Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: r4deon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: werewolf21

meraba arkadaşlar, bu foruma ilk mesajım

10 gün önce SLI li model y 500 ü aldım.Açıkcası pek araştırma yapmadım.Touchpad sorunu olduğunu forumdan öğrendim.2-3 gün sorun olmadı.Sonrasında touchpad kafayı yedi ayrıca ekranda üstten aşşağa inen beyaz çizgilenmeler oldu.Vatan hiç sorun çıkarmadan iade aldı.
    İstersen Y 500 getirtelim dediler ellerinde yokmuş. 2013 model y 500 notebookların muhtemelen 1 ay içinde geleceğini söylediler.
    Ya da başka bir notebook al dediler.

Ellerinde samsung NP550P5C var özellik olarak y 500 e yakın ama full hd değil SLI li değil.Tek avantajı daha ince.

Siz olsanız ne yapardınız,vatandan önereceğiniz bu özelliklerde notebook var mı? bekliyim mi 1 ay?

Msi ge60 al gtx660mli

elano hocam yeter ama ya yine y500 sayfasında msi ge60 takmıssınız bu urune. 1 ay beklesin adam acelesi yoksa msi alıp ne yapacak

Hocam dilim yoruldu artik.
    Laf anlatmaya calismayagim kimseye artik. :)
    Anlayan anlamistir beni

yani hocam ben sizin için diyorum..sonra urunu alıyor bişey cıkınca size bulurlar

Alienware alsınlar en iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

hayır slı degıl o normal tek kartlı 2.ekran kartını sho.lenovodan alıyorsunz tekrardan 229 mu 299 dolarmı neydı öyle bırseydı. tam hatırlamıyorum turkıyede kullanacaksanız turkıyeden alın derım sıkıntı olmaz garantı acısından.

tamam şimdi anladım olayı
    peki amerikadan alınan ürünlerin türkiyede garantisi geçmiyomuki
  • merhaba.bende geçen hafta y500 sli modelini aldım bf3 yukledım ve ayarları ultraya getirirke böyle bi hata ile karşılaştım yardım edebilecek var mı
  • beyler kapanma sureniz kac acilis 15 sn kapanirken 50 sn oldu da bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: burock2010

Su an topkapı varanda ürün yok . Yakın zamanda gelir dedikleri için bende bir süre beklemeye karar verdim. Yeni seri gelince onu almayı düşünüyorum. Çok ta uzun olacağını sanmıyorum çünkü varandan 2013 serisi alanlar vardı sanırım. Onlarda hiçbir problem çıkmadı diye biliyorum.

ben de bu hafta almayı düşünüyorum ama vatan'da yok mu dediğin gibi ürün?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diecop

Kullanıcı arkdaslar y500 culer diyem 300 500 dedik bekledik aldık ama kac gundur kafa bırakmadı ya yanıyo makina 80 derece surekli kafayı yiyyecem fan sesinden de cıldıracagım nalet olsun ya sıyrdım sıyaracam sizlerde oyun oynarken grafik ayarları biraz üst seviyede makina kac derecede oluyor bilgilendirrseniz sevinirim çünkü ben eski bir asus kullanıcısıyım ya kardesim altına sogutucu almıstı ben asusta duzenımı bozuyor diye kaldırıp atıyordum makinanın her tarafını kapatırdım asus ta 80 derece diye bir sey gormedim ya bu makina yanıyo ben omrumde 80 derecelik pc kullanmadım cıldırıyorumm suan
    dokunmatik fare hikaye zati de

ustam söyle dıyem 3 saat aralıksız hıtman abs. 2. ekran kartı acık 1920x1080 ultra ayarlar makınanın cıkıs yerı sıcaktı baya el konamayacak halde degıldı ama sıcaklıgı ölcmedım ölceyım dıyecem ama makına servıste oldugu ıcın olcemem 45 dk felan oynadıgım zaman bakıyordum 60 derece felan gosterıyordu fan temızleme modunu acıyorum 2 dakıka felan 50dereceyekadar dusuruyor cok ıse yarıyor fan temızleme sızın ısınma sorunu buyuk ıhtımal oda sıcaklıgı fazla olmasından kaynaklanıyordur.

60 derece olmasi imkansiz.
    Bakiginiz sicaklik zaten oyundan cikinca direk dusen sicakliktir.

ımkansız ? tam 60 demedım 60 felan dedım 60 kusurdu o hatırlıyorum bılemem nasıl bı sıcaklık oldugunu rahatsız etmıyor.

Ben dr diyorum ki oyunu actiktan sonra programdan max sicakliga bakacaksin.
    Rahatsiz etmemesi herkese gore degisebilir size gore 70 rahatsiz ediyordur bana gire 80.

y500 lerin max çalışma sıcaklığı zaten 70 derece imiş. yabancı forumlarda full ayarlarda 4-5 saatlik oyunlarda 70 dereceyi geçen olmamış. zaten 70 derece de fan neredeyse hızlanmıyor bile. ben 60 derecenin üstünü sn lik olarak görebildim. program kurma internete girme ve bi kaç işlem daha yaparken bu değerleri gördüm ancak fan sesinde bi artış olmadı. oyun henüz deneyemedim. tabi oda sıcaklığı büyük faktor. ben bunları yaparken oda sıcaklığı 20-25 derece yani normal oda sıcaklığındaydı. oyun denemelerini paylaşmaya çalışcam. ama 70 dereceyi geçmesine ihtimal vermiyorum. evde bir adet casper pc de var. onunda soğutucuları bakır ve oda oyunlarda fan temizken çok sessiz çalışıyor. iddia ediyorum zaten bütün firmalar bakıra geçse su soğutma muhabbetleri biter.

• nvdia yeni beta sürümüyle dalgalanma ortadan kalkmış arkadaşlar isterseniz deneyin 314.21 beta

http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/59508

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slh3772 -- 23 Mart 2013; 1:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wingsaber

beyler kapanma sureniz kac acilis 15 sn kapanirken 50 sn oldu da bende

arada bir disk birleştirme yapın hocam.. bende açılış 10-12 sn kapanış 15sn civarı disk temizleme ve disk birleştirme yapınca gözle görülür hızlanıyor... normal bilgisayarlarda bu kadar sık disk birleştirme gerekmiyor ama bunda ssd ile aynı anda hdd çalıştığı için farklı olaylar var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kullanıcı arkdaslar y500 culer diyem 300 500 dedik bekledik aldık ama kac gundur kafa bırakmadı ya yanıyo makina 80 derece surekli kafayı yiyyecem fan sesinden de cıldıracagım nalet olsun ya sıyrdım sıyaracam sizlerde oyun oynarken grafik ayarları biraz üst seviyede makina kac derecede oluyor bilgilendirrseniz sevinirim çünkü ben eski bir asus kullanıcısıyım ya kardesim altına sogutucu almıstı ben asusta duzenımı bozuyor diye kaldırıp atıyordum makinanın her tarafını kapatırdım asus ta 80 derece diye bir sey gormedim ya bu makina yanıyo ben omrumde 80 derecelik pc kullanmadım cıldırıyorumm suan

ustam söyle dıyem 3 saat aralıksız hıtman abs. 2. ekran kartı acık 1920x1080 ultra ayarlar makınanın cıkıs yerı sıcaktı baya el konamayacak halde degıldı ama sıcaklıgı ölcmedım ölceyım dıyecem ama makına servıste oldugu ıcın olcemem 45 dk felan oynadıgım zaman bakıyordum 60 derece felan gosterıyordu fan temızleme modunu acıyorum 2 dakıka felan 50dereceyekadar dusuruyor cok ıse yarıyor fan temızleme sızın ısınma sorunu buyuk ıhtımal oda sıcaklıgı fazla olmasından kaynaklanıyordur.

ımkansız ? tam 60 demedım 60 felan dedım 60 kusurdu o hatırlıyorum bılemem nasıl bı sıcaklık oldugunu rahatsız etmıyor.

Rahatsiz etmemesi herkese gore degisebilir size gore 70 rahatsiz ediyordur bana gire 80.

y500 lerin max çalışma sıcaklığı zaten 70 derece imiş. yabancı forumlarda full ayarlarda 4-5 saatlik oyunlarda 70 dereceyi geçen olmamış. zaten 70 derece de fan neredeyse hızlanmıyor bile. ben 60 derecenin üstünü sn lik olarak görebildim. program kurma internete girme ve bi kaç işlem daha yaparken bu değerleri gördüm ancak fan sesinde bi artış olmadı. oyun henüz deneyemedim. tabi oda sıcaklığı büyük faktor. ben bunları yaparken oda sıcaklığı 20-25 derece yani normal oda sıcaklığındaydı. oyun denemelerini paylaşmaya çalışcam. ama 70 dereceyi geçmesine ihtimal vermiyorum. evde bir adet casper pc de var. onunda soğutucuları bakır ve oda oyunlarda fan temizken çok sessiz çalışıyor. iddia ediyorum zaten bütün firmalar bakıra geçse su soğutma muhabbetleri biter.

Hocam sicaklik bir cok seyw gore degisir,
    Yani max 70 diye bisey olmaz,
    Mesela 1 saat oynarsin 75 olur
    2 saat oynarsin 80 olur bu boyledir yani,
    Oyununa gore de degisir bu rakam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar öğrendiğime göre 16gb ssd pek bişeye yaramıyormuş sistemi kurmak için yeterli değilmiş. Peki biz bunu daha snra yükseltebiliyoz mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLturnusS

merhaba.bende geçen hafta y500 sli modelini aldım bf3 yukledım ve ayarları ultraya getirirke böyle bi hata ile karşılaştım yardım edebilecek var mı

buyuk ıhtımal drıverla alakalı bı hata 30910 yazmış drıver surumu buyuk ıhıtmal o 309.10 surumu olarak yenı cıkanı ındırıp öyle deneyın gene aynı hatayı verırse bılemıyecegım.

• quote:

Orijinalden alıntı: slh3772

nvdia yeni beta sürümüyle dalgalanma ortadan kalkmış arkadaşlar isterseniz deneyin 314.21 beta

http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/59508

bılgısayar sevsıten gelırse denerım tabı gelırse denedıınız mı siz ? bı sorun varmı bu drıverda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_e

Arkadaşlar öğrendiğime göre 16gb ssd pek bişeye yaramıyormuş sistemi kurmak için yeterli değilmiş. Peki biz bunu daha snra yükseltebiliyoz mu?

o ssd harddıskle bırlıkte calısıyor ona bısı kuramıyorsun makınayı hızlandırıyor yanı söyle dusun ssd 100 bırım hızlı normal harddısk 50 bırım ıste bızım bu ssd lı y500 lerde 75 bırımlık hız gıbı dusun öyle bişi işte
  • Touchpad sorunu olan modelin ürün kodu şu mu? Kendi ürününden falan bilen varmı?
    59-352499
  • quote:

Orijinalden alıntı: tfa

Touchpad sorunu olan modelin ürün kodu şu mu? Kendi ürününden falan bilen varmı?
    59-352499

Evet hocam ürün kodu aynen söylediğiniz gibi. Benim makinada sorun vardı touchpadde bende para iadesi aldım. Bi umut yeni seri bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Touchpad sorunu olan modelin ürün kodu şu mu? Kendi ürününden falan bilen varmı?
    59-352499

evet benim ürünüm bu sli lı olan model ne yazıkki t.pad sorunu var.. alıyorsanız bunu bilerek alın..
  • quote:

59-352499

evet bu srılerde sorun var touchpadınde ben gonderdım garantıye snynaptıc ıledegısım ıstedım 1 hafta oldu gıdelı 10 gune gelır buyuk ıhtımal bakalım ne yapacaklar degıstıreceklermı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

quote:

arada bir disk birleştirme yapın hocam.. bende açılış 10-12 sn kapanış 15sn civarı disk temizleme ve disk birleştirme yapınca gözle görülür hızlanıyor... normal bilgisayarlarda bu kadar sık disk birleştirme gerekmiyor ama bunda ssd ile aynı anda hdd çalıştığı için farklı olaylar var..

cy i mi d yi mi disk birlestirme yapiyim ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

quote:

cy i mi d yi mi disk birlestirme yapiyim ?

c ye hocam sistem c de olduğu için ayrıca d nin dışında 2 bölüm daha var onlarada birleştirme yap...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kronin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sicaklik bir cok seyw gore degisir,
    Yani max 70 diye bisey olmaz,
    Mesela 1 saat oynarsin 75 olur
    2 saat oynarsin 80 olur bu boyledir yani,
    Oyununa gore de degisir bu rakam

hocam sıcaklık düz bi yüzeyde 2-3 parametreye göre değişir.
    1-oda sıcaklığı. çünkü pc ortamdaki havanın heatsink üzerinde gezdirilmesiyle heatsink üzerindeki ısının havaya transferi yoluyla gerçekleşir. senin heatsinkinin sıcaklığı ile ortam sıcaklığı arasındaki fark ne kadar fazla olursa o kadar fazla ısı transfer edersin. ısı transferinin fazla olmasıda sıcaklığın düşmesi demektir.
    2-parçaların kullandığı güç. işlemci yanlış hatırlamıyosam 65 watt olması lazım. ekran kartlarıda o civarda bişi. yani buda saatte kullandığı enerji miktarı sabit demektir. bu enerji ne kadar fazlaysa ısınma okadar fazla olur. ama pc ler süreli bu gücü çekmezler. full güç çekimi olduğu noktadan sonra daha fazla kassanda bi etkisi olmayacaktır.
    3-Kullanılan heatsinkin tasarımı. kısacası heatsink soğutmanın kalbidir. ısı transfer yüzeyi ne kadar fazlaysa o kadar soğutma sağlarsın. ve heatsinki malzemesi. ısı transferini ne kadar iyi yaptığını etkiler.

bu maddelere göre full yük altında soğutma performansını etkileyen şey oda sıcaklığıdır. aynı oda sıcaklığında deneme yaparsan görüceğin sıcaklık sabittir. yani öyle belirsiz bişi değil. benim okuduğum sıcaklıklar 70 dereceydi. yani zamanım olsa sana buraya formüle edip sayısal bi değer vermek isterim ama çok fazla zamanım yok ve belli parametrelere ulaşamıyoruz. o yüzden deneysel sonuçlar üzerinden bişiler söylüyoruz.

• 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.