Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elektrox

quote:

Orijinalden alıntı: Warwiwor

ben bu ürünü almayı planlıyorum da optik sürücü yok yazıyor orayı anlayamadım yani ben buna herhangi bir dvd takıp oynatamaz mıyım ?

dvd yerine ne koyuyorlar

ve son olarak kendim ram kapasitesini 16 gb'a yükseltsem problem olur mu yoksa nasıl yapacağız ?

lütfen alıntı yaparak cevaplayınız

y500 ün optik sürücülü olan modeli var birde optik sürücü çıkartılmış yerine 2. ekran kartı takılıp sli yapılmış modeli var eğer sli lı modeli alırsanız DVD takıp oynatamazsınız DVD takacak bir optik sürücü olmadığından. ama 2. ekran kartlı olanın grafik performansı yüksek oyunlarda vs daha performanslı... ram kapasitesini üzerinde bulunan 2x 4gb lik ramleri çıkarıp 2x 8gb lik ramler takarsanız 16gb yaparsınız ama şu anda böyle birşeye gerek yok 8 gb yeterli... yalnız sli lı(optik sürücüsüz) modeli alırsanız eski üretim olduğundan touchpad sorununa maruz kalırsınız Mouse kullanırsanız sıkıntı olmaz ben öyle kullanıyorum.. optik sürücülü modelde ise 2013 den sonra üretilen ürünlerde bazı sorunlar giderilmiş touchpad çalışıyor..

peki bu üründe hiç sorun var mı optik sürücü yok gözüküyor anlamadım

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-352499-y500-core-i7-3630qm-8gb-16gb-ssd+1tb-hdd-2gb-gt650m-156-win8/productdetails.aspx?I_ID=64360

ve cevabınız için teşekkürler

• quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-352499-y500-core-i7-3630qm-8gb-16gb-ssd+1tb-hdd-2gb-gt650m-156-win8/productdetails.aspx?I_ID=64360

ben o linkteki üründen aldım geçen hafta bunda optik sürücü yok 2. ekran kartı var.. touchpad sorunu var bu üründe ama benim ürünün üretimi 2012... 2013 üretimi olan cihazlar geldiğinde touchpad sorunu çözülmüş olur... onun dışında başka bir sıkıntı yaşamadım cihazda performansı gayet iyi cihazın memnunum cihazdan... eğer sizde benim gibi Mouse kullanıyorsanız touchpad arızası sıkıntı çıkarmaz ama touchpad kullanmak isterseniz sıkıntı var bilin... ileride olurda başka sorun çıkar, servise gönderirsem touchpadide değiştirtirirler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

arkadaslar çalıştırdan regediti açamıyorum ben siz acabılıyor musunuz virusmu gırdı ne oldu makınaya ne olduysa bılen bırılerı yardım edebılır mı acaba ?

Resim Burada Tıkla

hocam guvenli modda girip denedinizmi acaba ? .

recovery yapabilirsiniz buyuk ihtimal bi casus yazılım yada virus girmiş olabilir..combofix i denemenizi oneririm
  • Arkadaşlar bende touchpad sorunu olan aracı servise gonderip değişim isteyeceğim yada çek almak istiyorum daha 1 ayı geçirmedim şindi önce servise mi gondermem kazım yoksa vatan bilgisyaramı servise gondereceksen servis istanbulda tam olarak nerede ve tel no sunu bilen varöı kısaca prosedür nedir değişim sürecinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

ben o linkteki üründen aldım geçen hafta bunda optik sürücü yok 2. ekran kartı var.. touchpad sorunu var bu üründe ama benim ürünün üretimi 2012... 2013 üretimi olan cihazlar geldiğinde touchpad sorunu çözülmüş olur... onun dışında başka bir sıkıntı yaşamadım cihazda performansı gayet iyi cihazın memnunum cihazdan... eğer sizde benim gibi Mouse kullanıyorsanız touchpad arızası sıkıntı çıkarmaz ama touchpad kullanmak isterseniz sıkıntı var bilin... ileride olurda başka sorun çıkar, servise gönderirsem touchpadide değiştirtirirler...

bende touchpad pek kullanmıyorum sadece uzun süre oturmadığım da kullanıyorum bu kısa sürede nasıl bir sorun çıkarır yani nasıl sorunlarla karşılaşıyoruz kullanmak istediğimizde

• quote:

bende touchpad pek kullanmıyorum sadece uzun süre oturmadığım da kullanıyorum bu kısa sürede nasıl bir sorun çıkarır yani nasıl sorunlarla karşılaşıyoruz kullanmak istediğimizde

hocam aldığımdan beri toplam 2-3 saat(10 farklı zamanda) touchpadle kullanmışımdır sadece bir kez arıza denk geldi diğerlerinde normal çalışıyor yani kafasına göre her zaman sapıtmıyor... arızası ise benim gördüğüm işaretçi; siz kullanmaya başlayınca kendi kendine gezmeye başlıyor, götürmek istediğiniz yere götüremiyorsunuz kendi kendine zıplaya zıplaya alakasız yerlere kaçıyor ama bir kere denk geldi işte şuan yine deneme amaçlı touchpadle kullanıyorum bir aksaklık yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrox -- 17 Mart 2013; 19:55:38 >

• Touchpad sıkıntısının windows 8 ile alakalı olduğunu düşünüyorum , ayrıca oyun performansında win8 boost özelliğini tam olarak akitf edemedeği için win7 ye göre 5-6fps kayıp yaşanıyor.
  • quote:

quote:

hocam aldığımdan beri toplam 2-3 saat(10 farklı zamanda) touchpadle kullanmışımdır sadece bir kez arıza denk geldi diğerlerinde normal çalışıyor yani kafasına göre her zaman sapıtmıyor... arızası ise benim gördüğüm işaretçi; siz kullanmaya başlayınca kendi kendine gezmeye başlıyor, götürmek istediğiniz yere götüremiyorsunuz kendi kendine zıplaya zıplaya alakasız yerlere kaçıyor ama bir kere denk geldi işte şuan yine deneme amaçlı touchpadle kullanıyorum bir aksaklık yok..

touchpad harici başka problem yok dimi olsada bilerek almak isterim ve bu sorun 2-3 defa olursa servise göndersek hallederler mi ?

• Beyler ben Sli modelini almayi dusunuyorum .. Dvd writer lazim oldugunda nabicaz bu writeri disaridan alma gibi bi sansim yokmu

• quote:

Orijinalden alıntı: Dkpeace

Beyler ben Sli modelini almayi dusunuyorum .. Dvd writer lazim oldugunda nabicaz bu writeri disaridan alma gibi bi sansim yokmu

Harici dwdrw alabilirsiniz.

• quote:

touchpad harici başka problem yok dimi olsada bilerek almak isterim ve bu sorun 2-3 defa olursa servise göndersek hallederler mi ?

başka bir problem görmedim cihazda... touchpad sıkıntılı olduğu biliniyor gönderdiğinizde illaki değişilir ama ben firma çalışanı olmadığım için ne desem boş tabi... ama tevsiyem mousle kullanıyorsanız çok bunalmazsanız sadece touchpad için göndermeyin garantiye garanti süresince başka bir arıza çıktığında gönderip touchpadda hallettirilebilir...
  • quote:

quote:

başka bir problem görmedim cihazda... touchpad sıkıntılı olduğu biliniyor gönderdiğinizde illaki değişilir ama ben firma çalışanı olmadığım için ne desem boş tabi... ama tevsiyem mousle kullanıyorsanız çok bunalmazsanız sadece touchpad için göndermeyin garantiye garanti süresince başka bir arıza çıktığında gönderip touchpadda hallettirilebilir...

cevaplarını için saolun hocam yardım ettiniz bana baya aklımda bir model daha var ona da bir bakıp son kararımı vereceğim umarım sizin y500'de de başka sorunlar çıkmaz uzun seneler kullanırsınız

iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Quaker

quote:

Beyler ben Sli modelini almayi dusunuyorum .. Dvd writer lazim oldugunda nabicaz bu writeri disaridan alma gibi bi sansim yokmu

Hocam cok bos soru soruyorum belki ama bana dwd dahil ne kadara baslar.. bide bu dwdyi vatan satiyomu

• Y500 almayı düşünenlere söylüyorum sakın ha sakın vatan bilgisayardan almayın. Canınızı yakar rezil ederler sizi paranızla. Kaç sefer yazdım. Bozuk hdd li ürün göndermişler. 1 ay oldu laptop elimde sadece ve sadece iki gün kaldı yok servise gidecekmiş yok bilmem neymiş. Ben yedi gün içinde gönderip değişim istememe rağmen servise gönderdiler. Şimdi de stokta yok diyorlar. Ben böyle adilik görmedim. Bakın sakın ha sakın vatan bilgisayardan almayın. Rezil ederler sizi. Bana da mı aynısı olacak demeyin. Müşteriye böyle davranmayı adet edinmiş bunlar. Sizin de başınıza aynıları gelebilir.
  • quote:

quote:

Wifi çekim gücünün değişip değişmediğini kontrol edin.

Klavyesinin ne zaman arıza yapacağı belli değil. İnşallah arıza çıkarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: toutatis

quote:

quote:

Wifi çekim gücünün değişip değişmediğini kontrol edin.

Klavyesinin ne zaman arıza yapacağı belli değil. İnşallah arıza çıkarmaz.

klavyede hiçbir sıkıntı görmedim 8 gündür kullanıyorum cihazı ortalama 5 saat günde toplam 40 saatte klavyede yazı yazıyor, oyun vs oynuyorum bir şey yok... wifi çekim kuvveti değişiyor modem le aramda 6 metre 2 duvar var.. 5 diş 4 diş arası gidip geliyor ama kopma gibi bir sıkıntı yaşamadım wifi normal görünüyor..

• quote:

quote:

quote:

Hocam cok bos soru soruyorum belki ama bana dwd dahil ne kadara baslar.. bide bu dwdyi vatan satiyomu

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-sdrw-08d2s-u-lite-sdrw-08d2s-u-lite-8x-harici-slim-dvd-yazici/productdetails.aspx?I_ID=61231

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-sdrw-08d2s-u-lite-sdrw-08d2s-u-lite-8x-harici-slim-dvd-yazici/productdetails.aspx?I_ID=61231

Cok saolun ilgi ve alakaniz icin + olarak bu gonderdiginiz linkteki writeri usblemi baglicaz yoksa ekran karti cikarip takcazmi? ??

• Rica ederim. Usb'den bağlanacak.

• Bende hiç bilmiyordum harici DVDRW olayını, tesadüfen gördüm buradan. Çok işime yarayacak tam aradığım şeydi teşekkürler. Zaten çok kullanmıyordum ama lazım oluyordu arada. HDD'i çıkarmaya gerek kalmadan SSD takabilirim artık DVD RW girişine.
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.