsuz sekilde kullanirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

quote:

Orijinalden alıntı: Q2ID

quote:

Cihazı ilk alanlar kaç paraya aldılar bilmiyorum ama şu an 2300 liradan aşağıdaki cihaz alınır mı diye soracağım. Piyasa dolar kurundan ve gümrükteki takılmalardan dolayı gerçekten acınacak vaziyette, ileriye dönük bir cihaz almak için 3000 liraya yakın para bayılmak gerekiyor, performans bazlı bakıldığında. Bu hafta içi kesin bir cihaz alacağım ve bütçe olarak aşağıdaki cihazın ücretini geçmeyecek türden bir cihaz arıyorum. Uzun zamandır cihazı kullanan arkadaşlar, sizce linkteki ürün 2-3 yıl kullanılacak türden mi? Yenilenmiş ürün olması sıkıntı çıkarır mı? Cihazın kronik sorunlarını göz önünde bulundurarak yanıtlarsanız sevinirim.

http://www.n11.com/lenovo-y500-59352499-P18271402

kullanıcılardan fikir sahibi kimse yok mu?

İlk gelen seri bu sorunlu seri yani klavye touchpad sıkıntıları var bu makına alınmaz bedava verseler gene alınmaz yanı çok dert açar başınıza

ilk alanlardanım 2100 liraya aldım,

14 ay oldu sanırım ya da 12 ay tam hatırlamıyorum

SLI versıyon gt650m

touchpad ozellıklerını kıstım,standart touchpad gıbı kullanıyorum(hatta ben kullanmıyorum ekstra klavye ve mouse ıle kullanıyorum touchpad ıle işim olmadı.

geçenlerde işim oldu klavyeyı kullandım rasgele yazılar yazdı,servise gidecek de sımdı pc de ısım var servıse gonderemıyorum o nedenle.

hoparlorden gelen cızırtı problemı bende yok ve wıfı problemı de olmadı maşallah.

bunların dışında diğer kullanıcılar da aşağıdaki konular sadece bende mi var yoksa herkeste mi var lütfen yazsınlar

1-çok sessiz oldugunda(gece 2-3 te mesela )hiçbir ses duyulmadığında adaptörden tiz bir ses geliyor sanki içinde küçük bir fan dönüyor gibi,rahatsız edici değil ama merak uyandırıcı.

2-ekranı kasaya bağlayan yerlere ne deniyor tam olarak (ing.hinge deniyor ama ) menteşe tam doğru mu bilmiyorum her neyse bu menteşelerden midir nedir çok hafif bir gıcırtı duyuyorum,yani bana göre kayması lazım belki de beklentim yüksek bilmiyorum biraz mükemmeliyetçiyimdir

@drandanmete ben indirdim ama daha kurmadım vakit olmadı

hocam o menteş ve adaptör işi herkezde var sıkıntınız olmasın hocam müsaitsen kurabilirmisin pcden fazla anlamıyorumda güncelleme yeri geldi eğer kötü performans falan verme durumu olursa geri dönemeyebilirim denersen sevinirim

hocam gerı donemeyecek bır sey yok,şimdi performansı ancak devamlı oyun oynayan adamlar anlar sanırım ben cok sık oyun oynamıyorum.beta driver değil gördüğüm kadarıyla o nedenle sıkıntısız indirebilirsin.

eğer sen performans sıkıntısı yaşarsan bana ulaş ben sana eski versiyonu tekrar kurman için link veririm yardımcı oluruz buradan.Atla deve değil hocam geri dönme olayı :)

ben indirdim updatei clean install yapayım dedim takılı kaldı (ara sıra takılı kalıyor :)

tekrar başlatacağım

• email geldi aradim ondan sonra da. Ben bunu internetten aldim a simdi vatanin bayiye gidicem lagu luga yapmazlar umarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wingsaber -- 18 Şubat 2014; 22:27:24 >
    Yoo bir sorun cikmaz... ama dedigim gibi ne yapacagina karar ver de git. ucret iadesi kredi kartina 10 gunde yapiliyor... eger cihaz alacaksan hediye ceki verelim diyeceklerdir, vatanda alacagin cihaz yoksa hediye kuponu isine yaramayacaktir... tum bunlari hesaba kat yani :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

quote:

quote:

Cihazı ilk alanlar kaç paraya aldılar bilmiyorum ama şu an 2300 liradan aşağıdaki cihaz alınır mı diye soracağım. Piyasa dolar kurundan ve gümrükteki takılmalardan dolayı gerçekten acınacak vaziyette, ileriye dönük bir cihaz almak için 3000 liraya yakın para bayılmak gerekiyor, performans bazlı bakıldığında. Bu hafta içi kesin bir cihaz alacağım ve bütçe olarak aşağıdaki cihazın ücretini geçmeyecek türden bir cihaz arıyorum. Uzun zamandır cihazı kullanan arkadaşlar, sizce linkteki ürün 2-3 yıl kullanılacak türden mi? Yenilenmiş ürün olması sıkıntı çıkarır mı? Cihazın kronik sorunlarını göz önünde bulundurarak yanıtlarsanız sevinirim.

http://www.n11.com/lenovo-y500-59352499-P18271402

kullanıcılardan fikir sahibi kimse yok mu?

İlk gelen seri bu sorunlu seri yani klavye touchpad sıkıntıları var bu makına alınmaz bedava verseler gene alınmaz yanı çok dert açar başınıza

ilk alanlardanım 2100 liraya aldım,

14 ay oldu sanırım ya da 12 ay tam hatırlamıyorum

SLI versıyon gt650m

touchpad ozellıklerını kıstım,standart touchpad gıbı kullanıyorum(hatta ben kullanmıyorum ekstra klavye ve mouse ıle kullanıyorum touchpad ıle işim olmadı.

geçenlerde işim oldu klavyeyı kullandım rasgele yazılar yazdı,servise gidecek de sımdı pc de ısım var servıse gonderemıyorum o nedenle.

hoparlorden gelen cızırtı problemı bende yok ve wıfı problemı de olmadı maşallah.

bunların dışında diğer kullanıcılar da aşağıdaki konular sadece bende mi var yoksa herkeste mi var lütfen yazsınlar

1-çok sessiz oldugunda(gece 2-3 te mesela )hiçbir ses duyulmadığında adaptörden tiz bir ses geliyor sanki içinde küçük bir fan dönüyor gibi,rahatsız edici değil ama merak uyandırıcı.

2-ekranı kasaya bağlayan yerlere ne deniyor tam olarak (ing.hinge deniyor ama ) menteşe tam doğru mu bilmiyorum her neyse bu menteşelerden midir nedir çok hafif bir gıcırtı duyuyorum,yani bana göre kayması lazım belki de beklentim yüksek bilmiyorum biraz mükemmeliyetçiyimdir

@drandanmete ben indirdim ama daha kurmadım vakit olmadı

hocam o menteş ve adaptör işi herkezde var sıkıntınız olmasın hocam müsaitsen kurabilirmisin pcden fazla anlamıyorumda güncelleme yeri geldi eğer kötü performans falan verme durumu olursa geri dönemeyebilirim denersen sevinirim

hocam gerı donemeyecek bır sey yok,şimdi performansı ancak devamlı oyun oynayan adamlar anlar sanırım ben cok sık oyun oynamıyorum.beta driver değil gördüğüm kadarıyla o nedenle sıkıntısız indirebilirsin.

eğer sen performans sıkıntısı yaşarsan bana ulaş ben sana eski versiyonu tekrar kurman için link veririm yardımcı oluruz buradan.Atla deve değil hocam geri dönme olayı :)

ben indirdim updatei clean install yapayım dedim takılı kaldı (ara sıra takılı kalıyor :)

tekrar başlatacağım

hocam bendede takılı kaldı yeniden baslattım fakat yüklenmis gözüküyo oyun performansıda iyi acaba yüklenmismidir icim rahat etmedi tekrar denedim tekrar takıldı sizce bi sorun olurmu

• hocam masaustunde mouse u sag tıkla nvidia control panel a tıkla orada versıyon yazar.

versıyon sıtede son cıkanla tutuyorsa yuklenmıstır
  • merhaba arkadaşlar bende 755m sli versiyonunu almayı düşünüyorum birkaçgün içinde.sizler lenovo sli notebook ları ilk kullananlarsınız 1-1.5 sene oldu heralde,garantisi biten var mı bilmiyorum ama.sorum gt 755 li seride aynı kasayı kullanıyor bu kasada sorun yaşadınız mı(y510p konusu yeni konu siz daha deneyimlisiniz) sli yi tavsiye edermisiniz performans,sıcaklık bakımından ,kasa kalitesi ses kalitesi bakımından ,ağır program kullananlar nasıl bilirsiniz ,servisi nasıldır ,film tiryakileri panel kalitesi nasıldır yardımcı olursanız sevinirim
  • msi ge60 aliyim diyrum iste ama orda ki modelde de ssd yok gitmiser 16 gb ram takmislar. oyuzden para iadesi isterimde 1 sene gecti kredi kartiyla almamdan nasil karta iade edicekler ki?

vatana mesaj attim diyorlar para iadesi yapilamamaktadir. cirkeflik mi yapayim? mahkeme felan mi diyeyim ne diyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wingsaber -- 19 Şubat 2014; 11:44:15 >
    muhasebe departmanina iade islemi icin talimat veriyorlar... alisveris yaptigin tarihin slipi varsa islem daha kolay sonuclaniyor. eger slip yoksa biraz daha fazla ugrastiriyorlar, dedigim gibi minimum 8-10 gunu bulur para iadesi.

• durmadan para iadesi olmaz diyor vatanin sitesinden dei oldum oluyor diyorum olmuyor diyor. slip yok ki zaten internet uzerinden adigimdan sadece fatura var.

acaba en iyisi topkapiya mi gitmek karar veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wingsaber -- 19 Şubat 2014; 11:59:52 >
    urunun muadilini veya bir ust modelini verseler dahi para iadesi hakkin var. internet uzerinden aldiysan daha cabuk sonuclanmasi lazim cunku sanal pos bilgilerinin tamami kayit altinda... siparis takip numarasindan dahi pos bilgileri cikarilabilir. topkapi'daki musteri hizmetleri birimine teslim edebilirsin, eger yakinsa orasi daha mantikli, 2 gun once y510p cevizlibag'daki magazada stokta gorunuyordu. su an yoksa da urun cesitliligi baya fazla diger magazalara gore.

• y500'deki gt650m gddr5 mi?

• quote:

y500'deki gt650m gddr5 mi?

Evet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • simdi cikiyorum notebook alyorum ordan gidebilirsem vatana gidecegim fatura yanima aliyorum baska bisi laim olmaz heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyanuscelikol

merhaba arkadaşlar bende 755m sli versiyonunu almayı düşünüyorum birkaçgün içinde.sizler lenovo sli notebook ları ilk kullananlarsınız 1-1.5 sene oldu heralde,garantisi biten var mı bilmiyorum ama.sorum gt 755 li seride aynı kasayı kullanıyor bu kasada sorun yaşadınız mı(y510p konusu yeni konu siz daha deneyimlisiniz) sli yi tavsiye edermisiniz performans,sıcaklık bakımından ,kasa kalitesi ses kalitesi bakımından ,ağır program kullananlar nasıl bilirsiniz ,servisi nasıldır ,film tiryakileri panel kalitesi nasıldır yardımcı olursanız sevinirim

ben kendi düşüncelerimi söyleyim benim GT750M sli ekran kartım. şuanda açamadığı oyun yok diyebilirim. Program konusunda ben 3DSmax vray sketchup keyshot ps gibi programların yanı sıra işlemci ve ekran kartını birlikte kasan vray rt gibi gpu hızlandırmalı programları kullanıyorum. ne bir takılma nede ısınma oluyor. son beta güncellemesi dışında sli da sıkıntı olmadı. son beta da 2. kart durduk yere ısınıyordu düşük devirde dönüyordu ısınma çok değil ama mouse hemen karşısında olduğundan uzun süre el yakınında durunca ısındığı farkediliyordu. malzeme kalitesine gelirsek pc yeterince ağır zaten ben bundan dolayı hafif malzeme kullanmayı düşündüklerini düşünüyorum. Eski pc'm 3000N200 dü ondaki kaliteyle piyasadaki hiç bir cihaz kıyaslanamaz zaten. ama genel olarak kalitesi iyi diyebilirim. keşke ekran menteşelerini daha sağlam ve geniş yapsalarmış :) bu bir sorun oluyormu bence olmuyor dikkatli kapatıp açarsanız sorun olmaz. sitede belirtilen touchpad klavye ve hoparlör bende sıkıntı olmadı. hatta onekey theatre dan film moduna alınca sesi %30 un üstüne çıkınca o kadar ses mükemmel ve yüksek çıkıyor ki çoğu zaman 5.1 ses sistemime bağlama ihtiyacı duymuyorum. bence en büyük sorun kasada parmak izi kalıyor benim canımı sıkan en büyük sorun bu :) sıcaklık bakımından pek ısınmıyor normal kullanımda oyun açınca da pek sıkıntı olmuyor çünkü gerçekten soğutması iyi yinede pc ye zarar vermek istemezsen soğutucu almalısın derim. film konusunda ses mükemmel daha önce dediğim gibi panel 1920 olduğundan film kaliteli ise film ayrı bir güzel oluyor :) performans konusunda diyecek en ufak bir kusur yok. wifi sorunu çok konuşuldu sinyal güçsüz ise(1-2 diş) düşüyor bu bir gerçek ama sırf bunun için bu donanımdan vazgeçilmez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Wingsaber

simdi cikiyorum notebook alyorum ordan gidebilirsem vatana gidecegim fatura yanima aliyorum baska bisi laim olmaz heralde

fatura, BDH'in verecegi DOA raporu ve laptopu kapali kutu seklinde gotureceksin. baska da bir sey yok.

• 
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.