Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (729. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

teşekkür ederim. forumda binbaşı olmuşsun tebrikler :). ekran kartını çıkarttım. boşa debelenmişim, ben de onu yazayım, belki birine faydası olur.
    önce pili çıkartıyoruz,
    o zaman pil yuvasında gizli bir kilit düğmesi var, o görünüyor, onu aşağı doğru çekiyoruz, sonra alt yüzde, ortadaki kayan anahtarı aşağı doğru çekiyoruz., ekran kartı çıkıyor.:)
    bios ayarlarından bahsedince az tedirgin oldum, daha da beter olur mu işlem diye. benim beceriksizliğimden dolayı. sanırım seninle aynı makinaya sahibiz. ben hatırlıyorum, aynı dönemlerde almıştık ve yazışmıştık forumda. sen 8.1 e yükselttinmi?. ya da bu dediklerini yaptınmı?. bazı forumlarda, 8.1 in başlı başına sli ye uyumlu olmadığı söyleniyor, o nedenle soruyorum.

Hocam öncelikle binbaşı olalı 1 yılı geçmiştir. 10-15 mesaj sonra yarbay olacağım

Bios zaten setup şeklinde. Onu kuracaksın iş hallolacak. Evet bende aynı işlemleri yaptım. Korkulacak bir şey yok yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 9 Şubat 2014; 21:49:26 >

• fenerliso kullanıcısına yanıt
    tmm. işleme başlıyorum o zaman. yarbaylığın hayırlı olsun o zaman.
    alta recep ivedikten bir sahnenin linkini ekliyorum, ben recep, sen otel sahibisin. bu bios işini halledemezsem, ararıııııııım.
    http://www.youtube.com/watch?v=mOA4MyCtdIM

• quote:

Orijinalden alıntı: drandanmete

quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

quote:

arkadaslar zahmet olmassa ctrl alt deletteden ram kullanımına bakmanız mümkünmü bende %42 ram (bellek) kullanımı varda normalmi

%51 bende şu an. Sanırım normal o kadar yüksek olması.

saolasın hocam bakıyorumda bazı yerlerde %20 falan bizim pcde sistemi yoran biseymi var acaba?

Hocam bende şuan bir oyun + bir uygulama açık biri 770 mb diğeri 890mb ram yiyor. Onlara rağmen yüzde 48 bellek kullanımı

hocam boştayken kaç oluyo acaba? ve birde hdden geliyo sanırım bi ses beni cok tereddüt ettirdi sürekli bi ses sessiz ortamda rahatlıkla duyulabilir sizdede oluyomu acaba sürekli zzzzzzzzzzzzzzzz diye çalısıyo normalmidir acaba cünkü biraz rahatsız ediyo acil yardımlarınızı bekliyorum

hdden ses gelıyor ram yüzde 44 her pc aynı kafaya takma abicim

• beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    hallettiniz mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mck94

quote:

quote:

bilgisayarı servise vericem. kapağın farklı açılarında hoparlör çalışmıyor. Gördüğüm en saçma arıza Bir de bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Umarım kabul ederler bu düzgün diye yollamazlar.

Ederler heralde. Böyle bir hatayı zaten siz yazdığınız için kontrol ederler. Ama anlayıp da bir şeyi yok derler mi bilemiyorum.

Sorun yazılımsal olabilir mi peki?

Sanmam hocam. Sonuçta şekil değişikliğine göre çalışıyor veya çalışmıyor.

hocam servise verdiniz mi laptobu ? Verdiyseniz servisten herhangi bir yanıt geldi mi size ?

• xMaKaRoVxTR kullanıcısına yanıt
    ben vermiyecektim ki servise mck94 verecekti
  • bugun 25. gun aradim ne zaman yapicaksiniz dediler bu hafta icinde halletmeleri gerek. urunlerden bahsetti sizin onceliginizi yukseltiyorum dedi. 30 bulursa baslarim cirkeflige
  • Garantiye gideli 15 gün oldu. Bi Anakart alacaklar yurtdışından bekledikte bekledik. Sorsan 5 is günü içinde yapıyorlardı. 20 günü 1 dk geçsin alırım y510p yi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wingsaber

bugun 25. gun aradim ne zaman yapicaksiniz dediler bu hafta icinde halletmeleri gerek. urunlerden bahsetti sizin onceliginizi yukseltiyorum dedi. 30 bulursa baslarim cirkeflige

Hocam 20 iş gününü geçtiği anda ya para iadesi ya da yeni bir bilgisayar vermeleri gerek. Hatta aynı modelden artık ellerinde yoksa bir üst modelini vermeleri gerekiyor.
  • quote:

quote:

bugun 25. gun aradim ne zaman yapicaksiniz dediler bu hafta icinde halletmeleri gerek. urunlerden bahsetti sizin onceliginizi yukseltiyorum dedi. 30 bulursa baslarim cirkeflige

Hocam 20 iş gününü geçtiği anda ya para iadesi ya da yeni bir bilgisayar vermeleri gerek. Hatta aynı modelden artık ellerinde yoksa bir üst modelini vermeleri gerekiyor.

yok daha 20 iş unu olmamis cuma gunu olacak 17 olcakta vermistim
  • quote:

Arkadaşlar benim hoparlörümde bir sıkıntı var. Ses arada gidiyor kapağı eğince tekrar duyuluyor. dik konuma getiriyorum yine gidiyor. Çözemedim hala başka başına gelen var mı?

Bende de aynı sorun var sol hoparlörde. Ama kapakla ilgisi yok bende arada gidiyor ses..Sesi açınça düzeliyor sonra yine gidiyor falan. Çözüm bulabildin mi?Verdin mi servise.
  • Beyler selam bir sorum olacak Windows 8 kullanıyorum sizce win 8.1 geçmeme gerek var mı ?
  • arkadaslar lenevo y500ume msata ekleyebilirmiyim . ssd eklemek istedim arkadasim msatayi tavsiye etti . cunki hardiskim bazen cok yavas calisiyor zorladigimda . bu arada 2 tane 650m grafik karti var bu bilgi yararli olurmu bilmiyorum ama sizden bilgi alabilirsem sevinirim . hardiskimin yaninda +250gblik civarinda bir ssd yada msata ekleyebiliyormuyum?
  • Arkadaşlar Merhaba,

Sabah işe giderken bilgisayarımı kapatıyorum adaptörü prizden çekiyorum. Akşam gelip bilgisayarımı açtığımda ise USB 2.0 olan sarı renkli portta donanım olarak sürekli "This device cannot start. (Code 10)" aygıt başlatılamadı hatası alıyorum. Yeni başladı bu durum birkaç gün oldu, Windows 8.1 işletim sistemine sahip tüm updateleri yapılmış durumda. Düzeltmek için aygıtı kaldır yapıp donanım değişikliklerini tara diyorum hiç birşey olmamış gibi usb 2.0 aktif hale gelmiş oluyor. Bu durumla karşılaşan varmı tecrübe edinen?
  • bugun 20. işgunu arayayim yine. ya para ya da enisi ver diyeyim artik sikldim.
  • quote:

bugun 20. işgunu arayayim yine. ya para ya da enisi ver diyeyim artik sikldim.

hocam üstünde dur vermek zorunda sana para yada pc yi olmadı üst modelini . bıdı bıdı yaparlarsa gidin tüketici heyetini hatırlatırsın :) + geçmiş olsun
  • quote:

bugun 20. işgunu arayayim yine. ya para ya da enisi ver diyeyim artik sikldim.

Aynen 20. iş günü de dolunca hakkınızı arayın hocam. Eğer tamam para mı istiyorsunuz yoksa üst model mi derlerse bence üst modeli isteyin çünkü o zaman aldığınız fiyatla şimdi güzel bir pc alamazsınız. Ama tabi hemen böyle bir şey teklif etmezler laga luga yaparlar biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZauReXuS

arkadaslar lenevo y500ume msata ekleyebilirmiyim . ssd eklemek istedim arkadasim msatayi tavsiye etti . cunki hardiskim bazen cok yavas calisiyor zorladigimda . bu arada 2 tane 650m grafik karti var bu bilgi yararli olurmu bilmiyorum ama sizden bilgi alabilirsem sevinirim . hardiskimin yaninda +250gblik civarinda bir ssd yada msata ekleyebiliyormuyum?

bu 16 gblık msata yerine daha yüksek kapasitede msata ssd eklenebiliyordu heralde. Ekleyenler vardı sanki ama tam bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 14 Şubat 2014; 15:46:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirty

Arkadaşlar Merhaba,

Sabah işe giderken bilgisayarımı kapatıyorum adaptörü prizden çekiyorum. Akşam gelip bilgisayarımı açtığımda ise USB 2.0 olan sarı renkli portta donanım olarak sürekli "This device cannot start. (Code 10)" aygıt başlatılamadı hatası alıyorum. Yeni başladı bu durum birkaç gün oldu, Windows 8.1 işletim sistemine sahip tüm updateleri yapılmış durumda. Düzeltmek için aygıtı kaldır yapıp donanım değişikliklerini tara diyorum hiç birşey olmamış gibi usb 2.0 aktif hale gelmiş oluyor. Bu durumla karşılaşan varmı tecrübe edinen?

Hocam şurdaki çözümlere bir bakın isterseniz.Sorun çözülebilir belki http://support.microsoft.com/kb/943104

• 
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.