Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mezmez

hocam laptopta hafif işler yaparken cızırtı geliyor mu kasanın sol tarafında , bu normal mi çünkü harici ekran kartı kullanılmıyor ama coil whine gerçekleşiyor
    Oyun oynarken filan bende de az bir ses yapıyor ve daha sonda kesiliyor. Yeni nesil ekran kartlarında bu ses ne yazık ki var. Aldığım Asus bilgisayarı çok ses çıkarıyor diye bu yüzden iade edip bunu aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benchmark testinde durum buhttps://soundcloud.com/user-481214229/coil-whine Bir tane de ölü piksel bulunca iade ettim zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benchmark testinde durum buhttps://soundcloud.com/user-481214229/coil-whine Bir tane de ölü piksel bulunca iade ettim zaten
    sende bayağı ses çıkıyor hocam. Benim Asus da böyleydi, şuanki lenovo da az bi ses geliyor
  • quote:

hocam laptopta hafif işler yaparken cızırtı geliyor mu kasanın sol tarafında , bu normal mi çünkü harici ekran kartı kullanılmıyor ama coil whine gerçekleşiyor
    sol taraftan klavyenin asdw tuşlarının oralardan hafif bir cızırtı geliyor bildiğim kadarıyla ekran kartından dolayı
  • Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu

Benchmark Sonuçları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yutu61 -- 22 Ağustos 2019; 16:59:21 >

• yutu61 kullanıcısına yanıt
    Maxq mu vardı bunda? Hiç dikkat etmemiştim. Aldıktan sonra bu fotoyu şimdi bu fotoyu gördüm. Daha önce görmedim böyle bir şey. O kadar inceleme izledim. Hiç birinde de maxq dan bahsedilmedi.
    Ekleme: Cihazı açtım. Bir kaç programla baktım(gpu-z,hwinfo,aida64) ama ekran kartının maxq versiyonu olduğuna dair bir ibare bulunmamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 23 Ağustos 2019; 22:49:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Maxq mu vardı bunda? Hiç dikkat etmemiştim. Aldıktan sonra bu fotoyu şimdi bu fotoyu gördüm. Daha önce görmedim böyle bir şey. O kadar inceleme izledim. Hiç birinde de maxq dan bahsedilmedi.
    Ekleme: Cihazı açtım. Bir kaç programla baktım(gpu-z,hwinfo,aida64) ama ekran kartının maxq versiyonu olduğuna dair bir ibare bulunmamakta.
    Bende anlamadım ama yaptığım testte max Q diyor. Diğer programlar da yazmıyor. Anlayamadım bende

Yarın oyunlarda test edeyim de bakarız ama kullandığınız program yanlış yazmış bence. Bir de şu parlaklığı yüzde 0 yapınca ekran simsiyah oluyor. Sizde de böyle mi?
    Şu durumu da gözlemleyen var mı?
    “Akşama doğru cihazı teknosa’dan aldım. Isınma konusunda sıkıntı yok. 15 dakika aida64 20 dakika İntel xtu ile stress test yaptım. 83 dereceyi geçmedi lakin “power limit throttling” denen uyarı xtu da sık sık yanıyordu. Tdp de 35watt’ı geçmiyor ve performans ölçen uygulamaarda biraz düşük alıyor(Cinebench r15 de 736 ( normali yaklaşık 760)aldı. Cinebench r20 de 1625 aldı(nrmali 1800 küsür). Bir de parlaklığı yüzde 0 a getirince ekran kapkaranlık oluyor :). Üstündeki ssd nvme ama hızlarını pek sevmedim. Şimdilik başka diyeceğim yok. Yarın bir kaç oyun test edeceğim. Yazabilirsem de bir inceleme paylaşacağım.”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 24 Ağustos 2019; 7:44:26 >
  • hacı1992 kullanıcısına yanıt
    ekranın kararması normal, bir şey sorcam teknosadan almışsınız; bazen dosya kurulumu yaparken, oyun açarken felan ara sıra görüntü bulanık oluyor çözünürlüğü %100 e getirince düzeliyor ama %125 de bulanık bu durumu nasıl çözebilirim?

• mezmez kullanıcısına yanıt
    Yüzde 130 yapıp bir dener misiniz?Hemen ölçeklendirmenin altında gelişmiş ölçeklendirme ayarları yazan yere tıklayıp ilgili yere 130 yazıp uygula yazan yere tıklayın. Sonra oturumu kapatıp açmanız gerekecek. Olmazsa bir de 120 yazıp denersiniz.

Netim ayvayı yedi. O yüzden oyun indirip deneyemedim ama diğer bilgisayarda Shadow of Mordor vardı. Onu harici diske atıp tekrar Lenovo’ya attım. Neden Shadow of Mordor derseniz notebookcheck teki incelemeyle karşılaştırmak içindi. Notebookcheck deki incelemede ultra ayarlarda 69fps almış. Aynı şekilde ben de hem oynarken hem benchmark’ta benzer sonuca ulaştım. Kısaca max Q modeli olduğunu sanmıyorum.

• Harddisk takmak için lenovo ile konuşan oldu mu? Kendimiz açıp takabiliyor muyuz? Bir de garanti 840 gün gözüküyor. Sizde de böyle mi? Satın alma tarihi ise bu ayın yedisi görünüyor.

Daha önce sorulmuş. Fn tuşunu F tuşları ile kullanabilmek için Lenovo Vantage uygulamasından gerekli ayarı açmanız gerekiyor. (Donanım ayarları>giriş başlığı altında). Varsayılan olarak kapalı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 25 Ağustos 2019; 12:58:16 >
    Bende teknosadan almıştım garantisi 600 gün kalmıştı, istersen lenovo sitesinden faturayı gönderip garanti süresini güncelleştirebşlirsin

Yok ya değiştirmeyeceğim :). Normalinden fazla yazıyor:). Sizin bulanıklık sorunu ne alemde? Peki satın alma tarihiniz doğru muydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 25 Ağustos 2019; 18:9:34 >
    İade ettim hocam ölü pixel çıkınca ekranda, sizde coil whine oluyor mu?

Bennim kulaklarım maalesef duymuyor. Evdekilerin anlayacağını sanmıyorum. Benchmarkları çalıştırırken çok ses çıkıyor mu diye sormuştum ama yok demişlerdi. Coil whine’yi ayırt edebilecekleri sanmıyorum.

• Üstte baktım da sizin söylediğiniz daha fanın düşük devirde çıkardığı sese benziyor. İpad üzerinden kayıt aldım şimdi. Bilgisayarda youtube açık. Batarya süresini test ediyorum. Sol tarafından çıkan ses böyle(tabi arkada başka ses varsa bilemeyeceğim:))
    https://soundcloud.com/burak-kral/yeni-kayit

Siz yeni bilgisayar bakıyorsanız şunu öneririm:
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-gaming-7dq77ea-i5-9300h-8gb-ram-256gb-ssd-4gb-gtx1650-win10-P360080658
    Benim kartımda sorun olmasa bunu alacaktım ama bir türlü netten alışveriş yapamadım. En sonunda sinirlendim. Tüm parayı çekip lenovo’ya yatırdım:).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı1992 -- 25 Ağustos 2019; 18:50:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

Üstte baktım da sizin söylediğiniz daha fanın düşük devirde çıkardığı sese benziyor. İpad üzerinden kayıt aldım şimdi. Bilgisayarda youtube açık. Batarya süresini test ediyorum. Sol tarafından çıkan ses böyle(tabi arkada başka ses varsa bilemeyeceğim:))
    https://soundcloud.com/burak-kral/yeni-kayit

Siz yeni bilgisayar bakıyorsanız şunu öneririm:
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-gaming-7dq77ea-i5-9300h-8gb-ram-256gb-ssd-4gb-gtx1650-win10-P360080658
    Benim kartımda sorun olmasa bunu alacaktım ama bir türlü netten alışveriş yapamadım. En sonunda sinirlendim. Tüm parayı çekip lenovo’ya yatırdım:).
    sizdeki ses fan çalışma sesi. Coil Whine sesine benzemiyor.

Ben teknosadan değişim istedim umarım yeni cihazda da sorun çıkmaz , siz hangi satıcıdan aldınız?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.