Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • y500de dvd okuyucu yokmus
    bu beni biraz düşündürüyor

• arkadaşlar vatanda hafta sonu babalar gününe yüzde 30 indirim var yine 100 150 tl karınız olur en son yüzde otuzda 1980 sattılar biraz bekleyin 1 hafta içinde alan arkadaşlarda ürünü iade edip ucuz olarak alabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragonReddevils -- 13 Haziran 2013; 23:03:13 >
  • şu an yüzde otuz yazıyor ama hafta sonu babalar günüde bir süpriz olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: > ConfusedChild

y500un hepsinde var mi klavye isigi

klavye ışığı hepsinde var

çift ekran kartlı olduğu için optik sürücü yok onun yerine 2.ekran kartı var. Optik sürücü size gerekiyorsa 70-80tlye usb optik sürücü almanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

quote:

Orijinalden alıntı: mck94

Sipariş verdim interntetten vatandan, inşallah en hızlı şekilde gelir.

2

dostum bu ekran karı nıye elektrıklı supurge gıbı calısıyo hanı crysıs gıbı yuksek donanım ıstıyen oyunlarda normalde cs 1.6 knıght gıbı dusuk sıstemde oynanabılen oyunlarda neden bu kadar kasıyor kendını ekran kartı bunun nvdıa ayarları felan varmı duzgun
  • Vazgeçtim ya beklicem bir 5 ay kadar falan ya elimdeki pc yi çıkaramadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

quote:

çift ekran kartlı olduğu için optik sürücü yok onun yerine 2.ekran kartı var. Optik sürücü size gerekiyorsa 70-80tlye usb optik sürücü almanız gerekiyor.

optik sürücü olmadan dvd ile bir is yapamiyoruz dimi.
    vatanin sitesinden linkini atar misin.

• arkadaşlar selamlar.
    bugün bursa vatan a gittim. lenovo y500 serisini semih isimli bir arkadaş güzel bir şekilde tanıttı. ikinci ekran kartının da nasıl çıkarıldığını falan gösterdi.makina içime sindi. ancak sizler kullanıcılarısınız size sorayım dedim. ikinci ekran kartı gerçekten işe yarıyor mu?. bir de ürün yüzde otuz indirimle 2150tl fiyata sahip.bu fiyat nasıl.sizler aldığınızda kaç liraydı. yani bu fiyat makul mü?.ucuz mu?pahalı mı?. yardımcı olurmusunuz.
    ikinci bir hususta bazıları sabit 1tb. lık hafızaya sahip,bazılarında 8 ya da 16gb lik ssd disk var.bu tiplerde sorun olduğu söylendi.bu doğru mu?.aralarında pek fiyat farkı yok. 20 ila 30tl fark oluyor.o nedenle alırken sizlerin yönlendirmesiyle isabetli bir seçim yapmak istiyorum.detaylı bilgisi olanlar lütfen yazabilir mi.teşekkürler.
    bir de bu ürünü neden yalnızca vatan satıyor???
  • quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

quote:

Orijinalden alıntı: canirtuk

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: slh3772

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: parsan

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemi

o zaman yarın gidip alayım. hem lenovonun servisi de iyiymiş galiba. cızırtı sorunu inşallah bende olmaz.

Bu gün cızırtılı cihazı garantiye verdim sıfırı ile değişimini istedim çünkü daha 12 günlük cihaz sonu 470 seri Nolu olan y500 e sahip arkadaslar dolby açık şekilde son seste sadece insan seslerinde deneyebilirler mi acaba sorun var mı kronik mi acaba

Cızırtı var hocam. Bende servise göndermeyi düşünüyorum şu bi kaç gün içinde. Siz hangi servise gönderdiniz bende oraya göndereyim.

bu kadar belli olacak derecede mi yoksa dikkat edince mi belli oluor cızırtı?

Yani dolby açık kapalı fark etmez sadece dolby açınca biraz daha artıyor. Ses indirme çubuğunu aşağı yukarı yapınca çıkan bi ses var. Gayet net belli oluyor onda. Çok şeyde de belli oluyor açıkcası.

Lenovo nun acaba en iyi servisi hangisidir nereye gönderse laptopu

Ben merkezi aradım yurt içi kargo işe karşı ödemeli gönderdim sizde gönderin ve sıkıntınızı şikayetvar com a yazın kronik bir sorun olduğu belli para iadesi almayı düşünüyorum

kardeşim sizde sorun var diye cihaza neden kronik sorunlu diyorsunuz ki bende yok böyle sıkıntı kaç kişi daha kullanıyor onlardada yok daha doğrusu dünyada milyonlarca kişi kullanıyor kimse böyle sıkntıdan bahsetmemiş kronik diyerek almaya çalışanların kafalarını niye bulandırıyorsunuz bir kaç kişide bozuk diye kronik diyemezsiniz

Kaç milyon kişi kullanıyor ?
    Neden burada ki hoparlör sıkıntısı olan arkadaşların hepsinin sol hoparlörü ?
    Neden iki kez sıfır olarak aldığım ürünün yine sol hoparlörü ?
    Bilip bilmeden konuşma benim başıma gelenleri muhtemelen dolby açıkken son seste 1 kaç müzik dinlenirse 100 de 80 i arıza yapacaktır.
    Ben buraya başıma gelen ve araştırdığım kadarı ile sol hoparlörde olan sorunları dile getirdim.
    Lenovo çalışanı mısın neden geriliyorsun ??

Sorun yazilimsal şu ana kadar hdmi kablo ile veya ses kabloları ile bagladigim televizyon ve hoparlörlerinden hepsinde cizirti oldu
    harman kardon hoparlör cizirdadi ama çok yüksek seste

ama ben lenovo servisini aradım bir şeyler yaptılar düzelmedi aslında olabilir ve inşallah da öyledir yoksa performansından çok memnunum aletin

yok kesinlikle yazılımsal çünkü diver ve program değişimleriyle azalıp artabiliyor.
    realtek'in sitesindeki saf yazılımda en az cıırtı oluyor.

bu arada alacak arkadaşlar cızırtı farkedilmyor normalde hatta çıkmıyor cızırtının çıkması için sesi %90 ve bas ağırlıklı olması gerek yani gerçekten extreme seslerde oluyor

Yalnız iyi hoş güzel anlatmışsınız da sağ hoparlör de hiç bir sıkıntı yok ?

• egemi kullanıcısına yanıt
    hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: slh3772

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemi

o zaman yarın gidip alayım. hem lenovonun servisi de iyiymiş galiba. cızırtı sorunu inşallah bende olmaz.

Bu gün cızırtılı cihazı garantiye verdim sıfırı ile değişimini istedim çünkü daha 12 günlük cihaz sonu 470 seri Nolu olan y500 e sahip arkadaslar dolby açık şekilde son seste sadece insan seslerinde deneyebilirler mi acaba sorun var mı kronik mi acaba

Cızırtı var hocam. Bende servise göndermeyi düşünüyorum şu bi kaç gün içinde. Siz hangi servise gönderdiniz bende oraya göndereyim.

bu kadar belli olacak derecede mi yoksa dikkat edince mi belli oluor cızırtı?

Yani dolby açık kapalı fark etmez sadece dolby açınca biraz daha artıyor. Ses indirme çubuğunu aşağı yukarı yapınca çıkan bi ses var. Gayet net belli oluyor onda. Çok şeyde de belli oluyor açıkcası.

Lenovo nun acaba en iyi servisi hangisidir nereye gönderse laptopu

Ben merkezi aradım yurt içi kargo işe karşı ödemeli gönderdim sizde gönderin ve sıkıntınızı şikayetvar com a yazın kronik bir sorun olduğu belli para iadesi almayı düşünüyorum

kardeşim sizde sorun var diye cihaza neden kronik sorunlu diyorsunuz ki bende yok böyle sıkıntı kaç kişi daha kullanıyor onlardada yok daha doğrusu dünyada milyonlarca kişi kullanıyor kimse böyle sıkntıdan bahsetmemiş kronik diyerek almaya çalışanların kafalarını niye bulandırıyorsunuz bir kaç kişide bozuk diye kronik diyemezsiniz

Kaç milyon kişi kullanıyor ?
    Neden burada ki hoparlör sıkıntısı olan arkadaşların hepsinin sol hoparlörü ?
    Neden iki kez sıfır olarak aldığım ürünün yine sol hoparlörü ?
    Bilip bilmeden konuşma benim başıma gelenleri muhtemelen dolby açıkken son seste 1 kaç müzik dinlenirse 100 de 80 i arıza yapacaktır.
    Ben buraya başıma gelen ve araştırdığım kadarı ile sol hoparlörde olan sorunları dile getirdim.
    Lenovo çalışanı mısın neden geriliyorsun ??

Sorun yazilimsal şu ana kadar hdmi kablo ile veya ses kabloları ile bagladigim televizyon ve hoparlörlerinden hepsinde cizirti oldu
    harman kardon hoparlör cizirdadi ama çok yüksek seste

ama ben lenovo servisini aradım bir şeyler yaptılar düzelmedi aslında olabilir ve inşallah da öyledir yoksa performansından çok memnunum aletin

yok kesinlikle yazılımsal çünkü diver ve program değişimleriyle azalıp artabiliyor.
    realtek'in sitesindeki saf yazılımda en az cıırtı oluyor.

bu arada alacak arkadaşlar cızırtı farkedilmyor normalde hatta çıkmıyor cızırtının çıkması için sesi %90 ve bas ağırlıklı olması gerek yani gerçekten extreme seslerde oluyor

Yalnız iyi hoş güzel anlatmışsınız da sağ hoparlör de hiç bir sıkıntı yok ?

Zaten sorun orda başlıyor eğer patlamış olsa neden hep sol patlıyor ? Ayrıca bas sesler sağ ağırlıklı verilir yani patlaması gereken asıl sağ. Ayrıca patlak hoparlörden hem düşük hem yukses seste cızırtı gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

arkadaşlar selamlar.
    bugün bursa vatan a gittim. lenovo y500 serisini semih isimli bir arkadaş güzel bir şekilde tanıttı. ikinci ekran kartının da nasıl çıkarıldığını falan gösterdi.makina içime sindi. ancak sizler kullanıcılarısınız size sorayım dedim. ikinci ekran kartı gerçekten işe yarıyor mu?. bir de ürün yüzde otuz indirimle 2150tl fiyata sahip.bu fiyat nasıl.sizler aldığınızda kaç liraydı. yani bu fiyat makul mü?.ucuz mu?pahalı mı?. yardımcı olurmusunuz.
    ikinci bir hususta bazıları sabit 1tb. lık hafızaya sahip,bazılarında 8 ya da 16gb lik ssd disk var.bu tiplerde sorun olduğu söylendi.bu doğru mu?.aralarında pek fiyat farkı yok. 20 ila 30tl fark oluyor.o nedenle alırken sizlerin yönlendirmesiyle isabetli bir seçim yapmak istiyorum.detaylı bilgisi olanlar lütfen yazabilir mi.teşekkürler.

2. Ekran kartı ciddi fayda ediyor
    Ürün baya ucuzladı kaçırmadan alın

• Hocam diyelimki ben ekran kartının birini gt780 ile değiştirmek istiyorum
    destekler mi veya sorunlar olurmu ?

• quote:

quote:

quote:

optik sürücü olmadan dvd ile bir is yapamiyoruz dimi.
    vatanin sitesinden linkini atar misin.

evet optik sürücü zaten cdleri koyduğunuz yerdir o olmazsa koyamazsınız buda optik sürücünün linkihttp://www.vatanbilgisayar.com/optik-suruculer/asus-sdrw-08d2s-u-lite-sdrw-08d2s-u-lite-8x-harici-slim-dvd-yazici/productdetails.aspx?I_ID=61231 (başka markalarında var vatanda bunu örnek olarak verdim)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam diyelimki ben ekran kartının birini gt780 ile değiştirmek istiyorum
    destekler mi veya sorunlar olurmu ?

Malesef hocam SLI bağlanmış iki ekran kartının da özdeş olması gerekiyor
  • arkadaşlar şuana kadar 3 tane oyun indirdim..biri apb diye bir oyun..slı calışmadan 45 fps alıyorum..slı calışırken 61 fps alıyorum.diğer oyun ise sniper ghost warrior 2..en yüksek ayarlarda akıcı şekilde çok rahat oynatıyor..bir diğer oyunum ise bf3.görüntü ayarları textury Qualty ultrada diğer ayarlar ise mediumda.pc otomatik kendi ayarladı..gayet takilmadan akıcı bir şekilde oynanıyor...highta falan bf3 oynayan arkadaş var mı ? Şimdiki oyunum ise hitman absolution..torrentten indirmeye başladım sabaha karşı iner..yüklediğiniz oyunlar hakkındaki deneyiminizi yazarsanız iyi olur arkadaşlar kaç fps aldın hangi ayarda oynadın v.b
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

arkadaşlar selamlar.

hocam 2. ekran kartı özellikle sli destekleyen oyunlarda uygulamalarda vs. işe yarıyor
    fiyat olarak normal şuanda bir keresinde 2000tlye indi ama o her zaman olmuyor genelde bu fiyatlarda
    sli seride 1tb hdd+16gb ssd var. bu ssd express cache görevinde mesela pc açılış kapanış hızını düşürüyor (açılış 13–14sn kapanış 8–9sn) ssd sorun yapmaz aksine yarar sağlar yani.
    alırsanızda 59-360470 nolu seriyi alın diğer seride touchpad+klavye sorunu var. verdiğim seri nolu pclerde yok bu sorun

Edit: Şansınıza 2000e düştü hocam bence kaçırmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 14 Haziran 2013; 0:54:34 >

• 2000tlye düşmüş kapışınnn

benim alacağım zamanda inşallah düşmüş olur

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-360470-y500-notebook-core-i7--8gb-1tb-2gb-156-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65377

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 14 Haziran 2013; 0:31:17 >

• 
Sayfa: önceki 436437438439440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.