Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mck94

quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

kargo parası yok mu hocam sonuçta dolmuşla aynı fiyata gelirdi

kargo parası yok güzel yanı da o zaten

hocam siz aldınız 2000tlye düştü şanssızmışsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk sayfa sıkça sorulan sorular bölümü yaptık lütfen aynı soruları soranları oraya yönlerdirin forum çok kirlenmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

arkadaşlar selamlar.
    bugün bursa vatan a gittim. lenovo y500 serisini semih isimli bir arkadaş güzel bir şekilde tanıttı. ikinci ekran kartının da nasıl çıkarıldığını falan gösterdi.makina içime sindi. ancak sizler kullanıcılarısınız size sorayım dedim. ikinci ekran kartı gerçekten işe yarıyor mu?. bir de ürün yüzde otuz indirimle 2150tl fiyata sahip.bu fiyat nasıl.sizler aldığınızda kaç liraydı. yani bu fiyat makul mü?.ucuz mu?pahalı mı?. yardımcı olurmusunuz.
    ikinci bir hususta bazıları sabit 1tb. lık hafızaya sahip,bazılarında 8 ya da 16gb lik ssd disk var.bu tiplerde sorun olduğu söylendi.bu doğru mu?.aralarında pek fiyat farkı yok. 20 ila 30tl fark oluyor.o nedenle alırken sizlerin yönlendirmesiyle isabetli bir seçim yapmak istiyorum.detaylı bilgisi olanlar lütfen yazabilir mi.teşekkürler.
    bir de bu ürünü neden yalnızca vatan satıyor???

*İkinci ekran kartı gerçekten işe yarıyor yani 2 kat olmasa da 2 kata yakın bir performans artışı sağlıyor. Hatta performans olarak GT650m den daha yüksek ekran kartlarını geçiyor.2150tl diyorlarsa al ben makineyi 2 ay önce 2300 civarı bir fiyata aldım.Zaten şu anda piyasadaki en iyi fiyat performans ürünü diyebiliriz.
    *Eğer performans istiyorsan ürün kodu 59-360470 olan modeli al sonra keyfini çıkar. Bu üründe 1TB+16Gb var. Bu verdiğim modelde hç bi sorun yok diğer modelde var.

• quote:

Orijinalden alıntı: slh3772

ilk sayfa sıkça sorulan sorular bölümü yaptık lütfen aynı soruları soranları oraya yönlerdirin forum çok kirlenmesin

Bundan sonra ilk sayfadaki sorulardan soran olursa ilk sayfaya bakın der geçeriz valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: OMERGER

quote:

ilk sayfa sıkça sorulan sorular bölümü yaptık lütfen aynı soruları soranları oraya yönlerdirin forum çok kirlenmesin

Bundan sonra ilk sayfadaki sorulardan soran olursa ilk sayfaya bakın der geçeriz valla

aynen hocam farklı sorular çıkarsada ekleriz artık

• quote:

quote:

quote:

O konu başlığına ilk sayfayı okumadan soru sormayın diye not duş başgan daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

quote:

quote:

quote:

O konu başlığına ilk sayfayı okumadan soru sormayın diye not duş başgan daha iyi olur

yaptım hocam

• Arkadaşlar cahilliğimi mazur görün.Bu laptopda sli teknolojisi ile 2 ekran kartı birlikte çalışıyor ama bu her oyun için geçerli mi.Bu sli desteğini her oyuna yansıtabiliyor mu cihaz?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Laptop hoşuma gitti,yorumlarınız da çok olumlu ve laptopu almak istiyorum.
    Fakat şöyle bir şey var ki abim şu anda amerika da ve orada daha ucuz olacağını düşünüyorum. Sorum şu ki eğer orada daha ucuz ise abimin oradan alabileceği bir mağaza mı vardır yoksa şu an kaldıgı yere kargo ile mi sipariş etsin. (abim eylül de Türkiyeye dönecek) İnternette araştırdım fakat bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sloper

Arkadaşlar bir sorum olacak. Laptop hoşuma gitti,yorumlarınız da çok olumlu ve laptopu almak istiyorum.
    Fakat şöyle bir şey var ki abim şu anda amerika da ve orada daha ucuz olacağını düşünüyorum. Sorum şu ki eğer orada daha ucuz ise abimin oradan alabileceği bir mağaza mı vardır yoksa şu an kaldıgı yere kargo ile mi sipariş etsin. (abim eylül de Türkiyeye dönecek) İnternette araştırdım fakat bulamadım.

http://www.lenovo.com/US/en/ sitesinden direk model seçip sipariş edebiliyorsunuz ve en uygun fiyatlar da benim gördüğüm kadarıyla burada. Eğer abiniz eylülde dönecekse Y500 değil yeni modeli olan Y510p almanızı öneririm. Onda farklı olarak 4. nesil Intel Haswell işlemci, mat ekran ve 16 yerine 24GB mSATA mevcut(bir de Türkiye'deki Y500'den farklı olarak gt 650m yerine gt 750m var ama ABD'de satılan Y500'lerde de gt 750m mevcut). Bu modelde şu an SLI seçimi gözükmüyor ama büyük ihtimal yakın zamanda onu da piyasaya süreceklerdir, sürmezlerse de ikinci ekran kartını ayrı olarak aynı siteden satın alabiliyorsunuz. Bir tavsiyem de tahmini kargolama sürelerini sürekli kontrol etmeniz, çünkü bir aydan fazla diyebiliyor bazı modellerde. Olur sona birakırsınız sipariş vermeyi sonra abinizin gelmesine yetişmez. Alırsanız eğer güle güle kullanmanız dileğiyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: iskaca

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-360470-y500-notebook-core-i7--8gb-1tb-2gb-156-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65377 buradaki modelde ssd var mıdır?

Evet o modelde SSD var. Sorunuzun cevabı ilk sayfadaki sıkça sorulan sorular bölümünün 6. sorusunda da mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salops -- 14 Haziran 2013; 2:55:12 >

• Kullanan arkadaşlar varsa eğer Y500 için soğutucu fan tavsiye edebilirlerse sevinirim...
  • quote:

quote:

arkadaşlar selamlar.
    bugün bursa vatan a gittim. lenovo y500 serisini semih isimli bir arkadaş güzel bir şekilde tanıttı. ikinci ekran kartının da nasıl çıkarıldığını falan gösterdi.makina içime sindi. ancak sizler kullanıcılarısınız size sorayım dedim. ikinci ekran kartı gerçekten işe yarıyor mu?. bir de ürün yüzde otuz indirimle 2150tl fiyata sahip.bu fiyat nasıl.sizler aldığınızda kaç liraydı. yani bu fiyat makul mü?.ucuz mu?pahalı mı?. yardımcı olurmusunuz.
    ikinci bir hususta bazıları sabit 1tb. lık hafızaya sahip,bazılarında 8 ya da 16gb lik ssd disk var.bu tiplerde sorun olduğu söylendi.bu doğru mu?.aralarında pek fiyat farkı yok. 20 ila 30tl fark oluyor.o nedenle alırken sizlerin yönlendirmesiyle isabetli bir seçim yapmak istiyorum.detaylı bilgisi olanlar lütfen yazabilir mi.teşekkürler.

*İkinci ekran kartı gerçekten işe yarıyor yani 2 kat olmasa da 2 kata yakın bir performans artışı sağlıyor. Hatta performans olarak GT650m den daha yüksek ekran kartlarını geçiyor.2150tl diyorlarsa al ben makineyi 2 ay önce 2300 civarı bir fiyata aldım.Zaten şu anda piyasadaki en iyi fiyat performans ürünü diyebiliriz.
    *Eğer performans istiyorsan ürün kodu 59-360470 olan modeli al sonra keyfini çıkar. Bu üründe 1TB+16Gb var. Bu verdiğim modelde hç bi sorun yok diğer modelde var.

ilgine teşekkür ediyorum.
    nasip olursa aranıza katılacağım.
    klan gibi olmuş burası, sanırım kabul edilmek biraz zor:)))
    forum kirlenmesin diye birbirinizle bir sayfa boyunca alıntı yapa yapa şakalaşmışsınız:))))
    bazen olur öyle şeyler.
    bir kere bir büfeciye adres sormuştum.
    adam benim gibilerden öyle bunalmış ki. yarım saat dert yandı.
    abi adresi tarif etseydin bi dakkanı almazdı demiştim:))))))))))
    bizim cahilliğimizi mazur görün arkadaşlar.siz bunu almışsınız kullanıyorsunuz. forumu takip de ediyorum ama insanlık hali atlanıyor bir sayfa işte:((
    bu arada, ömer kardeşim vatandaki arkadaş mssd disk olanlarda sorun olduğunu söyledi.yani yalın 1tb olanı almamı tavsiye etti.ben de senin önerin gibi 1tb ilave 16ssd almak istiyorum.hakikaten bunlarda bir sorun var mı?
    bir de bi arkadaş var. ne sorulursa sorulsun. msi 60 alın diye yazıyor.o da kafa karıştırıyor. bu y500 serisini kötülüyor.doğruluk payı var mı?.bunların ocak 2013 den sonra üretilenleri iyiymiş. onu nasıl tesbit edebiliriz?

• quote:

quote:

arkadaşlar selamlar.

fikrinize önem verdiğimi yineleyerek şu çelişkiyi gidermenizi rica edeceğim.sorun olmadığını söylediğiniz seri de sabit 1tb hafıza var.linki;
    http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-360470-y500-notebook-core-i7--8gb-1tb-2gb-156-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65377
    söylediğiniz, 59-360470 kod numarasına sahip.
    1tb+16gbmsata olanın linki ise;

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-352499-y500-notebook-core-i7-8gb-16gb+1tb-2gb-156-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=64360
    bu.ve bunun kod numarası da 59-352499 .
    hangisini öneriyorsunuz. onu satın alacağım?

• forumu okumadan yazıyorum sanmayın.
    en baştaki tüm açıklamaları okudum.
    16mssd yazmamasına rağmen üründe bulunduğunu belirtmişsiniz.
    vatan çalışanı ise ısrarla olmadığını söylüyor.
    bu nedenle defalarca soruyorum
  • quote:

forumu okumadan yazıyorum sanmayın.
    en baştaki tüm açıklamaları okudum.
    16mssd yazmamasına rağmen üründe bulunduğunu belirtmişsiniz.
    vatan çalışanı ise ısrarla olmadığını söylüyor.
    bu nedenle defalarca soruyorum

59-360470 kodunu alacaksın arkadaşım ilk sayfaya oku bak hatalı üretim diyorlar 99 ile bitene. Sen 59-360470 modelini al sorunsuz o seri
  • Dün aldım %30 indirimde 2154TL. Hay şansıma ki bugun %35 indirimle 2000TL. Bidaha da vatancomputer'den bişi almam. Dün gittim mağazaya adam dedi daha indirime girmez elinizi çabuk tutun. Bi gün sonra indirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mck94 -- 14 Haziran 2013; 8:28:26 >
  • Gereksiz bir kasma başladı.oyunlarda driver alakalı %90 cod4 saçmaliyor büyük ihtimal oyundan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: > ConfusedChild

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: > ConfusedChild

y500un hepsinde var mi klavye isigi

klavye ışığı hepsinde var

çift ekran kartlı olduğu için optik sürücü yok onun yerine 2.ekran kartı var. Optik sürücü size gerekiyorsa 70-80tlye usb optik sürücü almanız gerekiyor.

optik sürücü olmadan dvd ile bir is yapamiyoruz dimi.
    vatanin sitesinden linkini atar misin.

evet optik sürücü zaten cdleri koyduğunuz yerdir o olmazsa koyamazsınız buda optik sürücünün linkihttp://www.vatanbilgisayar.com/optik-suruculer/asus-sdrw-08d2s-u-lite-sdrw-08d2s-u-lite-8x-harici-slim-dvd-yazici/productdetails.aspx?I_ID=61231 (başka markalarında var vatanda bunu örnek olarak verdim)

bunu taktirdigimizda kasanin icinde mi kaliyor yoksa disarda mi

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.