Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bytorch

Biosa nerden girebilirim acaba ? ve biosa girmem bır sıkıntı yaratır mı Bilgisayarı resetlemek vs gibi ,win 10 pro key kullanıyorum çünkü ?
    Yeterince deneyimli değilsen pek önermem bios kurcalamayı. İşletim sistemine zarar vermez ama başka bazı sıkıntılar çıkabilir. Bios giriş tuşu F2 (Açılışta-lenovo logosu çıktığında)
  • akndgn A kullanıcısına yanıt
    Yok kurcalamadim sadece quiet moddan performance moduna geçirdim. Ama bir farklılık hissetmedim açıkçası, acaba ayarı kabul etmedi mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben biosa girip quiet modu performance moduna çeviriyorum , kaydedip cıkıyorum ama tekrar biosa baktıgımda quiet mod yazıyor . yani verdıgım komudu reddedip performance moduna geçmıyor . sizde de aynı durum söz konusu mu ? ne yapabilirim bunun için ? Fn+Q kombinasyonu da çalışmıyor
  • quote:

Arkadaşlar ben biosa girip quiet modu performance moduna çeviriyorum , kaydedip cıkıyorum ama tekrar biosa baktıgımda quiet mod yazıyor . yani verdıgım komudu reddedip performance moduna geçmıyor . sizde de aynı durum söz konusu mu ? ne yapabilirim bunun için ? Fn+Q kombinasyonu da çalışmıyor
    "Save and exit" yapıyorsun değil mi? Sanırım o ayar soğutma performansı ile ilgili. Quiet mode en mantıklısı. Öyle kalsın bence. fn+q bende de çalışmıyor bu arada.
  • quote:

Arkadaşlar ben biosa girip quiet modu performance moduna çeviriyorum , kaydedip cıkıyorum ama tekrar biosa baktıgımda quiet mod yazıyor . yani verdıgım komudu reddedip performance moduna geçmıyor . sizde de aynı durum söz konusu mu ? ne yapabilirim bunun için ? Fn+Q kombinasyonu da çalışmıyor
    Lenovo Vantage uygulamasından bios güncelle

• quiet mode yerıne performance mod yaparsam ne gibi dezavantajı olur ? batarya fan vs yıpranır mı yani olayı ne bilen yok mu
  • Pcyi aldım kısa bi inceleme
    Artılar
    Fiyat
    İşlemci
    Tasarım
    Eksiler
    İzleme dörtgenini veya klavyeyi kullanırken ekran titriyordu menteşeler sağlam değil
    İzleme dörtgeni berbat
    Klavyede enter tuşuna bitişik shift tuşu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada bende i7-9750H / 16gb ram /gtx1650 /512gb ssd /15.6inc modeli var . Acaba ram slotu 1 tane mi ? yani ileride ram arttırmak istersem yanına bi 16 daha ekleyebilir miyim
  • bytorch B kullanıcısına yanıt
    Aynı cihaz bana da gelecek. Memnunmusunuz performasından?

• quote:

Bu arada bende i7-9750H / 16gb ram /gtx1650 /512gb ssd /15.6inc modeli var . Acaba ram slotu 1 tane mi ? yani ileride ram arttırmak istersem yanına bi 16 daha ekleyebilir miyim
    Bildiğim kadarıyla tek slot.
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    *Görüntüsü bence mükemmel.oyun bilgisayarı olmasına rağmen sade tasarımı olması çok hoş . Diğer oyun bilgisayarları çok cafcaflı ve yapmacık geliyor bana...

*Özellikler zaten tam bir f/p diyebilirim . Bu şekilde f/p ürünü bi monster var o da hem tasarım olarak hoşuma gitmiyor hem de mühendislik barındıran bir firma oldugunu düşünmüyorum . Toplama bilgisayarcı gibi geliyor bana.

* Fan konusunda biraz tedirgindim ortalama oyunlarda iyiydi fakat çok saglam oyunlarda uzun süreli ısınma sorunu yaratabilir diye düşünüyordum. Performance moduna alınca sanırım onu da halletim . şu an 2-3 saattır youtube google falan takılıyorum ve işlemci sıcaklıgı 40-45 derece . Gayet iyi yani

* Ses olarak Lenovo legion y520 den biraz daha düşük ama zaten yeterli bir ses seviyesi oldugunu düşünüyorum .Daha fazla ses gereksinimi duyan kişiler de ek ses sistemine falan sahip kişilerdir.

*Ağırlığı da yanlış bilmiyorsam 2.19kg ve gerçekten hafif ( benimki sadece ssd li model bu arada )

*Klavye tuşlarında yukarı ve aşagı butonu küçük yapılmış , belki o biraz alışana kadar zorluk çıkarabilir

* 2 usb girişi yerine 3 olsa güzel olurdu , type C dönüştürücüyle (yaklaşık 12 lira falan ) bu problem çözülebilir
    * Isındığı zaman klavyede hissedebiliyorsun fakat rahatsız etmıyor bence. (ki performans modunu açtıgım için şu an klavye gayet soğuk )

*Ve fanı quiet moddan performans moduna aldığım halde fan hala sessiz :)

Kısacası şu an gayet memnunum ve içim rahat . "keşke şunu şunu alsaydım" tarzında kafamı kurcalayacak f/p rakibi yok çünkü :)
  • Arkadaşlar vantageden update yaparken bios için reboot olacaktır falan diyo ne demek istiyo? Biosu güncellemek bana ne katar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga77777

Arkadaşlar vantageden update yaparken bios için reboot olacaktır falan diyo ne demek istiyo? Biosu güncellemek bana ne katar?
    Evet reboot yap. Açılışta biosu güncellesin. Isınma gibi sistemin donanımsal olarak daha kararlı çalışmasını sağlar.

• Bizim cihazlar 1650'nin max q versiyonu falan değil dimi arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: gfblugano35

Bizim cihazlar 1650'nin max q versiyonu falan değil dimi arkadaşlar?
    Değil düz 1650

• Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu
    Furmark Video Benchmark test sonucu.

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu
    Aida64 Test Sonucu ve sıcaklık Değerleri.
  • lenovo l340 81lk003ftx modeline HDD eklenebiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Critos

lenovo l340 81lk003ftx modeline HDD eklenebiliyor mu?
    Ekleniyor olması lazım.

• Benim cihaz geldi ama iki sıkıntı var.
    Birincisi fatura ile aldığım bilgisayar bilgileri aynı ancak kutu üzerindeki farklı.
    Ben 512 gb ssd aldım, kutu üzerinde 256 gb yazıyor?
    İkincisi yanlarda ufak tefek fotoğraftaki gibi pürüzler var. Nedendir?

• quote:

Orijinalden alıntı: gfblugano35

Benim cihaz geldi ama iki sıkıntı var.
    Birincisi fatura ile aldığım bilgisayar bilgileri aynı ancak kutu üzerindeki farklı.
    Ben 512 gb ssd aldım, kutu üzerinde 256 gb yazıyor?
    İkincisi yanlarda ufak tefek fotoğraftaki gibi pürüzler var. Nedendir?

Nerden aldınız bilgisayarı ?
    DOA kapsamında değişen bilgisayara benziyor. İşlem görmüş gibi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.