Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -b0Ni

y580den düşük bir laptop değil mi bu?

Hayır hocam tam tersine onun muadili bir üründür ama Extra olarak ayrıyetten hdd,ikinci ekran kartı felan takılabilicek dvd romun yerine velakin şunu söyleyebilirim İ7 işlemci ve ekran kartı olarak GT 655 Serisi ile gelecektir HDD yi 1 TB olarak belirtmişler ama bunlar böle denildiuği gibi gelmiyor bir kaç özellik ile modelle piyasaya sunuluyor yani bunun artısı olarak 16 Gb rama kadar destekliyor olmasıdır eksiği ise 16 GBB SSD olmasıdır ama bu sanırım biosla ilgili birşeydir ama bizim dediğmiz SSD hdd değildir.
  • gt655m nasıl birşey burda ki sıralamada göremedim ben

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

gtx660mden üst seviyede mi?

birde fhd y580in geleceği söyleniyordu o ne oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 20 Ekim 2012; 23:37:58 >
  • quote:

gt655m nasıl birşey burda ki sıralamada göremedim ben

FHD Y580 den haber yok, GT655M yeni çıkıcak galiba, GT650 VE GTX660M arasında %10-%15(oyuna göre) fark oldugunu düsünürsek GT655M bu iki ekran kartını arasında yer alıcak bence, ayrıca ürün nerdeyse Y580 ile aynı kapasitede ama ben daha uygun fiyatlı olacağını düşünüyorum 1800-2000 TL gibi bir tahminim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutlu9

quote:

gt655m nasıl birşey burda ki sıralamada göremedim ben

FHD Y580 den haber yok, GT655M yeni çıkıcak galiba, GT650 VE GTX660M arasında %10-%15(oyuna göre) fark oldugunu düsünürsek GT655M bu iki ekran kartını arasında yer alıcak bence, ayrıca ürün nerdeyse Y580 ile aynı kapasitede ama ben daha uygun fiyatlı olacağını düşünüyorum 1800-2000 TL gibi bir tahminim var.

Evet FHD Y580'den haber yok gibi... Y580'in kendisinden de pek haber yok gibi...

Fiyat aralığı sizin dediğiniz gibi olsa çok iyi olur diycem.

Ama yukarıda arkadaşın verdiği linki inceledim birazY500 ve orada FHD olacağı yazıyor ve Blu-ray Disc™ player/writer diyor...

Yani sizin tahmin biraz iyimser bence, keşke öyle olsa.

Bence en az 2.500 TL olur Türkiye'ye gelince, 3.000 TL bile olabilir.

Bekleyelim görelim ama en az bir ayı bulur herhalde buralara gelmesi. Çünkü daha satışa çıkmadı herhalde...

Neyse bakalım hayırlısı MSI GE60 alırım diyordum hatta bayram sonrasını bekliyordum Win8 ve belki GT660M modeli gelir diye... Ama Lenovo Y500 bayağı şık duruyor ve donanımsal olarakta çok ama çok sağlam...
    Artı o ekstra bay'e optik sürücü, sabit disk veya 2.ci bir fan takabilme olanağı vermesi çok güzel....

Bakalım bekleyeceğim ben biraz daha, acelem de yok zaten...

Bir de şu GT655M neyin nesiymiş onu da görelim...
  • Bu cihazda 2 tane 655m ekran karti var deniyor dogru mu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu leptopta tek Ekran kartı mevcuttur yani GT655 Olacaktır ama ikinci ekran kartı ayrıyetten alınıp dvd kutusunun yerine takılabiliyor isteğe bağlı HDD de olabiliyor yani bu size kalmış birşey nomalde tek ekran kartı yani standart olarak gelmektedir bizde bu leptop hakkında iyimser düşünüyoruz ama geldiği zaman belli olacaktır ekran hakkında hiç FHD belirtilmiyor yani bildiğimiz Y580 ile aynı ekrana sahip olarak gelecektir donanımsal olarak aman aman fark yok ama tabi tasarım olarak tabiki farkediyor bu leptopların gelmesi zaten 1 ay yakın gibi süreyi bulabilir belki daha fazlada olabilir ama birde şu var Bu özelliklerde gelmesi tamamda çünkü farklı farklı özellikler barındırcak işlemci,ram vs değişik şekilde gelcektir gelsede iki yada üç çeşit olarak gelir bizde birini seçip alırız artıkın çünkü hep öyle olduğu için diyorum..

Fiyat konusunda 3 milyarlık bir özellik yok bence ama hele bir bekleyelim bakalım ama Tahmini olarak diyorum 2 milyar gibi bütçeyle ancak gelir pek birşey yok çünkü bunda ayrı SDD hdd olaydı o zaman olurdu 16 GB lık ssd sizlerin dediği gibi Bios ayarı ilgili veyahut winodwsla ilgili birşey olması lazım onu bilmiyroum ama bu ekran kartını bizde daha yeni duyduk ama hele bir Testlere girsin orada belli olur 650*660 arasında zaten aman aman fark yoktur yüzde on oranında belki ya var yada yok çünkü çok az bir farklılıklar var oyunlarda belki farkedilebilir ikisi birebir aynı kartlardır testlerde zaten belli oluyor sadece 660 açık ara önde gidiyor oda yüzde 5-10 dur öyle söyliyeyim.

Benim zaten acelem yok sizin dediğiniz gibi gelişmelerden takip ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Evet FHD Y580'den haber yok gibi... Y580'in kendisinden de pek haber yok gibi...

Ama yukarıda arkadaşın verdiği linki inceledim birazY500 ve orada FHD olacağı yazıyor ve Blu-ray Disc™ player/writer diyor...

Bekleyelim görelim ama en az bir ayı bulur herhalde buralara gelmesi. Çünkü daha satışa çıkmadı herhalde...

Neyse bakalım hayırlısı MSI GE60 alırım diyordum hatta bayram sonrasını bekliyordum Win8 ve belki GT660M modeli gelir diye... Ama Lenovo Y500 bayağı şık duruyor ve donanımsal olarakta çok ama çok sağlam...
    Artı o ekstra bay'e optik sürücü, sabit disk veya 2.ci bir fan takabilme olanağı vermesi çok güzel....

Bu model fullhd olmayan seçeneği ile gelicek diye düşünüyorum, blurayde standart olmaya başladığı için fiyatı zamlamıcak diye düşünüyorum,ayrıca ekran kartını gt 655m ye çekmişler, o yüzden en fazla aynı fiyatta olur diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar laptop üzerinde dvd ile gelecek sonradan extra ekran kartı-hdd ve batarya alınabilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proph -- 21 Ekim 2012; 11:13:01 >
  • quote:

I'm pretty sure it depends on which configuration you pic. It'd probably cost more if you deicde to splurge for a second battery (+$50) or gpu (+ $200).

Adam tahmini fiyatı böyle yazmış parçalar için Türkiyede kaç olur bunlar bilinmez.
  • İlk mesaja inceleme videosu eklenmiştir
  • quote:

quote:

Bu model fullhd olmayan seçeneği ile gelicek diye düşünüyorum, blurayde standart olmaya başladığı için fiyatı zamlamıcak diye düşünüyorum,ayrıca ekran kartını gt 655m ye çekmişler, o yüzden en fazla aynı fiyatta olur diye düşünüyorum.

İnşallah dediğin gibi olur.

Fullhd sanki standart olacak gibi algıladım ben web sayfasında. Ama senin dediğin de doğru. Belki 1366x768 olarak gelir.

İşte bekliyeceğiz ve göreceğiz. Aslında Win8 ile birlikte model satışa çıkacak diye okudum. Ama aslı nedir bilmem.

Bir de şu ekran kartını merak ettim. Nvidia'nın websayfasında bile bir bilgi yok GT 655M hakkında. İlginç geldi bana.

İki tane yeni dizüstü kartı var. GT 645M ve GT 625M.

Dediğim gibi model satışa çıktığında göreceğiz.
  • @ Kutlu9

Lenovo Y500'ün sayfasında verilen bilgi şöyle:

Up to 3rd Generation Intel® Core™ i7 processor --- üzerinde i7 işlemciye kadar olabilecek
    Up to Windows® 8 Pro --- Maksimum Win8 Pro
    15.6" HD display Ekran --- 15,6 inç HD
    Starting at 6 lbs --- Minimum ağırlık 2,72 kg
    Up to 3 hours' battery life --- 3 saate kadar pil ömrü
    Up to 1TB HDD storage and optional 16GB SSD --- 1TB sabit disk ve opsiyonel olarak 16 GB SSD (büyük olasılık msata herhalde)
    Up to 16GB memory --- 16 GB'a kadar bellek

Yani ekran hd olacak bu da demektir ki en kötü 1600x900 olacak herhalde... Aslında bunu ben tercih ederim diycem.
    Çünkü 15,6 inçlik ekrana sani fullhd fazla... Kullanmadım bilmiyorum ama şahsi fikrim o yönde.
    Ağırlığı biraz fazlaymış ama. Ekstra birşeyler var üzerinde demek ki. Ya da ne bileyim fan veya soğutma sistemi gayet iyi olacak gibi.

Zaten işte kullandığım bir tane lenovo T400 Thinkpad var. İlk başta pek göz doldurmuyo gibi. Sanki kırılacakmış gibi duruyor ama 3 yıldır gayet sorunsuz çalışıyor. Alette ne ses ne ısınma. Gerçi oyun hiç oynamadım ama çok sessiz ve soğuk...
  • Full hd bekleyenler daha çoooook bekler ne yeni gelcek y580 nede y500 fullhd falan olmıcak full hd bekleyenler boşa bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Full hd bekleyenler daha çoooook bekler ne yeni gelcek y580 nede y500 fullhd falan olmıcak full hd bekleyenler boşa bekliyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi lenovo Y500'ün resmi sayfasında 15.6" HD display Ekran --- 15,6 inç HD Ekran diyor.

Yani en azından 1600x900 olacak herhalde ekranı. Adamların verdiği bilgi bu.

Şimdi çok mu bekleriz az mı bekleriz az mı bekleriz bilmem. Oturup Türkiye için hd olmayan bir ekran üretmeyeceklerdir herhalde.

En kötüsü o modeli hiç buraya getirtmezler.

Sizin neden bu kadar karamsar olduğunuzu hiç anlayamadım.

Gelmezse sonuçta herkes farklı bir modele yönelecektir. Lenovo gelmezse ağlayıp sızlamıyacak kimse.

En azından ben şahsım adına konuşuyorum...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Full hd bekleyenler daha çoooook bekler ne yeni gelcek y580 nede y500 fullhd falan olmıcak full hd bekleyenler boşa bekliyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi lenovo Y500'ün resmi sayfasında 15.6" HD display Ekran --- 15,6 inç HD Ekran diyor.

Yani en azından 1600x900 olacak herhalde ekranı. Adamların verdiği bilgi bu.

Şimdi çok mu bekleriz az mı bekleriz az mı bekleriz bilmem. Oturup Türkiye için hd olmayan bir ekran üretmeyeceklerdir herhalde.

En kötüsü o modeli hiç buraya getirtmezler.

Sizin neden bu kadar karamsar olduğunuzu hiç anlayamadım.

Gelmezse sonuçta herkes farklı bir modele yönelecektir. Lenovo gelmezse ağlayıp sızlamıyacak kimse.

En azından ben şahsım adına konuşuyorum...

Sadece sizin için demedim y580 bekleyenlerin çoğu yeni gelcekleri full hd sanıyor win8 yüklü bile gelmeyebilir yani fhd bekleyen varsa beklemesin yada baya beklesin.
  • Bu gelecek olan serileri veyahut diğer Y580 leri FHD zannediyoruz yada bekliyoruz ama daha çok bekleriz çünkü MSI gibi önceden davranıp Full HD ekran çıkartamazlar daha çok bekleriz mesala Sonyin bazı leptoplarında Full HD ekran mevcuttur..

Ama şu gerçektir lenovo o kadar ürün çıkartıyor ama hiç bir tanesinde FULL HD ekran çıkartamadı gitti.. belki bir sene gibi yakın süre bekletirler hernhalde bizleri Özellik bakımından süper ama bir kaç eksiği var ama olsun.. Ekranı en azından kaliteli..

Bluray dvd,dvd writer ikilisi ya ayrı ayrı gelir yada hepsi bluraylı olursa zaten fiyat biraz daha artabilir ama kesin bir net bilgi olmadan yorum yapmak mantıksız geliyor.

Ddeiğimiz gibi çözünürlük değeri 1600*900 olsa 17,3 Ekranlı olursa öyle olur ama normalde 1366*768 olur çönkü önerilen çözünürlük değeri odur.
  • quote:

dostum 1600x900 olacağını sanmam ya hd (1366x768) yada full hd olur, zaten 1366x768 de hd demek bende y580 sahibiyim, alırken hd diye geçiyor ama full hd değil. ne desek boş raflarda görünce anlayacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Bu gelecek olan serileri veyahut diğer Y580 leri FHD zannediyoruz yada bekliyoruz ama daha çok bekleriz çünkü MSI gibi önceden davranıp Full HD ekran çıkartamazlar daha çok bekleriz mesala Sonyin bazı leptoplarında Full HD ekran mevcuttur..

Ama şu gerçektir lenovo o kadar ürün çıkartıyor ama hiç bir tanesinde FULL HD ekran çıkartamadı gitti.. belki bir sene gibi yakın süre bekletirler hernhalde bizleri Özellik bakımından süper ama bir kaç eksiği var ama olsun.. Ekranı en azından kaliteli..

Bluray dvd,dvd writer ikilisi ya ayrı ayrı gelir yada hepsi bluraylı olursa zaten fiyat biraz daha artabilir ama kesin bir net bilgi olmadan yorum yapmak mantıksız geliyor.

Ddeiğimiz gibi çözünürlük değeri 1600*900 olsa 17,3 Ekranlı olursa öyle olur ama normalde 1366*768 olur çönkü önerilen çözünürlük değeri odur.

Aslında Lenovo Y580'in yurtdışında fullhd modelleri satılıyor diye biliyorum.

Türkiye'ye çoğu firma getirmiyor fullhd modellerini nedeni fiyatı herhalde.

Aslında kullanan arkadaşlara sormak lazım ama bana 15,6 inçte 1900x1080 çok gibime geliyor.

Emin değilim hiç denemedim.

Eksi fazla herkese göre farklı. Ben mesela 2 aydır yeni bir laptop alayım diyorum hergün fikrim değişiyor.

Lenovo Y580'i gördüm ilk başta hoşuma gitti. Sonra aklıma Asus N56VZ takıldı o da bayağı bir sorunlu herhalde.

Sonra MSI GE60'ı gördüm, Y500'ü görene kadar favorim oydu. Artısı fanları, ekran kartı, fullhd olması. Bekliyeyim bayram sonrası belki GTX660M ekran kartlısı gelir diye. Ama MSI'da hoşuma gitmeyen ekranın çok ince olması. Sanki taşırken kırılacak gibi.

Uzun lafın kısası bekleyeceğim biraz daha ve farklı bir model çıkmazsa MSI GE60 ve Lenovo Y500 arasındayım.

Şİmdilik sanki ibre lenovoya doğru kaydı gibi.
  • quote:

quote:

dostum 1600x900 olacağını sanmam ya hd (1366x768) yada full hd olur, zaten 1366x768 de hd demek bende y580 sahibiyim, alırken hd diye geçiyor ama full hd değil. ne desek boş raflarda görünce anlayacağız.

Çok haklısın arkadaşım ben bir an için saçmalamışım. Çünkü 1280x720 dahi HD sayılıyor.

Ben heyecandan onu 1600x900 diye yorumlamışım, belki de aklımdan geçen çözünürlük o diye.

Düzeltmen için teşekkürler. O zaman büyük olasılık 1366x768 gelir benim için hiç dorun değil.
    Yeter ki fiyat mantıklı olsun çünkü üzerinde bluray yazıcı olacak diyor sitesinde.

Y580'den memnunmusun, sabit disk falan çok ısınıyor diye yorumlar yapılıyordu bir aralar.
    Bayağıdır takip edemiyorum Y580 kullananlar sayfasını.
  • @acer_sahibi77Hocam Vallahi ilk başta benimde niyetimiz Y580 di kısmet olup alırsak diye ama şu anlık hiç birşey gözükmüyor zaten ama bizde sadece bakınıp duruyoruz Asus N56VZ yi ben canlı olarak görmedim sadece aynısından farklı model olarak gördüm ve kasa olarak iyide tip ve tasarım olarak hoşuma gitmedi bilgisayar ve ardından MSI serisini hiç göremedim çünkü çoğu yerde bile bulamıyrouz kullanıcılardan aldığımız yorum olumlu yönde ve tek eksiği kasası ve bir kaç yerinden cızırtı sesinin gelmesidir Y580 lerdede old_gru isimli bir üyemiz bahsediyordu disk ısınıyor diye ama çoğu kimse bunu onaylamadı hiç tamam ısınabilir ama basit şekilde soğutucu kullanırsın olur biter oyun oynadğın zaman hepsi ısınma yapacaktır haliyle ama boşken felan filan dedi ama pek birşeyde çıkmadı..

Y500 lerde gelecekmiş ama full hd ekranlı olup olmayacağını bilemeyiz mesala sonyin 15,6 ekranlı leptopunda 1920*1080 çözünürlük vardı ama inan bana hiç hoş gelmedi çok küçük yazılarla beraber kalmayıp okuması güçlesiyor ayarlardan büyütülüyor ama bu seferde daha kötü oluyor 15,6 Ekranda En ideali 1366*768 dir fazlası gereksizdir benim düşünceme göre.. 17,3 Ekranlı olursa o zaman hiç bir sıkıntı olmaz..

Full HD ekranlıyı zaten çoğu firma hem fiyatından hemde maliyetinden dolayı türkiyeye ürünü göndermiyor yada göndertemiyorlar çünkü aşırı şekilde maliyetli olacağını düşündükleri için belli başlı özellikleden kısılıp gelioyr zaten hep öyle oluoyr ama tabiki aralarında iyileride var tabikide..

Şu anki leptopların çoğunluğu yenileri hele hiç gelmiyor çünkü sanırım Win8 olayı var çünkü arada.. onu bekliyor olmasınlar..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.