Şimdi Ara

Lenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayardan pek anlamıyorum. Eski laptop bozulunca, acil lazım olduğundan hem Vatan'daki hem Mediamarkt'taki satıcının tavsiyesi üzerine Vatan'dan Lenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün. CPU Intel i5-1035G1 1.0Ghz ram8gb 256gb ssd

https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-s145-core-i5-1035g1-1-0ghz-8gb-256gb-ssd-15-6-int-w10.html

İlk şarja takılı kullanımda sorun yoktu. Güncellemeleri falan yaptım.

Sonra şarj dolunca kabloyu çıkarıp kullandım.
    Şarjı %30-20ya düştüğünde wordde yazıların titrediğini gördüm. Mouse u oynattıkça veya 2 word dokümanı arasında geçtikçe yazılar 1sn.den az da olsa titriyor.
    Arkada antivirüs taraması çalışıyordu bir de, fan sesi falan geliyordu.

Uzun süredir kablolu eski laptopumu kullandığım için
    şarj azalınca yazıları titreme gibi bir olay normal midir bilemedim?

Ne yapmalıyım? İade mi istemeliyim yoksa normal bşi olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phinthy -- 2 Temmuz 2020; 17:55:27 >

• Yeni sorunlar eklendi:

3 Temmuzda 2 kere MS Word'de sorun oluştu
    4 Temmuz 00:30'da aniden Wordu kapatmış. Son yazdığım cümle de silinmişti. Çok şey yazmış olsaydım hepsi gidecekti.
    4 Temmuz 01:00 da word yeniden kapandı.. Sonra da Outlook kapandı.

Lenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyorLenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyor

Yeni bir hata daha

Bir de 2 temmuzda aldığım bilgisayarın içindeki Office deneme süresi 1 ay olması gerekli iken bilgisayar geldiğinde 5 günlük denemesi kalmış. Lenovo Vantage'da gösterdiği garanti süresi de 22.5.2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phinthy -- 4 Temmuz 2020; 1:49:22 >

• muhtemelen kullanılmış bilgisayar verdiler size kutunun güvenlik etiketi var mıydı?iade etme şansınız varsa iade edin hocam.
    ben olsam iade edip linkteki bilgisayarı alırım.https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-3-a315-42g-amd-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-radeon-540x-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hf8ey-00d-p-HBV00000V3W5I?magaza=Techburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw9IX4BRCcARIsAOD2OB2z_x8SpLhFZDudRWB6gHQSLbms_ghJPcF8WNxV1LoWzvo0lvDSmCIaAi1aEALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dynd -- 5 Temmuz 2020; 20:2:55 >

• Kapalı kutuda etiketli geldi. 2 Gün evde durduğu için iade almadılar, servis karar verecek dediler servise gitti.
  • Bilgisayar servisten "sorun yok" denilerek geri geldi.

2 Temmuz'da Vatan'dan aldığımız bilgisayarda 2-3-4 Temmuz'da çoğunlukla office kaynaklı sorunlar çıkmıştı. İlk gün word'de yazıların titremesi, sonraki gün de Word, outlook kendi kendine donması ve kapanması sorunu ile Vatan'a geri götürdük. 4 Temmuz'dan 19 Temmuz'a kadar serviste bekledi ve cihaz tüm testlerden geçmiştir, sorun bulunamamıştır, lisanssız office yazılımı ile ilgili sorunlar sorumluluğumuzda değildir diye geri gönderildi.

Bilgisayardan fazla anlamıyorum. Ama log kayıtlarına bakayım dedim. Hem 2-3-4 Temmuz'da hem de bize iade edildiği 19 Temmuz sabahında log kayıtlarında sürekli tekrar eden "perlib, pernet, perproc" hataları görünüyor. Bunların ne ile ilgili olduğunu bilen var mı?

Bir de ilk log kaydı 11 Mart 2020 diyor ama bu heralde windows kurulumu tarihidir değil mi? Yani kullanılmış olduğu anlamına gelmez.

Lenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyorLenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyorLenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyor

Lenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyorLenovo İdeapad S145-15IIL aldım bugün ama şarj azalınca yazıları titriyor

• Benzer sorunlar hala oluyor. Yazılar titriyor vs.

Vatan'dan alıp kullandığım ilk gün farkettiğim "yazı titremesi" sorunu için bilgisayar sorunlu diye Vatan'a geri göndermiştim. Geri almayıp servise yollamışlardı. Lenovo da 1-2 hafta incelemiş sorun yok diye bana iade etmişti. Üzerinden 1 yıl geçti aynı sorun yine oluyor.

Ya yazıları titriyor (word, pdf, chrome) ya da word'de çalışırken ekranın alt kısmı ayrı üstü ayrı donup titriyor.

Şimdi yollasak yine sorun yok diye geri yollayacaklar. Bir de 2 hafta bilgisayarsız kalacağım.

Ne bela bilgisayarmış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.